Keresés

Részletes keresés

nekimélj Creative Commons License 2017.03.11 0 0 12494

Egy kérdés:

Mindenki lezártnak tekinti a vitát vagy csak néhányan?  Mert én csak a végén kapcsolódtam be s még írnék beszélgetnék róla ha van rá partner.  De úgy látom itt többen nem akarnak, s nem akarok trollá válni.

easycaning Creative Commons License 2017.03.11 0 0 12493

Ez könnyedén megoldható! Megvan hozzá mindenem, de nem pesti vagyok. Az eszköztáramat folyamatosan bővítem.

Előzmény: Törölt nick (12486)
easycaning Creative Commons License 2017.03.11 0 1 12492

Hol láttad a csajt? Volt itt egy videó-link; abban a videóban szerepelt? Bár a vitát én is lezártnak tekintem, azért belenéznék! Mert látszik az egy videón, hogy tényleg szenved, és látszik az is, ha élvezi és csak megjátssza a szenvedést.

Előzmény: Törölt nick (12490)


easycaning Creative Commons License 2017.03.11 0 0 12491

És jött? :)

Előzmény: bandolesa (12485)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12490

Egyetértek a médiából nem tudhatjuk meg mi az igazság.
Egyébként sem számít mi mit gondolunk, de jó volt megtárgyalni , legalábbis számomra :))

Ránézésre a csaj rutinos versenyző . Szinte kizárt , hogy valaki az utcáról beesve kis naivan ledobálja a ruháit és egyből ilyen "szakszerűen alakít" a forgatáson.  Több hozzátenni valóm nekem sincs. .

Előzmény: easycaning (12488)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 12489

Igen, persze ! :)

Előzmény: easycaning (12487)
easycaning Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12488

A bokszolókat évekig képzik, így is rengeteg a baleset. Nem ritkák a halálosak is, hasonló a helyzet a kaszkadőrökkel, az autó-és motorversenyzőkkel, ejtőernyősökkel, sportrepülő-pilótákkal, és még lehetne sorolni. De gondolom, ezek a játékosok tudják, mit vállalnak. Azt is olvastam, hogy nem is sejtjük, hány színész sérül meg a színházi előadások alkalmával, amikor ökölharcot kell vívniuk egymással egy-egy szerepben. Sokszor akad, amikor valamelyikük kifekszik a kollégája ütésétől, és a törékeny színésznőcskék is kemény pofonokat osztogatnak. Egy jól sikerült fülestől megsérülhetnek a fogak vagy a dobhártya is átszakadhat. De ez is benne van a pakliban, azok is tudják, hogy pofozkodni nem éppen veszélytelen. Itt tényleg azt a szerződést kellene látnunk, amit a csaj aláírt és azt kellene összehasonlítanunk a filmmel. Tudta-e, hogy mi vár rá és hogy milyen mértékű az a verés, amiben részesíteni fogják. Ha a szerződésben foglaltnál nagyobb bántalmazásban részesült, akkor a rendező valóban vétkes. Ha viszont a csaj tudta és ki is próbálták rajta egy castingon, akkor vitatható az egész eljárás. De éppen ezeket a kardinális pontokat nem ismerjük. Ezért fenntartom azt, hogy én itt lezárom ezt a filmes dolgot és nem foglalkozom vele; legyen ez a pár mondat a végszavam!

Előzmény: h_g (12479)
easycaning Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12487

Megfelelő a póz a képen! :)

 

Előzmény: Törölt nick (12486)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12486

Egyszer szeretném, ha én is sorra kerülnék egy ilyen, vagy hasonló szituban. Szabadban, vagy zárt helyen, fekve, vagy állva kikötve. . . . . .

Előzmény: bandolesa (12485)
bandolesa Creative Commons License 2017.03.10 -1 2 12485

Jön a mogyoróvessző.

