Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

turbomaster Creative Commons License 2016.12.05 0 0 657

Szia!

A bevágások közötti távolság 800mm,és a teljes hossza 1220mm.

Üdv:Attila

Előzmény: TFeri21 (656)
TFeri21 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 656

Szia

Megtudnád írni a méretét?

Mert nekem is van de túl szélesek az enyémek.

A bevágások közötti távolság érdekel, hogy mennyire lehet összenyomni a tartót.

Üdv

Feri

Előzmény: turbomaster (655)
turbomaster Creative Commons License 2016.12.04 0 0 655

Szia!

Nekem van egy pár Thule kereszttartóm,csak kulcs nincsen hozzá,és az egyik zár szét van barmolva.

Ha érdekel képeket tudok küldeni,ide nem engedi felrakni,mert túl nagyok.

Előzmény: TFeri21 (644)
Viking 81 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 654

Üdv.Segítséget szeretnék kérni,szeretnék  Csirke tulajdonos lenni,már régóta nézegetem őket.Mindenképp dieselt szeretnék de nem tudom melyiket vegyem meg.2.7CRD vagy 2.5 TD vagy más javaslatot  esetleg szívesen meghallgatok.Kicsit óckodom az autómatától mert még sosem volt.Segítséget választ előre is köszi.

Minis Creative Commons License 2016.11.27 0 0 653

Sziasztok! Egy kis segitsegre lenne szuksegem.....  kerult hozzam a minap egy 2003 as 4.7 V8 csirke. Az egyik. Ajom vele hogy ha teljesen kitekert kormannyal kis ivben akarok kanyarodni v megfordulni, eremeg az egesz auto es pattpgni kezd,olyan erzes mint amikor a pajeroBan rajtafelejtem a diffizarat es kanyarodok... vonszolja magat.. ebbe hogy mukodik az az automata dicfizar?NEm lehet azzal V An baj?. Na meg emelnek is rajta egy 5-7 cm-t. Mi lehet a legegyszerubb modja? Ha valakinek van emeloszettje vagy felniszelesitoje jelentketten!! Koszi!

Csendes 79 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 652

Sziasztok. 

Eladó. Egy pàr 4.0 csirke híd. 25000ft db.

Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.25 0 1 651

azt már cseréltem. akkor olyat csinált hogy valahol az ország másik felébe voltam azt hiszem orosházán ami innen 300 km. haza értem le állitottam és kb 5 perc múlva akartam be inditani és nem indúlt el. csak hajtotta az öninditó és semmi hibát nem is jelzett. akkor el kellett huzni szervizbe és ott a launch ki mutatta hogy a vezérműtengely jeladó volt a szar. akkor ki lett cserélve egy olcsóbb darabra, de csak 1 hónapig ment vele és tönnkre ment az is. akkor meg vettem bele a leg jobbat amit lehetett kapni. ez már 1 éve volt már és tökéletesen birja. én is olvastam a jelenség útán hogy le áll nagy gázbál és volt aki azt irta hogy injektor baja lesz, de nem tudom hogy az miatt miért tiltana le.

Előzmény: HaTomy (650)
HaTomy Creative Commons License 2016.11.24 0 0 650

Hasonlót mintha olvastam volna valahol. Azt hiszem a vezérműtengely jeladóval kapcsolatban vagy valami ilyesmi ( de ezt nem mondom 100%-ra ). Nálam ilyesmi nincs és amikor jelentkeznek az említett problémák hibajelzés sincs.

Előzmény: Gábszi050 (649)
Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 649

nem vettem még észre gyengülést, de nekem csinál olyat hogy nagy sebességnél (120 körül) még gyorsitok és le tilt az autó. hiába nyomom a gázt nem megy ki gyullad a check engin hiba lámpa. meg kell állnom P be rakni és újra inditani akkor el tűnik a hiba lámpa és megy tovább mintha minden jó lenne és sajnos nem jegyzi meg a hibát és nem tudjuk ki olvasni hogy mi lehet.

Előzmény: HaTomy (648)
HaTomy Creative Commons License 2016.11.24 0 0 648

Hmmm...

 

Lehet akkor megpróbálom így kiolvasni hátha együttműködőbb lesz.

 

Ha már úgyis ugyanabban a cipőben járunk, te nem vetted észre, hogy menet közben néha minden előjel nélkül elgyengül a kocsi? Csak egy pillanatra mintha nem is nyomnád a gázt. Utána minden normális.

