Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Elm 2013.12.16 08:38:57 © 27112

Hát, messzire vezetne ez a kérdés, ha rágni kezdenénk, az biztos... :o)

Nyilván mindenki magához méri a teljesítményeket, ami sokkal több a saját képességénel, az már lehet "profi" neki, függetlenül a professzionális konvecnionális jelentésétől.

Mindenesetre a rutinos szó minden bizonnyal nem volt túlzás ugye. :o)

Pláne ha ahhoz viszonyítjuk, hogy vannak hasonló lelkes amatőrök, akik 10-20km nagyságrendben mozognak ÉS még ott is állandóan mindenféle ruházatot, felszerelést, kütyüket próbálgatnak, kísérleteznek... és hát legalábbis beállítják. :o)

Persze egy felszerelés működése egyáltalán nem függ a távtól, de azért mégis fura arra gondolni, hogy egy fél órás esti kocogáshoz ezek szerint néha többet igazgatom a cuccaimat, mint Te a másfél naposhoz, ami az év fő versenye... :o)

Előzmény: _pecsenye_ (27111)
_pecsenye_ 2013.12.16 08:12:59 © 27111

mivel lelkes amatőr vagyok:)

Előzmény: Elm (27071)
Elm 2013.12.15 20:10:41 © 27110

Nem bántottál meg. Na jó, egy picit.

_HA_ így marad, ahogy a honlapon most van, akkor jogosan háborog az igazságérzeted - ez a nevezés így szar.

Ettől függetnelül én is azt mondanám, aludj rá még kettőt. Ne tolj ki még Te is saját magaddal azzal, hogy csak ezért nem indulsz.

Előzmény: combnyak (27108)
Sánta Kutya (SK) 2013.12.15 18:15:04 Creative Commons License 27109

Ne döntsél első indulatból. :-)

Előzmény: combnyak (27108)
combnyak 2013.12.15 17:52:19 © 27108

Nem akartalak megbántani.

Nem írtam tele több topikot és már ezt is bánom, de akkor dühös vagyok.

Gondolkodom hogy elmegyek, mert nagyon szeretem ezt a versenyt és hiányoznának nagyon a barátaim.

Nem akartalak megbántani és mást sem. A rendezők biztos sokat fognak dolgozni a sikerért, nem vagyok hülye, hogy tudjam mekkora feladat, és mekkora felelőség,  de a nevezés akkor is szar!

Abbahagyom.

Biztos én vagyok rosszul összerakva, a hülyeségemet és a büszkeségemet magam is nehezen viselem. Az igazságérzetem tombol, de ez van.

Mindenkinek jó felkészülést!

Üdv.

Előzmény: Elm (27107)
Elm 2013.12.15 17:36:37 © 27107

Ha jól látom, két perc alatt jött 50 nevezés, majd még két perc alatt a 75-ös lista is betelt.
Egyfelől én is azt gondolom, hogy a rohamra számíthattak, másrészt nyilván ez nem ment a nevezőknek flottul feltételezem. Tehát az a minimum, hogy az 1 órán belül nevezők azonos díjat fizessenek.

Egyébként, ha jól írta József odaát, tavaly 75 körüli nevezőre jutott 50 körüli célbaérés. Ez alapján az, hogy az első 50 nevező jelentkezhet kedvezményesen, szerintem se aránytévesztés.

A kommunikációra nem reagálnék, nem olvasom a facebookon, így nem tudok véleményt mondani, de most, perpillanat, a honlapon csak az van, hogy mindenki a nevezési lista alapján fizessen, tehát szó sincs arról, hogy több kedvezményes hely lenne. Ez nem korrekt.

Előzmény: Bozótkutya (27105)
Elm 2013.12.15 17:30:12 © 27106

Nem, de köszönöm kérdésed, megtisztelő.

Nem megértő vagyok - csak gondolkozom, várom a rendezők reakcióját, és nem vagdalkozom. Igaz, nem is érint a dolog.

Úgyhogy részemről le is zárnám. Azt csinálsz amit akarsz (nyilván), tőlem egy tucat topikot is teleírogathatsz ezzel a szörnyűségesen méltatlan helyzettel (és akkor most erősen moderáltam ezen útóbbi mondatomat).

Előzmény: combnyak (27102)
Bozótkutya 2013.12.15 00:07:56 © 27105

Nem terveztem többet hozzászólni a témához, de mégis.

A rendezők kommunikációja az én véleményem szerint is csapnivaló. Nem csak most, már onnan, hogy a verseny átvétele után be sem mutatkoztak, nulla tájékoztatás, figyelemfelhívás, stb. Sokan még most is Szaszát és Pétert zaklatják, mert nem is volt egyértelmű számukra, hogy új szervező van és ki az...(a külföldiek tájékoztatásáról már nem is beszélek)

Igen, egyetértek, hülyeség volt a részükről ezt a nevezési rendszert alkalmazni, pláne ha az informatikai háttér se volt alkalmas egy ilyen  kezelésére. 

