Keresés

Részletes keresés

Apa27 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 81177

Meddig maradhatnak a kikelt hullámos fiókák (most kb kikelés óta 2 hónap telt el) a szüleikkel?

A kalitka 2m*1m*0,5m, szóval elég nagy.

Az odút levettem. Már nem etetik őket. Csak nincs helyem, se kalitkám külön rakni őket. Bántani nem bántják a fiókákat. A tojón látom, mintha Őt "zavarnák a fiókák", de a hímet nem "zavarják".

T Man Creative Commons License 2016.11.07 0 0 81176

Sziasztok!

 

Két nimfa papgájom az éjszaka valamitől megilyedt és úgy összeverték magukat hogy a szárnyaik végéről sok toll hiányzik, repülni nem tudnak és vérzik nagyon. Betadine-el lekezeltük, de azt nem tudom hogy mennyi idő míg a tollak visszanőlnek vagy nem is nől már vissza?

Kicsit aggódom, kérlek segítsetek! 

ede555 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 81175

Sziasztok!

 

Szerintetek ez a hullámos milyen nemű?

 

http://indafoto.hu/kutyaful/image/24604300-e7e32bd5/user

 

Köszi!

 

 

BAASus kulcs Creative Commons License 2016.10.20 0 0 81174

Édesanyám elvittem Rudit a dokihoz. Megvizsgálta. Azt mondta, hogy daganatok ezek a foltok. Tanácsolta, hogy várjunk vele egy hónapot, s meglátjuk, hogy javul-e az állapota. Ha igen, akkor jóindulatú. Ha nem, akkor nem hagyjuk szenvedni szegényt... :( Állapotához képest a hangulata jó, étvágya is egész jó. Nagyon mást nem tudunk tenni, csak bízunk benne, hogy felépül, meggyógyul!

Előzmény: corvi01 (81172)
Janosigb Creative Commons License 2016.10.17 0 0 81173

Sziasztok. Szeretnek egy papagajt vásárolni.

3 fajtan gondolkozom: barát, hegyi, szikla esetleg barraband.

valakinek volt esetleg valamelyik? Melyiket tarthatna leginkább szerintetek egy kezdő?

a törődés és odafigyelés meglenne, 

part is szeretnek majd, de azt később ez is szempont, hogy egyedül bírja ki 2-3 hónapig 

koszonom előre is a segitsegeket!

udv,

gabor

corvi01 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 81172

"Tisztán van tartva. Rendszeresen cserélve van a víze, az alsó újság és a kalitka és a játékok is tisztítva vannak."

 

Ebben nem kételkedtem, azonban e vírus sajnos sok mindenbe, pl. mageleségek...zöldfélék, be kerülhet. Az anno vadmadár fertőződések okát sem sikerült még eddig teljességgel tisztázni.

Ezek az avian pox vírus törzsek nagyon szívósak, aktiválódásukig évtizedeket átvészelhetnek megfelelő közegben. Az orvostudomány is olyan (számomra), hogy minél többet megtudnak valamiről, annál jobban látszik, hogy még mennyire keveset tudnak.. :-P
Mellesleg ajánlom itt alább olvasni a 81161 hsz. is.

Előzmény: BAASus kulcs (81171)
BAASus kulcs Creative Commons License 2016.10.16 0 0 81171

Ejj, ez elég ijesztően hangzik! :( Költői kérdés, hogy a csudába kapta el vajon, főleg, hogy egyedül van? Télen a konyhában van, átmeneti időben a verandán, ill. nyáron éjszaka. Jó időben pedig a mosókonyha eresze alatt hűvösebb részen van a kalitka, amíg nem éri ott tűző nap. Tisztán van tartva. Rendszeresen cserélve van a víze, az alsó újság és a kalitka és a játékok is tisztítva vannak.

 

Ez a betadines ecsetelés vajon segít(het)?

Érdekes, hogy amikor előjött a vörösödés, akkor kedvetlen és étvágytalan volt. Most viszont relatíve jó az étvágya, bár csendesebb, mint azelőtt.

 

Megmondon anyámnak, hogy vigye el állatorvoshoz...

 

Köszönöm az infót! Ha másvalakinek is van ötlete, gondolata, akkor kérem ne tartsa magában!

Előzmény: corvi01 (81169)
corvi01 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 81170

szárgás--->sárgás

Előzmény: corvi01 (81169)
corvi01 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 81169

Hááát BAAsus ez lehet akár madárhimlő is (?). Ha netán az, ellene nem sok védekezési terápia ismert. :( Eredetileg 2012 -ben a széncinegéken regisztráltak először ilyet, de mára már egyéb háziszárnyasok, sőt kalitkamadarak is fertőződtek. A barnás-szárgás vöröses szemölcsöket betadin-nel kenegetve némi leszáradás érhető el, de az a baj hogy az egész szervezet legyengül általa. Azért szurkolok, hogy ne az legyen, mindenesetre kevésnek tűnik egy  telefonos egyeztetés az állatorvossal, látlelet a diagnózishoz fontos lenne, mert ha az, akkor sajnos ez egy fertőző kór!

