Keresés

Részletes keresés

karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9664
Hello jo reggelt!

Mindszenten van ekövetve. Amatőr vagyok teljessen A szak szavakat igy értelmezem:
nyugalmi szint 1m-re van a tetejétől.
XXI.KRÜLET mester kérdését is ide véve:mennyi az üzemi szint? nállam ez azt jelenti ,hogy szivattyúzáskor tele van a cső ,mást nem tudok mérni ,csak a 40-es pvc.cső van.Vasgolyót kivettem zsinóron le engedtem eggy golyót,és csak 13 méterig ment,tovább sehova +3méterem oda van.Mitörténhetett?
Előzmény: vizeslaci (9663)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9663
Helló karakok!

Mennyi a vízadó réteged? A 40-es csőnek nem szoktam iszapzsákot hagyni csak 1/2méternyi csövet amit a vízadó alatti vízzáró rétegbe ültetek a szűrő megtámasztása végett. Én a nyugalmi szintet nézném + a csőben hogy az mennyi.Hol van a kút?
Lehet hogy a 2 méteres iszapzsákkal túlságosan föntre került a szűrőzésed a vízadó homokba.
szóval van 1-2 dolog amit elronthattál.

Üdv: vizeslaci
Előzmény: karakok (9661)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9661
Jó estét a mestereknek.

Lenne eggy kérdésem;fúrtam kútat 40-es pvc.csővel,110fúró fejjel,16m. mély-re.A 40-es pvc cső van vissza téve.Van2m iszap zsák,4m szűrő,kavicsolva,szelep 1m-teren.Aviz adó réteg homok.Vizzáró rétegig fúrtam.Nyugalmi szint 1méteren.Elektromos szivattyú indit,a vizet felveszi,de csak csordogál.Benzinessel is ugyan ez van.Mit rontottam el? Mélyebbre kelett volna fúrnom?

Elöre is köszönöm a segitséget.
gamate Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9660
Üdv Mindenkinek!

Találtam egy videót, ami a régebbi témába vág...

Gázos kutak.

A felvétel bemutatja, hogy mi történik egy fúrt kútban, ha nincs szivattyúzás, és mi van akkor, ha a szivattyúzás következtében az üzemi vízszin annyira lecsökken, hogy a vízoszlop hidrosztatikai nyomásáscsökkenése miatt megindul a gázkiválás.

Mint a szifonban lévő szódavíz: ha nyugalomban van, nem is látszik, hogy oldott gáz van a vízben, de ha kiengedek a szifonból egy pohárnyi szódát, a szifonban elindul a gázkiválás, de ez csak addig tart, ameddig a nyomás nem növekszik meg ismét annyira, hogy ne legyen buborékképződés.

http://www.youtube.com/watch?v=NOqV1We1LZc


Jószerencsét!gazkivalas
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9657

Sziasztok    Kollégák !     

 

Az URB -ét elvitték, az R - 200  -as kútfúrógép még megvan. Komoly érdeklődő az árából jelentős összeget lealkudhat, nagyon megéri. Szép estét mindenkinek és  Jószerencsét !

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9656

Üdv !

Hát ebben a formában a legbonyolultabb összehozni a dolgot. Mármint szivattyú időkapcsoló és öntöző szórófej. Gondolom az egész direktbe kötve és egy párszáz forintos kapcsolóóra kapcsolgatná a szivattyú áramát.

Az vele a baj hogy ha leáll a szivattyú akkor nullára megy a nyomás és le is tilt a szárazfutás védelem. Tehát "reset" gombot meg kellene nyomni. Persze erre is van megoldás csak néhány speckó relé is kellene a körbe.

A másik az a tartályos rendszer ahol van egy nyomástartó tartály. Ezt figyeli a szárazfutás védő. Ha csökken a nyomás ( mert kinyitott az öntözőautomata szelepe) kapcsol a nyomáskapcsoló és elindul a szivattyú. Viszont ha lelevegősödött vagy megszorult a szivattyú akkor tovább csökken a nyomás és működésbe lép a szárazfutás védelem ami végleg (míg a reset nincs újra megnyomva) lekapcsolja a szivattyú áramát.

