Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9683

Üdv

BP-10 vagy BP14? - mert az akciós táblán sokszor írnak szamárságokat, talán nem is véletlenül.

Előzmény: kneissl (9682)
kneissl Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9682
Info:
Madaras tescóban elpumps búvártszivattyót 45ezerért akcióznak (80 méter mélységig jó, 4500l/h persze a görbék nincsenek kitéve, csak a piros "akció" tábla...)
kneissl Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9681
Urak !
Kúttisztításhoz, kompresszorozáshoz mennyire bonyolult dolog elkészíteni azt a "fejet" amit a levegő cső végére téve le kell ereszteni a kútba?
Úgy néz ki, hogy egy lakatosműhely rendelkezésre áll.
Van erről valami műszaki rajz/leírás valamerre a youtube.on kívül?

Illetve: Az egyfelől ok, hogy a slag végén van a fej, amiből ferdén fölfelé tör ki a levegő, és a tömlővel le lehet engedni, meg visszahúzni. De..
ezen kívül szokás még a fejre ( ami gondolom fémből van, és emiatt hamar megtalálja a kút alját) valami biztosítókötelet rátenni, arra az esetre, hogy ha leválna a tömlőről valahogy?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9680

Hello True75 !

Ezt el lehet. Azzal kezdtem ha ez is olyan hogy 2és 3 ezer közt "van" csak motor akkor köszönöm a lehetőséget de nem érdekel a teszt mert minden eddig próbált vas ilyen volt. Az érdekel mi van ha 3 nál talpalom le, persze nem 6.-ban. Hát bizony élményszámba is elmegy.

-No de maradjunk a kutaknál. Ha rám hallgatsz akkor bármilyen furán is hangzik de csőbúvárt raksz le ami rengeteg bosszúságtól fog megkímélni néhány tízezer forint többletköltség árán. Tartálynak legalább 120 literes de inkább 200 literes vagy nagyobbat javaslok hogy a zuhany beállított vízhőfoka minél kisebb mértékben ingadozzon a nyomásváltozás miatt. Természetesen egy nyomáskapcsolóval és esetleg szárazfutás védelemmel valamint vészmax kapcsolóval kiegészítve. Szivattyúnak az én szivattyúm is megteszi de ha 2/10 es pedrollót veszel az elegánsabb de egész jó áron voltak akcióban Wilo csőbúvárok a nyáron.  Én nem raknék 3/4 nél vastagabb kpe csövet hogy valamelyest a max hozamát visszavegyem a szivattyúnak a kút védelme érdekében.  Röveden ennyi de kérdezz csak. Itt az akciós lista :

wilo
Előzmény: true75 (9679)
true75 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9679

 

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- már rég tanultam de ha jól emékszem akkor a dízelt nem tudod 4000ig elforgatni, mert a gázolaj égését nem tudják úgy meggyorsítani

-

- ha majd időd engedi kigondolnál nekem egy elméletet, hogy te miként oldanál meg egy családiház(jelen esetben az enyém) kútról történő ellátását?

- minden arról menne amit kitisztítottál nekem

- a ház a kúttól 12méterre van és 5méter az üzemi vízszint

- pincébe fogadom a bejövő vízcsövet és van egy földszint meg egy tetőtér

- pincébe villanybojler, földszinten mosogató+mosogatógép, wc egy zuhannyal+mosdóval

- emeleten két mosdó+sarokkád+mosógép

- ezek normális kiszolgálásához szerinted mikre lenne szükségem?

- természetesen nem mindent együtt szeretnék használni

 

üdv

R.

Előzmény: Törölt nick (9678)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9678

Szia Freddy4 !

Tudsz olvasni a sorok közt, kiszúrtad a lényeget :) Igen ha 2ezernél 105 akkor mennyi lehet 4000 nél? Remélem egyszer megtudom azt is :)

Ez az "aszfaltterepjáró" nem kútfúrásra való. Arra ott vannak sok csatából győztesen kikerült masinák.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (9675)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9677
Szia Karakok!

