Keresés

Részletes keresés

k-betti Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3014

Kedves Piroska!

 

Már regisztráltam is. A szükséges anyagmennyiséget szombaton a PeCsában szeretném átvenni (kis kiszerelésű csomagra gondoltam :)))

 

Találtam csillag mintákat:

 

http://photo.163.com/photos/xxr-2004/29167875/#p3

http://kep.tar.hu/gabcimami/50361849#2

http://www.kep.tar.hu/hkatica/50337453#2

Előzmény: H.Piroska (3012)
H.Piroska Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3013
Csatlakozhatnak olyanok is, igen, akik nem neteznek. Kérek bejelentkező levelet tőlük név, postacím, telefonszám megadásával. A címem: Első Magyar Kenderfonó ZRT 6724 Szeged, Londoni krt. 3. Horváth Piroska részére. Jó lenne még október hónap folyamán, hogy legyen idő december 10-ig elkészíteni a munkákat. A honlap helyesen: www.kenderfono.hu Sajnos, színes vékony fonalat (csipkéhez valót) nem tudunk csinálni (a mi gépeink nem alkalmasak ehhez). Jó hír viszont, hogy bármilyen textilfestékkel, amiben nem kell főzni az anyagot megfesthető. Esetleg valaki kipróbálhatná természtes festékkel színezni a kész dolgokat (hagymahéj, stb.).
Előzmény: Lsaci (2978)
H.Piroska Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3012
Kedves kbetti! A Fürge Ujjak decemberi számába készítek épp mintaleírásokat újabb karácsonyi díszekről. Egyébként itt a fórumon is láttam berakva pár héttel ezelőtt. Ha megszületnek a leírások, majd jelzem és küldöm, aki kéri. Egyébként biztos vagyok benne, hogy menni fog a kenderfonallal is a horgolás. Lehet más technikával is nevezni...szőni, fonni, ragasztani, bármit, amit ezzel a lehellet vékony szállal lehet. Szerintem vágj bele! Egyébként semmi gond, ha valaki mégsem lesz készen december 10.-éig... annyi csak, hogy nem tud az értékelésen részt venni és kenderes ajándékcsomagot kapni. A lényeg a dologban, hogy ne stresszeljetek, hanem élvezzétek a horgolást, az anyag formálását.:)
Előzmény: k-betti (2970)
szedit99 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3011
Kedves Jolimama! Ha lehet, én is kérném mélben ezeknek a tündéri harangocskáknak a mintáját!
Előzmény: Jolimama (2998)
hazyboszi Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3010
Haladóknak:



Mostanában nem leszek... magánügyi okok miatt/nem kérek mailt,nem tudom elolvasni,sem tel....../
Üdv. Sok sikert a versenyhez...!!!!
Jó szórakozást a topiktalin..!!!!
Lsaci Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3009
Jolimama. Kérem én is a harangokat. Sarolta
ilcsi. Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3008
Jolimama!Küld el légyszi nekem is a harangokat!Köszi!

Marikje!Gratulálok!Te tényleg nem sokat alhatsz,irigylem az energiádat!Súgd meg a titkot! Ja,és muti meg a szoknyát Jankán is!Úgy az igazi!

Ráhajtás!Üdv néked!

Erzsimamának meg kitartást kívánok!Biztos valamin gondolkodtál közben,legalábbis én akkor olyanokat kreálok,hogy magam is meglepődök.

Saci! Lemaradt a dícsérő hozzászólásom!Egy jól sikerült poncsó egy gyönyörű csajszin!Gratulálok!

Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: Jolimama (2997)
k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3007

Kedves Marikje!

 

Sapka és sál link:

 

http://photo.163.com/photos/inteliu/60996219/

 

Látom, itt mindenkit megfertőzött a szalagos technika :)

 

Kedves Jolimami!

 

A harangmintákhoz rajzos horgolási leírás van? Ha igen, akkor én is szeretném elkérni.

 

Valószínűleg a cicussal próbálkozom, a ceruzatartót majd áthelyezem a mancsába (szegénykét pont a nyakánál szúrták keresztbe)

Előzmény: Marikje (3001)
k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3006

Kedves Emőke!

 

Készítettem útvonal leírást. Tele van képekkel (több, mint 13 Mb), ezért feltettem ide (2féle útvonalat is írtam, az egyik közvetlenül a Nyugatitól (átszállás nélkül), a másik a Blahát útbaejtve):

 

k-betti.uw.hu/utvonal.rtf

Előzmény: emoke33 (2960)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3005
Marikje, az előbb lemaradt, tetszik nagyon a kis szoknya. No, meg a terítő is.

Erzsike, még küldtem mintát, és elküldtem ráhajatás-Ágnesnek is. Meglátod, egyre gyorsabban fog menni, a szalaghorgolás.

Nyugodalmas, békés jó éjszakát kívánok Mindenkinek!
Előzmény: Marikje (3001)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3004

Jolika! Megkaptam, köszönöm.

Mostanra már utolértem magam, újra ott vagyok, ahol bontás előtt. De ha így folytatom karácsonyig sem készül el a terítőm!!

 

Marikje! Isteni a szoknya!! A terítő is nagyon jól sikerült.

Előzmény: Jolimama (3000)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3003
Igen, megkaptam, meg is mutatom, és küldöm szivesen mindenkinek


Marikje harangjai
Előzmény: Marikje (3002)
Marikje Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3002

Jolimama!

Küldtem át két kis harangmintát átküldenéd aki kéri Köszi mert most megint mennem kell kezdődik az esti protokoll

Marikje Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3001

Jó estét mindenkinek!

