Keresés

Részletes keresés

Innodrill Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9700

Üdv!
Mi kipróbáltuk nem rossz,csak egy kicsit lassú vele a munka viszont ithon is
lehetne sok helyen használni, azért mi se a Sziklás-hegységen élünk.
A másik kavicsos rétegekben úgy fúr igaz lassan,de biztosan mint a pinty.
Üdvözlettel: NT
Előzmény: gamate (9698)
plantatista Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9699

Üdv Mesterek!

 

Múlt évben fúrt nálam(Bagon) egy szaki kutat 40-es pvc csővel,de a telek végén volt meg nem is voltam megelégedve a vízhozammal(10l/perc) ezért a szaki technikáját ellesve fúrtunk egy másikat a házhoz közel.Becsöveztük beszűrőztük és levettem az előző kútról a  40-es visszacsapó szelepet.Ez a kút már sokkal több vizet ad,viszont a régit is üzemben akarom tartani.Az a kérdésem hogy hol kapok 40-es kútfejet Budapesten,vagy Gödöllő Hatvan közti távolságban? Eddig csak a Hidroszer oldalán láttam,de az nagy távolság. Kérem segítsetek:Köszönöm, László   

gamate Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9698
Üdv!

Jó ez a cucc, de mi torténik, ha találsz 10 cm kőpadot -10 m-en.
Előveszed az öblítős felszerelést? Akkor meg minek ez ....
Szerintem ez csak oda jó, ahol biztosan tudod, hogy a célmélységig boztosan csak laza talaj van.
De ez nem Magyarország, inkább Szibéria....

gamate
Előzmény: Innodrill (9697)
Innodrill Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9697
Üdv Mindenkinek!
A hétvégi esős napokra egy kis unaloműző:

www.rtechno.ru
Üdvözlettel:NT
Innodrill Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9696
Üdv Mindenkinek!

A várható hétvégi esős napokra egy kis unaloműző:
www.rtechno.ru
Üdvözlettel: NT
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9695

Helló    toppy62 !

 

Szada -án belül domborzatilag több mint 30 m. térszint eltérés van. Ez a tény jelentősen behatárolja a vizbeszerzési lehetőségeket, amelyek igazából nagyon jónak mondhatóak.

 

Pld. -   a  3. sz. Vizműkút csak  -20,5 m. mélységű, de mégis 460 liter vizet ad percenként, a falu alsó részén, a Tengerszint felett 173,0 m. -rel.  A  4. sz. Vizműkút  -18,0 m. mély, 300 l./perc a vizhozam, Teng. szint f. 175,0 m. -rel. 

 

A Szabadság úti közkútban  -47,0 m. -től van vizadóréteg, Teng.sz. felett  206,0 m. -rel.  A Székely Bertalan úti közkútban  -52,0 m. -től van ivóvizadó réteg, a Nyúlfeldolgozó Üzem kútjában pedig  -22,0 m. -től van vizadó homokréteg  -28,0 m. -ig. Ez  196,0 m. -en van a Teng. szint felett. Itt a vizhozam 80 l./p. vizhőfok: 12 C-fok.

 

Tehát a település alsó részében elégséges max.  -25 m. kutat tervezni, a dombokon pedig a térszint függvényében, kb.  -45,0, max.  -60,0 m. -t. A mélyebb szinteken kavicsos homokok, magasabban pedig változó szemcseméretű homokok a vizadók. Az átfurandó kőzetek agyagos homokok, homokos agyagok váltakozva, szinagyagokkal, néhol aleuritos vékony homokkövekkel. Semmi extra nehézség.  Jó kútfúrást kivánok, -  és    Üdv. !

Előzmény: toppy62 (9685)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9694

Helló    gombfoci !   

