Keresés

Részletes keresés

hazyboszi Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1869
Jolimami !!!!!!!!!!!!!

Wic gépén vagyok,az enyémnek annyi.(((((((((
Keress skypon,fennt vagyok...valamiért nem talál a kereső.((
VÁRLAK!!!!!!!!!!!!!!!!
CUPPP))))) hugid
yali Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1868

Kicsit felhaborodtam..

Mondja a parom, hogy minek kinlodok a kotessel, mikor azert a penzert mar szep pulcsikat lehet kapni a gyereknek, es akkor nem kewll napokig kotnom..

 

azon haborodtam fel hogy igaza van. Igaz en szeretek kotni, meg szeretem sajayt magam altal keszitett ruhaba oltoztetni a picit, de a zfonalarak tenyleg felhaboritoak... Jovo heten elmegyek a szekely M. utcaba

Puszi mindenkinek. Megyek fodraszhoz.

vorosvar Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1867

Dudus, köszi az érdeklődést, egyelőre nem vettem, mert az agyam rövid, és mindig elfelejtem:(. Legfeljebb hétvégén tudok elmenni, akkor meg ezer felé rohangálok. De talán most nem felejtem el:). Az Őrhegyen lakunk

Előzmény: dudus75 (1851)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1866

Szép napot mindenkinek!

Székelymedve én már nem küldöm a mintát,látom Dudustól megkaptad.

 

Lívia néni terítője gyönyörű!

Előzmény: szekelymedve (1849)
livia néni Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1865
Kedves Fórumozók!

Ez a munkám elkészült. Most megmutatom, hogy milyen lett.

Az este hozzákezdtem ahhoz a szamócáshoz, ami egy régi Fürge Újjak tetejéről bukkant elő. Eddig többet fejtettem, mint előre haladtam. Az a tanácsom, hogy aki nem igazán járatos a szamócás mintákban, mint én is, az ne ezen a mintán kezdje.

Lívia

Jolimama Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1863
Szerintem is csodálatosak, sokat el is készítettem belőlük. ))))))))))Ezek is az én gyűjteményemből valók)))))))
Előzmény: yali (1862)
yali Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1862

Jolimama tanacsa alapjan sikerult megnezni, (ill.elkezdtem), hogy micsoda klassz dolgok vannak ott!! Le vagyok nyugozve. Na megyek vissza nezegetni.

Koszonom mindenkinek.

Azert Jolimama munkait is meg fogom nezni.. :)) 

Jolimama Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1861
Sajna még mindig konvertálás alatt van, de remélem, most már meg is fog jelenni. Ha a konvertálásra rákattintasz, kétszer-háromszor, megjelenik a kép egy külön ablakban. Így már meg tudod nézni őket.
Előzmény: yali (1859)
Esthi Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1860
yali Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1859

Nagyon koszonom mindenkinek a kedves fogadtatast, es a tippeket. A campona tolunk nagyn messze van, (Lorincen lakom) de a fonalturikba, meg a Szekely M. utcaba jovo heten benezelk. Tudom hogy izles dolga, de nekem jobban tetszenek gyerekeken a kotott, horgolt pulcsik, mint a divatos rikito (es nagyon draga) szabadido felsok)

 

Sajnos nem vagyok egy muszaki zseni, el tudna valaki magyarazni, hogyan jutok be Gabcimami keptaraba?

Esthi Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1858

Most olvastam vissza, és nagy örömmel töltött el a figurák fogadtatása. Sajnos nem minta alapján készültek, tudom rossz szokás, de én csak nekiesek és csinálom, ha meg nem tetszik visszabontom és kezdem elölről amíg jó nem lesz. De ha valakit érdekel, szívesen leszámolom a szemeket, hogy hol hányat horgoltam, és leírom. :)

Jolimama Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1857
Kedves yali! Fórumvezetőként is szeretettel üdvözöllek a fórumon. Gabcimami képtárában találsz gyerekruhákat, remélem, már látszanak.
A fonalturik címei taptapotól erednek. Remélem, valahol fogsz találni olyat, ami megfe- lelő számodra.
Én unoka szinten vagyok érdekelve a gyerekruhák terén. Én is sokat kötök-horgolok Nekik.