Sandersxx33 Creative Commons License 2017.03.10 -1 1 12484

Egy csepp fantázia a valóságban. Vajon kit miért érdekel az elfenekelés? Büntetésként, erotikus élményként, szerepjátékként, rekreációs élményként vagy esetleg másért? 40-es értelmiségi férfiként szívesen leveleznék erről olyan hölggyel, akit ezek közül valamelyik érdekel. sandersxx33@gmail.com 

 

elusive butterfly Creative Commons License 2017.03.10 0 0 12483

És tényleg, átfutottam az easycaning linkelte törvényszöveget, és nem emlékszem, hogy lett volna szó benne beleegyezésről.

Szóval elsőfokon azzal érvelt az ügyvéd, hogy ez egy loophole (és ugye szabad országban minden szabad, amit nem tilt kimondottan a törvény). Vajon mi történhetett másodfokon?

Előzmény: h_g (12479)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 12482

Minden esetre nagy kár , hogy nem közülünk kerültek ki a bírók :))

Előzmény: h_g (12479)
h_g Creative Commons License 2017.03.10 0 0 12481

(Mármint "vállalt", természetesen.)

Előzmény: h_g (12480)
h_g Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12480

Amúgy a M.-féle, nemszimpi filmekben szerintem túlmegy a verés az élvezhető szinten, nekem biztosan nem sikerülne -- de attól még másoknak beleférhet a tűréshatárába. Tudtommal, ahogy az egész iparágban szokás, a férfiaknak egyáltalán nem fizetnek ők sem és mégis van elég jelentkező. De már a casting is elég kemény ahhoz, hogy senki se mondhassa, hogy nem tudta, mit válalt.

 

h_g Creative Commons License 2017.03.10 0 1 12479

Nagyon valószínű, hogy ez a helyzet.

 

Az elsőfok ügyvédje annak idején nyilatkozott valami lapnak, ha jól emlékszem, az volt az álláspontja, hogy a közmegegyezéssel történő t. sértést a törvény nem tiltja, hanem nem szabályozza. Ezen az alapon ugyanis tilosak lennének a bokszmeccsek is, valamennyi bokszolót börtönbe lehetne küldeni, ami ugye abszurd -- és már eleve az edzések bármelyik küzdősportra, hiszen ezeken sokkal durvább sérülések szerezetők; meg az akciófilmek forgatása is, hiszen azokról jóval több kaszkadőr köt ki kórházban, mint a szadomazo filmekéről.

 

Előzmény: nekimélj (12478)
nekimélj Creative Commons License 2017.03.10 0 2 12478

Nem tartom kizártnak hogy ez a történet egészen másról szólt.

A nő plusz pénzt akart kiszedni a helyzetből kártérítés formájában.

Nyilván fárasztó lenne 3 műszakba dolgozni, jobb ezt egy óra alatt megkeresni.

Nem mondta ki a menekülőszót mert akkor bukta volna a pénzt.

Bepróbálkozott azzal a történettel, hogy kimondta, csakhogy a videón látszott hogy nem vágott.

Így másodszorra bepróbálkozott azzal, hogy a nézéséből gondolatolvasónak kellett volna lennie annak aki verte.

Főleg miután megtudta, hogy valóban lecsukják azt aki ezt teszi akkor is ha ő előtte beleegyezett.  A törvény bizony így szól ha tetszik ha nem. És mint annyi mindennel ezzel is vissza lehet élni.  A bíró együttérzésére hajtott, hátha megítél neki valami plusz kártérítést,

S mondom a verés közben azért nem állt le mert a pénzt azért ugye kell.

Ez persze csak a magánelképzelésem, tényleges adataim nincsenek.

