Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7442

Pedig "szegeny" Sony micsoda penzeket fizethetett ki arra, hogy csak ugy tolja az arcodba azt a sok Sony Alpha vs Canon vs Nikon videot a youtube-on minden egyes (sport)fotos keresesnel. :P :D

Előzmény: szl1973 (7440)
uffneked Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7441

Ismerek egy stylus1 tulajt Óbudán. Ha gondolod, előzetes egyeztetés után kipróbálható. De ne várj attól se sokat mozgós témához...

Előzmény: ahham (7439)
szl1973 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7440

Én a Canon vagy Nikon márkákat ajánlanám. Ha ez nem megy, akkor kár beszélgetni sportfotózás témában bármiről.

Előzmény: ahham (7434)
ahham Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7439

Igen az lenne a legjobb az pana fz200-t már megmutatták kézbe is fogtam és mutattak vele mérkőzésről képeket de az olympos  Stylus 1 az olyan mintha senki nem vett volna :) .  

Nehéz ügy.  :(

nemethla Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7438

Huh, a kutyák sokszor nehezebbek a sportolóknál is... Nem tudnál kipróbálni egy kiszemelt gépet vásárlás, illetve döntés előtt?

Előzmény: ahham (7437)
ahham Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7437

amatőr kispályás foci fotózása lenne a cél. Tehát nem komoly sport eseményen való részvételhez kell. ezért nem szeretnék 150e ft fölé menni. természetesen mellett családi képek stb esetleg kutya mozgása lehet a fotók témája. ilyenhez keresek gépet.

ötfelezős Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7436

És még annyit az előzőekhez, hogy milyen mozgást? Váratlant? Mert ha előre tudod, mikor mi jön, akkor lehet kiküszöbölni a kompakt esetleges/valószínű kis késlekedését.

Előzmény: ahham (7432)
nemethla Creative Commons License 2015.05.02 0 0 7435

AZ ultranagynak mondható zoomátfogáson és a 2,8-nak mondott, végig fixnek ígért fényerőn kívül nincs egyiknek sem olyan paramétere, ami komoly sportfotóra alkalmassá tenné.

Mivel ilyen kompaktokat nem veszek naponta kézbe, illetve, ami volt a kezemben, azoknak mindnek baj volt a reakcióidejével és az autófókuszával. Javaslom, hogy vásárlás előtt vigyél magaddal egy-két gyereket, és ha nem tudsz róluk 20-ból 10 éles képet készíteni nappal, szabad ég alatt, akkor nyomva meg a gombot, amikor a keresőben nézve szeretnéd...és azt a pillanatot kaptad el, amit céloztál, akkor ne áldozz sportfotós célra ilyen fényképezőgépre. Mert komoly csalódás ér. A zajtermelésről a magas ISO-n és az egyéb képfeldolgozási, részletkinagyíthatósági problémákat most nem is venném ide.

Nem tudom, mennyit szánnál erre a célra, de 150 ezer ft körüli összegnél többet kellene, ha valóban eredményesen szeretnél képelni. Amíg sok más célra elég jók lehetnek ezek a kis ultrazoomos gépek, épp gyors mozgások jó elkapására nem kimondottan.

A Te döntésed, de ne várj sokat, akkor nem fogsz csalódni...

Előzmény: ahham (7434)
ahham Creative Commons License 2015.05.02 0 0 7434

közel azonos a két gép a különbség a zoom tartomány a pana 600mm az Olympus 300mm de ez a 300 nekem elég lenne. de árban az Oly 40e ft több és inkább wifi egyébb techika a javára és nem tudom megéri e a+ pénz?

nemethla Creative Commons License 2015.05.02 0 1 7433

E kettő közül az, amelyik hamarabb reagál az exponálógombra. A lenyomás utáni fél-egy másodperces késéssel nem lesz jó pillanatban lőtt képed. Utána következik az AF rendszer minősége..

Előzmény: ahham (7432)
ahham Creative Commons License 2015.05.02 0 0 7432

Érdeklődnék hogy a Pana fz200 és az Olympus Stylus 1 gépek közül melyik lenne inkább alkalmas mozgás fényképezésére? 

