Keresés

Részletes keresés

moncsa03 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17378

Tényleg ennyire felment az ára? Pedig elhatároztuk, hogy idén feltesszük a kocsit a vonatra és így megyünk le.:(

Előzmény: szervezkedő (17376)
Atomkecske Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17377

Ez durva, de sok mas lehetosegem kocsi hijan nincs, a buszbol meg eleg a heti 2x ingazas Bp es Praga kozott :)

Meg ha jol tudom, annak is hasonlo az ara.

 

Valami mentootlet esetleg? :)

Előzmény: szervezkedő (17376)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17376
A vonat jelenlegi formajaban erossssen felejtos. Szabadka Sutomore oda-vissza halokocsiban 94eur a tavalyi 50 eur ar utan. Ha a szolgaltatas szintjet nem emelik igy marad minden, akar fel is szedhetik a sineket.
Előzmény: Atomkecske (17375)
Atomkecske Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17375

Koszi!

 

Azert kerdeztem, mert ahol foglaltunk szallast (22 euro per szoba aug 8-15ig) ott a tulaj taxizik is es 10 euroert vinne el Petrovacba kettonket.

 

Mar alig varom, nagyon hianyzik Montenegro :)

Vonatrol esetleg van valami friss hir, ami itt meg nem hangzott el?

Előzmény: szervezkedő (17372)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17374
Amari!
Csutortokon majd figyellek skypeon es elmondom szoban hogy miert volt picit szerencsetlen valasztas pont ez a video.
Előzmény: Amaribp (17367)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17373
Milyen busszal mentek? Honnan indultok?
Előzmény: Maaryka (17370)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.10 0 0 17372
Ha segit valamit: Sutomore vasutallomas/buszmegallo - Misici tavon taxi 4-5eur, a busz 1eur. Ez kb 4km.
Előzmény: Atomkecske (17371)
Atomkecske Creative Commons License 2011.05.09 0 0 17371

Sziasztok!

 

Taxival vagy busszal mennyibe kerülhet a Sutomore - Petrovac távolság?

5 éve voltam ott utoljára, akkor kb 3 euró volt.

 

De más táv is érdekelne, az összehasonlítás kedvéért, hogy mennyire mentek fel az árak.

Köszi!

 

Maaryka Creative Commons License 2011.05.08 0 0 17370

Bocs, nem augusztus, hanem július 29-én indulunk, elírtam. De vannak szabad helyeink ha vkit érdekel. Bárkit befogadunk.

Előzmény: Maaryka (17369)
Maaryka Creative Commons License 2011.05.08 0 0 17369

Van ilyen. Olcsó, korrekt szállás ( szobák, fürdőszobával, teljes ellátással is, nem fizetős part) Mi megyünk csoporttal, busszal, augusztus 29 én este indulunk, szombattól, szombatig vannak a turnusok. Voltam kinn, személyesen láttam, tapasztaltam mindent. Beszéltem  a nagyon készséges szállásadóval. Vele vagyunk kapcsolatban közvetlenül. A nyár az nyár, nyilván sokan vannak, ez természetes.

Ha érdekel bővebben a téma, privát mailben szívesen tájékoztatlak, ill. bárkit.

Előzmény: Adri10 (17293)
Maaryka Creative Commons License 2011.05.08 0 0 17368

Tudok szállást, olcsó is, Susnjban van ugyan, Bar központja 2km. A tulaj viszont kimegy a vasútállomásra stb segít ha kell mindenben: buszjáratok, bármi.

Előzmény: M41 6212 (17354)
Amaribp Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17367

Lépjünk tovább.

stevie-w Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17366

A topik gazdája még nem kofogásolt tőlem semmit sem.

 

 

Mondjuk ehhez az is kellett, hogy a topik gazdája az elmúlt 8 évben ne is nézzen ide be...

 

Ez az utolsó hozzászólása:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=31781456&t=9091419

 

 

Előzmény: stevie-w (17364)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17365

NO COMMENT!

Előzmény: stevie-w (17364)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17364

Kedves Pista, jól mondod: hiába mondod. Szaktopikozzon a polidiliben az, akinek arra van kedve. Nekem nincs! Már ha megengeded, topikcsendőrködésed közepette. A valóban érdekes linkem egyik szegmense Montenegró is, és így ilyenként ON-jellegű. A topik gazdája még nem kofogásolt tőlem semmit sem. Örömöt okoznál, ha nem foglalkoznál többet velem. Köszönet.

 

 

1) Nem vagyok Pista (neked legalábbis biztosan nem)

 

2) Ez neked a topikcsendőrködés?