Persze vannak olyan szárazfutás védelmek (presscontroll) ami nem csak a nyomást figyeli hanem azt is hogy van e folyadék áramlás, mert pl ha a szárazfutásvédelem működésbe lépése előtt elzár az öntözőautomata szelepe az a ritka állapot állhat elő hogy a ciklus végére levegősödik le a szivattyú ekkor még egy egyszerű szárazfutásvédelem esetén is leéghet a szivattyú motorja.

 

  

Előzmény: hibis (9652)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9655

Helló    Che !  

 

Pásztó városa a Mátra nyugati lábánál  1 óriási dombháton, törmelékkúpon terül el, a Kövecses patak és a Zagyva folyó között. Amely kb.  20 m. -es szinteltéréssel, mint  1 sziget, emelkedik ki környezetéből. Felszinközeli főldtani képződményeit nagyon meghatározza  1 kb.  3,5 millió éve, a Mátrából történt vulkánkitörés. Amelynek kőzetei mindenütt megtalálhatók a településen kb. 2,5 m. és max.  4,5 m. -es vastagságban, kb.  -6,5 m.  és  -14,0 m. mélységközben, domborzati szinteltérések függvényében.

 

Ez az andezit és bazaltréteg nem tömör, hanem görgeteges, tufás és múrvás állapotban található, éppen ezért nagyon jó a vizvezető képessége. A város szinte összes kútja ezt a réteget csapolja meg, ebből kifolyólag, a vizminőséggel sem lehet gond.

 

Pld.: -   a Mechanikai Művek kútjában  -8,0 m. és  -10,0 m. mélyen van ez a réteg, az  I. sz. Vizműkútban  -6,8 m. és  -8,9 m. között. A II. sz. Vizműkútban  -6,9 m.  és  -8,9 m., a Gátőrháznál  -11,0 m. és  -14,0 m. között van. A nyug vizszint:  -0,9 m.  az üzemi pedig  -5,8 méter,  400 l./perc vizhozam mellett !!!  Vizhőfok:  12 C -fok. stb.

 

Tehát viz van bőven. A keménykőzetek feletti és alatti rétegek pedig jól fúrhatók, amelyek mélységtől függően agyagos kőzettörmelékek vegyesen, majd szinagyagok és agyagmárgák váltakozva kőzetlisztekkel. Röviden ennyit Pásztó -ról.  Üdv.  és    Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9654)
K.Árpi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9653
Helló XXI.krület!

Pásztón két lyukat is kénytelen voltam ott hagyni az elmúlt években, 7-8 méter körül kb. 2-3 méter vastag (ezt már utólag derítettem ki) vulkanikus kőzetben elakadtunk. Szárazon fúrtunk, a korona fúrókat többször is újra vídiáztuk, de nem sikerült át fúrni. Ami infót én akkor tudtam gyüjteni, az alapján a kő réteg után már agyag lett volna, és kb. 30-40 méteres mélységet céloztunk meg. Jószerencsét!
hibis Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9652
Heló!

Öntözni szeretnék vele, időautomatika vezérkéssel. Ha őrizetlenül elindul a vizet meg nem kapja fel mert állás közben vissza csorgatta vagy valahogy le levegősödik ne fusson szárazon.
Valamilyen nyomástartó tartály felszereléséről is hallottam, ami segít abban, hogy ne ejtse el a szivattyú a vizet.
Előzmény: Törölt nick (9648)
furirobi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9650

XXI ker!!!!

 

Kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha mégy Pásztóra, nem tudnál beugrani hozzám??? ha mégy oda akkor útba esek!!!! vagy kútba???

A barteres vagyok!!!

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9648

Üdv !

Igen, szárazfutás védelemnek hívják aminek elég sokféle megoldása létezik. Ha megírod mire akarod használni a rendszert akkor konkrétabb javaslat is lesz.

Előzmény: hibis (9647)
hibis Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9647
Köszönöm Batyókám!

