Keresés

Részletes keresés

kútmester Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9715
http://www.youtube.com/watch?v=-8X6_Rs97Nk
kútmester Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9714
kútfúrásról dióhéjban
nikolas70 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9713
Üdv Mindenkinek! Kunpeszér , illetve Gyömrő térségéből szeretnék infót kérni, milyen a talajszerkezet, milyen mélyen van a második réteg, stb. Talán tud valaki hasznos infóval szolgálni, előre is köszönöm a fáradozást! Szép hétvégét mindenkinek!

Üdv!
nikolas70 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9712
Üdv Mindenkinek! Kunpeszér és Gyömrő térségéről szeretnék infót kérni, hogy milyenek a talajszerkezet , mélység és a vízadó rétegről. Talán tud valaki segíteni. Előre is köszönöm mindenki fáradozását, további szép napot.

Üdv!
K.Árpi Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9711
Hello Freddy 4!
Köszönöm szépen a gyors választ, ez most életet mentett de szó szerint , mert hétfőn kezdtük volna. Azt hiszem bele tört volna a bicskánk. Köszönöm. Jószerencsét!
Amonra Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9710
Mai nap találtam:
http://ingatlanmenedzser.hu/budapesti_lakoparkok/20100915_csiki_berek.aspx

Érdekes, hogy megcsináltátok a szondákat és mégse megy a rendszer. Többen szenvednek a környéken az elviselhetetlen füstszagtól, mert vegyes tüzeléssel fűtötték a lakásokat.
Egy két szondát el tudnék viselni, ha átpasszolnák! :D
Előzmény: Törölt nick (9709)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9709
Szia !    Igen, a  "Csiki - Bege"  lakóparknak fúrtunk akkor, amelyről irtam előzőleg.  Üdv. !
Előzmény: Amonra (9708)
Amonra Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9708
Nagyon szépen köszönöm a gyors információkat!
Nem a Csiki-Bege lakóparkban fúrtatok véletlenül?
Közzel van hozzánk.
Előzmény: Törölt nick (9707)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9707

Helló      Amonra !   

 

Javasolom, hogy olvasd el az  5359 számú hozzászólásomat, amely Veresegyház -zal foglalkozik. A vizkutakkal kapcsolatos információkat a VITUKI -tól lehet megvenni. Üdv.

Előzmény: Amonra (9706)
Amonra Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9706
Szia Freddy!

Honnan lehet ilyen adatokat beszerezni, hogy hol milyen mélységben van víz?

Elég sokat kutattam a neten, de nem találtam adatokat.
Helyiek szerint van víz 7 méteren is. Gondolom ez talajvíz, de van olyan ember a telkünk közelében, akinek 45m-en van a kútja. Veresegyházán lakunk és szeretnénk egy kutat, de olyat aminek van rendes vízhozama és nem apad el ha locsolunk.
Milyen mélyre kellene fúrni? Bár lentebb írtad Szadán mi a tapasztalat, de talán a mi településünkön is áll rendelkezésre valamilyen adat.
Előzmény: Törölt nick (9705)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9705

Helló    K.Árpi ! 

 

Sajnos Üröm -ben nemsok öröm van, legalább is kútfúrásilag.  A falu a Pilis hegység sziklás rétegeire települt.  Uralkodó kőzete a mészkő és a dolomit, amelyek már pár méter mélységben megtalálhatók, főleg a nyugati és a keleti oldalakon.

 

A falun belül, a mélyebb részeken még találhatók talajvizek és gyengén szivárgó csurgalékvizek, tehát ásottkutak vannak.  A  "vad vizek"  már lejjebb vannak sajnos, mint pld. az MGTSZ vizkútjában,  amely  -94,0 m. mélységű karsztvizkút. Itt a nyugalmi vizszint  -80,10 m., az üzemi pedig  -81,20 m.  300 l./perc vizhozam mellett. Vizhőfok: 14 C -fok.

 

A szomszédos Pilisborosjenő Ürömi oldalán lévő kút is  -89,90 méter mélységű, hasonló paraméterekkel.  A keleti részen lévő Budakalászi oldal pedig még ennél is rosszabb sajnos.  Tehát, ha lehet, akkor ezt a munkát célszerű elkerülni, nem véletlen, hogy a helyi kútfúrók is ezt teszik.   Üdv. -  és    Jószerencsét !

