Keresés

Részletes keresés

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1929
Nálunk nincs "jobb kézimunkabolt".Nem gond elkészíteni csak az kéne,hogy milyen anyagból van meg mekkora.
Előzmény: erzsimami (1928)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1928
A jobb kézimunkaboltokban lehet kapni előre azsúrozott szivecskéket, és azok vannak körbehorgolva nagyon egyszerü mintával, ha végre rájövök hogy kell a képeket feltenni, küldöm a mintát is. Gyakorlatilag pár nap alatt elkészül.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1927
sajnos csak szenvedek a képek felrakásával, de majd csak ismét sikerül!
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1926

BOCSÁNAT BOCSÁNAT !

Most vettem észre,hogy már automatikusan tegeződök.

Mégegyszer elnézést kérek érte!

Annamária36 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1925

Erzsimami!

Nekem nagyon tetszik ez a terítő! Írnál róla bővebben? Milyen anyag kell hozzá (napszövet?),hányas cérna, meg egyáltalán a leírás! Na szóval szeretném én is meghorgolni!

Köszönet előre is minden információért! Üdv: Annamari

Előzmény: erzsimami (1924)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1924
Sajnos nem sikerült, talán most.
erzsimami Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1923
Egy a munkáim közül. Remélem a többit is fel tudom tenni.
hazyboszi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1922
Szia Marikje!!!


Először is boldog névnapot,és minden Mária nevű fórumozónak,és családtagjának.))))
Bár sosem tudom,hogy 8- vagy 12-e e az igazi Mária nap,de fogadjátok jókívánságaim!!!

Marikje!!! Köszööm szépen a leírás...már csak az összehorgolása okoz gondot,vagy varrni kell??? Ezen már tanakodtunk Taptapóval is Jolimaminál,igaz,Magdika?)))))
Hát majd megoldjuk,azt hiszem én az összevarrás mellett döntök,szebben lehet eldolgozni,illeszteni..
Nagyon köszike mégegyszer!!!

Puszika mindenkinek!!
UI: a fiam gépéről írok,enyém most.hm.megadta magát kicsit....ezért ritkábban vagyok..bocs.)))
Jó munkát,hétvégét minden kedves forumozónak!!!!!!!
Előzmény: Marikje (1911)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1921
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a tanácsokat mindenkinek, Marikje, neked külön köszönet előre is a szkennelésért (is).

Megvettem a DMC fonalakat, végül is úgy alakult, hogy van egy minta, amit a barátnőm is meg szeretne hímezni és én is, így az ahhoz való hímzőfonalakat ketten vettük meg :).

Vettem fonalat is a készülő piros pulcsihoz (kellett még 2 tekercs).

Meg a férjemnek makraméhoz való zsinórt, lehet, hogy újra elkezd makramézni :).
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1920

 

Jolimama!

 

Megnéztem a szalagosokat akiknek van még kedve ideteszem a linkjét nagyon szépek majd mindet lementettem. Közben találta a kínai neten tegnap éjjel egy oldalt ott nagyon sok ananászos újdonság van nekem legis az volt az egyszerűtől a nagyon bonyolultig.

 

http://kep.tar.hu/gabcimami/50362276/25653868#2 szalagos Gabcianyu képtára

 

 

 

http://photo.163.com/photos/cxqcys/49395481/ Az ananászos link jó nézelődést!

 

Mami Köszönöm:)))

Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1919

Na mire ezt a hozzászólást befejezem Lenke már 3szo újraindította a gépet:))))

 

Drága Jolimami megy a mail:))

 

Taptapo!

 

Köszi a névnapi köszöntőt . Nagyon figyelmes vagy. Elküldtem mailt írj átment-e?

 

Andee!

 

Remélem megtalálod van egy komplett modelleírás a 7 háromszög nagyon érthető azon nézd meg azt is.

 

Ha valaki el tudná küldeni a linket ahol a takaró volt megköszönném mert volt még ott másik modell ami tetszet nekiesnék annak a fordításnak is. Nagyon belejöttem.

 Holnap felteszem a honlapra a rövidítéslistákat.

andee- Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1918

Nagyon köszönöm. És ilyen gyors választ! : ) Megyek is megnézem a honlapod : )

Előzmény: Marikje (1915)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1917
Szia! Légyszives nekem is küldd el.))))Köszönöm
Előzmény: Marikje (1916)
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1916

Kedves Taptapo!

Elküldtem mailban is remélem neked:))

 

Mindenkinek szívesen átküldöm mert ez csak az első legyező még 3 féle van mindegyik fordítás kész . Én csak azért horgoltam le, hogy lássam jól raktuk-é össze Húgom a ragaozást én a mintát?:)))

Előzmény: taptapo (1913)
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1915

Kedves Andee!

 a cs1 azt jelenti, hogy egy szemet átemelsz lényegében ez a négyzet motívum első szem. További tippeket, útmutatót talász http://marikaje.uw.hu ott leírtam részletesen mit, hogyan csináltam mire kell figyelni. Nagyon jó, hogyha belejön az ember.