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.27 0 0 7431

Sajnálom. Volt fmx is...

Előzmény: PJRT (7430)
PJRT Creative Commons License 2015.04.25 0 0 7430

Nem jön össze ez a monori program nekem. :(

Ha készítesz képeket, szívesen megnézném! :) 

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7425)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.22 0 0 7429

Jól fotózható, mert a pálya belső részeire is be lehet menni, így körbe tudsz menni a nyomvonalon mindkét oldalról. Van egy két domb is ami segít. És igazán közelre is oda tudsz állni több helyen is.

Előzmény: PJRT (7428)
PJRT Creative Commons License 2015.04.22 0 0 7428

Jónak tűnik, megnéztem a videót is a pályáról. Ígérni nem merek semmit, de előfordulhatok. :)

Köszönöm az éves naptárt is!:)

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7427)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.22 0 0 7427

A monoriról itt a kiírás http://mams.hu/hu/motocross/hirek/1/1071

 

És itt az idei éves versenynaptár is. http://mxonline.hu/motocross_versenynaptar_2015

 

Jössz ide is?

Előzmény: PJRT (7426)
PJRT Creative Commons License 2015.04.22 0 0 7426

Igen voltam, nagyon jó volt! :) A monoriról hol találok több infot? :) 

 

Előre is köszi! :)

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7425)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.22 0 0 7425

Voltál?

(vasárnap Monor) :-)

Előzmény: PJRT (7404)
fotóriporter Creative Commons License 2015.04.20 0 0 7424

sportrendezvényeken (is) népszerű az ilyesmi, meg itt is volt már hasonló téma, ezért gondoltam, nem árt megosztanom veletek: A fotós önkéntesslg lehetséges hátulütői

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.04.14 0 0 7423

Tényleg akkor járnál a legjobban, ha tudnál betenni egy két képet amiről lehet beszélni és okulni. Rajtad kívül sokaknak lenne ez még segítség.

 

Amúgy meg szeretik itt a motorokat :-)

 

Előzmény: nyolczas (7418)
fotóriporter Creative Commons License 2015.04.14 0 0 7422

Szia Csaba, tök jó, hogy beleírtad, hogy nem vagy kezdő, a géped, illetve mindkét objektíved beszerzésének történetét és, hogy régi terved álmod teljesült, hogy végre vehettél egy 2.8-as obit, de ezek egyáltalán nem visznek minket közelebb hozzá, hogy segíteni tudjunk kideríteni, mi is lehet a gond.

 

Sokkal többet segítene, ha inkább az alábbi kérdésekről írnál, esetleg képeket is mutatnál (EXIF adatokkal, ahogy Chip-TFF írta):
A gép milyen AF módban van, mekkora rekeszen fényképezve életlen, hogyan befolyásolja az életlenséget a lerekeszelés (és ezzel a mélységélesség növelése)? Van élesség a képeken, csak nem jó helyen, vagy teljesen életlenek a képek? Milyen zársebességgel fényképezel, lehet az életlenség bemozdulásos, vagy biztos, hogy tisztán csak AF problémáról van szó? Az életlenség egyformán jelentkezik-e álló témánál is, vagy csak mozgó téma követésénél van probléma? Mozgás követésen belül esetleg hogyan befolyásolja a jelenséget, hogy lassan vagy gyorsan mozgó témát fotózol, esetleg keresztbe haladó, vagy feléd közeledő, tőled távolodó mozgást próbálsz lekövetni, stb.

 

A képeket küldheted emailbe 1-1 embernek, de ha inkább kiposztolod ide a kérdésed mellé, akkor mindenkinek lenne esélye hozzászólni, aki látja és van véleménye, nem csak annak az 1-2 embernek, akinek direktben elküldöd - márpedig gondolom azért egy fórumon kérdezted meg, hogy több szem többet lát alapon minél több eséllyel kapj érdemi választ.

Előzmény: nyolczas (7418)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.04.13 0 0 7421

Gyakori 'hiba', mikor vki nagyobb fenyereju uvegre valt es igy a lecsokkent melysegellessegi tartomanynak koszonhetoen kijonnek a fokuszalasi problemak. Ez csak egy megerzes, mert amig nem mutatsz EXIF infoval megtoltott kepet, addig nehez barmit is biztosra mondani...

