Keresés

Részletes keresés

sani07 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2513

21 evesen, angol tudas nelkul kikuldod szart pucolni az usaba, ez aztan jo tanacs neki. Elmehet egyetemre, kozben tanulja a nyelvet, nyaron kimehet hivatalosan taborokba dolgozni, utana kirandulni es utana eldonti. Boven van ideje mindenre. Ne hasonlitsd ossze egy negyven evessel, akinek az elozoek nem igazan fognak mar sikerulni, na o megprobalhatja, max hazabaxak amerikabol. De aki itthon nem ert el semmit, mashol se fog. 

Előzmény: fordkasanya (2511)
tibony Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2512

Mindenkinek igaza van!

 

Csak minden ember mas!

 

Azt azert tudni kell,ha valaki Magyarorszagon nem boldogul az Amerikaban sem fog!

 

Ezert talan jobb lenne elkezdeni egy fiatalnak Magyarorszagon,-ha Magyar-es ha fel tud mutatni

 

valamit, akkor induljon neki a vilagnak!

 

Vannak peldak ellenpeldak,de nehez tanulni a masok karan!

 

Amerikaban sem konnyebb mint barhol!

fordkasanya Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2511

Szerintem,jobb kint szart pucolni dollárért,mint itthon BÍRSÁGOT fízetni a semmiért. Ha hajléktalan vagy (mert előbb utobb az leszel Magyarországon)az utcán alszol mert nincsen munkahely(és ezért megbírságolnak továbbá fogjosítanak) SEMMI,ZÉRÓ,NULLA, a szart is a Kinai pucolja a BLAHA LUJZA TÉREN mert ő bérli adómentesen az önkormányzattól, és neked még erre is vállalkozói igazolvány kell,meg wc lehúzói gombkezelői papír,............ tehát HA megteheted és megteheted mert miért is ne tehetnéd meg 90 napig hivatalosan nézz körül az USA területén.    És mivel a kamion sofőr barátom a családjával él kint, amit kint alpított, teljesen hívatalos már minden ami a kint éléshez kell ,CSAK A KEZDET NEHÉZ! ezt ne feledd.

sani07 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 2509

Nyelvtudas es papirok nelkul annyi a vesztenivaloja, hogy max elkapjak es bortonbe csukjak es orokre kitiltjak amerikabol. De szart pucolni barmikor mehet, a baratod is 99% hogy ezt csinalja, jersey valami eldugott klotyojaban. Ez lehet egy eletcel, ha valaki nagyon akarja.

Előzmény: fordkasanya (2508)
fordkasanya Creative Commons License 2012.02.14 0 0 2508

Szia, ha van egy kis félre tett pénzed +repjegy ára, azonnal indulj ne tétovázz. Semmi veszteni valód nincsen,barátom Jersy-be ment 2 hónapja és talált melót,a volt kolegám 10 éve ment ki igy ahogy te és nyilatkozott nem jön többet haza.........nem is értem miért nem pedig csak 1 kamion sofőr.Van autója ,lakást bérel,van munkája és 2 szer 1 évben elmegy nyaralni a csláddal. Ezt próbáld meg itthon.....  jó utat

Előzmény: davidoid (2499)
tristen Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2507

Kedves David!

 

MINDIG INDULJ el az álmaid útán! Amíg fiatal vagy, előtted az élet! Igenis lépj le innen.

 

Sok szerencsét!

 

üdv.

Előzmény: davidoid (2506)
davidoid Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2506

oké :D

tibony Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2505

Tisztelt,Daviodid!

 

Eleg szomoru,hogy fiatalon Amerikaba probalkozol,mert ki fog maradni Magyarorszagon?

 

A lehetoseged meg van,mert fiatal vagy,de csak ennyi.

 

Ne hidd,hogy csak Amerikaban juthatsz valamire.

 

Barhova megy barhol fogsz elni,ugyanazok az eselyeid.

 

Dontsd el,es ne hallgass csak magadra!