Előzmény: andee- (1914)
andee- Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1914

Marikje

 

Hadd kérdezzem meg, hogy az entrelac leírásában, amit átküldtél, minek a rövidítése a 'cs' és a 'cssá'? (Vagy lehet, hogy 'es' és 'essá'?)

 

Köszi

taptapo Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1913

Szia Marikje, tudtam, hogy abba kell hagynom a főzést egy pillanatra és felugranom a net-re. Látom amit látok és nagyon szépen köszönöm, a jövőhéten, csendes lesz a ház és meg fogom horgolni. Köszönöm szépen. Testvérednek is és neked is !!! Meg fogom mutatni, hogyan haladok vele és nekem milyen lesz !!

Közelgő névnapod alkalmából engedd meg, hogy szeretettel köszöntselek, sok boldog névnapot kívánok !!! Üdvözöl taptapo

Előzmény: Marikje (1912)
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1912
 Így néz ki horgolva.
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1911
És a Legjobb hírek Taptapo és Gabcika és a többiek akik szeretnék a Phildaros legyezőtakarót meghorgolni tegnap a végére értem a  megfejtésnek. Mivel Húgom a fordításhoz én a horgoláshoz konyítok nem mondom, hogy könnyű volt összehozni de m

 

 

sor: 5 láncszemet egy rövidpálcával gyűrűbe kapcsolunk sor: 2 láncszemmel magasításnak , négy rövidpálca sor: 2 láncszem magasításnak ennek a tövébe 1 egyráhajtásos pálca **1 láncszem , 1 egyráhajtásos pálca** a csillag közötti motívumot négyszer ismételjük minden pálcára öltve, sor: 1 láncszem magasításnak ennek a tövébe 1 rövidpálca, 9 rövidpálca sor: 2 láncszem magasításnak , 1 fél pálca ennek a tövébe  ** 2 fél pálca egy helyre öltve, 1 félpálca** 4 szer ismételjük sor: 2 láncszem magasításnak 1 pálca a magasítás tövébe öltve**2 láncszem 1 egyráhajtásos pálca minden második szembe öltve ** 6-szor ismételjük a csillagok közti részt. sor: 2 lánczsem magasításnak egy félpálca a magasítás tövébe majd minden szembe egy félpálca összesen 19-szer sor: 1 láncszem magasításnak, 19 rövidpálca sor: 2 láncszem magasításnak, 1 egyráhajtásos pálca a magasítás tövébe **2 láncszem 1 egyráhajtásos pálca minden második szembe öltve ** 9 szer ismételjük a sort 2 láncszemmel zárjuk az utolsó szembe öltve sor: 1 láncszem magasításnak, 34 rövidpálca sor: 2 láncszem magasításnak, 1 félpálca a magasítás tövébe, 34 félpálca, sor: 1 láncszem, 35 rövidpálca ugyanaz mint a 6 sor csak 17 szer ismételünk 1 láncszem magasítás, majd minden ívbe, 1 rövidpálca 3 láncszem 1 rövidpálca = 1 Pikó  

Ebből a legyezőből 81 darabot horgolunk. Jó Munkát

egvan. Megpróbálom beszúrni
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1910

Orsi!

 

Ma megyek scanelni a könyvtárba megy az anyag emailban.

Előzmény: Orsi_1 (1895)
Jolimama Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1909
Jóreggel mindenkinek! Fórumvezetőként is köszönöm mindenkinek, hogy ilyen pörgős a fórum, meg a sok-sok segítséget. Gabcikánk örömére is.
Drága Gabcikám! Nagyon szép lett a szalagos terítőd, látod, mondtam, hogy ha az ember elkezdi a szalagot horgolni, teljesen rabjává teszi. Ahogy Annamária is írta.

Orsi! Levelet írtam. Ha karlyukat fogyasztok, és nem 1, hanem több szemet is, akkor nem összekötöm, hanem két szemet lekötök, és az elsőt áthúzom a másodikon. Nem vagyok olyan jó magyarázatban, mint Marikje, de megmutatom majd.

Berke-Judit! Lassan felkerülnek a képek újra, de még mindig csak kukucskálni lehet, és amiket kérsz, még nincsenek fennt. Ma mindenképpen felkerülnek, ha engedi a képtár.hu. mert pár napra el kell mennem, unokázni, mert Kincső beteg lett. Így nem juthatok a saját gépemhez.
Amiket szeretnél megkapni, mindjárt küldöm is.