De ez a nézéséből tudnia kellett volna számomra elég durva...

easycaning Creative Commons License 2017.03.09 0 1 12477

Gondolom, a törvényalkotó általánosságban gondolkodik és nem a társadalmilag extremitásként vagy tabuként elfogadott kivételekre. Másfelől, sok törvény köszönőviszonyban sincs a hétköznapokban felmerülő összes lehetséges szituval. A törvény alkotói mind tanult, jogot végzett emberek, akik lehet, hogy elefántcsont toronyban éltek és gőzük sincs eltérő viselkedési normákról. Egy a BDSM világában aktívan részt vevő ember valószínűleg eltérő törvényeket alkotna, mert az ő tapasztalatai személyes élményeken alapulnak. De valljuk be, aki kívánja ezt a fajta erős fájdalomérzetet, az nyilván nem jelentette volna fel a filmkészítőt. Megint azt mondom, itt valami nem működött a szereplők és a filmkészítők között: valaki valamit rosszul tudott vagy elszabadultak a dolgok; nem tudom pontosan. De én már le is zárnám ezt a témát, mert szerintem alaposan kielemeztük.

Előzmény: elusive butterfly (12470)
easycaning Creative Commons License 2017.03.09 -2 0 12476

Bocsi! Nem léptem ki, csak két melóhelyem van, meg tegnap bekakilta magát a Firefox, most telepítettem újra, hogy ki tudjak menni a netre. Én csak leírtam kb., hogy mi van jogilag, de hogy egy hülye világban és egy hülye országban élünk, ahol minden marhaság megtörténhet. Ne a törvényre, inkább egymásra vigyázzatok; az a lényeg! A legtöbb ember nem megy el a fenekelésben a vérző sebekig, így nyilván nem is értik a szitut. Meg hát az sem mindegy, mi vérzik az emberen: a feje-e vagy a segge! (Van, akinél a két fogalom egyet takar :)). Ha nektek jó, és ezzel nem okoztok kárt sem egymásnak, sem másnak, akkor ez a ti dolgotok!

Előzmény: Törölt nick (12471)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.09 -1 2 12475

Mint gyakorló delikvens , mondhatom a videon látható verés kb. semmilyen maradandó nyomot nem hagy 2 hét alatt teljesen  eltűnik .
Nehezen tudom elképzelni hogy most látott először pálcát , biztos vannak rendkívüli akaraterővel megáldott emberek akik valamilyen cél érdekében képesek elviselni a fájdalmat , persze lehet ő volt a szabályt erősítő kivétel . Akár így akár, úgy végül is végig bírta , nem látok okot a feljelentésre.

Szóval szerintem gyakorló mazochista lehetett , viszont magamból kiindulva egész más érzés viselni a fájdalmat véletlen baleseti sérüléskor, mint szeánsz közben . Mivel a film a pénzről szól valószínű a balesetihez sorolható az érzés , de az biztos a gyakorlat sokat emel a tűréshatáron minden körülmények között.



Előzmény: elusive butterfly (12474)
elusive butterfly Creative Commons License 2017.03.09 0 1 12474

Ez volna az inkriminált darab? Így már nem csodálom, hogy a nő beperelte (maradhattak hegek rajta, de egyébként is, ha tényleg abszolút kezdő volt...)

Előzmény: happy finish (12473)
happy finish Creative Commons License 2017.03.09 0 0 12473
Előzmény: elusive butterfly (12444)
h_g Creative Commons License 2017.03.08 -1 1 12472

Régi, de jó:

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.08 0 0 12471

Vigyázzunk ? Hogyan ? :))

 

A hétköznapi valóban senki nem tudja látja , ám hiába minden óvatosság akadt már néhány kimagyarázandó kínos eset.

Nyilván ha tudjuk  Pl. az orvost akkor nincs nyom , de ha tényleg valami baleset miatt szeme elé kerülne , fogalmam sincs mi történne .

Bízom benne , feljelentés nélkül jogi hercehurca nincs , ha mégis lenne ügy biztos  nem maradna titokban , lenne min csámcsogni az ismerősöknek :)

 

 

Előzmény: easycaning (12467)
elusive butterfly Creative Commons License 2017.03.08 -1 0 12470

Én sem akarok politizálni (na, akkor lenne aztán csak igazán gumi: -törvény, -csont, stb.), ez a maga módján korrekt szabályozás, habár a topik kontextusában kétségkívül túlszabályozás. Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a törvényalkotó elképzelni sem tudja, nem számol a lehetőséggel, hogy olyan ember is van, aki számára kívánatos élmény lehet a fájdalom. De mivel a fájdalomérzet szubjektív (ki dönti el, ki bizonyítja, hogy az áldozat tényleg fájdalmat szenvedett el?), ezért a biztonság kedvéért nem ahhoz köti, hanem a látható külsérelmi nyomokhoz.