Így teszek, ki próbálom.
Talán kellene egy automata kapcsoló, a mi le állítja ha le levegősödik.
Biztosan van valami kütyü ami nem engedi, hogy víznyomás nélkül szárazon fusson.
Jól gondolom?


Előzmény: Törölt nick (9646)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9646

Hello!

A régi öreg szivattyúk (ha műszakilag hibátlanok) sokszor többet érnek mint a mostani újak. Amiért mégis nem azt ajánlom az hogy gázos a víz így lelevegősödne, tehát valami önfelszívósban kellene ezért gondolkodnod. Persze ha van némi műszaki érzéked jártasságod egy próbát megér a dolog, persze csak kifogástalan kötésekkel anyagokkal a szívó oldalon, mert lehet mégsem gázos az a víz csak tömítetlen valami :)

Előzmény: hibis (9645)
hibis Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9645
Sziasztok!

Fúrt kutból szeretnék locsolni. Egy kölcsönkért önfelszívó szivatyúval ki próbáltam a kutat, felhúztam a kézi pumpával elindult a szivattyú, kb. 20 l/p a hozama van, kicsit gázos, vagy levegős.

Van egy 20 éves, újszerű állapotban lévő SEVER típusú centrifugál szivattyúm.

Szerintetek kössem rá a kútra, vagy ezek az újabb önfelszívó szivattyúk sokkal jobbak, a régi sever nél, nem érdemes vele foglalkozni?.
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9644
Helló guffa!

Csak arra figyelj hogy ha mégis fogyna az öblítő folyadékod azt ne tiszta vízzel pótold mert újra fölhígul. Ha híg akkor jobban eltünik odalent,jobban kell pótolni,ami miatt megint hígul.Ez 1 ördögi kör lehet ha nem vigyázol.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: guffa (9643)
guffa Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9643
Köszi. Kipróbálom.
Előzmény: Törölt nick (9642)
guffa Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9641
Üdv mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni kútfúrásra adtam a fejem de elakadtam.
A talaj finom sárga homok. 160-as vezetőcsővel kezdtem mellette egy 1000 lit. tartály 160/110-es Y-nal bekötve. 50-es pvc csővel és egy 15m3/órás szivattyúval kezdtem fúrni 4m-ig sikerült lejutni. 4m után a víz már alig jön fel hordalékot is keveset hoz. 6m-nél leesik a vízszint nem jön a felszínre egyszerűen elnyeli a kút. Már egy pár ezer liter víz lefolyt. Folyamatosan meg kell állítani a szivattyút, hogy újra legyen víz ilyenkor a víz úgy bemossa a csövet, hogy alig lehet kihúzni. Gondoltam, hogy valami sűrű iszapot kellene csinálni. Ez segíthet? Mi ilyenkor a megoldás? Ha valaki segítene azt nagyon megköszönném.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 9640

Helló    keruksz !      

 

Biztosan sok  "csatát"  megnyert már ez a masina, de  "háborút"  valószinüleg még nem. Amely egyébbként mint a Kútdoki is irja,  1 élelmiszeripari borátfejtő szivattyú. Amely persze nem azt jelenti, hogy alkalmatlan kútfúrásra, de hivatalosan nem alkalmas.

 

Pld. -  nincsen légüst, biztonságiszelep, feszmérő, védőburkolatok, stb. De az a lényeg, hogy kifogástalanul működik, a többi az már a szerencse dolga.  Üdv. -   és  Jószerencsét !

Előzmény: keruksz (9638)
Kútdoki Creative Commons License 2010.09.13 0 0 9639
Helló Keruksz!

Köszönjük a képeket,jól látható rajtuk minden lényeges alkatrész.
Ha jól látom a szivattyúrész itt is a már "említett" borátfejtő szivattyúból van megoldva.
Régebben nekem is volt néhány hasonló típus,még ha jól tudom van is belőlük. A szivattyúház vagy vörösréz,vagy szürkeöntvény,a szelepek pedig gumigolyók.
Állíthatom a működésük kifogástalan,csak a munkahenger perselyezését kell megoldani valamiféle cserélhető alkatrészre.
Üdv,jószerencsét.
Előzmény: keruksz (9638)
keruksz Creative Commons License 2010.09.13 0 0 9638
keruksz Creative Commons License 2010.09.13 0 0 9637
Az igért kép
Kútdoki Creative Commons License 2010.09.12 0 0 9635
Helló Freddy 4 !!

