Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9594

Bizony,  - bizony, nagyon veszélyes és sok tapasztalatot igénylő ez a kútásó mesterség. Még a profikat is érheti meglepetés. Sajnos éppen a napokban hallottam  1  Villányban nemrégen megtörtént balesetről.

 

Az egyik leghiresebb Pécs -i kútásómester örökre befejezte pályafutását.  1 új  24,0 m. -es kutat akartak felgyűrüzni, amikor az első kútgyűrű beemelése közben elszakadt a  3 -as beemelőkötélből az egyik szál.

 

A gyűrű erre megbillent, lehuzant és darabokra törve szószerint szétszabdalta a mestert, aki lent akarta fogadni és helyére helyezni azokat. Tehát csak nagyon óvatosan azokkal a hétvégi kalákás kútásásokkal ! Üdv. -  és további szép estét mindenkinek. Jószerencsét !

Zapod Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9591
Bocsi 3678.
Előzmény: Zapod (9590)
Zapod Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9590
A másik fórum 3768 hsz.
Előzmény: WellDRiller (9588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 9589

Üdv !

Nem is értem miért nem a WellDigger nevet választottad :) ? Amúgy csodálom a bátorságod, én le nem mennék. Milyen szivattyút használsz az ásásnál?

Gondolom azt tudod hogy ezen a területen az utóbbi időben emelkedett meg a talajvíz a beépítések hatására. Mivel lassan minden csatornázott lesz idővel ez süllyedni fog tehát kiszáradhat a kutad. Ezt csak mint kockázatot említem és ha lehetőséged van öregekkel beszélni hogy egykor milyen mélyen volt a víz a régi kutakban tedd meg és mérlegelj ismét. Főleg ha jó fúrt kutak is lennének a környékben. Persze jó esély van arra is hogy mélyebben sziklás lesz a talaj.

Előzmény: WellDRiller (9588)
WellDRiller Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9588
Köszike szétnézek még igen a biztonság az elsődleges többszörösen túlbiztosított rendel lehet cak dolgozni főleg, h 22 éves vagyok és a kortársaimmal csinálnánk fiatalok vagyunk és nem lesz ott felnőtt értem ezt PL : egy 40-45 éves férfira.... szal nagy felelősség vödör a fej fölött sisak, fósóhomok 5 en csináljuk majd 2 húzza vödröt kettő pedig a rajtam lévő kötelet fogja Sportoltunk így fizikailag nem lesz baj jómagam 80 kiló vagyok két csapattársam semmi perc alatt felhúz ha baj van DE NE LEGYEN BAJ 10 éves mikor egy barátomat láttam eltűnni a mélységben :S És én egy ilyen " lyukkal nézek szembe " Már másodszor mert egyet kipuszoltam félig de még nincs kész :D még nem elég a víz 7200nm re kell szal 9 méter víz kell mert 1 m az átmérő na mind1 nem folyok bele imádom ezt a kutas cuccot :D:D... kötél...ECT igen mégegyszer köszi;)
Előzmény: Törölt nick (9585)
nagy ivó Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9587
Pofon egyszerűen működnek a régebbi vakológépekben a szelepek. (pucmaster, turbusol, stb.
A szívó és a nyomó oldalon 1-1 gumigolyó van, kb 5 cm átmérővel egy illesztett házban, szíváskor az egyik zár a másik nyit, nyomáskor meg fordítva működnek. Malterral ( habarcs)-csinálnak 8-10 atm.
Előzmény: Törölt nick (9586)
bobojj Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9583

 Üdv:  Freddy 4 ! Nagyon köszönöm a jó tanácsot

 

 

                   Tisztelettel:bobojj

Előzmény: Törölt nick (9580)
WellDRiller Creative Commons License 2010.09.06 0 0 9582
Üdvözeletem, nos egy kis segteségre lenne szükségem jővő tavasszal egy ásott kutat szeretnénk létesíteni egy kertben, betongyűrűset, seüllyesztéses módszert alkalmazva.
Ettől nem messze max 500 méterre van egy másik amit kitisztítottam félig meddig nos ez másfél méterrel feljebbvan a szintkülönbséget figyelembe véve ez jelenleg 6 méter mély és 3 a víz ( 2400 Liter ). Na most amit majd csinálunk nem tudom jó e a módszer lesásom körbe a gyűrűt belül körkörösen és ha földszintbe van mehet rá a köv gyűrű ami mellesleg olyan 3-4 sz kilós ha jóltudom. ekkor már nyomni fogja le az alatta lévőt azt sorba megy rá a többi 1 belső átmérőjű 75 magas gyűrűket szeretnék alkalmazni a kivitelezhez 10 db gyűrűt ami 7,5 méter ha olyan ez is mint az nem messz levő másik akkor olyan 3-4 métertől már lesz víz az ennél is olyan 2,5-3 köbmétert jelent naponta... A vízhozam nemross... Amikor lent álltam 3 perc alatt közel 10 centit emelkedett a víz... Kb hasonló lehet ott is ahol a másik épül légvonalban kb 400 max 5sz m. Ha valaki esetleg úgygondolja a kivitelezésem hagy még némi kívánni valót azt szóljon hozzá legyen szives, amit előre is köszönök szépen. Elnézést nem tettem hozzá, h ez Fehérváron lenne a köfém területén és magát a kivitelezést ismerősökkel csinálnánk mert elég sokba lenne és lesz is szerintem mert a betongyűrűket mindenképpen megkell venni a többi már rajtunk áll, tehát aki tud valamit mondani esetleg amit fegyelmen kívgül hagytam az nyugodtan jelezze felém, akár emailban is : kamov50@gmail.com
gamate Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9581
Freddy 4!

