Keresés

Részletes keresés

WadAlma Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9761
lalibatyo!

nagyon köszönöm! szerinted lehetne valakitől kölcsön kérni egy kompresszort és ami kell hozzá erre a célra? Vagy van aki csinál ilyet? ez egy 150-es fúrt kút...
Előzmény: Törölt nick (9759)
kamugabesz Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9760

Helló  Freddy4

 

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, nagyon sokat segítettél.

 

 

üdv. kamugabesz

Előzmény: Törölt nick (9756)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9759

Kedves WadAlma!

Membrános (ruszki) szivattyúból több féle is létezik és elég különféle árakon. Teljesítményben szállított mennyiségben a Füzesi féle a legjobb. http://buvarszivattyu.hu/ de a Metro is forgalmazza ugyanezt.

Ezt követi a ruszki ami a cirill betűkről felismerhető és többnyire piacokon beszerezhető de ha baj van vele akkor a kuka a szervize, ha csak nincs egy ezermester a családban.

Valamivel gyengébb és olcsóbb a nagyáruházakban beszerezhető ilyen olyan nevű kínai. pl én a madaras tescóban vettem néhány hónapja 7-8 ezer pénzért 10 méter kábellel hogy bővítsem az itthoni "választékot"

Arra kell figyelni hogy a nagybetűs akciókon csak 10 méteres kábellel szereltek szoktak lenni, így szinte biztos hogy (ha nincs villanyszerelő a családban akkor) a Füzesihez kell hosszú kábelesért menni ahol természetesen valódi garancia is van rá. Létezik alsó és felső szívású ami csak hab a tortán. Kúttisztításra állítólag az alsó szívású a jó (de én maradok a kompresszornál továbbra is).

Üdv ! 

Előzmény: WadAlma (9758)
WadAlma Creative Commons License 2010.10.01 0 0 9758
Kedves Freddy4 és XXI. kerület!

Nagyon szépen köszönöm!
Arról az orosz szivattyúról szeretnék egy picit több infót :) Hol és miként lehet beszerezni :)
Eredetileg kinéztem magamnak egy pedrollo szivattyút, mivel 25m mélyről, viszonylag kis vízhozammal kell a vizet felhoznom. A baj az, hogy nagyon zavaros, iszapos, agyagos (nem homokos) még mindig a víz és őszintén megmondom, amíg nem tisztul le, addig nem merem beletenni a 100ezer ft-os szivattyút, mert megüt a guta, ha az tönkremegy.
A homoktűrés egy szivattyúnál szemcseméretre vonatkozik? vagy az üledék mennyiségére?
Előzmény: Törölt nick (9743)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9757

Helló    kneissl !

 

Én úgy vélem, hogy nem kell komolyan venni ezeket a  "szenzáció hajhász"  hireket és újság cikkeket. Ha valaki figyelemmel kiséri az ezen dolgokkal kapcsolatos információkat, akkor az már régóta láthatja és tapasztalhatja, hogy ez éppen forditva igaz.

 

Világszerte óriási összegeket költenek a folyók és tavak vizének nehézfém és vegyszer tartalmának csökkentésére. Jó példa erre éppen Budapest, ahol megépült nemrégen az új szenyviztisztitómű, ezért már megtisztitva juttatják bele a Dunába a regenerált szennyvizet.

 

Éppen a múlthét végén foglalkozott, illetve  jelent meg  1 érdekes újsághir, hogy olyan tiszta már a Duna vize, hogy rengeteg kis és óriáshal felúszik a Fekete tengerből  "ivni",  akár Bp. -ig is lerakni ikráikat a kavicsgödrökbe, stb.

 

Meg amúgy is, a vizkutak vizadórétegei és a folyók aljtalajai között általában több vizzáróréteg is található, tehát semmi vész.  Inkább üzleties a dolog, divat bármilyen jogcimen hozzájutni bizonyos Állami és Úniós támogatási pénzekhez.  Üdv. !

Előzmény: kneissl (9755)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9756

Helló     kamugabesz !

 

Szántódon, meg másutt is az ivóvizkutak vannak nyilvántartva és dokumentálva, a talajvizkutak nem. Nagyon szerencséd van, mert a Móricz Zs. utcában több hivatalos kút is van.