 

Az eddigi információkat még az alábbiakkal szeretném kiegésziteni :

 

- a vizkutat üzemszerűen a max. vizhozam   67 - 70 % -ával  szabad szivattyúzni

- a búvár beép. mélységének minimum 5 m. -el feljebb kell lennie, mint a szűrő felső éle

- szivattyúzás közben minimum 3 m. vizoszlopnak kell lennie a búvár felett folyamatosan

 

- egyes szivattyúknál üzem közben nem lehet 50 m. -nél több vizoszlop a búvár felett

- hidroforos üzem esetén figyelembe kell még venni a kikapcsolási nyomásértéket, + 5 bár

 

- csekély vizhozam esetén ragaszkodni kell a minél nagyobb hidrofortartályhoz

- ha a búvár motorja meghaladja az 1,5 kw. -ot, akkor megkell vizsgálni a FI - relét, alk. -e

- ha rendelkezel  380 V -al, akkor válaszd azt a búvárt, olcsóbb és kissebb a rezsije

- javasolom, hogy  bizd az egész telepitést szakemberre, illetve szakcégre

 

A fentiek figyelembevételével megtöbbszörözöd a kutad és a szivattyúd élettartamát és megspórolod a bonyolult és drága szárazrafutás elleni motorvédelmeket, stb.  Üdv. !

Előzmény: gombfoci (9692)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9693

 

Üdv !

Írtzam hozzá

- kút mélysége,
- kútcső átmérő,
- nyugalmi és üzemi vízszint,
- vízhozam,

- rendelkezésre álló elektromos csatlakozás

és végül de nem utolsó sorban az igényelt vízmennyiség (használat célja)

Előzmény: gombfoci (9692)
gombfoci Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9692
Üdvözlet a mestereknek!

Érdeklődnék, hogy a szivattyú választáshoz milyen információkra van szükség a kútról?
Én ezeket tippelném:
- kút mélysége,
- kútcső átmérő,
- nyugalmi és üzemi vízszint,
- vízhozam,
- szűrőzés hossza(?).

Szivattyú választás előtt állunk, szeretnék körbenézni a piacon.

Köszönöm előre is a segítséget!

gf
kneissl Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9691
Hát ezt most sajnos nem tudom megmondani
Előzmény: Törölt nick (9683)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9690
Már megint szarakodik a szerver ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9689

Üdv !

Jó :) de ebben a szakmáról is szó van.  

Előzmény: Törölt nick (9688)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9686

Hello True75 !

Az akciós szórólap innen származott:http://www.mart.hu/

Ne tévesszen meg hogy a fényképen be van jelölve egy típus de a jelölés az nem neked szól. Persze hogy él e az akció még, vagy attól is jobb az ár most, azt nem tudom. Ha komolyan érdekel szólj és beszélek az emberrel akitől a szórólapot kaptam hogy van e valami kapcsolata. A tartókötél amit adnak egyébként szart sem ér. Ha veszel búvárt kapsz tőlem műanyag bevonatos drótkötelet hozzá grátisz :)

Üdv !

Előzmény: true75 (9684)
toppy62 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9685
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy Szadán a Fenyvesligeti részen milyenek a fúrási lehetőségek? Előre is köszönöm szépen ha tud valaki segíteni.
true75 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9684

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- ezt a wilo szivattyút hol szokták akciózni?

Előzmény: Törölt nick (9680)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9683

Üdv

BP-10 vagy BP14? - mert az akciós táblán sokszor írnak szamárságokat, talán nem is véletlenül.

Előzmény: kneissl (9682)
kneissl Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9682
Info:
Madaras tescóban elpumps búvártszivattyót 45ezerért akcióznak (80 méter mélységig jó, 4500l/h persze a görbék nincsenek kitéve, csak a piros "akció" tábla...)
kneissl Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9681
Urak !
Kúttisztításhoz, kompresszorozáshoz mennyire bonyolult dolog elkészíteni azt a "fejet" amit a levegő cső végére téve le kell ereszteni a kútba?
Úgy néz ki, hogy egy lakatosműhely rendelkezésre áll.
Van erről valami műszaki rajz/leírás valamerre a youtube.on kívül?

Illetve: Az egyfelől ok, hogy a slag végén van a fej, amiből ferdén fölfelé tör ki a levegő, és a tömlővel le lehet engedni, meg visszahúzni. De..
ezen kívül szokás még a fejre ( ami gondolom fémből van, és emiatt hamar megtalálja a kút alját) valami biztosítókötelet rátenni, arra az esetre, hogy ha leválna a tömlőről valahogy?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9680

Hello True75 !