Egyébként tegnap feltettem a szalaghorgolásos ruhákat, nézzétek meg, szerintem nagyon jók.

Reményeim szerint Gabcika gyűjteményéből szamócamintás ruha leírása is lesz fennt.

Macaa! Nagyon aranyos ez a kis terítőcske, ugy-e igazam van, hogy csak addig nehéz, amíg az ember el nem kezdi. Lássuk a folytatást is.))

No, és nem utolsó sorban várom Erzsimami mintáit is.

Szép napot mindenkinek))))))
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1908

Orsi!

Ha mindkét oldalon két két szemet kell szűkíteni azt én úgy szoktam, hogy a színén az első két szemet összekötöm majd ezt a szemet visstateszem a bal tűre és a következő szemet újra hozzaákötöm.

 

Utánna a másik oldalon a visszáján fordulás után ugyanígy kötöm a szemeket .

 

Előzmény: Orsi_1 (1902)
Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1907

Én most ezen dolgozgatok a barátosném terítője mellett. Megihletett Jolimamai színes mintaösszeállítása és a sok gyöngyös topik amit megnézegettem. Félig már fent van a tevhnikai segédlet a Honlapon. http://marikaje.uw.hu

 

 

Marikje Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1906

Jó reggelt Mindenkienek!

 

Annamari!

 Teljesne egyetértek tényleg elkapja az embert a gépszíj és nagyon szórakoztató rendesen megizzasztott a kis nyomi szívecském azóta megvan a közepe is majd tteszek fel képet.

 

Orsi!

 Látom már megoldották a lányok a problémát. A karöltőt én kicsinek úgy fogyasztottam, hogy egysorban egymást követő 3 szemet elkötöttem a sor elején ez volt a hónaljrész maldi innen kezdve második soronként egy szemet és ha nagyon illeszkedőset akartam az utolsó előtti sorban két szemet fogyasztottam a szélén .De ha nem csinálsz vállvonalat akkor is nagyon szépl lesz.

Előzmény: Annamária36 (1900)
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1905

Orsi!

Jó úgy ha a színén fogyasztasz,én a 2.-3.szemet szoktam összekötni meg az utolsó előtti kettőt.Így az első és utolsó szemet kötheted uúgy mint eddig.Különben a leírtak alapján jól csinálod.

Sok sikert éj további jó munkát hozzá!

Előzmény: erzsimami (1903)
berke Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1904
Szia Jolimama! Sajnálom, hogy így jártál a képekkel, ill. a leírásokkal, de idővel biztos sikerül megoldanod, és fel fognak kerülni a képtárba. Az ide feltett mintákból nekem a "Kis matrózoknak" és a "Sárga-kék mintás sál-sapka-kesztyű" leírása kellene, ha el tudnád küldeni e-mailben. Előre is köszönöm! Judit Mindenkinek, aki MÁRIA!!!! Sok boldog névnapot kívánok!!!
Előzmény: Jolimama (1877)
erzsimami Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1903

orsi 1

 

Én a fogyasztást a munka szinén csinálnám, tehát az 1 és 3 sorban, az 1 szemnél pedig az utolsó előtt két szemet kötném össze. A babáknál nem kell, hogy nagy legyen a karkivágás íve.

Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1902
Képzeljétek, elértem a kispulcsi (életem első kötött pulcsija) hónaljához. (Azaz a háta aljától felértem idáig.)

Ilyen lesz, ha kész lesz,



de most még egyelőre csak itt tartok:

Van egy 52 szem szélességű téglalapom (az alján passzérésszel).

A "feladat" most a következő: a karkivágáshoz szűkítenem kell a következő 2 sorban az első 2-2 szemet. (Így 48 szem marad a szűkítés után.) Ez azt jelenti, hogy a sor elején az első két szemet egybekötöm, és a harmadik-negyediket is, majd a következő sorban is így teszek?

Azután pedig a következő 2 sor mindkét végén egy-egy szemet kell szűkíteni. (Hogy 44 szem maradjon.) Ez azt jelenti, hogy a sor elején is egybekötök 2 szemet, meg a végén is? És ha az utolsó szemet csak átemelni szoktam, akkor hol szűkítsek (melyik szemeket kössem egybe?)?



Ha eddig sima és fordtott sorok követték egymást, gondolom, a szűkített sorok is ezt a rendet követik... ugye?

Előre is köszi...

Orsi
Orsi_1 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1901
Igen, értem, nagyon hasznos!
Annamária36 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1900
Maca terítője tényleg nagyon szép,remélem már mindenki "megfertőződött". Első próbálkozók,kíváncsi lennék rá mi a véleményetek a szalaghorgolásról mert szerintem ha egyszer valaki kipróbálja,elkapja a "gépszíj".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!