Igen,feltűnt a gépek közti hatalmas eltérés,és biztos vagyok benne,hogy megtudja keresni a befektetett összeget rövid időn belül.
Nem panaszkodhatunk,úgy-ahogy munka volt,és még úgy néz ki lesz is néhány kutunk ebben a szezonban,de közel sincs annyi érdeklődő,mint előző években...
Úgy érzem sajnos van igazság abban amit a következő idényről mondtál,de talán azért csurran-cseppen valami nekünk is!
ÉS VÉGRE NE AZ ESŐ LEGYEN!!!!
Üdv,jószerencsét,kellemes hétvégét mindenkinek!
Előzmény: Törölt nick (9626)
keruksz Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9634
A dugattyús szivattyú Aszódon talállható. Jövöhéten teszek fel róla képet. Én édesapámtól örököltem (a kut fúrást is) sokat dolgoztam vele 60-70 mérert simán, 125-ös csővel.de korszerűbb gépre válltottam ezért eladó.
mágus67 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 9633
üdv Freddy 4 köszönöm a kimerítő válaszokat jószerencsét
Előzmény: Törölt nick (9630)
gamate Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9632
Üdv Mindenkinek!

A szakirodalom 0,5m/s iszapsebességet javasol az öblítéshez. Ebből mindenki ki tudja számolni, hogy mekkora az berendezésének az öblítésigénye...

Jószerencsét!
Előzmény: mágus67 (9627)
Klinker-sas Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9631
Üdv mindenkinek.
Kútfúráshoz volna egy pár csörlő eladó.
Jelenleg hidromotor hajtású, kétsebeséges hidraulikussan kapcsolható kuplungal,6mm-es 400m acélsodronnyal.M-zárolt technika.
06-hetven-2-négyhetvenöt-6hatkilenc
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9630

Helló     Mágus67 !   

 

Mióta gyártja a  Budafilter Kft Mezőfalván a réselt szűrőcsöveket, azóta én csak azokat használom. Nem kell bajlódni folyamatosan a csövek réseléseivel, fúrkálásaival meg a kútszövetek forrasztásaival, ragasztásaival, bandázsolásaival, stb.

 

Ráadásúl, ha kiszámolod, felületileg többszörös ezeknek a réseltszűrőknek a beáramlási csőfelülete. Tehát adott szakaszon, folytódás nélkül egyazon idő alatt több vizet ad a kút !

 

Ugyanakkor a tapasztalataim által, minimum  2 -szer akkora lyukat kell fúrni, mint a beépitendő központositott béléscső átmérője, a megfelelő kavicsvastagság miatt. De megéri. Üdv.

Előzmény: mágus67 (9628)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9629

Helló    Mágus67 !   

 

Ezek a  150  -  180 liter/perces dugattyús szivattyúk általában kutató magfúrásokra készültek, ezért csekélyebb a kapacitásuk. De hallottam már borátfejtő szivattyúkról is ilyen kivitelben.

 

Nagyon jól látod, hogy a nagyobb fúrólyuk átmérők esetében ezek az öblitőszivattyúk kevesek, illetve kicsik. Valószinüleg ezért is árulják. További szép estét és Jószerencsét !

Előzmény: mágus67 (9627)
mágus67 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9628
még eggy kérdésem lenne felétek. réselt 125 -ös cső vízadó homokban átereszti a vizet ugyanúgy mint a szűrö? vagy gyengébb? további szápestét.
mágus67 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 9627
üdv mindenki, vajon 150- 180 l/min dugattyússal mire elég??? 220-as furatot meddig lehet vele biztonságosan kiöblíteni?5/4"-es csövön?
jószerencsét
Előzmény: keruksz (9616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!