Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 7008
"nem minden Cannaregio ghetto, de minden Ghetto Cannaregio..., na jó, ez sántít"
Nem sántít mert végül is tényleg így van pont :-)
Egyébként érdekes, hogy a Ghettót lehet látni egy t-vel is meg két t-vel is írni, hogy miért azt nem tudom.
Előzmény: anblock_italia (7005)
vélemény Creative Commons License 2010.09.13 0 0 7007
Ghetto-t biztosan g-vel írják, csak így ejtik g-nek.
Nekem a Zsidó Múzeum előtti campo nem tűnt különösebben lepusztultnak, ennél sokkal lepusztultabb környéken is sétáltam. Pl. a Scuola Vecchia della Misericordia környéke. De tényleg kíváncsi vagyok, merre lehet ott jó étterem elfogadható áron.
Érdekesek voltak a zsinagógák,kívül egyszerűek, hogy ne legyenek feltűnőek, belül díszesek. Amszterdam láttam egy titkos katolikus templomot, az is ilyen. Kívülről úgy néz ki, mint egy átlagos lakóház, sőt még az átlagosnál is egyszerűbb, belül viszont egy gazdagon díszített templom. Ott a katolikusoknak kellett meghúzni magukat.
Ott az amszterdami templomnál megszólított angolul egy koreai nő, hogy el tudnám-e röviden mondani, miért gyűlölték egymást a katolikusok és a protestánsok, mert ő nem érti.
A legszebb velencei zsinagógát Longhena tervezte, aki a della Salute templomot is. Ő nem volt zsidó, ezért a zsinagóga is nagyon hasonlít a katolikus templomokhoz, persze a zsinagógák szokásos berendezésével. De a pl nálunk a Dohány utcai zsinagógát is keresztény építészek tervezték, az is keresztény templomhoz hasonlít.
Előzmény: anblock_italia (7006)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7006

És amit leírsz itt a negyedről, az a Ghettóról is szól? Nem hiszem!:-)

 

Mi meg sem próbáltunk Velencében étterembe menni..., pénzünk és bizalmunk is kevés volt..., viszont volt egy kedvenc helyünk, ahová visszajártunk, a Barnaba csatornánál, ahol mindig nagyon finom panninit:-)

Előzmény: cassano71 (6998)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7005
Hogy is van az? "nem minden Cannaregio ghetto, de minden Ghetto Cannaregio..., na jó, ez sántít, de maga a Ghetto egy önálló sziget (volt), a zsidók szigete, ezt kijavítani Cannaregiora szerintem nem jogos, hiszen arra a kerületre nem az a fő jellemző, hogy része a zsidó negyed is:-)
Előzmény: cassano71 (7004)
cassano71 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7004
A város északi részén. állomástól balra Cannaregióban van a zsidó negyed alias Gheto, de javítson ki aki máshogy tudja:-)
Előzmény: anblock_italia (7000)
jet set Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7003
Valóban lepusztult.
A gugli térképe h-val írja.
link
Előzmény: anblock_italia (7000)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7002
Kíváncsian várom a képeidet, néhányat biztos el is fogok lopni:-) Ezeket a képeket a videóból vettem ki, AZ utca, és a fekete-fehér templom fekete-fehér cicája, az alsó meg fényképről van.
Előzmény: eperlevelll (6999)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7001
Firenzénél, Velencénél is jobban sajnálom, hogy amikor Portovenerében voltunk, akkor nem volt digitális fényképezőnk, csak videónk, illetve hagyományos gépünk. Az előbbiekbe részben már eljutottam, vagy el fogok még jutni, de Portovenerébe egyáltalán nem biztos:-( Előtte pár hónappal végigmentünk Antibestől Portofinóig..., arról az útról is csak papírképeim vannak a videó mellett:-( Hú, tényleg, a három hetes unokámat még nem is videóztuk:-(((
Előzmény: eperlevelll (6999)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7000

Miért gondolt volna arra? A város északi részén, az állomástól balra van a zsidónegyed. Sajnos én nem jutottam el oda, pedig biztos nagyon érdekes. Állítólag nagyon lepusztult, legalábbis a könyvek szerint. Érdekes dolgokat olvastam róla..., már nem sokra emlékszem, de pl. arra igen, hogy egyedül ebben a városrészben lehetett magas épületeket építeni, de azért itt is volt határ. Mivel sokan voltak, így sokszor olyan alacsony szinteket építettek, hogy egy normális méretű ember fel sem tudott állni benne. Az meg eléggé köztudott, hogy maga a ghetto elnevezés innen ered, mert ez volt az első kimondottan zsidó negyed (a velenceiek nem akarták, hogy asszimilálódjanak, de a pénzüket viszont akarták, így ezt a megoldást találták ki, hogy egy szigetre telepítették őket(, itt a szigeten volt egy ágyúöntő, amit ghettonak hívtak (lehet, hogy h nélkül), és innen kapta a negyed a nevét.

