Keresés

Részletes keresés

Hárpia Creative Commons License 2005.09.09 0 0 195

Sziasztok,

 

Ezt valóban így tudom én is. S az én orvosom is keresztkérdések tüzébe került nekem köszönhetően ebben a témakörben. Hogy pontosítsam, valóban rákérdeztem az alkoholfogyasztással való összefüggéseire, s határozottan az volt a válasza, hogy nincs összefüggés:)

 

Előzmény: Zitka (193)
brummadra Creative Commons License 2005.09.08 0 0 194
Na, épp ez lett volna a másik nyűgöm. A jód. Imádom a sushit. Erre olvasom, hogy az alga miatt korlátozottan fogyaszthatják a pajzsosok... Ezt sem értem. Ha bennem a hormon és működik, akkor miért?
Előzmény: Zitka (193)
Zitka Creative Commons License 2005.09.08 0 0 193
Nagyon lelkiismeretes doktornőm van, és eléggé kikérdeztem mindenféléről. Még csak szóba sem került az alkohol, vagy egyéb tiltás.  Pontosan azt mondta, amit Te is említesz, hogy normál életet lehet élni, csak be kell tartani a beállított adagot, meg a gyógyszerbevétel utáni kb. fél órát.  Talán egyedül az önhatalmú plusz-jódbevitel nem ajánlott, na de az már nem az étkezés kategória, hanem bizonyos mértékig kuruzslás.
Előzmény: brummadra (192)
brummadra Creative Commons License 2005.09.08 0 0 192

Köszi, el is olvastam, jó anyag. Egyébként én alulműködök. Ettől függetlenül meglepett ez a határozott tiltás. Azért is, mert azt szokták mondani (a cikkben is ez van), hogy a hormonbevitel azonos értékű a természetes hormonnal, a szervezet nem tesz különbséget, így egyenrangú életet lehet élni.

Na majd kontrollnál még rákérdezek, de én is hozzád hasonlóan gondoltam.

Előzmény: Zitka (191)
Zitka Creative Commons License 2005.09.08 0 0 191

Én erről még egyáltalán nem hallottam. :-O  Normál mennyiségű alkohol fogyasztása szerintem semmiféle gondot nem okoz. 

A pm. göbök kezelésére még van is  ALKOHOLOS SZKLEROTIZÁLÓ KEZELÉS :-).

Lsd: http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/content/hosz/hoszknow.htm

Na viccet félre, én nem hinném, hogy egészséges mértékű ivás bármi bajt okozna.

Előzmény: brummadra (190)
brummadra Creative Commons License 2005.09.08 0 0 190

Sziasztok. Most olvasom az Ideálban, hogy pajzsmirigy problémások egyáltalán nem fogyaszthatnak alkoholt. Mindezt annak kapcsán, hogy a vörösbor  milyen jótékony hatású megfelelő mennyiségben. Kivéve a pajzsmirigyeseket...

Tudjátok esetleg, hogy miért? Nem mintha dönteni akarnám magamba, de eddig jóhiszeműen kortyolgattam e nedűt...

köszi

b

Hárpia Creative Commons License 2005.08.15 0 0 188
Ez valóban így van. Én alulműködő vagyok, s most már másfél éve szedem az Euthyroxot, de az endokrinológusommal beszéltünk erről, s nem tanácsolta Ő sem a jódot egyáltalán.
Előzmény: Zitka (184)
atti1975 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 187

Sziasztok,

 

Majdnem 3 hónap Metothyrin után a TSH 0,16-ra a T4 18,9-re beállt. Gondolom ezzel is vigyázni kell még, és kerülni a jódot :))))

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 186
Hat igen. Egyetertunk. :)
Előzmény: Zitka (185)
Zitka Creative Commons License 2005.06.21 0 0 185
Bocs, egy félmondat még lemaradt. Ez a "csupa jód" is egy kis túlzás. A tengeri só is NaCl. :-))
Előzmény: Zitka (184)
Zitka Creative Commons License 2005.06.21 0 0 184
Ezt sajnos nem lehet ilyen egyszerűen venni. Az egészségeseknek nagyon egészséges. :-)  De az alulműködőknek sem javallott, ha már be vannak állítva egy gyógyszerre, mert "bekavar" a dózisba. Önhatalmúlag, orvossal való konzultáció nélkül nem ajánlatos elkezdeni jód szedését.
Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 183
A tengeri so az csupa jod. Nagyon egeszseges, kiveve a tulmukodoknek.
Előzmény: atti1975 (176)
Zitka Creative Commons License 2005.05.26 0 0 182

Úgy látom, egy követ fújunk Macskamocskával. :-)  Kérdezd meg az orvosodat, és az utasításai alapján szedj vagy ne szedj plusz vitamint, vagy bármit.  Én épp ma voltam kontrollon, rengetegen voltak, de mégis fel tudtam tenni az összes kérdésemet. Sőt válaszokat is kaptam. :-)

 

Nem tudom, miért fontos a "nem szintetikus" B-vitamin, de amennyi kóklerség folyik manapság a "bio" ásványi anyagokkal meg egyég "bio" (szándékosan idézőjelben) étrendkiegészítőkkel, én már _attól_ vagyok rosszul. Szimpla marketingeszközzé vált ez a kis szó, ezzel minden baromságot el tudnak adni jóóóóó drágán. :-(  De eddig még egy komoly orvos se erősítette meg, hogy egy bio-izé jobb-e mint a nembio.