Dudus a mintákat szivesen küldtem, hiszen ez a célja fórumunknak, aki hol tud segít nem így van? Ezt teszed Te is.

k.betti régen láttalak itt, örülök Neked, és a levelednek, is amit küldtél. Jól esett.



Szép napot kívánok Mindenkinek Jolimama
Esthi Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1856

Szia yali

 

Először is én is köszöntelek körünkben! Egy pár cím ami jól jöhet:

Coats Magyarország kft.: Külső Váci út 91,

Éva kézimunka: Campona ÜzletházFonal diszkont: Székely Mihály u. 11 - Személy szerint én is ide járok, és tényleg olcsóbb mint másutt, nagy a választék, és az eladó is nagyon kedves és segítőkész. Én is ezt ajánlom a legjobban. (Én a Catania fonalon 170 Ft sporolok gombolyagonként - 50g =125m)
yali Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1855

Nagyon szepen koszonom! Ezeket a turikat en is ismerem, ill. tudom merre vannak, de meg nem jartam bennuk. A Szekely M. utcat nem ismerem, de biztos megtalalom.

Koszi :)))

Előzmény: k-betti (1854)
k-betti Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1854
Szia, üdvözöllek a fórumban!

Én fonalat a Székely Mihály u. 11-ben szoktam venni (VI. ker. - 1 percre az Operától). 50 gr-os Cattaniat vettem a táskámhoz (már készül a hátlapja :) Azt hiszem 250-300 Ft körül van 1 gomolyag. Ott az azonos összetételű fonalak egyenáron vannak. (Hétfő-kedd-csütörtök: 13-17h)

Jolimama ajánlott a 899-es hozzászólásában fonalturit, beillesztem a címét:
Népszínház u. (potom), Fővám tér (ruti butik), Kálvin tér (potom), XI., Ménesi út x - ami Bartók Béla útról nyílik.
Előzmény: yali (1853)
yali Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1853

Kedves Mindenki. En nagyon uj vagyok itt, (csak tegnap fedeztem fel ezt a honlapot)De annyi gyonyoruseget lattam itt, hogy csak csodalkozni tudok. En csak gyermekruhaban "utazom", 2 eves fiamnak szeretek kotni varrni, horgolni. Ehhez is szeretnek segitseget kerni. Tegnap vettem bordo fonalat egy uj pulcsihoz a fiamnak (a piros,bordo nagyon jol all neki) es mivel eddig a regen felhalmozodott  maradek fonalbol meg szetfejtett pulcsikbol lotottem neki, hat ledobbentem az arakon!! Egy kozepes minosegu fonal kiloja 7000 ft... Hat kiabrandito volt.. Nem ismer valaki olyan helyet ahol olcsobban lehet fonalat venni?(Pesten) Eddig a Garay teren vasaroltam, de azt hiszem ott megszunt a nagyker, miutan lebontottak a vasarcsarnokot. A masik kerdesem van esetleg valakinek helyes gyermek pulcsi mintaja?

Meg egyszer elnezest kerek, hogy betolakodtam, de nagyon orulnek ha tudnatok segiteni.

Koszonom; Yali

szekelymedve Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1852
Köszönöm!!!
Előzmény: dudus75 (1850)
dudus75 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1851

Vörösvár!

Megvetted a cérnákat? A múlt héten én is vettem ott világoszöldet és érdeklődtem, hogy voltál-e, de még addíg nem. Mi újság? Merre laksz Vörin? Nekem Anyukámék és a Kedvesem szülei laknak Bányatelepen.

dudus75 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1850

Szia! Íme a minta pontosan.

