Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4988

Igen ezt mondta a kemencés fazon is.. pizzából a 3. eresztésre merünk vendéget hívni:-) Aztán majd szép sorban kitapasztaljuk, bár bevallom már türelmetlenül várom az első kenyerünket:-)

Az a baj hogy ketten nagyon kevesen vagyunk a kemencéhez, felfűtjük, elkészítjük  benne az egy valamit aztán még reggel is olyan forró hogy na... de hát majd eljön az az időamikor sok embernek készítünk:-)

kékled Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4987

Szép, gratulálok!

Előzmény: tucsok13 (4969)
kékled Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4986

20-28 napból még senkinek nem lett problémája.....

Előzmény: KalásziM (4985)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4985

 Három négy nap múlva nyugodtan lehet rá falazni.

 A friss beton inkább a dinamikus terhelésre érzékeny, tehát ütni- vágni azért nem célszerű.

 Egy statikus terhelést nagyon hamar elbír.

Előzmény: magyar bucó (4984)
magyar bucó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4984

Azért, mert az alapozáshoz használt beton terhelhetőségéhez hetek kellenek.

Persze, kiindulhatunk abból is, hogy a kemence komolytalan terhelés és az alap "félkézzel" is elbírja. Ez esetben viszont elismerjük, hogy indokolatlanul túlméretezett.

Előzmény: KalásziM (4983)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4983

  Már megbocsáss, de miért ne kötne meg ?

 

 Egyébként is a beton  - a portlandcementes is 6 óra alatt megköt  és igaz a szilárdulása ennél sokkal hosszabb ideig tart - kb. a végtelen.

 Így van egy egyezményes idő,  ez a 28 napos szilárdság - ekkor eléri a szilárdság 95 - 96 % -át.

 De kettő nap alatt is elérheti a szilárdság felét is.

 És az se biztos , hogy portlacementes beton, mert egy aluminát cementes másnapra tökéletesen megszilárdul.

Előzmény: magyar bucó (4978)
alfi13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4982

Szépen néz ki a kemence. Egy dolgot javaslok új receptet vagy sütést soha ne ugy próbálj ki hogy vendégeket hívsz . Kinos ha megég én előtte mindent kipróbálok családon belül. A hőmérő használatát nagyon javaslom mert azzal könnyü megismételni a sikeres sütést.

Előzmény: tucsok13 (4981)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4981

Bocsi, én fogalmaztam hülyén. Mostanában csak kisbabás topicban írogatok ott meg fél szavakból értjük egymást a lányokkal :-)

 

Viszont nincs időm visszaolvasni, ha esetleg valakinek van tuti langalló vagy kemencés lángos receptje megköszönném, még nem is láttam soha ilyesmit, kipróbálnám! ( nemtom mi az de mindenki ezt emlegeti ha szóba kerül a kemence, most már kíváncsi lettem nagyon!)

Előzmény: magyar bucó (4980)
magyar bucó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4980

Köszi, így már értem.

Előzmény: tucsok13 (4979)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4979

A betonozás és a kemence építése közt majdnem egy hónap telt el...megcsinálták a betont 2 nap alatt, aztán hetekkel később a kemencét, szintén 2 nap alatt. (nem ugyanaz csinálta egyébként, az alapot nekünk külön kellett megcsináltatnunk a megbeszélt időre). A viacolorozás meg még hátra van, a kőműves nem ér rá..az is meglesz egy nap alatt. (vagyis pár óra). Szóval összesen 5 nap, de valójában lesz több hónap is a teljes folyamat :-)

magyar bucó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4978

Ne haragudj, de két nap alatt az alapozás betonja nem köt meg, nemhogy mindennel kész legyenek.

Előzmény: tucsok13 (4976)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4977

Ricotta-s pizza lilahagymával...ez az leső próbálkozás, pontosabban a második mert az első megégett :-)

Előzmény: tucsok13 (4976)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4976

Köszönöm...csináltam pár képet a telómmal, nyögvenyelős nekem a képbeszúrás, alkalmatlan rá a gépem, lefagy :-( Meg sietnem is kell míg a gyerek alszik, mert ha nekiáll segíteni akkor még ennyire sem jutok :-)

 

Az az igazság hogy rengeteget grillezünk-bográcsozunk kinn, nyáron szinte kizárólag kinn főztünk már eddig is, egy kétezer-ötszáz forintos kis grillkályhán.. csináltunk harminc fős hamburgeres bulikat is, tényleg mindent kipróbáltunk. Aztán elkezdtem benn a pizzát sütni, kikísérleteztem a receptet, meg Húsvétkor igazi kalácsot csináltunk (én dagasztottam, férjem fonta) és próbáltuk a kenyérben sült csülköt is sütőben...Egyszer csak jött az ötlet hogy jó lenne ezt is kinn...van is helyünk a kemencének, adja magát, de tetőt nem tudunk külön tenni, ezért a búbos kemence kizárt. Akit megkérdeztem ismerőst mind hagyományost ajánlott, az ide nem lett volna jó..végül a neten találtam egy szimpatikus honlapot, fazon eljött, megnézte, lerajzolta, megrendeltük, jöttek és 2 nap alatt készre csinálták. És úgy összepakoltak maguk után hogy nyomuk nem maradt. (tudom, apróság, de sajnos ritka az ilyen, ezért gondolom meg kétszer beengedek-e mesterembert a kertbe...)