Előzmény: BAASus kulcs (81168)
BAASus kulcs Creative Commons License 2016.10.16 0 0 81168

Sziasztok!

 

Édesanyámnak van egy 5-6 éves kis hullámospapagája (Rudi), aki szegény nincs túl jó bőrben. Mivel ő nincs internetközelben, ezért én írok helyette. Sajnos egyikünk sem ért igazán a papagájokhoz, ezért is írok ide. Ő hozzá is úgy került, hogy az előző gazdája egy költözés után nem vihette magával. Ennyit az előzményekről... 

 

A tünet kb. 1 hónapja kezdődött. A csőre mellett egy rózsaszínes foltot vett észre. Azt hitte, hogy csípés. Propoliszos fültisztítóval kenegette. Nem egyszerű a kezelése, mivel nincs kézhez szoktatva. Tegnap alaposabban megvizsgálva a hátán és a szárnya alatt is a képeken látható csúnya foltokat vettünk észre. Vettünk parrafin olajat a gyógyszertárban. Azzal van most kezelve. Az állatorvossal telefonon egyeztetve az Ivermectint javasolta, ill. utánaolvasva a különböző papagájokkal foglalkozó oldalak is azt ajánlják. Holnap ki lesz váltva és azzal lesz kezelve. A kérdésem, hogy vajon ez mitől lehet? Atka, rüh, vagy valami más baja van? 

 

Remélem az Ivermectin segíteni fog!

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Zol0i07 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 81167

Sziasztok

 

Tisztitott vörös köles Eladó 100,-/kg
Fürtös köles 30-33 db/csom 750ft
Fekete naprafogó 115 ft/kg
Búza 50 ft/kg
Pest Megye Érd
06203293020.

belph72 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 81166

Köszi a tippet, írtam oda is. Remélem lesz valakinek jó ötlete.

Előzmény: kov-i (81165)
kov-i Creative Commons License 2016.10.06 0 0 81165

https://www.facebook.com/groups/1434669430148122/  Szia . Ebbe a csoportba lépj be, segiteni fognak.

Előzmény: belph72 (81162)
caterina3 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 81164

(Nekem nem arám van, így érdemben nem tudok tanácsot adni, de szerintem elég necces a helyzet.)

Előzmény: belph72 (81162)
caterina3 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 81163

Szia! Érdemes lenne itt megkérdezned, sokkal nagyobb a forgalom, és sok nagypapagájos is jár oda:

 

https://www.facebook.com/groups/114184242066021/

Előzmény: belph72 (81162)
belph72 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 81162

Sziasztok, 

 

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Van két kékhomlokú amazon papagájunk, egy hím és egy tojó.

Kézzel nevelt madarak voltak. Direkt azért vettük őket párban, hogy akkor talán nem közülünk választanak párt.3 éve vannak nálunk, minden nap kivesszük őket a röpdéből, szóval igyekszünk foglalkozni velük. A hímmel és a tojóval is eddig tökéletesen elvoltam. Viszont pár hónapja úgy néz ki hogy mégis a feleségemet választotta ki párnak a hím papagáj. 

Ha a röpde körül vagyok felborzolja magát, vibrál a szeme, láthatóan fenyeget. Ha kint van a szobában és bemegyek sokszor megtámad. A tojóval semmi gond, mindkettőnket elfogad.

Lehet valahogy segíteni ezen? Vagy bele kell törődni, ha kint van nem mehetek be a szobába? Hogy csináljam? Benyulni érte már nem merek mert ráfog a kezemre. Múltkor egy magot akartam adni kézből (eddig működött), az hittem eltöri az ujjamat. Mit mondtok, hogy próbáljak közeledni?

Köszi előre is. 

 

Sziasztok, 

Sanyi 

corvi01 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 81161

Sajnos a mageleség hordozhat ilyen fertőzéseket (és még sok mást is) a különféle gagyi forgalmazók ezzel nem igazán törődnek. Érdemes megbízható helyeken jó minőségű (márkás) magkeveréket venni, nem éri meg a 100-200 Ft spórolás...

Az atka szereti a langy meleg helyeket, azonban a fertőződés hajlam kérdése is, de a tisztálkodási szokások/gyakoriság fontos szerepet játszik. Érdemes naponta legalább egyszeri fürdetéshez tiszta hideg vizet rakni neki(k). Ebbe tehető fertőtlenítő szer is. Régebben én használtam a "Bradobad"-ot ; nagyon kevés, pár csepp kell belőle, s nálam bevált.

Előzmény: Apa27 (81159)
caterina3 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 81160

Az egy kalitkában lévőt biztos, hogy kezelni kell, a másikban lévőket nem tudom, ezt meg kéne kérdezni állatorvostól. Az biztos, hogy nagyon fiatal (ha jól emlékszem, 2 hónaposnál fiatalabb) madárra nem szabad használni.