Mami! Hálás köszönet, a mintákért. Nagyon jók! Bocsánat, hogy csak most írok, de nagyon elfoglalt voltam az utóbbi időben. Üdv. Judit

 

Előzmény: szekelymedve (1849)
szekelymedve Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1849
Nagyon szépen köszönöm...
Előzmény: Annamária36 (1847)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1848
Szia! Csak pár pillanatra néztem fel, és csak azt szeretném tanácsolni, ha szeretnél megtanulni horgolni, látogasd meg a gabcika.atw.hu honlapot, ott nagyon jól érthetően le van írva a horgolási jelek, stb.
Előzmény: szekelymedve (1846)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1847
Holnap küldök képet arról a mintáról.
Előzmény: szekelymedve (1846)
szekelymedve Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1846

Mindegy, nekem igazából pont a lényege az ami érthetetlen volt, tehát nagyon sokat segit a leirás... aztán hogy azokat a pálcikákat hogy kell csinálni, azt ejsze csak megtanulom valahogy... legalábbis remélem... én még életemben sosem horgoltam egyebet, csak pikókat...

 

De már láttam könyvekben, hogy kell pálcikákat horgolni, és az a blúzka annyira tetszik, hogy érdemes lesz már csak ezért is megtanulni a horgolást. Szerintem...

Előzmény: Annamária36 (1845)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1845
Már rájöttem,hogy nem egészen olyan a minta,az enyémnek különbözik a széle de a lényeg uaz.
Előzmény: hazyboszi (1842)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1844
Valóban nem az a minta, én csak a pókszerű mintáját akartam megmutatni. Remélem, hogy sikerül.
Előzmény: szekelymedve (1841)
szekelymedve Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1843

Hát én szivesen segitenék bárkinek de elég béna vagyok kézimunkában, és téli álmom közben jut csak időm ilyesmire. Most is csak azért, mert hétfő este kiütött a ringből a 39 fokos láz... :-)) kénytelen voltam leülni picit pihenni...

Előzmény: hazyboszi (1842)
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1842
szia medve!!

Honnan,merről fújt a szél,ki vagy?????
Mindjárt érdeklődöl,eddig aludtál??? A fórumélet elég mozgalmas,segítjük egymást,és ezért mindenki keményen produkál!!!))

A másik: a minta amit keresel,sem nem az,amit Jolimami feltett,sem nem az,amit Annamari leírt..........szia))
Előzmény: szekelymedve (1838)
szekelymedve Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1841

Köszönöm, Jolimama, köszönöm, Annamária,

 

horgolni nem nagyon tudok, de meg akarok tanulni, és ez a blúz lesz a kezdet, legalábbis remélem. Előbb valamit be kell fejezzek, és csak utána fogok tudni nekifogni, mindenképpen, ha kérdésem lesz, jelentkezem.

 

Még egyszer köszönöm,

Medve

Előzmény: Annamária36 (1840)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1840

Szia SZEKELYMEDVE!

a MINTA:

1.sor:20 láncszem

2.sor:3 egyráhajtásos pálca,2 láncszem.1 egyráhahtásos p.,2 láncsz ismétlődik háromszor végül 3 egyráh.pálca.

3.sor:3 egyráhajtásos p.,4 láncszem,4 kétráh.p.,4 láncszem,3 egyráh.p.

4.sor:3 egyráh.p.4 láncszem a kétráh.pálcákra,4 láncszem,3 egyráh.p.

5.és a 6.sor megegyezik a 4.sorral

7.sor:3 egyráh.p.,2 láncszem.1 kétráhajt.p.,2 láncszem ismétlődik még háromszor,3 egyráh.p.

Ebből a leírásból ki kell jönnie a mintának,ha nem megy sikíts.

Előzmény: szekelymedve (1838)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.06 0 0 1839
Szia! Valahogy így. Ha nem érted, írjál, de ha tudsz horgolni gondolom, hogy le tudod olvasni róla.
Előzmény: szekelymedve (1838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!