Látod-látod, a te eseted is bizonyítja, hogy nagyon nehéz fórumon keresztül megtanítani valakit kutat fúrni. Visszaolvastam a neked írt korábbi hozzászólásom, kerestem benne, hogy írtam-e a szűrőt a vízadó réteggel szemben kell elhelyezni. Így konkrétan nem csak közvetetten, hogy ha a réteg 2 méter vastag, nem kell kilométer hosszú szűrő....Annyi apró fogás van és sok apró lényeges dolog, ami evidens a tapasztaltabb fúrós számára és eszébe sem jut leírni, vagy elmondani. Ezeket látni kell folyamatában, max. kérdés lehet egy-két fogásról, hogy az az miért is úgy van.. Én a -20-22 méterre emlékeztem de ezek szerint nem jók az emlékeim, vagy ezek voltak a talpmélységek. Most meg jó sz.. érzés, hogy lényegében nem is segítettem neked, sőt....Lehet a szűrőd sem lett olyan amilyennek lennie kellene: a váz nem lett stabil, vagy a szövet szakadt be, vált el a bandázsolásoknál és telt meg a belseje. Most pedig legyen az ember okos. Az eddigi korrekciós ötletek jók, más nem igen jutna eszembe nekem sem. Talán annyi, hogy ha magadnak fúrtad, akkor keress egy másik helyet minimum 6 méterrel távolabb mint a mostani és próbáld meg újra, ezt ami nem működik pedig visszahúzni, ha még lehet. A kompresszorozáson kívül csak a szivattyúkat gyilkolod egy rossz kúttal.
Előzmény: karakok (9668)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9675

Szia    Lalibátyó !

 

Tényleg elképesztő teljesitményű ez a Mitsubishi ASX,  2 ezres fordulaton  105 km. -el tud  "repeszteni" ! Biztosan kiváló lehet ezért a fogyasztása is. Jó kútfúróautó lenne belőle, ha megvennéd, 20 perc alatt Pesten lehetnél vele Fehérvárról. Üdv. -  és  Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9674)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9674

Szia Freddy4 !

Nem, iyen esőben nem dolgozunk és amúgy sincs mit, a szezonnak vége szabadság elfogyott a hétvégeken meg állandóan esik. Családdal töltjük el az időt, biciklizni járunk ha épp nem esik1-2 órát, élvezzük az elektromos rásegítés örömeit :)  és a ház körül is akad tennivaló. Szombaton autót teszteltem egy Mitsubishi ASX- et. Hát valami elképesztőt csináltak azzal az 1.8 dízellel a japánok. Ez az első dízel autó amit meg is vennék. Ezt már tényleg nem traktormotor hajtja.

-Persze ha valami befutna ami a hétvégeken csinálható lehet nem mondanék nemet.

A fórumra is csak a vékonycsöves kúttulajok járnak panaszkodni arról meg elég sokszor megírtam a véleményem, ezért nem írogatok mostanában, aki olvasni akarja lapozzon vissza.

-Te keverted fel kicsit az állóvizet ezzel a két masinával és bizony meg meg vakartam a fejem én is,mert valóban nagyon jó ajánlatok voltak, de aztán rájöttem nem kell ez egyenlőre mert csak egy fenekem van ami alatt most még van ló :)

Azért remélem lesz alkalmam dolgozni is látni azt a masinát amit eladtál, hogy mégjobban fájdítsam a szivem, arról pedig meg vagyok győződve hogy a támogatásod, az ígéreted a segítséggel kapcsolatban nem a kapuig tart csak.

További szép estét ! 

 

ASX
Előzmény: Törölt nick (9673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9673

Szia   Lalibátyó !

 

Köszönöm kedves szavaidat. Igen, úgyérzem jó vásárt csinált mindkét fél ebben az üzletben, de most legfőképp a Kedves Vevő kolléga. Nagyon meg is van elégedve, meg én szavatolom, hogy a továbbiakban is max. segiteni fogom akár szakmailag, -  és szerszámzatilag is egyaránt.

 

Egyébbként úgy látom, hogy sokat fúrtál a hétvégén, mert most nem fórumoztál. Amúgy is mindig megfigyelhető, hogy ha  1 ideig nem irsz, akkor valószinüleg fúrsz ! Olyan vagy, mint az  "örökmozgó gép", nincs megállás. További szép estét kivánok és Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9672)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9672

Jószerncsét Freddy4 !

 

Gratulálok az üzlethez az eladónak és a vevőnek is !

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (9671)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9671

Sziasztok kedves  Kollégák !

 

Ezúton is értesitelek benneteket, hogy a mai napon az R - 200  -as kútfúróberendezést is elvitték. A szerencsés vevő, az egyik Kedves fórumtársunk, aki inkognitását kérte egyenlőre ezügyben. Tehát ezekután kár a további telefonhivásokért. Szép estét és   Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9657)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9670
Kiprobálom.


köszönöm a segitséget
Előzmény: vizeslaci (9669)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9669
Helló karakok!

Még 1 verzió ami a legegyszerűbben kipróbálható:
Mézd meg hogy ha töltöd bele a vizet kb mennyit nyel el folyamatosan.
Amennyit ad a kút annyit el is kell nyelnie.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: karakok (9668)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9668
Köszönöm szépen a segitséget.
Előzmény: vizeslaci (9667)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9667
Helló karakok!