Előzmény: K.Árpi (9704)
K.Árpi Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9704
Hello Freddy 4!
Ismét zavarnálak egy számomra ismeretlen területtel: Üröm, és azon belül pedig a kőbányától kb. 100 méterre levő volt Tsz. terület. Ha van bármilyen információ azt előre is köszönöm. Jószerencsét!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9703

Üdv !

Ezt a kavicsos tapasztalatot kifejthetnéd bővebben.

Előzmény: Innodrill (9700)
toppy62 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9702
Helló Freddy 4!

Köszönöm szépen a kimerítő, részletes információt!
Azt hiszem hogy a "nyúlvágóhíd" kútja lehet a legjobb támpont nekem. A Fenyvesliget utca közepén levő szántó terület, kb. a feldolgozóval egy vonalban, azonos a talajszint, pár száz méterre tőle. Tehát -25 -30m mély kútra lehet számolni.
Úgy tudom a közelben termál kutat is fúrtak.
Még egyszer köszönöm szépen az információkat!

Üdv. toppy62
Előzmény: Törölt nick (9695)
gombfoci Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9701
lalibatyo, Freddy,

köszönöm!

gf
Előzmény: Törölt nick (9694)
Innodrill Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9700

Üdv!
Mi kipróbáltuk nem rossz,csak egy kicsit lassú vele a munka viszont ithon is
lehetne sok helyen használni, azért mi se a Sziklás-hegységen élünk.
A másik kavicsos rétegekben úgy fúr igaz lassan,de biztosan mint a pinty.
Üdvözlettel: NT
Előzmény: gamate (9698)
plantatista Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9699

Üdv Mesterek!

 

Múlt évben fúrt nálam(Bagon) egy szaki kutat 40-es pvc csővel,de a telek végén volt meg nem is voltam megelégedve a vízhozammal(10l/perc) ezért a szaki technikáját ellesve fúrtunk egy másikat a házhoz közel.Becsöveztük beszűrőztük és levettem az előző kútról a  40-es visszacsapó szelepet.Ez a kút már sokkal több vizet ad,viszont a régit is üzemben akarom tartani.Az a kérdésem hogy hol kapok 40-es kútfejet Budapesten,vagy Gödöllő Hatvan közti távolságban? Eddig csak a Hidroszer oldalán láttam,de az nagy távolság. Kérem segítsetek:Köszönöm, László   

gamate Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9698
Üdv!

Jó ez a cucc, de mi torténik, ha találsz 10 cm kőpadot -10 m-en.
Előveszed az öblítős felszerelést? Akkor meg minek ez ....
Szerintem ez csak oda jó, ahol biztosan tudod, hogy a célmélységig boztosan csak laza talaj van.
De ez nem Magyarország, inkább Szibéria....

gamate
Előzmény: Innodrill (9697)
Innodrill Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9697
Üdv Mindenkinek!
A hétvégi esős napokra egy kis unaloműző:

www.rtechno.ru
Üdvözlettel:NT
Innodrill Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9696
Üdv Mindenkinek!

A várható hétvégi esős napokra egy kis unaloműző:
www.rtechno.ru
Üdvözlettel: NT
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9695

Helló    toppy62 !

 

Szada -án belül domborzatilag több mint 30 m. térszint eltérés van. Ez a tény jelentősen behatárolja a vizbeszerzési lehetőségeket, amelyek igazából nagyon jónak mondhatóak.

 

Pld. -   a  3. sz. Vizműkút csak  -20,5 m. mélységű, de mégis 460 liter vizet ad percenként, a falu alsó részén, a Tengerszint felett 173,0 m. -rel.  A  4. sz. Vizműkút  -18,0 m. mély, 300 l./perc a vizhozam, Teng. szint f. 175,0 m. -rel. 

 

A Szabadság úti közkútban  -47,0 m. -től van vizadóréteg, Teng.sz. felett  206,0 m. -rel.  A Székely Bertalan úti közkútban  -52,0 m. -től van ivóvizadó réteg, a Nyúlfeldolgozó Üzem kútjában pedig  -22,0 m. -től van vizadó homokréteg  -28,0 m. -ig. Ez  196,0 m. -en van a Teng. szint felett. Itt a vizhozam 80 l./p. vizhőfok: 12 C-fok.