Köszönöm a papírokat!

A 6027-es hozzászólásodat olyannyira ismerem, hogy ki is másoltam magamnak, hogy ne kelljen keresgélni a fórumon, hanem egyszerűen csak megnyithassam és máris olvashatom...

Ha jól értem, akkor egy vezeték ment a földelőszondához, egy több eres pedig a mozgószondához, ami vízszintet mért és ellenállást.


Jószerencsét!
gamate
Előzmény: Törölt nick (9579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9580

Helló     bobojj ! 

 

A saját tapasztalatom ezekkel a rezgőmembrános szivattyúknál :  ha össze teszed a motort a szivattyúval, akkor legalább  3  -  4 mm. hézagnak kell közöttük lenni. Tehát csak  "úgy"  egyszerűen nem mehet össze a  2 rész hézagmentesen. Ezt a bizonyos hézagot csavar alátétekkel lehet módositani,a membrán fölé kell  "bejlagolni"  azon a bizonyos  átm.  8 -as csavarszáron. De igazából már a motor hangja is jelzi, ha nem tökéletes a működése. Fontos még, hogy a gumi lábszelep alá kavicsszem ne kerüljön, mert az akkor nem zár tökéletesen és elrontja a szivattyú hatásfokát.  ( Visszafele is dolgozik )   Üdv.

Előzmény: bobojj (9577)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9579

Helló     qamate !     

 

Azt a bizonyos Engedély kérelmet az imént átküldtem, már azóta biztosan megkaptad. Mellékeltem hozzá,  1 még hozzá szükséges  "Kútműszaki szelvényt"  is. Annak a bizonyos UKK - 50 tipusú kerti karotázs geofizikai műszernek a leirását megtalálod a  6027 sz. hozzászólásomban. Valóban a két pólus között mér a készülék, de függetlenül méri a mélységet és porózus rétegek látszólagos ellenállásait. Megkülömbözteti a vizadó és vizzáró rétegeket cm. pontossággal egymástól és méri a  "rétegerősségeket"  Ohm. -ban.  Röviden erről most ennyit. Üdv.  -  és   Jószerencsét !

Előzmény: gamate (9578)
gamate Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9578
Üdv Freddy 4!

A "Tisztelet példányt" a következő számon várom:
06-1-3828-349
Nagyon köszönöm!

És még lenne pár kérdésem:
Régebben írtál egy egyszerű magyar karotázs készülékről.
Azóta is foglalkoztat a dolog, hogy hogyan lehetne egy ilyet gazdaságosan, de jól műlödően kialakítani.

Csak 2 pólus között mért a berendezés? (földelőszonda az iszapárokban és a furatba leengedett mozgó szonda között?)

Volt-e valami kompenzálás a mélység miatti ellenállás változása miatt, vagy az nem jelentős? (a -8m-en lévő homok ugyanolyan értéket mutatott mint a -80m-en lévő?

gamate
Előzmény: Törölt nick (9568)
bobojj Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9577
Sziasztok! Orosz búvárszivattyú membrán beállitása felől szeretnénk érdeklődni a ideállis szállitás érdekében,ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném:
mágus67 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9576
óóó ne má, de azért köszi.
Előzmény: Törölt nick (9574)
Kútdoki Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9575
Helló XXI ker!
Meglehet dumcsizni,kellene pár paraméter,és kifundálok valamit!
Max liter,max nyomás,max teljesítményfelvétel...
Üdv , szép napot !
Előzmény: Törölt nick (9557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9574

Üdv Mágus67 !

 

Te tényleg egy mágus vagy :)

Előzmény: mágus67 (9572)
nopánick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9573
A fémszórás....nem hegesztés!