16m-2m-4m az azt jelenti hogy a szűrőd fölső két métere nem a vízadó homokba került.
Ha 13 -ig szabad a cső akkor csak 1 m szűrőt használsz a 4 méterből ami kevésnek bizonyul. Kár azért a 2m iszapzsákért.
Lehet hogy csak a minimális vízhozam végett nem homokol ( az a víz áramlás ami van nemhozza a fölszínre) Próbáld megkompresszorozni úgy hogy a csövet mindig lentebb-lentebb tolod a kútba.
Ha lentebb megy és homokot is hoz akkor föltöltődött homokkal,ha viszont így sem jutsz 13m alá akkor valószínű hogy ott megroppant a csöved.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: karakok (9666)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9666
Nem hoz homokot. 12m-től-16m-ig.
Előzmény: vizeslaci (9665)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9665
Helló karakok!

A nyugalmi szint nem jelenthet problémát ha 1 méteren van és odáig könnyen visszasüllyed szivattyúzás után.
Homokot nemhoz a szivattyú?
Milyen a homok szemcsemérete? Lehet hogy megtört a csöved a szűrőzött részen 13 m-nél,vagy addig föltöltődőtt homokkal.
Nem válaszoltál a vízadó réteg vastagságát illetően.Mettől meddig tartott???

Üdv:vizeslaci
Előzmény: karakok (9664)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9664
Hello jo reggelt!

Mindszenten van ekövetve. Amatőr vagyok teljessen A szak szavakat igy értelmezem:
nyugalmi szint 1m-re van a tetejétől.
XXI.KRÜLET mester kérdését is ide véve:mennyi az üzemi szint? nállam ez azt jelenti ,hogy szivattyúzáskor tele van a cső ,mást nem tudok mérni ,csak a 40-es pvc.cső van.Vasgolyót kivettem zsinóron le engedtem eggy golyót,és csak 13 méterig ment,tovább sehova +3méterem oda van.Mitörténhetett?
Előzmény: vizeslaci (9663)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9663
Helló karakok!

Mennyi a vízadó réteged? A 40-es csőnek nem szoktam iszapzsákot hagyni csak 1/2méternyi csövet amit a vízadó alatti vízzáró rétegbe ültetek a szűrő megtámasztása végett. Én a nyugalmi szintet nézném + a csőben hogy az mennyi.Hol van a kút?
Lehet hogy a 2 méteres iszapzsákkal túlságosan föntre került a szűrőzésed a vízadó homokba.
szóval van 1-2 dolog amit elronthattál.

Üdv: vizeslaci
Előzmény: karakok (9661)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9661
Jó estét a mestereknek.

Lenne eggy kérdésem;fúrtam kútat 40-es pvc.csővel,110fúró fejjel,16m. mély-re.A 40-es pvc cső van vissza téve.Van2m iszap zsák,4m szűrő,kavicsolva,szelep 1m-teren.Aviz adó réteg homok.Vizzáró rétegig fúrtam.Nyugalmi szint 1méteren.Elektromos szivattyú indit,a vizet felveszi,de csak csordogál.Benzinessel is ugyan ez van.Mit rontottam el? Mélyebbre kelett volna fúrnom?

Elöre is köszönöm a segitséget.
gamate Creative Commons License 2010.09.18 0 0 9660
Üdv Mindenkinek!

Találtam egy videót, ami a régebbi témába vág...

Gázos kutak.

A felvétel bemutatja, hogy mi történik egy fúrt kútban, ha nincs szivattyúzás, és mi van akkor, ha a szivattyúzás következtében az üzemi vízszin annyira lecsökken, hogy a vízoszlop hidrosztatikai nyomásáscsökkenése miatt megindul a gázkiválás.

Mint a szifonban lévő szódavíz: ha nyugalomban van, nem is látszik, hogy oldott gáz van a vízben, de ha kiengedek a szifonból egy pohárnyi szódát, a szifonban elindul a gázkiválás, de ez csak addig tart, ameddig a nyomás nem növekszik meg ismét annyira, hogy ne legyen buborékképződés.

http://www.youtube.com/watch?v=NOqV1We1LZc


Jószerencsét!gazkivalas
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 9657

Sziasztok    Kollégák !     

 

Az URB -ét elvitték, az R - 200  -as kútfúrógép még megvan. Komoly érdeklődő az árából jelentős összeget lealkudhat, nagyon megéri. Szép estét mindenkinek és  Jószerencsét !

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9656

Üdv !

Hát ebben a formában a legbonyolultabb összehozni a dolgot. Mármint szivattyú időkapcsoló és öntöző szórófej. Gondolom az egész direktbe kötve és egy párszáz forintos kapcsolóóra kapcsolgatná a szivattyú áramát.

Az vele a baj hogy ha leáll a szivattyú akkor nullára megy a nyomás és le is tilt a szárazfutás védelem. Tehát "reset" gombot meg kellene nyomni. Persze erre is van megoldás csak néhány speckó relé is kellene a körbe.