 

Ne kerdezz senkit,mert senki sem fog segiteni!

 

Semmi sem lehetetlen ha bizol magadban!

 

Let's go.

sani07 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2504

Ennek, amit kerdeztel, nincs. Tanulj nylevet, jarj egyetemre es utana hivatalosan. Manapsag igen megnehezedett minden, illegalisbol legalisba atmenni meg aztan foleg. De ha neked mindent meger ez, akkor ulj fel a repulore es menj. En nem tennem.

Előzmény: davidoid (2499)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2503

Nem, mi mindannyian Türkmenisztánba vándoroltunk be a magyar államcsőd elől. :D

 

Igen, többnyire az itt fórumozók az Államokban élő magyarok. :)

 

Én mondhatnám, hogy próbáld meg és ne add fel, de az a helyzet, hogy egyedül, pénz nélkül kizárt hogy kapj munkavállalói vízumot. Szerintem ha komolyak a terveid először turistáskodj egyet, tölts el pár hetet, vagy amennyit lehet idekint, nézz körül meg ilyenek. 

Előzmény: davidoid (2501)
davidoid Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2501

és ti kint éltek?

davidoid Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2499

szóval ne is próbálkozzak azt mondjátok?nincs értelme?

davidoid Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2496

egyébként nincsenek olyan nagyon nagy vágyaim, csak hogy kint lehessek! nyelvet tanuljam meg ilyenek

Előzmény: davidoid (2495)
davidoid Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2495

hát eddig dolgoztam németországban, most jelenleg itthon vagyok de nem sokáig szeretnék itthon lenni...

Előzmény: Törölt nick (2493)
sani07 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2494

Van hat, lehetoseg mindig van! Mar csak annyi a teendod, hogy kivalasztod, az usa melyik reszen szeretned a szart pucolni. Ha ez megvan, akkor go.

Előzmény: davidoid (2492)
davidoid Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2492

sziasztok! 21 éves srác vagyok és szeretném kérni a segítségeteket abban hogy kijussak amerikába! nyelvet nem beszélem csak alapszinten! van valamilyen lehetőségem szerintetek így a kinti munkára?kérlek írjatok!

Rob_ Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2491

Igy van, igy gondolom en is csak nem fejtettem ki ennyire alaposan. Nem magaval a telefonszammal van gond hanem azzal ami mogotte van. Amugy is nehez megtalalni az embered aki lat benned fantaziat a vizumos nyogoddel egyutt de ha raadasul vmi kelet europai szamot kell hivogatni... Amugy, igen relocation-re tobbet kifizetnek mint amibe az egesz vizum kerul ugyvedsestol, szoval nem tetel a penzugyi resze. Az ido kerdes is olyan, hogy ha jo vagy a szakmaban es nem tuzoltasra kell az ember akkor megvarnak nem gond az a par honap. Amugy meg eleg ha belegondol az ember, hogy vki meghirdet egy allast es kap 100 jelentkezot, akikbol 3 nak kell vizum... vajon kibol valaszt? Es amik allasok a neten futnak arra meg tobben is jelentkeznek.

Előzmény: failover (2490)
failover Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2490

Itt nem az a kerdes, hogy milyen telefonszamod van; hanem, hogy hol elsz.

 

Munkat valtani kockazatos, nem csak neked, de a munkaadonak is, ez gondolom vilagos. Vizum intezese csak egy - viszonylag - kis resze a kepnek, es szerintem leginkabb formalitas, technikai kerdes (ha az idozitessel kapcsolatos megszoritasoktol eltekintunk). (Koltsegvonzata ugyanis nem jelentos egy white-collar fizeteshez kepest, kozeptavon legalabbis.)

 

 

Egy masik, hasonlo sulyu kockazati tenyezo a kitelepules. Termeszetesen semmi nem garantalja, hogy tetszik a munkahely es egy honap utan nem mesz el; hasonloan azt sem garantalja semmi, hogy az USA tetszik majd neked, es nem telepulsz haza. Azert a kulturalis kulonbseg jelentos Kozep-Europa, ill. USA kozott, ezt nehez lenne tagadni.