A sajnálatos kavarodás utáni kommunikáció is gyenge, bár valahol megértem, hogy milyen lehet, amikor rengeteg csalódott és felháborodott futó, ezerféle fórumon és csatornán támadja le őket... 

Remélem, ebből világos, hogy nem védelmezni szándékozom Zelcsényit és csapatát. De amit a futók részéről hallok, olvasok attól szintén kezdek elképedni. A kritikát meg lehet és meg is kell fogalmazni, de ennek is meg van a módja. 

Előzmény: combnyak (27104)
combnyak 2013.12.14 23:51:49 © 27104

Szerinted hogy oldják meg?

Mindenkitől bocsánatot kérnek? Vagy? Van erre megoldás egyáltalán?

Ha mindenki kedvezményesen nevez akkor borult az üzlet,

ha mindenki az emelt összeget fizeti, akkor akik eddig csöndben voltak mert "szerencsések" azok fognak felháborodni.

Szerintem a nevezés kiírása a rendezés része. Ezt előre lehetett tudni mégis így szervezték.

Abba hagyom az írogatást, mert nincs semmi értelme, csak haragosaim lesznek, pedig jót akarok.

Nagyon dühös vagyok mert nagyon szeretem ezt a versenyt. 

Sziasztok

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (27103)
Sánta Kutya (SK) 2013.12.14 22:41:22 Creative Commons License 27103

De miért kell rögtön leszólniazt, aki megpróbál a tiedtől eltérő szempontot felhozni? Mintha azt követelnéd, hogy veled együtt kórusban szidja mindenki a rendezőket.

Különben pedig egyelőre nem a rendezésről beszélünk, hanem csak a nevezésről, ami egy fontos része a versenynek, de mégis csak egy része. Most szerintem adjunk egy kis időt, hogy lássuk, hogy intézik el ezt a problémát.

Előzmény: combnyak (27102)
combnyak 2013.12.14 22:35:52 © 27102

Olvasgatom a hozzászólásokat

ELM! nem akarsz elmenni rendezőnek? Beillenél közéjük, olyan kioktatóan megértő vagy.

Előzmény: Elm (27077)
combnyak 2013.12.14 22:29:21 © 27101

Kedves Bozót!

Mikor futunk együtt?

Egyébként Péterék is elkövették ezt a hibát, de tanultak belőle. Az új rendezés miért nem tanul a mások hibáiból? (Már megint az a közmondás. Az okos ember a más hibájából tanul a hülye a sajátjából sem.)

Ja bocs ez csak egy közmondás

Előzmény: Bozótkutya (27094)
combnyak 2013.12.14 22:25:57 © 27100

Nem reagálom túl, látom kezded megérteni!!!!

Előzmény: Elm (27086)
combnyak 2013.12.14 22:24:48 © 27099

http://ultrabalaton.hu/?page_id=974

Nézzétek meg figyelmesen.

Nekem kedvezményes lenne, de NEM megyek amig nem lesz mindenkié ennyi.

Nem érzem magamat a kedvezményre semmivel sem érdemesebnek min aki 134.nek nevezett.

Nézzétek mennyi a különbség, de egyébbként is már döbbször leírtam. Miért volt erre szükség?

Ha valaki veszi a fáradságot akkor pár perc alatt kiszámolhatja mekkora a különbség pénzben, mennyivel többet nyer így a szervező. (nem kevés) Tehát pénzhajhász módszer.

Miért nem lehet korekt összeget megadni és mindenki annyiért megy, Pl.: BSI ahogy rendez. Idő limitek vannak és nem tized másodpercek. (hetek hónapok)

Ez a rendezés úgy sz.... ahogy látjátok.

Ezt nem lehet ész érvekkel megindokolni

Elm 2013.12.14 13:59:16 © 27098

Tehát akkor mégsem az van, hogy "bocs ez van." ?

Mert ha az alacsonyabb díjat kérik el, akkor meg tök korrekt szerintem. Hülyék, mert ezek szerint előre szóltak nekik, hogy ez így gáz lesz, aztán az is lett, de korrigálják a hibát.

Sánta Kutya (SK) 2013.12.14 10:37:40 Creative Commons License 27097

Egyébként meg épp elég kínos külön szapulás nélkül is egy rendezőnek, ha a verseny helyett a nevezésről beszél az egész célközönsége.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (27095)
Blue from the Island 2013.12.14 10:37:20 © 27096

"Azt azonban látni kell, hogy a régi rendszerben a futók fizetési hajlandósága nagyon alacsony volt, és a sokadik felszólítás után gyakran visszamondták a jelentkezést. Ezért kényszerültünk egy “keményebb” rendszerre.”