 

 

Mijo, ajánlanék én neked (és persze más érdeklődőknek) egy topikot:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9157624

 

Ez egy koszovós topiknak indult, de mára inkább általános Balkán-topik lett, nagyrészt politikai, kisrészt gazdasági témákkal, ahogy jön. Most éppen Boszniáról diskurálunk. Messze nem minden dologban értünk egyet, de -- ellentétben a Poli-Dili fórum általános gyakorlatával -- kulturált hangnemben, meglehetősen tényszerűen folyik a párbeszéd, néhány roppant felkészült társunk részvételével. 

 

Ez a linked remekül passzolna oda, és ott érdemben is meg lehetne tárgyalni.

 

Ez a topik meg maradjon meg Montenegróé és a turistáké :-)

Előzmény: Muity Mijo (17363)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17363

Kedves Pista, jól mondod: hiába mondod. Szaktopikozzon a polidiliben az, akinek arra van kedve. Nekem nincs! Már ha megengeded, topikcsendőrködésed közepette. A valóban érdekes linkem egyik szegmense Montenegró is, és így ilyenként ON-jellegű. A topik gazdája még nem kofogásolt tőlem semmit sem. Örömöt okoznál, ha nem foglalkoznál többet velem. Köszönet.

 

Előzmény: stevie-w (17360)
Amaribp Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17362
mirjana. Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17361

Szia,

 

Kértél szállásajánlatot, belinkelek neked egy oldalt, épp júli elején akcióznak és közvetlenül a szállásadótól foglalhasz, meg szerintem nagyon szép hely... ja és alkudozni is lehet velük... A honlap olvasása igényel egy kis nyelvtudást, de angolul is tudnak.

Amúgy Herceg Noviban van, én most épp ebbe a helybe vagyok beleszerelmesedve.

http://www.belvedere-montenegro.me/

 

Előzmény: stewehawkins74 (17340)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17360

Hiába mondom Mijónak, hogy létezik erre szaktopik, meg is invitáltam oda...

 

 

Előzmény: ahatos (17359)
ahatos Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17359

Fórum »  Hobbi, szabadidő »  Utazás »

Montenegro! - Ki mit tud róla?

Erről szól a fórum...

Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.05 0 0 17358

Érdekességként: Mini-Jugoszlávia.

 

Baj lesz, ha meghalok

A 31 évvel ezelőtt meghalt Tito tudta, hogy műve bajosan éli őt túl. Jugoszlávia nincs többé, illetve mégis: Szabadkán, a Starina Novakon, közvetlenül a Toyota-kereskedés előtt. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Amaribp Creative Commons License 2011.05.04 0 0 17357

Én meg semmi jót nem tudok mondani, augusztus elején, zsúfoltság van, mindenhol. Olcsóbb szállások azok nincsenek partközelben.

Előzmény: Adri10 (17293)
pljeskavica Creative Commons License 2011.05.04 0 0 17356

Szinte óránként van busz a két város között. A vasútállomás és a buszállomás 200 méterre van egymástól (ha ez információ), viszont mindkettő a várostól félreeső helyen van és én (lehet, hogy nem vagyok elég körültekintő), de ott bizony nem láttam szállodát. Ha azt akarod, hogy a szálloda közvetlen a vasútállomás közelében legyen, akkor szállj le Sutomore nevű településen (6km-re Bar előtt), ott simán átsétálsz a szállodá(k)ba és érdekesebb is, mint a Bari vasút a semmi közepén, mivel a sutomorei állomás majdhogynem a tengerparton van, hogy a szállodákról ne is beszéljünk. Bar és Sutomore között óránként közlekedik a városi busz (1 euró), ha többedmagaddal ülsz be a taxiba szintén 1 euró (a városi busz elől happolják el az utasokat)...

A bari buszállomás és vasútállomás előtt eddig mindig lehúzós taxissal találkoztam és gondolom, nem sétálgatni akarsz (Bar központjáig durván 1-1.5 km a séta).

Előzmény: M41 6212 (17354)
Amaribp Creative Commons License 2011.05.04 0 0 17355

Bárban vasútállomáshoz közel szállodát nem tudok, de nem olyan nagy város az.

Viszont mellette van a buszpályaudvar, menetrend kitéve, elég gyakran mennek buszok, olyan 1 órás az út.

Előzmény: M41 6212 (17354)
M41 6212 Creative Commons License 2011.05.04 -1 0 17354

Sziasztok!

 

Bar városába kell utaznom júniusban. Érdeklődnék, hogy Barban nem tudtok esetleg olyan szállodát,ami a vasútállomás közvetlen közelében van?