Ezt el lehet. Azzal kezdtem ha ez is olyan hogy 2és 3 ezer közt "van" csak motor akkor köszönöm a lehetőséget de nem érdekel a teszt mert minden eddig próbált vas ilyen volt. Az érdekel mi van ha 3 nál talpalom le, persze nem 6.-ban. Hát bizony élményszámba is elmegy.

-No de maradjunk a kutaknál. Ha rám hallgatsz akkor bármilyen furán is hangzik de csőbúvárt raksz le ami rengeteg bosszúságtól fog megkímélni néhány tízezer forint többletköltség árán. Tartálynak legalább 120 literes de inkább 200 literes vagy nagyobbat javaslok hogy a zuhany beállított vízhőfoka minél kisebb mértékben ingadozzon a nyomásváltozás miatt. Természetesen egy nyomáskapcsolóval és esetleg szárazfutás védelemmel valamint vészmax kapcsolóval kiegészítve. Szivattyúnak az én szivattyúm is megteszi de ha 2/10 es pedrollót veszel az elegánsabb de egész jó áron voltak akcióban Wilo csőbúvárok a nyáron.  Én nem raknék 3/4 nél vastagabb kpe csövet hogy valamelyest a max hozamát visszavegyem a szivattyúnak a kút védelme érdekében.  Röveden ennyi de kérdezz csak. Itt az akciós lista :

wilo
Előzmény: true75 (9679)
true75 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9679

 

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- már rég tanultam de ha jól emékszem akkor a dízelt nem tudod 4000ig elforgatni, mert a gázolaj égését nem tudják úgy meggyorsítani

-

- ha majd időd engedi kigondolnál nekem egy elméletet, hogy te miként oldanál meg egy családiház(jelen esetben az enyém) kútról történő ellátását?

- minden arról menne amit kitisztítottál nekem

- a ház a kúttól 12méterre van és 5méter az üzemi vízszint

- pincébe fogadom a bejövő vízcsövet és van egy földszint meg egy tetőtér

- pincébe villanybojler, földszinten mosogató+mosogatógép, wc egy zuhannyal+mosdóval

- emeleten két mosdó+sarokkád+mosógép

- ezek normális kiszolgálásához szerinted mikre lenne szükségem?

- természetesen nem mindent együtt szeretnék használni

 

üdv

R.

Előzmény: Törölt nick (9678)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9678

Szia Freddy4 !

Tudsz olvasni a sorok közt, kiszúrtad a lényeget :) Igen ha 2ezernél 105 akkor mennyi lehet 4000 nél? Remélem egyszer megtudom azt is :)

Ez az "aszfaltterepjáró" nem kútfúrásra való. Arra ott vannak sok csatából győztesen kikerült masinák.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (9675)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9677
Szia Karakok!

Látod-látod, a te eseted is bizonyítja, hogy nagyon nehéz fórumon keresztül megtanítani valakit kutat fúrni. Visszaolvastam a neked írt korábbi hozzászólásom, kerestem benne, hogy írtam-e a szűrőt a vízadó réteggel szemben kell elhelyezni. Így konkrétan nem csak közvetetten, hogy ha a réteg 2 méter vastag, nem kell kilométer hosszú szűrő....Annyi apró fogás van és sok apró lényeges dolog, ami evidens a tapasztaltabb fúrós számára és eszébe sem jut leírni, vagy elmondani. Ezeket látni kell folyamatában, max. kérdés lehet egy-két fogásról, hogy az az miért is úgy van.. Én a -20-22 méterre emlékeztem de ezek szerint nem jók az emlékeim, vagy ezek voltak a talpmélységek. Most meg jó sz.. érzés, hogy lényegében nem is segítettem neked, sőt....Lehet a szűrőd sem lett olyan amilyennek lennie kellene: a váz nem lett stabil, vagy a szövet szakadt be, vált el a bandázsolásoknál és telt meg a belseje. Most pedig legyen az ember okos. Az eddigi korrekciós ötletek jók, más nem igen jutna eszembe nekem sem. Talán annyi, hogy ha magadnak fúrtad, akkor keress egy másik helyet minimum 6 méterrel távolabb mint a mostani és próbáld meg újra, ezt ami nem működik pedig visszahúzni, ha még lehet. A kompresszorozáson kívül csak a szivattyúkat gyilkolod egy rossz kúttal.
Előzmény: karakok (9668)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9675

Szia    Lalibátyó !