 

Pld.: -   az  5 -ös házszám alatt  -32,0 m. mély, a  65 -ös házszám alatt  -40,0 m.  a  91 -es szám alatt pedig  -45,0 m. mélységű kutak vannak.

 

Mivel ezek a mélységek nagyon változóak, ezért valószinüleg lencsés kifejlődésű lehet a vizadó homokréteg. Általában a nyugalmi vizszint  -0,5 m.  az üzemi pedig  -3,2 m.  30 liter/perc vizhozam mellett. Vizhőfok :  13 C -fok.

 

A vasútállomás kútja  -22,0 m.  a Rév állomásé pedig  -40,0 m. mély. Az átfurandó rétegek egyszerűek, semmi extra nehézség nincsen. A talaj alatt homokos agyagok, agyagos homokok és szinhomokok, agyagok találhatók.

 

A magas vizszintek miatt a rétegek omlásától sem kell tartani. Alfőldi technikával is jól fúrhatóak ezek a rétegek. Jelentős homokkövek nem várhatóak. Ideális kútfúróhely Szántód és Vidéke, jó munkát kivánok és     Jószerencsét !

Előzmény: kamugabesz (9752)
kneissl Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9755
Tényleg így áll a helyzet?


http://index.hu/tudomany/2010/09/30/veszelyben_5_milliard_ember_ivovize/
hunt1 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9754
Még nem hivott a srác de szólok hmint nállam van
kamugabesz Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9752

Helló Freddy4

 

De össze van épülve mert a Moricz Zsigmond utca folytatása Szent István utca ami ugye bemegy Zamárdiba.

Előzmény: Törölt nick (9747)
hunt1 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 9751
tisztelt kúfúró urak tudnátok segíteni abban hogy pécelen mire számíthatok fúrás tekintetében ? Ha valaki tudna infót azt nagyon köszönöm.
Kútdoki Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9750
Helló Freddy !
Nagyonszépen köszönöm a gyors választ ,és a segítőkészséget.
Keresni fogom a közeljövőben,üdv!
Előzmény: Törölt nick (9749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9749

Helló    Kútdoki !

 

Sajnos valóban régen beszéltünk már itt. Van most nálunk a  "piacon"  kb.  600 l./p.- es dugattyús iszapszivattyú,  2 db. is.  Az egyik  NB -32, a másik pedig  K -6  -os tipusú.

 

Szivesen segitek akár az elérhetőségi információkkal, vagy a közös helyszini megtekintésekben is. Az a bizonyos fúrófej megvan, bármikor elvihető, ráadásúl, most olcsóbb is. További szép estét kivánok, -  és    Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (9748)
Kútdoki Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9748
Helló Freddy4 !!
Jó régen nem beszéltünk.
Olyan a helyzet,hogy a régebben említett "roncstelepi" fúróberendezés hamarosan hozzámkerül.
Sajnos jól emlékeztem,kissé iszapszivattyú-hiányos !!
Ide pedig kicsit komolyabb "vas" kellene,mint amit össze tudnék kovácsolni.
Érdeklődnék esetleg valahol elfekvőben egy gyári iszapszivattyú?
Esetleg ND-32 vagy valami hasonló?
Egy ideje már keresgélek,de nemsok sikerrel...
Talán valakinek?
Hordozó kamion motorja 115 LE-s Dízel üzemű. Köszönöm,
Jószerencsét!
Előzmény: Törölt nick (9747)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9747

Helló    kamugabesz !

 

Ez a bizonyos Szántód nincs  "véletlen"  egybeépülve Zamárdival ? Mert igy szólóban sehol sem szerepel a kútkataszteri nyilvántartásokban, de Zamárdin belül vannak ottani kutak.

Előzmény: kamugabesz (9746)
kamugabesz Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9746

Kedves kútfúró úrak.

Segitséget szeretnék kérni Balaton Szántódon kellene egy locsolásra alkalmas kútat fúrni a Móricz Zsigmond utcában. Szeretném megkérdezni, hogy kb. milyen mélyre kellene fúrni és milyen rétegekre lehet számítani fúrás közbe?

 

Válaszokat előre is köszönöm. 

kneissl Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9745
Ezt a kutat

http://index.hu/belfold/2010/09/29/zaptojasszagu_termalvizet_talaltak_szentendren/

melyikőtök fúrta?
Zapod Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9744

Nagyon szép régi öntöttvas kútfej. Én imádom ezeket. Néhányat már fel is ujítotam.