Nagyon kevés hőt visz be az alkatrészbe.
A gyakorlatban tengely jellegű dolog nem vetemedhet tőle.
(ahhoz el kell kúrni a melót a szakinak)
Előzmény: Törölt nick (9563)
mágus67 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9572
üdv mindenki 1 pár napja nemjártam itt elvoltam foglalva azzal hogy aprócska fiam foci académiára ment ügyeit intéztem. Ö nemakar kútfúró lenni. .:)
Látom ujra értelmes dolgok vannak napirenden.
kora nyáron vállaltam 1 munkát ami 3 szor meghiusult .1szer omlott nemtudtam megállítani.1x a hajtóművem tönkre ment -67m nél 3x or kitudtam fúrni de-67 nél a cső elekadt és a laza homokráomlott .
4x visszamentem 50m terel arrébb kezdtem furni láss csodát minden gondnélkül -87m ter SIKER 125mm béléscsővel 150l /min
Egyrészről köszönhető lalibatyo és vizeslaci biztatásának és konzultációnak és 1 kis kitartásnak:) jószerencsét
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9571

Hello Laci !

Valóban így lenne ésszerű ahogy javaslod, csak ez egy 30 centi hosszú tengely és végig egyforma vastag ráadásul 20 centi hosszú ékpálya is van rajta. Tehát ilyen hosszú és egy részén ékpályás persely kellene.  Vagy a szimering házat felbővíteni az összes sallangjával hogy lépcsős tengelyt ( cserélhető persellyel) lehessen használni ami megint nem lesz egyszerű. Egyébként a  tömszelence helye kopott,de a lényegen nem változtat.

Üdv L.

Előzmény: vizeslaci (9570)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.05 0 0 9570
Helló lalibatyo!

Ha a szimering helyét akarod fölrakatni miért nem oldod meg 1 cserélhető persellyel a dolgot? Egyszerűbb és "házilag a tett színhelyén" bármikor cserélhető.

Üdv :vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (9563)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9568

Helló    qamate !

 

Ha megadsz  1 fax számot, akkor én szivesen küldök  1  "Tisztelet  példányt"   holnap.

Előzmény: gamate (9566)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9567

Üdv Gamate

Köszi ez valóban kifizethető kategória.

Előzmény: gamate (9564)
gamate Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9566
Fórumtársak!

Tudja esteleg valaki, hogy honnan lehet letölteni azt a formanyomtatványt amiben az öntözőkút létesítési engedély-kérelmet lehet beadni a jegyzőnek?

Köszi!
gamate Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9564
Hali Lalibátyó!

30mm átmérőjű 30mm széles rész fémszórtak, majd méretre köszörülték 3500-ért.
Előzmény: Törölt nick (9563)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9563

Üdv Gmate!

Mibe fájt ez a dolog mert hasonló bajaim nekem is vannak és a felhegesztés majd szabályozástól félek nehogy vetemedjen a tengely. A téli karbantartás alatt viszont valamit csinálnom kellene vele.

Előzmény: gamate (9562)
gamate Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9562
Üdv Mindenkinek!

XXI.
Fémszórással a Csepel Művek területén is foglalkozik egy cég. (www.rotima.hu)

Én már dolgoztattam velük, szimeringhelyet szórattam rozsdamentes anyaggal, ami tökéletes lett. Kerámiát is szórnak, de abban nincs tapasztalatom. Egy telefont/próbát megérhet.

gamate
Előzmény: Törölt nick (9556)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9561
Helló XXI.krület!

Fémszórással valamennyi anyagot föl lehetne vinni a tengely felületére,de azt utána meg kellene munkálni mert eléggé érdes felületet kapsz a fölszórás után.
Nem egy egyszerű forma a tengely tehát a megmunkálása sem egyszerű.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (9556)
v-cox Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9560
Helló vizeslaci!

Köszönöm a tippet! Ellenörzöm a nyomást.
Előzmény: vizeslaci (9559)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9559
Helló v-cox!
Valószínű hogy a tartályba lévő gumilabda engedte el a nyomást vagy esetleg kilukadt.
A tartály végén van 1 szelep ahol ezt ellenőrizheted.
Üdv:vizeslaci
Előzmény: v-cox (9558)
v-cox Creative Commons License 2010.09.04 0 0 9558
Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni, egy problémával kapcsolatban.
Adott egy Pedrollo 4blockm2/13 szivattyú, egy 24L tartály, és egy házi vízellátóra való nyomáskapcsoló (sajnos nem tudom a tipusát és a paramétereit).
A probléma, hogy időnként kikapcsolásnál elkezd ki-be kapcsolgatni a nyomáskapcsoló.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!