Keresés

Részletes keresés

licsipet Creative Commons License 2009.09.18 0 0 1459

Hali!

 

Azt szeretném kérdezni h van itt vki aki csinált már a Cervantes Intézetben spanyol nyelvű DELE nyelvvizsgát? Vagy tudtok róla vmit?

A BME-s spanyol nem jött be többszöri próbálkozás után, ezért akarom ezt is kipróbálni.

Előre is köszi!

gnius Creative Commons License 2009.09.16 0 0 1458
De ciki, akkor jól elárasztottalak felesleges infokkal :)
Itt alul írta egy hozzászóló, h menne BME-s írásbelire, és neki válaszoltam, hogy tudom a pontozási technikájukat. Kicsit akkor elnéztük egymás hozzászólásait, bocs.

Mondjuk, van egy oldal, ahol az összes nyelvvizsgát felsorolják, és értékelik, nyelvtanárok, és ott írták, hogy az írásbeli vizsgák közül az ORIGO írásbelije a legnehezebb, én ezért tartózkodtam tőle, mert erős büntető pontozás van.

Én az ORIGO-nak a szóbelijét csináltam meg, mert uezen az oldalon azt írták, h az a legkönnyebb :) Hála egy felsőbb hatalomnak, elsőre sikerült :)
Előzmény: landirul (1456)
senyeháza Creative Commons License 2009.09.16 0 0 1457

Üdv Mindenkinek!

ECL német alapfokú nyelvvizsgára szeretnék menni, valakinek van tapasztalata az ECL-nyelvvizsgákról?

landirul Creative Commons License 2009.09.16 0 0 1456
Köszi a segítséget. Igazából az ORIGOs vizsgára gondoltam, de biztos hasonló.
gnius Creative Commons License 2009.09.15 0 0 1455
És még egy dolog: nem lesz időd külön piszkozatként leírni, majd a megoldás-lapra másolni a fordítást. Én úgy csináltam, h azt a mondatot, amit nem lehetett kapásból lefordítani, külön macskakaparással leírtam egy piszkozat-lapra, és utána egyből leírtam a megoldás-lapra. Csak azért így, hogy ne kelljen esetleg áthúzgálni a megoldás-lapon, az nem kelt jó benyomást.
És amit még lefelejtettem a e-mailben:
A címet nem szabad elfelejteni lefordítani, ha új bekezdés jön, a fordítást is írd új bekezdésbe, ha idézet van, azt magyar len fent idézőjelek közé tedd, valamint a cikk alatti Dátum, újság neve (ha van ilyen) se maradjon le, az is hibapont.
Idézetnél szokott lenni, hogy az eredeti igeidő: "Jones Cain azt mondja, hogy.... " ezt gyakran fordítják "Jones Cain azt mondta, hogy..."-nak, szóval nem szabad véletlenül igeidőt váltani.
Ennyi jutott még eszembe :)

Üdv
Előzmény: gnius (1454)
gnius Creative Commons License 2009.09.15 0 0 1454
Elküldtem e-mailben.
Írjál, ha van még kérdésed.
Előzmény: landirul (1453)
landirul Creative Commons License 2009.09.15 0 0 1453

gnius!

 

Leírnád pontosan, hogy a fordításnál hogy pontoznak? Akár próbaszöveggel is. Nagyon nagy hasznát venném a segítségednek.

 

Vagy bárki aki tud erre válaszolni válaszoljon légyszi!

toscar Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1452
Sziasztok!

Nyelvtanuláshoz ajánlom a következő honlapról ingyenesen letölthető szótanító programot:

http://programok.honlapsziget.hu

Remélem, hogy hasznotokra válik az idegen nyelvű szavak elsajátításában!

A programban saját magatok által összeállított szótárak alapján is tesztelhetitek a tudásotokat.
gnius Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1451
Nem tudom, milyen szinten állsz angolból, de csak akkor ugorj neki ennek a vizsgának, ha:

1., a nyelvtant extra jól tudod, nem most állsz neki megtanulni.
2., jól tudsz fordulatosan, de feladathűen levelet írni.
3., megfelelő a szókincsed, mert hiába lehet használni szótárat a levélhez, olyan kevés az idő, hogy nem lesz alkalmad használni, vagy épp az veszi el úgy az időd, hogy nem jut másra, akár egy komplett feladatrész is kimaradhat emiatt(az meg bukta).
4., jól ismered a feladattípusokat, begyakoroltad, egyáltalán, tudod, hogy fogj hozzá a megoldáshoz (ebben jók a felkészítő tanfolyamaik, ha ilyenre szeretnél menni, csak egy tanárt javasolnék emailben, ha érdekel)
5., és ez a legfontosabb, mert ezen nem lehet csak hosszas gyakorlással, és tanárral/tanfolyammal segíteni: kifogástalanul fordítasz. (ehhez a részhez viszont, a legkisebb kétségnél is használj szótárat, mert nagyon szigorúan pontoznak, A, B, C hibákat osztogatnak(sajnos jogosan), és levonnak-de ez már egy másik hozzászólás lenne :))

Ha ezek valamelyike nem áll fenn, az idődet és a pénzedet pocsékolod.