Az élesztőben van sok B vitamin, de ha hajlamos vagy a gombás megbetegedésekre, akkor inkább ne kísérletezz ezzel. HA mindenképpen természetes formában szeretnéd "magadhoz venni" a B vitamint, akkor meg keress rá a neten, hogy mely élelmiszerekben fordul elő nagyobb mennyiségben, és igyekezz olyanokból sokat fogyasztani.  De ismétlem, kérdezd meg a dokidat. Vagy nézz szét a neten, vannak olyan fórumok (pl. konzilium.hu, vagy hazipatika.com, netkorhaz.hu) ahol szakorvosoknak lehet kérdést feltenni neten keresztül, és pár napon belül kapsz választ.  Nem jó önkényeskedni, nem ismerheted a szervezet keresztreakcióit, mire hogy fog reagálni a pm-gyógyszer mellett...  És főleg lazíts. :-)

Előzmény: atti1975 (178)
atti1975 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 181

Szia,

 

Lehet, hogy túlbonyolítom, de szerintem van alapja. Keresztanyám ( anyám húga ), szintén ettől szenvedett. Annyira legyengült egyszer, hogy B12 vitanin injekciót adtak neki.

Továbbá a Béres oldalán is irták, hogy B1 vitaminra szükség lehet

Előzmény: Macskamocska (180)
Macskamocska Creative Commons License 2005.05.26 0 0 180

Hopp, kimaradt egy tagmondat-vég:

szóval, nem csoda, hogy futószalagszerű egy rendelés, hiszen a mai egésszégügyi viszonyok roppant nagy megterhelést rónak az orvosokra.

Macskamocska Creative Commons License 2005.05.26 0 0 179

Szia, Atti!

 

Na haragudj, hogy kéretlenül beleszólok a dialógusotokba, de szerintem is kicsit túlbonyolítod a dolgot.

Véleményem szerint a legjobb az orvos utasításait követni, még ha futószalagszerű is a rendelés - ami az egészségügy, 10 évig tanulta a szakmáját, ért hozzá. Szerintem nem ciki egy kis cetlire felírni a a kérdéseidet, azzal úgyse rázhat le. A kapott válaszokat természetesen oszd meg velünk, hiszen abból mindenki sokat okulhat.

Egyetértek Zitkával, ne apróságokon rágódj, hanem rendesen tessék szedni a gyógyszert, és nem gondolni az egészre:-))

 

Pá:

Macsmocs

 

atti1975 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 178

Kedves Zitka,

 

Ez így van, de nem árt az óvatosság. Úgy hallottam, hogy pm-nek szüksége van B vitaminokra, pm túlmüködés esetén meg főleg. Tudsz olyan B vitamin komplex-et, amelyet biztonsággal lehet szedni, és nem szintetikus ?

Előzmény: Zitka (177)
Zitka Creative Commons License 2005.05.25 0 0 177

Szerintem nem szabad átesni a ló túlsó oldalára, és mindenben "veszélyt" látni. Olyan sót ne használj, amire rá van írva, hogy "jódozott", és lehetőleg olyan ásványvizet se igyál, ami jódozott, vagy magas a jódtartalma. Tudomásom szerint egyébként itthon nem nagyon van ilyen...  (vannak országok, ahol jódozzák az ivóvizet)

Mint ahogy meglévő (orvosilag diagnosztizált) alulműködést sem lehet simán jódbevitellel (só, egyéb) orvosolni - az legfeljebb a megelőzéshez jó ilyen jódhiányos területen, mint Mo. - a joghurttal, és más élelmiszerekkel, amik minimális mértékben tartalmaz(hat)nak jódot, szerintem semmi bajt nem okozol. Az ettől való félelem sokkal többet ront a túlműködésen, mint az esetlegesen a joghurtból a szervezetedbe kerülő jód. Hidd el, a pozitív gondolkodás is sokat segít, és javít(hat) a tüneteken.

Előzmény: atti1975 (176)
atti1975 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 176

Kedves Zitka,

 

A jódot elkerülöm nagy ívben. Párom szerint, ha tengeri sóval főzz, abból nem lehet bajom. Ebben nem vagyok biztos.

Továbbá, nem tudod, hogy joghurt-ot fogyaszthatók-e ?

Állítólag a tejtermékek "jódforrások" ...

Előzmény: Zitka (175)
Zitka Creative Commons License 2005.05.25 0 0 175

> Folyadék formájában fogyaszthatók jódot ?

 

Nem olvastad el TamásD hozzászólását végig....

 

"Túlműködésnél ne egyél, igyál külön jódot."

 

Még alulműködésnél sem javallott a jód önhatalmú fogyasztása, könnyen bezavarhat a gyógyszeres kezelésbe. Nem kell bedőlni a gyógyhatású szerek reklámjainak!!!