Nagyon sok szépet készítettetek megint Betti ezek a linkek és ötletek  nagyon jók.

Én most mutatok kész a kis PW szoknya és egy kis lila szalagos terítőm.

 

Jolimami!

Nagyon szép a csipke.

 

Kérnék mindenkit, hogy pár kötött sapi mintát vagy linket küldjön már át mert emailban kértek tőlem ami volt már elküldtem de még küldenék a hölgynek köszönöm.

A terítő még nagyon friss nincs tisztázva::)))
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 3000
Erzsike, küldöm)))))) Neked meg kitartás))))))
Előzmény: erzsimami (2999)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2999

Jó estét mindenkinek.

Rám is rám férne, megint egy egész szívet visszabontottam, mindig elfelejtem valahol kötni.

 

Betti! Milyen muris zoknit találtál. Látod máris találtál mintákat, bár ezek úgy néznek ki, mintha frivolitás lenne, de így nem tudom megítélni. A frivolitást úgy tudom kis hajócskákkal csinálják. Mindenesetre nagyon cuki kis minták.

 

Jolika! Kérhetem én is a harangok mintáját?? Előre is köszönöm!

 

Üdvözöllek Ráhajtás!! Nos Rá-Rá-Rá hajtás!!!!!!

Előzmény: k-betti (2996)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2998
Most ezeket találtam, a mintákat küldöm levélben, ha kéred.




Betti, látod mennyi sok mindenre rátaláltál, már csak el kell döntened, hogy mit csinálj)))))
Előzmény: ráhajtás (2991)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2997
Szia ráhajtás-Ágnes! Üdvözöllek a topikban. Érezd jól Magad, Betti már megírta, hogy mi minden van készülőben a fórumunkban. Vegyél részt benne. Harangmintát biztos sokat fogsz kapni, én is küldök, mail-ben. Nézz körül Gabcika honlapján -aki ezt a fórumot lérehozta, sokunk örömére- megtalálod a gabcika.atw.hu-n.
k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2996

Keresgélés közben találtam sárkányzoknit :)

 

 

sárkányzokni

 

 

sárkányzokni
k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2995

Szia Ágnes!

 

Üdvözöllek a fórumban, pont jókor néztél be:

 

1) jövőhéten topiktali a PeCsában

2) lehet jelentkezni horgolóversenyre (kenderfonallal) H.Piroskánál

 

Részletek az előző hozzászólásokban...

 

Pár harang minta, majd a többiek is biztos küldenek:

 

http://members.aol.com/SAG55/bells.html

 

http://www.jpfun.com/patterns/03ornaments/lacybell.shtml

Előzmény: ráhajtás (2991)
ráhajtás Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2994

Már megint írnom kell.Meg kell veletek osztanom azt az örömöt amit érzek!Boldog vagyok,hogy rátaláltam erre az oldalra!!!Csodálatos!!!Köszönöm!!!

                                                                                                            Ágnes

ráhajtás Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2993

Emőkének igaza van!Katica a munkáid ámulatba ejtettek!Gratulálok neked!

                                                                                               Ágnes

k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2992

Ez is zsinórhorgolás? Én olyan lapokat találtam, ahol sima tűvel, vagy speciális horgolótűvel készítik:

 

paci

 

 

sima tűvel

 

speciális tű

 

 

http://www.tribbler.com/tatman/needle-tatting.html#morin

 

http://www.georgiaseitz.com/lessonlist.html

 

 

asztalra

 

 

karácsonyfa
ráhajtás Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2991

Sziasztok!

Én új vagyok itt.De máris egy kéréssel fordulok hozzátok!Ha van valakinek karácsonyi harang horgolási mintája kérem tegye fel!

Előre is köszönöm!

k-betti Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2990

Már találtam is pár könnyen elkészíthető darabot (emlékeztető, szekrényillatosító szappantartó teknősök - vagy nemtudommi :), házipapucs, ceruzatartó, könyvjelzők, tojásmelegítő, hajgumi)

 

 

emlékeztető

 

szekrényillatósító szappantartó

 

 

papucs1papucs2

 

ceruzatartó

 

könyvjelzőkönyvjelzőkönyvjelző

 

tojásmelegítő

 

hajgumi

Előzmény: erzsimami (2980)
livia néni Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2989

Csak most jutottam oda, hogy elküldjem a kért mintákat.

Lívia

Előzmény: H.Piroska (2959)
livia néni Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2988

Ez nagyon szép. Nem látszik, hogynem a szokványos cérnából van.

Lívia

Előzmény: Jolimama (2984)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2987
Gondolom a levelemet is megkaptad, és látod, az örömtől elfelejtettem megírni, hogy Tamásiban lakom, 65 km-re Tőled. És milyen sokszor megyek Kaposvárra)))))))))
Előzmény: timuc (2985)
ilcsi. Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2986
Katica! Tudtam,hogy valamelyik képtárban láttam,csak arra nem emlékeztem kiében.Köszi! Ha gondolod,megyek eléd a buszhoz,csak küldj egy képet légyszi.

Timuc! Küldöm a címemet.Aranyos vagy,nem sürgős,még nem érkeztem foglalkozni a zsinórhorgolással.Előbb a kötést kell befejeznem.Köszi a mintát előre is!

Sziasztok! Kellemes hétvégét mindenkinek!
timuc Creative Commons License 2006.10.07 0 0 2985
Jolimama enek én is örülök, merre laksz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!