Amúgy van egy másik zsidók lakta sziget is Velencében, a Giudecca-sziget, itt már a gazdag zsidók építettek később házakat, itt van a Redentore templom. Napóleon törölte el azt a törvényt, mely szerint máshol nem élhetnek zsidók a városban.

Előzmény: cassano71 (6998)
eperlevelll Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6999
Majd töltök fel én olyanokat :) Portovenerében még a házszámokat is lefényképeztük (kerámia) és a cégéreket (ötletesek) is!!
A vasút dolog elég nagy gond, még agyalok mi legyen...
Előzmény: anblock_italia (6996)
cassano71 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6998
Szerintem Cannaregio negyedre gondolsz. Nekem a kedvenc városrészem volt Velencében, valóban talán a legkevésbé turistás legalábbis reggel 6-kor az volt:-) De máskor is rendben van a hely velencei viszonylatban.
Ott emlékszem egy étteremre ami már kivülről is nagyon jól nézett ki, sajnos a nevére nem emlékszem. Utána láttam hogy a világ összes kitüntetését is megkapta kb. amit vendéglátóhely kaphat, aztán megnéztem az étlapot is, hát kb. 100 euróból talán még meg is tudtam volna vacsorázni itallal:-) Persze ez egy extrém példa, de mégis valahol ez Velence. Persze van a Brek az állomás mellett ami olcsó, de nem egy nagy gasztronómiai élmény az is biztos.
Őszintén szólva én ott szendvicseken és ásványvízen éltem, aztán este Padovában elmentem vacsorázni valahova.
Előzmény: jet set (6995)
vélemény Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6997
A ghetto sziget az egyik leghangulatosabb hely Velencében. Voltam a vezetésen, bevittek 3 zsinagógába is, nagyon szépek. Láttam egy temetési menetet, a kézzel húzott kis kocsin volt koporsó, ahogy a zsidó temetéseken szokás, átvitték egy hídon is, furcsa volt, ahogy döcögött a lépcsőkön.
Legközelebb kaja ügyben is körülnézek.
Előzmény: jet set (6995)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6996
Nagyon szépek a képeid, de én hiányolok olyanokat, amik az utcákban készültek. Szerintem rendkívül hangulatos volt az a két, illetve inkább másfél utcácska, mert a felsőnek az egyik oldala már csak szikla volt. Rengeteg virág volt a falakra aggatva, rengeteg cica mindenfelé, és nagyon jópofák a bejáratok. Hadd okoskodjak egy kicsit, hiszen nem kell ezt feltétlen mindenkinek tudni...: a marina nevű kikötő stílus egyik legjobb példája Portovenere, bár az egyenessége formabontó, hiszen az öblök kicsit öblösek szoktak lenni (pl. Portofino):-) A lényeg benne az, hogy a szorosan összeépült házak felfogják a városkától a szelet. A tenger felé nincs az otthonokba bejárat, ott csak csónakház van, ennek oka gondolom nem kétséges. A bejárat az egy szinttel feljebb lévő utcából van. A házak itt valóban azért vannak színesre festve, hogy a halászok megtalálják a magukét, mert a nagy egyformaságban ez nehéz lenne. Vannak olyan házak is, amik olyan keskenyek, hogy csak egy ablaksor van rajtuk..., ha hozzávesszük, hogy lépcső is kell, akkor igen keskeny kis otthonok lehetnek itt. C.T. legtöbb épülete is hasonló, bár ilyen egybefüggő házsor kevés helyen van. Én csak a kocsiból láttam, de majd kiugrottam az ablakon, olyan szépek Camogli épületei. Sajnos miután láttuk, már nem lehetett megállni az úton, de aki arra jár, és figyel, annak érdemes letérnie!
Előzmény: hattyuver (6987)
jet set Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6995
És a gettó szigeten elég jó a kaja. Az étterem nevére már nem emlékszem, de az egy nagyon kicsi sziget. Mondjuk kicsit kiesik a fő turistasodorból.
Előzmény: vélemény (6993)
bbmagdi Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6994
Feltöltöttem a képeket, remélem örömötöket lelitek bennük! :)