 

Tehát a település alsó részében elégséges max.  -25 m. kutat tervezni, a dombokon pedig a térszint függvényében, kb.  -45,0, max.  -60,0 m. -t. A mélyebb szinteken kavicsos homokok, magasabban pedig változó szemcseméretű homokok a vizadók. Az átfurandó kőzetek agyagos homokok, homokos agyagok váltakozva, szinagyagokkal, néhol aleuritos vékony homokkövekkel. Semmi extra nehézség.  Jó kútfúrást kivánok, -  és    Üdv. !

Előzmény: toppy62 (9685)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9694

Helló    gombfoci !   

 

Az eddigi információkat még az alábbiakkal szeretném kiegésziteni :

 

- a vizkutat üzemszerűen a max. vizhozam   67 - 70 % -ával  szabad szivattyúzni

- a búvár beép. mélységének minimum 5 m. -el feljebb kell lennie, mint a szűrő felső éle

- szivattyúzás közben minimum 3 m. vizoszlopnak kell lennie a búvár felett folyamatosan

 

- egyes szivattyúknál üzem közben nem lehet 50 m. -nél több vizoszlop a búvár felett

- hidroforos üzem esetén figyelembe kell még venni a kikapcsolási nyomásértéket, + 5 bár

 

- csekély vizhozam esetén ragaszkodni kell a minél nagyobb hidrofortartályhoz

- ha a búvár motorja meghaladja az 1,5 kw. -ot, akkor megkell vizsgálni a FI - relét, alk. -e

- ha rendelkezel  380 V -al, akkor válaszd azt a búvárt, olcsóbb és kissebb a rezsije

- javasolom, hogy  bizd az egész telepitést szakemberre, illetve szakcégre

 

A fentiek figyelembevételével megtöbbszörözöd a kutad és a szivattyúd élettartamát és megspórolod a bonyolult és drága szárazrafutás elleni motorvédelmeket, stb.  Üdv. !

Előzmény: gombfoci (9692)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9693

 

Üdv !

Írtzam hozzá

- kút mélysége,
- kútcső átmérő,
- nyugalmi és üzemi vízszint,
- vízhozam,

- rendelkezésre álló elektromos csatlakozás

és végül de nem utolsó sorban az igényelt vízmennyiség (használat célja)

Előzmény: gombfoci (9692)
gombfoci Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9692
Üdvözlet a mestereknek!

Érdeklődnék, hogy a szivattyú választáshoz milyen információkra van szükség a kútról?
Én ezeket tippelném:
- kút mélysége,
- kútcső átmérő,
- nyugalmi és üzemi vízszint,
- vízhozam,
- szűrőzés hossza(?).

Szivattyú választás előtt állunk, szeretnék körbenézni a piacon.

Köszönöm előre is a segítséget!

gf
kneissl Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9691
Hát ezt most sajnos nem tudom megmondani
Előzmény: Törölt nick (9683)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9690
Már megint szarakodik a szerver ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9689

Üdv !

Jó :) de ebben a szakmáról is szó van.  

Előzmény: Törölt nick (9688)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9686

Hello True75 !

Az akciós szórólap innen származott:http://www.mart.hu/

Ne tévesszen meg hogy a fényképen be van jelölve egy típus de a jelölés az nem neked szól. Persze hogy él e az akció még, vagy attól is jobb az ár most, azt nem tudom. Ha komolyan érdekel szólj és beszélek az emberrel akitől a szórólapot kaptam hogy van e valami kapcsolata. A tartókötél amit adnak egyébként szart sem ér. Ha veszel búvárt kapsz tőlem műanyag bevonatos drótkötelet hozzá grátisz :)

Üdv !

Előzmény: true75 (9684)
toppy62 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9685
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy Szadán a Fenyvesligeti részen milyenek a fúrási lehetőségek? Előre is köszönöm szépen ha tud valaki segíteni.
true75 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 9684

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- ezt a wilo szivattyút hol szokták akciózni?

Előzmény: Törölt nick (9680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!