Remélem segítettem,

Üdv
Előzmény: h.fru (1448)
landirul Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1450

Nálunk a középiskolában alig hallott valaki más nyelvvizsgákról mint az ECL és TELC. Minden tanár és diák ezt hajtogatta... Előálltam a tanáromnak vele, hogy az összes nyelvvizsgarendszert átnéztem és ORIGÓra akarok menni. Erre mindenki úgy nézett rám mint egy eretnekre a középkorban! :) A tanár is mondta, hogy ugyan már az régi fajta. Válaszoltam: És? ...

 

Elmentem két nyelvből is origóra, az egyik nyelvből elsőre, a másikból másodjára összejött a nyelvvizsga. Mindenki menyjen a saját készségei szerint arra a nylevvizsgára ami neki jó. Ne azért menyjen valahova, mert a barátja, barátnője is odamegy.

 

...

zzombie Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1449

Pardon, akkor tévedtem :)

De a lényegét tekintve egynyelvű és kétnyelvű közül érdemes aszerint választani, hogy kinek melyik készsége fejlettebb.

Előzmény: gnius (1446)
h.fru Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1448
A BME-n gondolkodtam, mint írásbeli, nekem az fekszik. Köszi a választ.
gnius Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1447
"A BME Nyelvvizsgaközpontja 2000 júliusától akkreditált nyelvvizsgaközpont, melyben évi öt vizsgaalkalommal lehet alap-, közép- és felsőfokon államilag elismert, általános, kétnyelvű vizsgát tenni angol, francia, holland, német, olasz, orosz és spanyol nyelvből,....."
Előzmény: zzombie (1445)
gnius Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1446
Szia, nem az ORIGO az egyetlen kétnyelvű. Pl. a BME is az.
Előzmény: zzombie (1445)
zzombie Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1445

Akkor én a kisebbség táborát erősíteném, aki az origóra szavaz. Nem azért, mert jobb a többinél, csak a kétnyelvű (és jelenleg ez az egyetlen kétnyelvű vizsga) lehetővé teszi, hogy fordítási/tömörítési feladatokkal több pontot szerezhessek. Nekem a fordítás erősségem, viszont egy egynyelvűnél ezt nem tudnám kihasználni.

Szerintem annak előnyös az origó vizsga, aki jó a fordítási feladatokban - jól tudja használni a magyar és az idegennyelv közötti átjárást. (eddig három vizsgán voltam két nyelvből és mindegyik sikerült, most adtam be a negyedikre)

Ellenkező esetben pedig valamelyik egynyelvű célszerűbb. Kinek melyik testhezállóbb.

Előzmény: h.fru (1443)
gnius Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1444
Szia!

Nem számít sem az idő, sem a hely, sem a típus. Csak az, hogy államilag elismert középfokú vizsga legyen az írásbeli, és a szóbeli is.

Utána a két külön bizonyítványt egymás mellé teszed, és komplexnek számít. Lehet kiállíttatni komplex bizonyítványt is, de amennyiben a kétnyelvű ORIGO mellé egynyelvű (pl. ECL) vizsgát teszel, az viszaminősíti a kétnyelvű vizsgát egynyelvűvé, és a komplex vizsgabizonyítvány egynyelvű lesz. Ami semmi hátrányt nem jelent. Uúgy jó felvételihez, diplomához.

Előzmény: h.fru (1443)
h.fru Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1443
Sziasztok!

Ahogy olvastam a hozzászólásokat, úgy veszem észre, hogy senki nem dícséri az origo nyelvvizsgát :) Én májusban mentem középfokú angolra, amikor kijöttem az írásbeliről, úgy éreztem, hogy megvan, de eléggé lepontoztak. A szóbeli 1 pont híján nem lett meg, de szerintem az azért teljesíthető, én a középiskolás tudásomra hagyatkoztam. A kérdésem most az lenne, hogy lehet-e úgy szerezni középfokú C típusú nyelvvizsgát, hogy az írásbeli és szóbeli részt más-más helyen csinálom meg? Mert az origos szóbelire mennék mégegyszer, viszont írásbelit máshol szeretném. Aki tud segíteni, megköszönném, ha írna :)
Angel DC Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1442
sziasztok!

nyelvsulink hírlevelében szivesen megosztjuk a nyelvvizsgások tapasztalatait, szubjektív éllményeit h hogy élték meg a vizsgát

ha valamelyikőtöknek van kedve megosztani, örömmel venném
nem jó ötlet, ha csak a saját tanulóink írják meg

köszönöm
gnius Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1441
Ügyfélszolgálat nyelvvizsgáztatási ügyekben

Az ügyfélfogadás helye:

Oktatási Hivatal
Budapest V. kerület,
Báthory utca 10.