 

Gondolom vilagos, hogy mindenki a risk-minimalizalasban erdekelt, szoval ezt a ket major risk tenyezot egyutt meglehetosen kevesen vallaljak fel... ahogy irtak korabban, valamiben kiemelkedot kell hogy produkalj.

 

Vagy ismer a munkaado es akkor mindketten felvallaljatok a kitelepules kockazatat, vagy eleve itt elsz, es akkor a munkahelyvaltas kockazatat vallaljatok fel... vagy zseni vagy, de akkor ezek a kerdesek nem merulnek fel, mert mar ott elsz ahol szeretnel :).

 

 

 

 

Előzmény: rtsrulez (2489)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.19 0 0 2489

 

--------- A lenti az mind szigoruan SZVSZ.

 

A cegek eldontik hogy eppen hajlandoak-e munkavallaloi vizummal bajlodni.

 

1, Ha nem hajlandoak, akkor nyilvan a nem USA telefonszam azonnal kiszor, de ha neked vizum kell, akkor hiaba az USA telefonszam, az elso 1-2 interview utan ez ugyis kiderul, es majd akkor szakad meg a folyamat. Ahhoz olyan aduasznak kell lenned azon az interview-n hogy miattad megvaltoztassak az aktualis policy-t es elkezdjenek neked megis vizumot intezni hogy az ritka. Ha olyan aduasz vagy akkor ugysem lesz semmi gondod a munkakeresessel.

 

2, Ha inteznek vizumot, akkor meg nyilvan nem fognak kulfoldi telefonszam miatt kihuzni a listarol.

 

 

Előzmény: Rob_ (2487)
Rob_ Creative Commons License 2012.01.18 0 0 2487

ha nem vagy akkora sztar a szakmadban hogy europabol vadaszanak le akkor le sem tojnak egy europai telefonos elerhetosseget... tapasztalat, meg a valsag elottrol. Persze van akinek mukodik normal vegzettseggel is de azert nem konnyu.

Előzmény: rtsrulez (2485)
Rob_ Creative Commons License 2012.01.18 0 0 2486

Ugyan reg kertem mar turista vizumot utoljara, de abban benne volt, hogy nem munkavallalasi szandekkal utazol be... persze senki nem veszi komolyan de ha pld a repteren hangoztatod, hogy interjura jottek a turista vizummal akkor nem biztos, hogy beengednek.

Előzmény: rtsrulez (2484)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2485

"Ahogy picit utánaolvastunk a dolgoknak, H1B vízumot kellene igényelnünk, ehhez viszont szükséges ugye a kinti munkáltató támogatása, szóval azután, h megpályázunk egy állást, hogyan tesztel le, interjúztat a munkáltató?"

 

Tipikusan a neten jelentkezel, aztan van X menet telefon interview, es csak aztan szemelyes.

De ebben semmi rendkivuli nincs, ez igy megy az USA-n belul is, tekintve hogy mondjuk New Yorkbol Texasba nem olyan egyszer leruccanni a talalkozora, csak azt hivjak akinek van valami eselye.

 

Nagyobb cegek ha komoly toborzo uzemmodban vannak (sajnos manapsag ritka) , akkor idonkent csinalnak olyat is, hogy egy europai kirendeltsegukhoz hivnak be szemlyes megbeszelesre, es az alapjan dontik el felvesznek-e az USA allasra.

 

Szerintem csak ugy 'kimegyunk turista vizummal, es majd ott keresunk' alapon nem lesz jobb mint a neten jelentkezni. Ha kint vagy is telefonos az elso legalabb 3 menet,  kenyelmesebb a sajat ottholi telefonodrol, mint egy szallodai szobabol.