 

(Nekem kicsit ahhoz hasonlít ez, ahogy száz éve (meg még régebben) az angol jog büntette a homoszexualitást: nem a hajlamot, nem az életmódot, nem az erkölcsöket, kizárólag egyetlen aktust, az anális behatolást ("szodómia"), mivel azt az illető kárára elkövetett testi sértésnek fogták fel.)

Előzmény: easycaning (12468)
h_g Creative Commons License 2017.03.08 0 3 12469

"Menekülőszónak meg nem értem, miért nem elég egy szimpla ne!"

 

Hát az tényleg nem jó, semmi olyan, ami véletlenül-ösztönösen is kicsúszik az ember száján.

 

Előzmény: easycaning (12450)
easycaning Creative Commons License 2017.03.07 0 0 12468

Nem néztem végig a törvényt, de valószínűleg jól okoskodsz! Nálunk gumitörvények és gumiszerződések vannak, pl. ezért tehetnek meg mindent a bankok is, de nem akarok politikát belekeverni, mert ez nem az az oldal!

Előzmény: elusive butterfly (12465)
easycaning Creative Commons License 2017.03.07 0 0 12467

Bocs, mindkettőtöktől, kiszálltam a fórumból, mert elmentem pénzt keresni.  Szóval, nálatok keményben mennek a dolgok. Úgy tele vagytok sebekkel, mint a frontharcos katonák. Mondjuk, nekik általában nem a hátsójuk vagy a herezacskójuk sérül. Azért a ti kapcsolatotokat nem lehet hétköznapinak tekinteni, sokan tabunak neveznék. A legtöbb ember, aki járt nálam vagy járni fog az ígéretek szerint, kijelenti, hogy ne verjem őket véresre. Ami nekem eszemben sincs, se lelkileg, se testileg, se büntetőjogilag ez nekem nem fér bele és ha valaki egy nagyobb ütésnél azt mondaná, állj, akkor én megállnék, de ez én vagyok. Arra vigyázzatok csak, ha vérző sebekkel valamelyikőtök dokihoz kerül - nem a verés miatt, hanem rosszul lesz vagy más okból balesetet szenved,- a sérülést ellátó dokinak hivatalból jelentenie kell a rendőrségnek a bántalmazást. Az ezzel járó cirkusz, meg hercehurca kinek hiányzik?!...A nemi erőszak és bocs, a pedofília vádja sokszor nem igaz, de ezek korunk boszorkányperei, mert mindig a vádló van lépéselőnyben, bármi is a célja vele. Elég hülye világban élünk!

Előzmény: Törölt nick (12466)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.07 0 1 12466

És még hozzá jön , ami a vanília világban, akár házasságon belül is divat , hogy az egyik fél megvádolja a másikat erőszakkal stb....  amit aztán elég nehéz bizonyítani és az ellenkezőjét szintén .  Szóval sajnálom  szegény igazságszolgáltatókat :))

Előzmény: elusive butterfly (12465)
elusive butterfly Creative Commons License 2017.03.07 0 1 12465

Nos igen, valahol itt van a kutya elásva. Tehát, ha jól értem (ha jól értem?): ha egy beleegyező* felnőtt akár csak egy véraláfutást elkövet a másik beleegyező felnőtt bőrén, és ha a másik később mégis feljelenti ezért, minden további nélkül megmérik két évvel. Vagy hárommal, ha kötözés is volt.

 

*azt ugyan itt, a törvény szövegében hirtelenjében nem találom, hogy a beleegyezést is említi-e, csak a korábbi ismereteimből okoskodom

Előzmény: easycaning (12461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!