Ha ezt az új szervezők írták vissza akkor a kérdésem:ez valami büntetőtábor lesz ezzel a kemény rendszerrel? :)

Mert én kihagytam ezt a nevezést most,csak kívülről néztem végig eddig a történéseket,de jó lenne tudni az infókat hogy mi lesz majd a verseny közben,mert ez eddig nem valami biztató kezdés. :(

Sánta Kutya (SK) 2013.12.14 10:33:39 Creative Commons License 27095

Akkor jó. Én nem szapultam eddig sem. Sőt, éppen azért kaptam ki a másik topikban, mert a "lehet-e szerencse kérdése a nevezés egy futóversenyre?" kérdésre belinkeltem a választ, hogy lehet.

Viszont ezeket a listákat senhogy sem találom a honlapjukon.

Az nekem nem szimpatikus, ahogy ki van írva, hogy a nevezési lap a honlaptól függetlenül máködik. Ha ezt a megoldást választották, akkor vállalják fel, hogy ez az ő megoldásuk. Az alvállalkozó tevékenységéért egyébként is a fővállalkozó felel. De ez apróság.

Bozótkutya 2013.12.14 10:19:38 © 27094

Azért voltunk még páran akik ezt előre láttuk (nem kellett prófétának, se jövőbelátónak lenni hozzá)  és meg sem próbáltunk az első percekben nevezni....  Mondjuk én egyáltalán nem is terveztem, de ez más kérdés.

Sajnálatos ami történt, biztosan tanultak belőle. Momentán azt látom, hogy a főszervező egyenként kér elnézést és természetesen a visszaigazolókban álló legalacsonyabb díjakat kérik be, különbözetet csak ők utalnak, kérni nem kérnek. Szerintem a helyzethez képest ez korrekt, én nem szapulnám őket tovább. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (27089)
combnyak 2013.12.14 08:23:35 © 27093

Az 50. és az 51. között három tized másodperc a különbség! Ultrafutó verseny nevezési verseny befutó idők!

Komolyan nem találok ide illő megfelelő szavakat, pedig nagy a pofám!!!!

combnyak 2013.12.14 08:23:12 © 27092

Tudjátok eszembe jutnak olyan megható szívmelengető emlékek, mit pl. a Lesi Zoliék egyéniben 2010 ben szakadó esőben megvárták egymást Füreden és hárman együtt boldogan futottak be a célba. Lehet egyikük akár percekkel is előbb beérhetett volna, de így akarták, mert így jó!

A nevezési versenyben másodpercek döntenek! Ez nem méltó egy ilyen rendezvényhez!

A 40. hellyel "kedvezményesen" mehetnék, de NEM veszek részt ebben, nem adom magam az ilyen SZAR dologhoz!!!!

Kedves rendezők !!!

Lehet megsértődni!!!

Ez egy sima átverős pénhajhász és amit még gondolok, azt nem írom le.

Miért nem lehettt az előző rendezői csoport tapasztalatait felhasználni?

combnyak 2013.12.14 08:05:05 © 27091

Megyek valami számítógépes suliba romlott az eredményem, edzenem kell. A futás nem érdekes az jobban megy.

Most olvastam aUltrabalaton nevezési verseny végeredményét.

40. lettem. Ez azért gáz, mert az idei Ultrabalaton egyéniben 36. lettem

Ez tűrhetetlen romlás. Már megrendeltem egy extra számítógépet egy super gyors nettel. Jövőre biztos gyorsabb leszek. Tud valaki segíteni? Billentyűzet kezelés stb.

combnyak 2013.12.14 07:44:04 © 27090

Eddig nem regisztráltam a facebookra de most először elgondolkodtam rajta.

Nem tudom elolvasni amit oda írnak, de jó tudni, hogy nem csak nekem fáj ez az egész butaság. Én egyéniben szerettem volna menni az eddigiekhez hasonló vidám hangulatban.

Bármi változás lesz félek már nem lesz a régi

Sánta Kutya (SK) 2013.12.14 05:24:29 Creative Commons License 27089

Egy hónappal ezelőtti prófétai hozzászólás a Facebookon:

Idén úgy volt szabályozva, hogy az első órában nevezők egyforma (kedvezményes) áron nevezhettek. Ez gondolom azért volt, mert a nevezés első perceiben komoly túlterheléssel kell számolni az oldalon, ha mindenki egyszerre akar nevezni, így ha behal az oldal, akkor simán lutri lesz, hogy ki fér bele az első 50-be. Megértem, hogy ez esetleg anyagi megfontolásból maradt ki, de az új szervezőcsapat nem fontolná meg mégis, hogy ezt a nagyon versenyzőbarát szabályt is megtartsa?