Előzmény: Apa27 (81159)
Apa27 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 81159

Ok. Habár nem az enyém, de továbbítom az illetékesnek. És ez a levegőben tovább tud terjedni? Vagy csak közvetlen érintkezéssel kalitkán belül?

1: Ugyanis van másik papagáj is ugyan abban a kalitkában.

2: És van másik kalitka is ugyanabban a helységben amiben éppen költőpár van.

 

Ilyenkor azokat is kezelni kellene?

Előzmény: caterina3 (81158)
caterina3 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 81158

ha atka, akkor valószínűleg időközben felszaporodott. Az egyik nimfán nálunk is volt az idekerülése után. De újonnan beszerzett madaraknál alapból sem árt az élősködő irtás szerintem. Madaraknak való SH_Ivermectin spot-onnal tudod kezelni, a testtömeg alapján kell megállapítani, hogy hány csepp, és hátul a tarkóján kell a bőrre tenni. Vigyázat, a szembe ne kerüljön! Érdemes háromszor megismételni kéthetenként, és az összes egyedet kezelni kell, + fertőtleníteni a kalitkát stb., mindent, amivel érintkeznek. 

Előzmény: Apa27 (81155)
caterina3 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 81157

:-) Ezt nem tudom megítélni, mert tojóm most van először, és még fiatalok.

Előzmény: kirst (81154)
Apa27 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 81156

Ezek lennének a képek a papagájról. (Bocsi, hogy külön raktam fel.)

Apa27 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 81155

Sziasztok! Ismerősömnél voltam és észrevettem, hogy a papagájának valami van a csőrével.

Szerintem atka. De hogyan lehet az? Mitől? Mivel lehet gyógyítani?

Ő is úgy kapta ajándékba a papagájait kb.4 hónapja. (2 fiút) Egészen eddig nem volt semmi. A közérzetük jó. Csipognak...nem levertek...esznek szépen... A másik egészséges, csak ez beteg. Az egészségest el kellene venni a beteg mellől?

Hogyan jöhet ki rajta az atka? Mi okozza pontosan? Illetve, hogy hogy egészen eddig nem volt semmi baja (4 hónapon át) ? Csak közös kalitkában, közvetlen érintkezéssel terjedhet a betegség, vagy a helységen belüli másik kalitkákra is átmehet a betegség a levegőn keresztül?

kirst Creative Commons License 2016.09.15 0 0 81154

Szinén nimfa:) 17 éves lesz októberben, de reggel körberepüli a lakást. Igaz reggeltől estig kint van, megeszik mindent. Tapasztalatból mondom, hogy a lány masszívabb. Az előző fiú 10 évesen már látványosan gyengült. Úgy látszik itt is a gyengébb nem az erősebb:)

Előzmény: caterina3 (81146)
Bigjoci Creative Commons License 2016.09.14 0 0 81153

Hali sziasztok. Van tisztitott vörös kölesem eladó ha valakit érdekel.

Érd:

bigjoci@freemail.hu

caterina3 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 81152

Örülök, hogy jobban van a madárkád! :-)

Előzmény: HG0 MDa (81151)
HG0 MDa Creative Commons License 2016.09.02 0 0 81151

Most már ki merem jelenteni, hogy a kicsi túl van a nehezén! :) A duzzanat teljesen visszahúzódott, rendesen eszik, semmi baj sincs sem a látásával, sem a hallásával, virgoncabb mint a nagytestvére! Egyetlen problémája, hogy egy születési rendellenesség miatt a jobb lába nem megfelelően fejlődött ki. Nagy köszönet dr. Szabó Mirjamnak a tájékoztatásokért! :)

 

Előzmény: HG0 MDa (81144)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 81150

Segítségeteket kérném.

Egy ismerősöm fiatal, kb. 3 hónapos (gyűrűzött) jákó papagája repült el Tokajról. A madár nem kizárt, hogy még a környéken van .

Kérem, hogy aki látja, netán befogta, jelezze nekem a publikus email címemen.

A becsületes megtaláló jutalomban részesül.

 

Köszönöm!

 

(ui.: hamarosan leírom a gyűrű számát illetve fotót is kapok... bár ez utóbbi túl sok segítséget nem hiszem, hogy jelent.)

corvi01 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 81149

Az a helyzet, hogy bármely papagáj (de sok más fajú madár) hangossága nagymértékben függ attól, hogy van e fajtárs mellette vagy nincs, ui. ha egyedül érzi magát, ösztönéből adódóan elkezdi hívni, mert csórikám azt feltételezi, hogy így észre vetetvén magát majd jönni fog. :-P

Az a madár amelyik minket elfogadott társnak, annál jobb a helyzet, mert jelenlétünk megnyugtatja, bár egy későbbi időpontban, akár az ivarérettség bizonyos szakaszain ez is megváltozhat...

Előzmény: Raxul (81148)
Raxul Creative Commons License 2016.08.26 0 0 81148

Köszi!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!