Az ügyfélfogadás ideje:

hétfő-csütörtök: 8.30-16.00 óráig
péntek: 8:30-12.00 óráig

Telefon:

(36)-1-374-2132

Előzmény: redbluegirl (1440)
redbluegirl Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1440
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék nyelvvizsgát tenni angolból. Okj-hez kéne egy alapfokú, de mivel azzal amúgy nem sokat érnék megpróbálnám a középfokút. Van még olyan nyelvvizsga amely, ha egy bizonyos %-ot elérsz a középfokún, akkor azt nem adja meg, de az alapot igen? Remélem érthető volt, amire gondoltam. Várom gyors válaszotokat!
gnius Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1439
Nincs határidő. Bármikor leteheted a nyelvvizsgát, államvizsga után is, csak épp nem kapsz oklevelet addig. Ezek lehetnek évek is. Rajtad múlik.
Előzmény: Sfakutya (1438)
Sfakutya Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1438
Lenne egy kérdésem, biztosan tudtok rá válaszolni.
Ha valaki elvégez egy főiskolát, de nem tette le a nyelvvizsgát, azt mennyi ideig pótolhatja. Vagy van egy határidő, amin belül vizsgáznia kell? És ha sok év telik el, mert egyszerűen nem megy neki a nyelvtanulás, akkor nem kapja meg a diplomáját? Vagy ha sok-sok év után mégis sikerül, akkor kap diplomát?
gnius Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1437
Egyetértek a vizsgázó szempontjából, aki érettségi, stb mellett letesz akár több nyelvvizsgát, és csökkentik az érte járó "elismerést".

De... ...gondolj bele abba, hogy ez mennyiben diszkriminatív azokkal szemben, akiknek a szülei sem anyagilag, sem szellemileg nem tudják támogatni a gyerekeiket. Tanul a gyerek szorgalmasan, jó jegyeket szerez, de pl a szakmunkás szülei nem tudják kifizetni a magántanárt, de még csak a jelentőségét sem tudják a nyelvtanulásnak a gyerekben elültetni.

Kétélű, és nem csak saját szempontból kell nézni.

Másrészről, ha mindenki kevesebb pontot kap érte, akkor az esélyeid a hasonló nyelvvizsgával rendelkezőkkel összehasonlítva uolyan. Csak azok körözhetnek le, akik többletpont nélkül is magasabb pontszámot érnek el. No, de ők meg is érdemlik, nemde?
Előzmény: hungarianAir (1435)
landirul Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1436
Hát én erről még nem hallottam. Remélem nem igaz. Én már ígyis a max 50 pontot is kevésnek találom. Ezt biztos forrásból hallottad?
hungarianAir Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1435
Sziasztok!

Ma hallottam először és felháborítónak találom hogy csökkentik a nyelvvizsga plusszpontokat, valaki tud erről vmit? Kb. mennyi lesz egy közép ill felsőfokú?
lcsili Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1434

Szia!

 

Köszönöm a választ, sokat segítettél!

Előzmény: gnius (1432)
retekegér87 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1433
Sziasztok!

Valaki nem volt esetleg 09.08.28-ai BGF üzleti NÉMET (közép) nyelvvizsgán?
gnius Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1432
Itt mindent megtalálsz:

http://www.nyelvvizsgacentrum.eoldal.hu/oldal/lcci-vizsgaszabalyzat

(Témaköröket is)

Üdv
Előzmény: lcsili (1429)
gnius Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1431
Szia!

Elvileg uúgy zajlik, csak könnyebb.

A honlapjukon ezt találtam:

http://www.itk.hu/index.php?id=275

Remélem segítettem.

Üdv
Előzmény: lcsili (1428)
Amarilli Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1430
Az emelt szintű érettségi még mindig kiváltja a nyelvvizsgát - gondolom, eredménytől függően azért. Mindenesetre az biztos, hogy a 94%-ra teljesített emelt az idén is egyenértékűnek számított a középfokú (B2) komplex nyelvvizsgával.
Én úgy tudom, hogy a GI-vizsgán nem lehet szótárt használni, az ÖSD-n meg csak egynyelvűt, de tényleg jobb, ha közvetlenül érdeklődsz az egyes helyeken, mert az a biztos, és ők az esetleges változásokat illetően is képben vannak.
Előzmény: RLady (1424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!