Előzmény: atti1975 (174)
atti1975 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 174

TamásD,

Köszönöm a válaszod.
A párom ezzel a tengeri sóval főz, de másra nem használjuk ( nem sózunk semmit )
Folyadék formájában fogyaszthatók jódot ?

Előzmény: TamásD (173)
TamásD Creative Commons License 2005.05.24 0 0 173

Lehetséges, bár nem valószínű. A tengeri só, de pl. a tengeri halak is alapállapotban sok jódot tartalmaznak. Lehet, hogy csak nem írták rá, vagy elképzelhető, hogy kivonták belőle, mert a gyártó fél, hogy mondjuk 1000000 emberből 2-nél pm túlműködés alakul ki tőle, és beperli őket. Jó jódbeviteli forrás pl. a jódozott víz (Jodicum, stb.). Túlműködésnél ne egyél, igyál külön jódot.

 

TamásD

Előzmény: atti1975 (172)
atti1975 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 172

Kedves TamásD,

 

A párom minap vásárolt Tengeri Sót a közértben. Ahogy elolvastam, nem tartalmaz jódot. Létezik ? Ilyet túlmüködés esetén lehet fogyasztani ?

üdv, a.

Macskamocska Creative Commons License 2005.05.20 0 0 171

Hát, most lesz a soros laborom, de egyelőre csak a fehérvérsejtet nézik, mert azt a Metothyrin lecsökkenti. A pm.-es adatokat még nem nézette meg a dokinő, mondván, még nincs értelme. Gondolom, itt arra gondolt, hogy nekem nagyon eltértek az értékeim a normálistól, több idő is kell, hogy reagáljak a gyógyszerre.

Egyébként sokkal jobban érzem magam, az allergiám visszahúzódott, nyugisabb vagyok, és a szívem sem fut annyira. Aluszékonyabb, fáradtabb, depisebb sem lettem. Csak már kicsit unom a napi kétszeri-háromszori gyógyszeradag fejbentartását, na meg az elvesztett zsíros hajszálaim miatt folytatott sopánkodást.

 

Pá:

Macsmocs

 

atti1975 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 170

Kedves Macsmocs,

 

Nekem szerencsére a hajam nem hullott ... Én is 1 hónapja szedem. Neked hozott vmi javulást ? 

Üdv, atti

Előzmény: Macskamocska (169)
Macskamocska Creative Commons License 2005.05.19 0 0 169

Sőőőt... Sajnos állatira HULLIK is a hajam, ezt az előző hozzászólásomból kihagytam. Atti, neked volt ilyen mellékhatásod is? Mikor fog ez megszűnni? Kb. egy hónapja szedem a bogyeszt.

Ezt sem a pm okozza, hiszen ez sokáig kezeletlen volt, hanem egyértelműen a Metothyrin.

 

Üdv:

Macsmocs

atti1975 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 168

Kedves Macskamocs,

 

Nekem is nagyon zsirosodott a hajam :(((( Most az első hónap után a Metothyrin hatására a pm értékek normalizálódtak ( tsh 0,16 t4 28,9 ), ezt a hajamon is érzékelem :))))

Üdv, atti

Előzmény: Macskamocska (167)
Macskamocska Creative Commons License 2005.05.18 0 0 167

 

Sziaszok!

Ha elolvassátok a régebben írott hozzászólásaimat, látni fogjátok, hogy túlműködő vagyok, és Metethyrin-t (3*2) szedek és Huma Pronol-t (3*1). Az utóbbi időben igencsak zsíros lett a hajam, azaz,mosás után már 3 nappal borzalamasan nézek ki. Eddig egy hétig is kitűnően bírta a buksim. Előfordulhat, hogy a gyógyszer hozza ezt elő? Ugyanis előtte elég sokáig kezeletlen volt a pm., amióta szedem a bogyót, azóta zsíros.

Mit lehet tenni, hogy elmúljon ez a kellemetlenség?

Egyáltalán, érdemes ezzel vacakolnom, úgyis elmúlik, ha beáll a szintem?

 

Üdv:

Macsmocs

k007 Creative Commons License 2005.05.14 0 0 166
Én a "másik oldal"-ról azt tudom mondani, hogy a hormonkezelés hatására lassan javuló állapotod olyan lehet, mint nekem az alultermelés miatti hormonhiány. Az alulműködés alatt tipikus a depi, és sajnos a menstruáció is igen rövid időközönként és nagyon bőségesen jelentkezik. Neked most alacsonyabb lesz a hormonszinted, és hiába magas még mindig a normálishoz képest, a szervezeted hasonlóan reagál, mint az alultermelésnél. Ez persze csak az én véleményem. De szerintem el fognak múlni ezek a problémák, ha beáll a gyógyszer.
Előzmény: flóraanyu (165)
flóraanyu Creative Commons License 2005.05.13 0 0 165
Látom, ma én nyitok zárok. :) Még egyébb gondom is van. Mióta a gyógyszert szedem egy érzelmi libikóka az életem. Nagyon könnyen kiborulok, elsírom magam stb. Lehet ez a Metothyrin hatása, vagy ez valami más? :(((
Előzmény: flóraanyu (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!