Fotók
vélemény Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6993
Legközelebb kipróbálom
Előzmény: jet set (6991)
BorsónéVica Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6992
Nagyon szép képek, de valóban picike, pár órába belefér az egész.
Előzmény: hattyuver (6987)
jet set Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6991
A Frari mögött finom a fagyi.
Előzmény: vélemény (6990)
vélemény Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6990
Valamelyik útikönyvem azt írta, hogy Velencében sportot űznek abból, hogy a turistáknak rossz kaját adjanak. Még a fagyi is ízetlen volt.
Előzmény: cassano71 (6988)
cassano71 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6989
Ezeket a képeket látva kétség kívül érdemes megnézni:-)
Előzmény: hattyuver (6987)
cassano71 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6988
Velencében inkább az a művészet hogy jót egyél valahol:-)
Előzmény: vélemény (6986)
hattyuver Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6987
Portovenere
Előzmény: hattyuver (6985)
vélemény Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6986
Tudom,, hogy nem akartad leszólni.
A Viasat History-n volt valamelyik nap a Monrealei katedrális. Ott szoktak lenni 15 perces rövidfilemek nagy templomokról, Speyer, Reims stb. Megint megcsodáltam. Számomra a sienai dóm Olaszország legszebb temploma, de a 2. a monrealei, de a palermoi kápolna is fantasztikus.
Nagyon örülök, hogy használni tudtad a leírásaimat. Én Bolognaban és környékén csak jót ettem. Étteremben is, önkiszolgálóban is, szelet pizzásnál is, sütit , is fagyit is.
Ugyanez nem mondható el sem Velencéről sem Firenzéről.
Előzmény: Catella (6984)
hattyuver Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6985
Portovenere varázslatos kis hely, mindenképp érdemes megnézni!!!
Előzmény: cassano71 (6976)
Catella Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6984

Nem leszólni akartam a ravennai mozaikokat, csak a másik élmény még túl friss.

 

Gyakorlati tanácsaidnak nagy hasznát vettem, az önkiszolgálók tényleg jók:)

Előzmény: vélemény (6983)
vélemény Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6983
A sziciliai mozaikokkal tényleg nehéz versenyezni, de a ravennai mozaikok 500 évvel régebbiek.
Faenzai koncert. Amatőr kórusok vagy zenekarok koncertjére nagyon nehéz közönséget szervezni, még ingyen sem mennek. Általában az együtt éneklő kórus- itt az olaszok- családtagjai, barátai jönnek.
Előzmény: Catella (6955)
bbmagdi Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6982
Ha Monterossoból esetleg hajóval szeretnél visszajönni, azt kalkuláld bele, hogy 17:50-kor jön onnan az utolsó hajó.

Esetleg érdemes lenne az érkezés délutánján, ha már kora délután odaérsz hajózni egyet, akár Portovenerébe is. Mi kb. 3 órát töltöttünk Portovenerében. Onnan az utolsó hajó 17:20 kor jön.
Előzmény: cassano71 (6976)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6981

Portovenere parányi település, van a part, vagyis a kikötő (marina) mondjuk 300 méter hosszan, és fölötte van két utca, meg egy kis kiugrón van a szép kis templom, ami kb. az egyetlen látványosság:-) A parton van sok étterem, egyszerűbb szendvicses vagy halételes..., úgyhogy lehet ebédelni. Amikor mi voltunk 4 éve, akkor még nem volt nagyon felkapott hely, ergo nem volt drága. Ezeknek a "marinás" kikötős városkáknak az építése nagyon érdekes, és ez a városka nagyon vonzó. Amikor ott sétálgattam a kettő közül az egyik utcában, akkor nagyon elképzeltem, hogy milyen jó lenne ott élni..., de aztán eszembe jutott, hogy a férjem biztos halász lenne, hozná haza a sok halat..., és elment a kedvem a dologtól:-))) Talán még az is beleférna a délutánodba, hogy gyalogolj egy szakaszt C.T. felé, mert nagyon klassz út vezethet arra, és jó fényképeket lehet csinálni a templomról!

 Portofino viszont a másik végpontjánál C.T.-nek hasonló méretű bár, de csak gazdagoknak való meginni akár egy üdítőt is benne. Szebb, mint Portovenere, de nem annyira szerethető, mert valami idegenségérzet vesz erőt az emberen. Mint tudjuk, ez nem véletlen, hiszen amolyan maffiatanya.

Előzmény: cassano71 (6976)
bbmagdi Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6980
Vernazza-Monterosso ösvény igazából azért maradt ki mert lusták vagyunk. :) De ha jól belegondolok már az időbe se fért volna bele. Mi mindegyik faluban sok időt töltöttünk.

A két napba kényelmesen bele fog férni mind az öt falucska. Úgyis érzitek majd, hogy hogy esik jól. Ha lehet egy javaslatom Vernazzából ne menjetek gyalog Cornigliába, rengeteg fölfelé a lépcső és nem a szokásos lépcső fajta... Corniglia irányából meg lefelé kell menni rajta. Hát mondom én, hogy lusták vagyunk. :)
Előzmény: BorsónéVica (6943)
Kobzoska Creative Commons License 2010.09.12 0 0 6979

Egy kis olvasnivaló:

 

Sokszázalékos akció van az Alexandránál, a félárú könyvek között találtam az Egy éj Velencében-t (magyar írók velencei novellái).

 

Aztán egy kis néznivaló ma estére:

 

Leonardo da Vinci és a torinói lepel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!