Előzmény: nyolczas (7418)
telescoper Creative Commons License 2015.04.13 0 0 7420

Hát, hogyan is lehetne olyanokat mondani, hogy a kép unalmas, alexpós, rossz a fehéregyensúly egy photography műre! Például Michael Munkácsy painting képeire sem mondok sosem rosszat. Ez nálam alapelv.

Előzmény: Bubinko (7417)
kalasnikov Creative Commons License 2015.04.13 0 0 7419

Nekem furcsa, hogy a téma főszereplőjének csak a hátsóját látjuk. A kép jobb oldalán levő üres tér is csökkenthető lett volna, ha közelebb megy a fotós az alapvonalhoz.

Előzmény: Bubinko (7417)
nyolczas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 7418

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.  Egy Nikon D300S gépvázam van amit 4,5 éve vásároltam újonnan az artwork-ben, eddig egy Nikon 70-300 4,5-5,6 VR objektívvel használtam de nem rég sikerült valóra váltani az álmom, használtan vettem egy Nikon 70-200 2.8 VR I objektívet. Ma fotóztam vele először a ringen és ahogy néztem vissza képeket elég furcsa látvány fogadott, jó pár életlen kép lett amit hirtelen nem tudok hova tenni, nem vagyok kezdő, de nem értem hogy mi lehet a probléma mert ennél jobb képeket csináltam a 70-300-al. Hátha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni, képeket tudok email-ben küldeni.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Csaba

Bubinko Creative Commons License 2015.04.12 0 0 7417

 

Egy tegnapi a Győri ETO - Nyíregyháza Spartacus mérkőzésről. Vélemény!? 

kalasnikov Creative Commons License 2015.04.10 0 0 7416

Vasárnap jön valaki hokimeccsre?

PJRT Creative Commons License 2015.04.02 0 0 7415

:) Köszönöm! 

 

Anna

Előzmény: fotóriporter (7414)
fotóriporter Creative Commons License 2015.04.02 0 0 7414

Mindig az elkészült kép számít, de ahogy más is kifejtette már, válogatásnál a képek sorrendje is számít. Már csak azért is, hogy lásd, hogy ugyanarról a pillanatról melyik kép a jobb. Ezért nem árt, ha a több géppel (akár több fotós által megörökített) azonos pillanat képei egymás után vannak és nem kell sokat keresgélni, hogy a több féle változatukat megtaláld, mert ez csak lassítja a feldolgozást.

 

Az időpont egyébként akkor válik igazán fontossá, amikor sok egymásután zajló eseményt fényképezel folyamatosan (pl. egymás után különféle versenyszámok, fellépők egy műsorban, felszólalók egy konferencián, stb) és a forgatókönyv időpontjai segítségével próbálod utólag beazonosítani, hogy épp ki van a képen, vagy hogy egyáltalán melyik programpontnál is kell keresned a nevét. Ilyenkor elég fontos tud lenni, hogy mennyire pontos a fényképezőgép órája. Nyilván ilyenkor néhány másodperc nem kritikus, de a fél-1-2 órás eltérések igencsak zavaróak tudnak lenni. Főleg, ha nem rögtön az esemény után foglalkozol a képekkel, hanem jóval később veszed elő az archívumból, mert utólag szükség lesz valakinek a képére, akit ott lefényképeztél, nade vajon melyikük is lehet az?

 

Ahogy Peterssen is írta, lehet utólag is módosítani a készítés idejét, meg akár vezetheted excell táblában, vagy próbálhatsz emlékezni is rá. Csak ez is mind plussz idő, többlet feladat, amikre még emlékezni is kell minden alkalommal és ha kapkodsz, akkor ezek szoktak lenni azok, amiket az ember elfelejt, vagy csak kihagyja (és aztán felejti el).

 

Szóval szerintem egyszerűbb beállítani az órát és probléma letudva.

,-))

Előzmény: PJRT (7405)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.04.02 0 0 7413

Pfff...shame on me! :/ Koszi! :)

Előzmény: peterssen (7412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!