A másik az a tartályos rendszer ahol van egy nyomástartó tartály. Ezt figyeli a szárazfutás védő. Ha csökken a nyomás ( mert kinyitott az öntözőautomata szelepe) kapcsol a nyomáskapcsoló és elindul a szivattyú. Viszont ha lelevegősödött vagy megszorult a szivattyú akkor tovább csökken a nyomás és működésbe lép a szárazfutás védelem ami végleg (míg a reset nincs újra megnyomva) lekapcsolja a szivattyú áramát.

Persze vannak olyan szárazfutás védelmek (presscontroll) ami nem csak a nyomást figyeli hanem azt is hogy van e folyadék áramlás, mert pl ha a szárazfutásvédelem működésbe lépése előtt elzár az öntözőautomata szelepe az a ritka állapot állhat elő hogy a ciklus végére levegősödik le a szivattyú ekkor még egy egyszerű szárazfutásvédelem esetén is leéghet a szivattyú motorja.

 

  

Előzmény: hibis (9652)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 9655

Helló    Che !  

 

Pásztó városa a Mátra nyugati lábánál  1 óriási dombháton, törmelékkúpon terül el, a Kövecses patak és a Zagyva folyó között. Amely kb.  20 m. -es szinteltéréssel, mint  1 sziget, emelkedik ki környezetéből. Felszinközeli főldtani képződményeit nagyon meghatározza  1 kb.  3,5 millió éve, a Mátrából történt vulkánkitörés. Amelynek kőzetei mindenütt megtalálhatók a településen kb. 2,5 m. és max.  4,5 m. -es vastagságban, kb.  -6,5 m.  és  -14,0 m. mélységközben, domborzati szinteltérések függvényében.

 

Ez az andezit és bazaltréteg nem tömör, hanem görgeteges, tufás és múrvás állapotban található, éppen ezért nagyon jó a vizvezető képessége. A város szinte összes kútja ezt a réteget csapolja meg, ebből kifolyólag, a vizminőséggel sem lehet gond.

 

Pld.: -   a Mechanikai Művek kútjában  -8,0 m. és  -10,0 m. mélyen van ez a réteg, az  I. sz. Vizműkútban  -6,8 m. és  -8,9 m. között. A II. sz. Vizműkútban  -6,9 m.  és  -8,9 m., a Gátőrháznál  -11,0 m. és  -14,0 m. között van. A nyug vizszint:  -0,9 m.  az üzemi pedig  -5,8 méter,  400 l./perc vizhozam mellett !!!  Vizhőfok:  12 C -fok. stb.

 

Tehát viz van bőven. A keménykőzetek feletti és alatti rétegek pedig jól fúrhatók, amelyek mélységtől függően agyagos kőzettörmelékek vegyesen, majd szinagyagok és agyagmárgák váltakozva kőzetlisztekkel. Röviden ennyit Pásztó -ról.  Üdv.  és    Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9654)
K.Árpi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9653
Helló XXI.krület!

Pásztón két lyukat is kénytelen voltam ott hagyni az elmúlt években, 7-8 méter körül kb. 2-3 méter vastag (ezt már utólag derítettem ki) vulkanikus kőzetben elakadtunk. Szárazon fúrtunk, a korona fúrókat többször is újra vídiáztuk, de nem sikerült át fúrni. Ami infót én akkor tudtam gyüjteni, az alapján a kő réteg után már agyag lett volna, és kb. 30-40 méteres mélységet céloztunk meg. Jószerencsét!
hibis Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9652
Heló!

Öntözni szeretnék vele, időautomatika vezérkéssel. Ha őrizetlenül elindul a vizet meg nem kapja fel mert állás közben vissza csorgatta vagy valahogy le levegősödik ne fusson szárazon.
Valamilyen nyomástartó tartály felszereléséről is hallottam, ami segít abban, hogy ne ejtse el a szivattyú a vizet.
Előzmény: Törölt nick (9648)
furirobi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9650

XXI ker!!!!

 

Kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha mégy Pásztóra, nem tudnál beugrani hozzám??? ha mégy oda akkor útba esek!!!! vagy kútba???

A barteres vagyok!!!

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9648

Üdv !

Igen, szárazfutás védelemnek hívják aminek elég sokféle megoldása létezik. Ha megírod mire akarod használni a rendszert akkor konkrétabb javaslat is lesz.

Előzmény: hibis (9647)
hibis Creative Commons License 2010.09.15 0 0 9647
Köszönöm Batyókám!

Így teszek, ki próbálom.
Talán kellene egy automata kapcsoló, a mi le állítja ha le levegősödik.
Biztosan van valami kütyü ami nem engedi, hogy víznyomás nélkül szárazon fusson.
Jól gondolom?


Előzmény: Törölt nick (9646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!