Vajon hány méter mély lehet alatta az az ásott kút.

 

Csocsi.Zapod.

Ásottkút trutytalanító.,

Előzmény: kneissl (9731)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9743

Szia   WadAlma !

 

Ennek a bizonyos madaras áruháznak a szlogenje : "Nálunk az árak a Földön járnak" ! De bezzeg a minőségről nem beszélnek. Tehát olcsó húsnak, hig a leve. Javasolom, hogy ne vedd meg, ennél még a  "ruszki búvár"  is többet ér és még olcsóbb is.   Tov. szép estét !

Előzmény: WadAlma (9736)
bohrer Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9740
Sziasztok !

Dobfúrót csak szárazfúrásnál szoktak használni? Kis vízöblítéses kútfúrógépet szeretnék építeni, , családon belül pár kisebb mélységű kút fúrására. ( 10-20m)
A talaj földes agyagos, a vízadó réteg fosóhomok és sóder. Ezt vízöblítéssel CMC és bentonit használatával ki tudnám e zárni, ( a furat beomlását). Hol lehet kapni zsákos CMC-t?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9739

Ezt jól megaszontam :)

Hiányzik a mondatból  a "van"

Előzmény: Törölt nick (9738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9738

Üdv !

Köszi de ilyen már 1.

Előzmény: kneissl (9737)
kneissl Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9737
BP-10
Előzmény: Törölt nick (9683)
WadAlma Creative Commons License 2010.09.28 0 0 9736
Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani valamit az auchanban mostanában kaphato 19ezer forintos csőkút szivattyúról? Annyit sikerült kiderítenem csak, hogy Kínai.

köszönöm!
nikolas70 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9735
Üdv pasass! Köszönöm szépen az infót , remélem sima ügy lesz.

Üdv!
Előzmény: pasass (9732)
arthur200 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9734

Szia Feri bácsi!

Köszönöm szépen a segítségedet.

Jó szerencsét: Arthur

Előzmény: Törölt nick (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9733
Ez a Kút utcai  "kút"  1 igazi ipartörténeti remekmű. Kár, hogy a  "kedves restaurátorok"  forditva helyezték és épitették vissza az eredeti helyére.  Köszi a fotót és szép estét !
Előzmény: kneissl (9731)
pasass Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9732
Üdv

Én már fúrtam a falu végén májusban a szemét telepnél monitoring kutakat 5 db.
Az első méter után szürke fosó homok !!!
és talajvíz de "gazadagon "
az első 3 méteren biztos ez van !
Hála isten nem tudom ezután mi következik.
Szóval sok bentonit, és a cmc vel sem szabad spórolni.
Jószerencsét !
S_LACI
Előzmény: nikolas70 (9724)
kneissl Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9731
Freddy!
Köszönöm a választ!

Egy kompresszoros tisztítással még talán én is próbálkozom (az időm ingyen van, az is amíg a szerszámot elkészítem), de ha továbbfúrás / melléfúrás kell, akkor intenzíven fogok érdeklődni.
Anno állítólag kézzel szárazon fúrták a kutat, később lett béléscsövezve, de hogy mennyire szépen/jól azt már senki sem tudja....

És úgy néz ki megtaláltam a kút utca névadóját...

Előzmény: Törölt nick (9727)
nikolas70 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 9729
Hali!

Csak érdeklődés szinten hívtak fel, de legközelebb ha onnan hívnak hozzád irányítom az érdeklődőket.:)

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (9728)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9727

Helló     kneissl !    

 

Ha azt a bizonyos kutat valóban kézzel fúrták, akkor még nagyon kedvező Solymár térségében az a mutatvány. Ha  1 szuszra kiad a kút kb.  500 litert, akkor ott az nem is tekinthető nagyon rossznak.

 

Számtalan helyet ismerek Hazánkban, ahol napi átlagban sincs ennyi viz. De biztos vagyok benne, hogy  1 komolyabb kútfúrógép, mélyebb szinten több vizet tudna  "kicsikarni"  a kőzetekből.

 

1 kúttisztitási vagy savazási művelet sokat tudna javitani a vizhozamon, ha a vizadó réteg mészkő. Nem véletlen van ott nem messze az a bizonyos múltkor tárgyalt Kút utca !  Üdv.

Előzmény: kneissl (9726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!