Amennyire eddig kitapasztaltuk naggyon kafa... ma vettünk hőmérőket (a linket a fórumból vettem, köszi) úgyhogy még javában a kísérletezős fázisban vagyunk, de a férjem szerelmes belé, minden nap tüzet akar rakni...:-) Ma a grillen csinálunk csevapot meg cukkinit, csak nehogy ne kelljen tüzelni :-)

Előzmény: faqkac (4972)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4975

tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4974

Ez mondjuk lehet...de azért tegyük hozzá hogy messze nem az alapozás a legdrágább része a kemencének. Akinek ez problémát okoz, valószínűleg nem fog bele a kemence építésébe - építtetésébe. És ha meg mégis megsüllyedne azért mert nem elegendő az alap, iszonyú költség a javítása...mi a drágább, most rászánni pár ezer Ft-ot (bár nem vagyok meggyőződve arról hogy a kőműves kevesebbet kért volna a két fagyhatárra lemenő alátámasztás nélkül) vagy lebontani és újrarakatni az egészet.

Az uramnak van egy házrésze, még mielőtt mi összekerültünk ott lakott. Megsüllyedt az alapnál, a kivitelező garanciában újította fel, súlyos százezrekért. Mert az építéskor a kivitelező megspórolt egy járdát, helyette kavicsokat tett a ház oldalához, mondván jó lesz az úgy is - az esővíz meg kimosta és megsüllyedt az egész, repedt a gipszkarton, tönkrement az ajtó, újra kellett rakni a viacolort, a padlólapot és még ugye alá is kellett támasztani az alapot. Érdemes volt spórolni az alapon?

magyar bucó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4973

Az egyéni "fájdalomtűrés" nagyon különböző.

Előzmény: tucsok13 (4970)
faqkac Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4972

Gratulálok!!!!!

Nagyon szép, igényes munka!

Ha lehetne, a belsejére kíváncsi lennék!

Előzmény: tucsok13 (4969)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4971

Nincs több képem, de ha mondod mi érdekel lefotózom rajta. Szerelt kemence vasbeton elemekből, a tűzteret azt hiszem samottból rakták. A grillt folyamatosan használjuk, a kemence most száradt ki, próbálgatjuk..az a baj hogy kettőnknek nem akarok ötfélét készíteni benne, egy dolog miatt meg luxus begyújtani, de még vendéget azért nem hívnánk. Hétvégén teszteltük a pizzát, elsőre megégett az alja, aztán szereztünk a METRO-ban pizzalapot és abban szuper. Csütörtökön már társasággal próbáljuk ki a pizzát...aztán szép lassan jöhet a többi. A csülök pékné módra karácsonyig meglesz:-)

Előzmény: faqkac (4965)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4970

Hát nem tudom, én csak egy szőke nő volnék, nna..a férjem meg közgazdász, ő sem konyít a témához. De a kőműves aki az alapot csinálta már évtizedek óta van a szakmában, nem gondoltuk hogy nekünk kéne elmagyarázni a hogyant, rábíztuk. 2 nap alatt (nem teljes nap) kiásták-lebetonozták és még össze is takarítottak maguk után. Nem hiszem hogy akár időben, akár anyagköltségben túlzottan "fájt"volna a fagyhatárig megerősítés, akkor meg miért ne? 

tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4969

Előzmény: faqkac (4965)
Teaway Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4968

Gyári malmok kb. 50-60k, a házi készítésű pedig...na, azt nem tudom.

Előzmény: sancibácsi (4966)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4967

Köszi, kezdem kapisgálni.

Előzmény: misikt (4958)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4966

Mibe fáj egy ilyen nem tudod?

Előzmény: Teaway (4963)
faqkac Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4965

Tennél fel néhány képet a kemencédről?

Előzmény: tucsok13 (4960)
laca6666 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4964

Sziasztok én egy olyan kemencét szeretnék ahol egyik oldalt beöntöm a lisztet másik oldalt kijön a kenyér egy kis csülökkel pékné módra :D

Teaway Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4963

Veszel egy kis elektromos malmot.

Előzmény: sancibácsi (4956)
alfi13 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4962

Lehet hogy igazad van elég lenne vékonyabb alap is. De az én kemencémben 900db nagyméretű tégla van és nagyon sok munka. nagy luxusnak tartottam volna ha a gyenge alap miatt újra kellen építenem. Mivel nem vagyok építész inkább a biztosra mentem.

Előzmény: SolnesN (4961)
SolnesN Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4961

 És mi történne ha nem mennél a fagyhatár alá ?

 Semmi !

 Egy ilyen kemencét elég a vb. lemezre tenni - nem röpül az el !!

Előzmény: tucsok13 (4960)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4960

Sziasztok.

 

Új vagyok erre, receptekért-ötletekért jöttem, most "avatjuk" a kombinált kemencénket.. elkezdem visszaolvasni amiket írtatok, aztán majd még az is lehet hogy kérdezek :-)

 

Alapozás: nekünk a kőműves az alapot "alátámasztotta" 2 helyen, kb ott ahol a kemence falai lettek, fagyhatár alá nyúló erősítéssel. (kb 90 cm). Egyébként meg 15 cm-es, vasbeton (acélhálóval erősített) sáv, és erre jön rá a viacolor majd egyszer. Így az alap sem vastag, de az erősítés is megvan..

magyar bucó Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4959

Tavaly aratás előtt kedvezett az időjárás a fuzáriumnak, ezért kockázatos a korpát is tartalmazó termék fogyasztása. Az idei termés várhatóan biztonságosabb lesz.

Előzmény: misikt (4958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!