 

Tényleg elképesztő teljesitményű ez a Mitsubishi ASX,  2 ezres fordulaton  105 km. -el tud  "repeszteni" ! Biztosan kiváló lehet ezért a fogyasztása is. Jó kútfúróautó lenne belőle, ha megvennéd, 20 perc alatt Pesten lehetnél vele Fehérvárról. Üdv. -  és  Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9674)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9674

Szia Freddy4 !

Nem, iyen esőben nem dolgozunk és amúgy sincs mit, a szezonnak vége szabadság elfogyott a hétvégeken meg állandóan esik. Családdal töltjük el az időt, biciklizni járunk ha épp nem esik1-2 órát, élvezzük az elektromos rásegítés örömeit :)  és a ház körül is akad tennivaló. Szombaton autót teszteltem egy Mitsubishi ASX- et. Hát valami elképesztőt csináltak azzal az 1.8 dízellel a japánok. Ez az első dízel autó amit meg is vennék. Ezt már tényleg nem traktormotor hajtja.

-Persze ha valami befutna ami a hétvégeken csinálható lehet nem mondanék nemet.

A fórumra is csak a vékonycsöves kúttulajok járnak panaszkodni arról meg elég sokszor megírtam a véleményem, ezért nem írogatok mostanában, aki olvasni akarja lapozzon vissza.

-Te keverted fel kicsit az állóvizet ezzel a két masinával és bizony meg meg vakartam a fejem én is,mert valóban nagyon jó ajánlatok voltak, de aztán rájöttem nem kell ez egyenlőre mert csak egy fenekem van ami alatt most még van ló :)

Azért remélem lesz alkalmam dolgozni is látni azt a masinát amit eladtál, hogy mégjobban fájdítsam a szivem, arról pedig meg vagyok győződve hogy a támogatásod, az ígéreted a segítséggel kapcsolatban nem a kapuig tart csak.

További szép estét ! 

 

ASX
Előzmény: Törölt nick (9673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9673

Szia   Lalibátyó !

 

Köszönöm kedves szavaidat. Igen, úgyérzem jó vásárt csinált mindkét fél ebben az üzletben, de most legfőképp a Kedves Vevő kolléga. Nagyon meg is van elégedve, meg én szavatolom, hogy a továbbiakban is max. segiteni fogom akár szakmailag, -  és szerszámzatilag is egyaránt.

 

Egyébbként úgy látom, hogy sokat fúrtál a hétvégén, mert most nem fórumoztál. Amúgy is mindig megfigyelhető, hogy ha  1 ideig nem irsz, akkor valószinüleg fúrsz ! Olyan vagy, mint az  "örökmozgó gép", nincs megállás. További szép estét kivánok és Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9672)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9672

Jószerncsét Freddy4 !

 

Gratulálok az üzlethez az eladónak és a vevőnek is !

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (9671)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9671

Sziasztok kedves  Kollégák !

 

Ezúton is értesitelek benneteket, hogy a mai napon az R - 200  -as kútfúróberendezést is elvitték. A szerencsés vevő, az egyik Kedves fórumtársunk, aki inkognitását kérte egyenlőre ezügyben. Tehát ezekután kár a további telefonhivásokért. Szép estét és   Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9657)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9670
Kiprobálom.


köszönöm a segitséget
Előzmény: vizeslaci (9669)
vizeslaci Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9669
Helló karakok!

Még 1 verzió ami a legegyszerűbben kipróbálható:
Mézd meg hogy ha töltöd bele a vizet kb mennyit nyel el folyamatosan.
Amennyit ad a kút annyit el is kell nyelnie.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: karakok (9668)
karakok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 9668
Köszönöm szépen a segitséget.
Előzmény: vizeslaci (9667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!