Hát nem halt be az a piszok? :-)

Elm 2013.12.13 23:57:27 © 27088

Értem. Ha így is marad, akkor ezt elb*szták. Nem korrekt.

(De ettől maga a rendszer, ha normális keretek között alkalmazzák, néhány kiegészítő peremfeltétellel, egyáltalán nem hülyeség. Nekik nem sikerült.)

Előzmény: Bozótkutya (27087)
Bozótkutya 2013.12.13 22:50:58 © 27087

Egy közlemény már van. Kb annyi, hogy bocs, ez van. 

Előzmény: Elm (27086)
Elm 2013.12.13 22:38:21 © 27086

Szerintem túlreagálod a dolgot.  Várjuk meg mi lesz a rendezők hivatalos közleménye.

Limit biztos van. A váltókra tuti, az egyénikre talán nem, azért ez a verseny nem a tömegeknek szól. Ha annyira alábecsülték a nevezés megnyitására mozduló sporttársak számát, hogy az első órában már gondot okozott a rendszernek a kezelése, az baj. Azon, hogy kinek gyorsabb a netje, meg kinek éppen kevésbé halt be a rendszer a túlterheléstől, nem múlhat a kedvezmény, ebben teljesen igazad van. Viszont ha a rendezők mondjuk az első órában, vagy akár az első napon nevezőknek mindnek megadják a kedvezményt, akkor az szerintem rendben lesz. Hibáztak, van ez így. Hátha korrigálják.

Ha nem, akkor igazad van, igazságtalan, és ha úgy tetszik bojkottáld. De addig szerintem feleslegesen hergeled magad.

Előzmény: combnyak (27081)
Dalit 2013.12.13 21:40:16 Creative Commons License 27085

Ezek szerint ez egy új  rendszer volt. Egészen elképesztően nem működött, 6-8 visszajelzéssel, több rossz listával, és elképesztően rossz kommunikációval.

Én reklamáltam írásban, beszéltem telefonon a szervezővel, és a csapatom egyértelműen nem fogja most befizetni a magasabb díjat. 

Az első lista sorrendje, a megkapott visszaigazolások, és a ma közzétett lista köszönőviszonyban sem volt egymással.

Ha a facebook oldalukat nézitek teljesen különböző módon válaszolnak, ez így nagyon nem jó. És én nagyon csodálkozom, hogy annyira kevesen vagyunk komolyan felháborodva. Amúgy van valami limit, ezt megtudtam, 350 csapatot tudnak fogadni. 

Nem tudom, hogy fog menni a helyszini szervezés és a többi. 

Még mindig nem veszik észre, hogy ők hibáztak, voltunk már a mi a hibásak, a rendszer, és ezek szerint a rendetlen nem fizető futók is. 

Eléggé elment a kedvünk az UB-től, de még várunk, hátha javul a megitélés. 

combnyak 2013.12.13 18:59:49 © 27084

Kedves Amat!

Igazad van. Nem a tízezer, pontosabban nem az én tízezrem számít!

Vannak olyan futótársaink akiknek számít a tízezer forint, amit most a nevezési megoldás miatt kell kifizetniük pluszban!

Biztos ismered a történetemet. Nekem az Ultrabalaton esőben is a legszebb, legkedvesebb versenyem. Ha nem szeretném ennyire nem zavarna a szinvonal csökkenés.

Most következne az ötödik egyéni teljesítés.

A 2007-es kivételével ott voltam mindegyiken.

2008 nem sikerült a combnyaktörés miatt. 2009, 2010, 2011 egyéni, 2012 csapatban,

( a vasakat előtte veték ki) 2013 egyéni.

Szarul érzem magam nagyon.

Ja és neked még nem is gratuláltam személyesen. Megérdemelted a sikert!!!!

Előzmény: amat (27083)
amat 2013.12.13 18:21:40 © 27083

Én sem tartom jó megoldásnak, a szerencsém ellenére sem. A határidőt, meg igazán nem tartom barátinak.

Karácsonyra való tekintettel legalább a januári fizetésig adhattak volna kis türelmet. 

...., de ahogy már korábban is írtam, ez van, sajna! 

Combnyak, ha megengedheted magadnak azt a + 10 ezret, gyere el, ne szúrj ki magaddal jobban.

Gondolj csak arra, amikor a nyugati részen a golfpályáknál lefutunk a parthoz, micsoda kilátás!!

Ott szinte láthatod az egész kört:-) Ez egy nagyon szép verseny jó időben!