A másik kérdésem, hogy Budvára onnan hogy jutok el?Van ott vmi buszállomás? Mert néztem, és 1 buszjáratot találtam Bar és Budva között...az azért nagyon kevés,nem???

Tudtok segiteni?

Köszi!!!Fontos!

Adri10 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 17353

szia!

Köszi a segítséget, de a 10 euro/főt nem tudom, hogy honnan vetted. Én azt kértem, hogy olcsó legyen, de árat nem írtam, nálam ez annyit jelent, hogy nincs igényünk luxus apartmanra, egy középkategóriás megfelel, mivel inkább kirándulással, mászkálással, esti sétákkal, standolással töltjük az időnket, mint az apartmanban üléssel, viszont ha nem kirándulunk legyen közel az apartman a strandhoz - kb 200 m, hogy a gyerekkel ne kelljen sokat cuccolni.

 

Ha mégis tud valaki ilyet, kérem szóljon!

Köszi!

Előzmény: szervezkedő (17295)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.01 0 0 17352

Milo Đukanović.

Bocs, de muszáj.

Muity-, vagy Vujity-, netán Zorán Sztevánovity-csal?

A kérdést költőinek szántam, úgy tekintem, hogy elírtad, és kérlek, ne bonyolódjunk bele.

Én is így: ;-)

Előzmény: stevie-w (17351)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.01 0 0 17351

a balkáni harcok szerintem, akár közvetve, alapvetően befolyásolták a helyiek mindennapjait, a menekültek, az embargó indukálta szervezett bűnözés, a bombázások, a turizmus és az egész gazdaság visszaesése révén. 

 

 

Ez igaz is. Természetesen Montenegró is érezte a háborút.

 

Mi, akik a térség egészével foglalkozunk napi szinten, hajlamosak vagyunk a montenegrói hatásokat bagatellizálni, hiszen azokhoz a szörnyűségekhez képest, amik a szomszédban történtek, Montenegróban végig paradicsomi állapotok uralkodtak. (A teljes lakosság felére kiterjedő, végigvitt etnikai tisztogatás Boszniában; többszázezres etnikai tisztogatás Horvátországban; a teljes lakosság harmadára kiterjedő etnikai tisztogatás kísérlete Koszovóban; polgárháború Albániában (1997); polgárháborús állapotok Macedóniában (2001), vallási- és nemzetiségi feszültségek a Szandzsákban, stb).

 

Nekem sok bajom van Djukanovic-csal és hatalomgyakorlásának módszereivel, ugyanakkor minden elismerésem az övé, hogy a jugoszláv háborúk idején hol bölcsen, hol ravaszan manőverezte keresztül az országát a kihívásokon. A mai Montenegró egyik legpozitívumabb vonása, hogy bár soknemzetiségű ország, a nemzetiségek között nincsenek feszültségek, Montenegró külkapcsolatai pedig maximálisan kiegyensúlyozottak.

 

Előzmény: portugéza (17341)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.01 0 0 17350

A legtöbb félreértésen alapuló gondot szerintem ez fogja okozni (tisztára USA módi): "Ha a rendőr megállít minket, semmikép se szálljunk ki, csak felszólításra hagyjuk el a játművet, ellenkező esetben komoly pénzbírságra számíthatunk."

 

 

 

Ez igazából régi szabály, és aki olvasta már a régebbi útvonal-leírásaimat, annak végképp nem újdonság. Pl. 2003-ban ezt írtam:

 

Ha megallitanak, az ajtot azert ne nyissuk rajuk, mert azt fenyegetesnek veszik. Tekerjuk le az ablakot es bajmosoly.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=30587243&t=9021260

 

;-)

 

 

Előzmény: Muity Mijo (17348)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.01 0 0 17349

Onnan jöhetett nekem ez a crna gorai háború, hogy benne van a köztudatban, 1991-92-ben montenegrói területről lőtték Dubrovnikot, és az ember fantáziája ehhez hozzáteszi, hogy a horvátok akár vissza is lőhettek (ezek szerint nem), így meg is lenne a közvetlen háborús helyzet.

 

 

Ha érdekel a kérdés, a Wikipédián egy kivételesen jól szerkesztett, sok forrásból dolgozó összefoglaló olvasható Dubrovnik ostromáról:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Dubrovnik

 

Röviden: Dubrovnik ostromában valóban szerepet játszottak a JNA (Jugoszláv Néphadsereg) montenegrói csapatai is, de a várost a körülvevő hegyekről, illetve hajókról lőtték. A horvát egységek csak a város felszabadításában voltak érdekeltek, ellentámadást nem vezettek.

Előzmény: portugéza (17341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!