 

 

Előzmény: yoritomo (2477)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2484

"Lehet turistaval munkat keresni, csak nem szabad :)"

 

Nem vagyok ugyved, de szerintem keresni szabad, csak dolgozni nem.

 

Szerintem az teljesen legalis, hogy turista vizummal interjuzik, es ha minden OK, akkor elinditjak a vizum kerelmet, es miutan megkapta elkezd dolgozni.

 

 

Előzmény: Rob_ (2482)
Rob_ Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2482

Lehet turistaval munkat keresni, csak nem szabad :). De a juniussal lehet el lesztek kesve mert a h1b keret aprilis 01-en nyit es tart amig tart, bar az utobbi evekben nem fogyott el azt hiszem. De mivel az okt01-tol ervenyes normal esetben ezert lehet van valami hatarido, hogy meddig lehet palyazni az adott evire, de nem tudom biztosra, utanna kell nezni. En feb-marc koruli kijovetelt javasolnek inkabb. Amugy valoszinu haza kell menni ha ESTAval vagy kint, de pld turistaval lehet itt is statuszt valtani, de a visa-t a pesti kovetseg rakja be az utleveledbe. Volt itt mar tema a h1b korabban, javaslom olvass vissza, persze ido de sok mas infot is kiszurhetsz magadnak. De csak keresett szakmaval es gyakorlattal van esely megkapni, a kozig es idegenforgalom nekem nem hangzik annak, de nem vagyok szakmabeli. Vannak errol kimutatasok amugy.

Előzmény: yoritomo (2477)
yoritomo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2481

Kedves Newmi,

 

Köszi szépen a tippet, megnézem! :) Üdv: yoritomo

Előzmény: Newmi (2480)
Newmi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2480

Üdv Yoritomo,

 

kb. egy hete kaptam ezt a tippet, itt egy másik topickban, szerintem hasznos lehet neked is!

 

http://patakicenter.com/default.aspx

 

 

 

 

 

Előzmény: yoritomo (2477)
76yghb Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2479

...........ideGbeteg........

Előzmény: 76yghb (2478)
76yghb Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2478

csak arra valaszolok amire tudok , miert ne lehetne munkat keresnetek a 3 honapos itt tartozkodasotok alatt ? ez ellen biztos nincs torveny . az itt olvashato szitkozodo hozzaszolasokrol csak annyit hogy sajnos itt is sok az idebbeteg ember csakugy mint budapesten,ozd-on,orlandoban,miamiben....

Előzmény: yoritomo (2477)
yoritomo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2477

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a kedvesemmel Amerikában szeretnénk dolgozni, egyelőre úgy tervezzük, hogy egy-két évig. 28 évesek vagyunk, főiskolai diplomával, több év munkatapasztalattal (idegenforgalom és közigazgatás területén). Ahogy picit utánaolvastunk a dolgoknak, H1B vízumot kellene igényelnünk, ehhez viszont szükséges ugye a kinti munkáltató támogatása, szóval azután, h megpályázunk egy állást, hogyan tesztel le, interjúztat a munkáltató? Ami nem világos még, hogy ha turista vízummal kimegyünk 3 hónapra, akkor az alatt kereshetünk munkát? Szóba állnak velünk? Ha ez idő alatt sikerül komoly munkát szerezni, kint lehet maradni, vagy haza zavarnak (csak a biztonság kedvéért)? Júniusi kiutazásban gondolkodunk, addig is élére állítjuk a forintokat. A segítő hozzászólásokat előre is nagyon köszönöm és bocsi, ha nagy hülyeséget kérdezek! (Próbáltam visszaolvasni, de a sok szitkozódó hsz-ből nehéz volt kiszedetni az infókat, bocsi!) Üdv: yoritomo

Newmi Creative Commons License 2012.01.12 0 0 2476

Köszönöm az észrevételedet! A problémát egy magyar cég már megoldotta, akik convertereket gyártanak http://www.trakis-hetra.com/

Előzmény: rtsrulez (2475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!