Még nem tudtam megfejteni milyen körülmények idézik elő, teljesen kiszámíthatatlan.

Előzmény: Gábszi050 (647)
Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 647

szia. sajnos én is ebben a magas alapjáari problémába vagyok, de nekem olyat is csinálh ha meg állok a pirosnál akkor is fenn marad a fordulat kb 1400 körül és a féket kell taposnom mert menne a hülye. sajnos még nem találtam rá gyógymodot. a hibakódokat szerintem töröltetni kell. LAUNCH-al lehet ki olvasni belőle mindent, de nem a jeep kategóriában hanem a chrysler valameik tipusába amibe crd van.

Előzmény: HaTomy (646)
HaTomy Creative Commons License 2016.11.23 0 0 646

Sziasztok!

 

Érdekes dologgal találkoztam ma.

Ha P -ben alapjáraton gázt adok felpörög a motor és úgy is marad magas fordulaton, hiába nem nyomok se gázt se féket semmit.

Amint áthúzom a váltót R-be vagy D- be visszaesik a fordulat a normális alapjáratra.

Valakinek van ötlete mi okozhat ilyesmit?

 

Esetleg azt tudja valaki, hogy a kulcsos módszerrel kiolvasható hibakódok törlődnek valamikor vagy ki kell törölni őket?

Mert van néhány hibakódom de ha rendes OBDII olvasóval nézem nem lát semmit.

Most akkor ezek régi hibaüzenetek amiket nem töröltek vagy szar az olvasó? 

W0l4ND Creative Commons License 2016.11.22 0 0 645

Koszi! Mivel te vagy a masodik, aki a lengokarokat emlegeti, megrendelem es csere... Egyenlore akkor a lengescsillapitokat es a hatso merevitot hagyom. Ha nem segit az ugyon meg mindig lesz egy lehetosegem. :)

Előzmény: TFeri21 (643)
TFeri21 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 644

Keresnék

2004 -es Grand csirkéhez kereszttartót a tetőcsomagtartóhoz.

Ha van valakinek elfekvőben ne dugdossa :-)

TFeri21 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 643

Sziasztok!

 

Ringatózásra: az enyém is olyan volt mintha hajókáznék az úton. Komplett hátulját cseréltem hossz lengőkarok, diffinél a középső szilent  a komplett (banánnál) stb

http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Suspension-Complete-Reapir-KIT-52088422-52088355-Grand-Cherokee-WJ-99-04-/321946193387?

ez volt az.

külön-külön is lehet szilenteket cserélni , de nekem nincs présgépem és itthon akartam megcsinálni. Azóta nem hajókázik a hátulja, az eleje is imbolygott kicsit az a kormány összekötő gömbfejek cseréje megoldotta.

 Ja ha valaki hátsó lengőkart cserél vagy valami olyat ami a komplett hidat rögzíti elötte kösse ki a hidat, mert macerás csörlővel a helyére húzni. Én simán egy spaniferrel rákötöttem az első kerékre és a másik oldal már nem mászott el .-).

 

Előzmény: W0l4ND (625)
bandigreen Creative Commons License 2016.11.21 0 1 642

Sziasztok!

 

A hétvégén túlestünk az alábbi műveletekén:

- olajszűrő csere

- olajcsere (figyeljetek oda, mert a szetthez nem jár a leeresztő csavar rézalátétje) nekünk 7lityi ment bele

- gázolajszűrő csere (majd fél óra volt, mire utána sikerült a lelevegősödött rendszerbe életet lehelni)

- izzító gyertyák cseréje (a nyomócsöveket a 3.hengertől a tűzfal irányába le kellet venni, hogy elérhetővé váljon a gyertya)

- automata váltó olaj és szűrőcseréje (figyelem: a leeresztő csavar rézalátétje szintén nem képezi a MAN Filter kit részét! Leeresztő csavar ki, olaj nagy része lefolyik a gyűjtőbe, csavar vissza. Dekni tartó csavarok le /torx30/, dekni le, dekni és mágnes féktisztító és letöröl, új szűrő fel, új tömítés deknire, dekni visszapattan a csavarokkal, lefolyt olaj mennyisége a betöltőn visszatölt (nekünk 3liter ment vissza), járó fékezett módban PRNDNRPRNDNRP 5-10 másodperc várakozás minden fokozatban úgy, hogy a motor alapjáraton ketyereg.

Mindez egy napsütésés szombat délután 3 óra alatt, egy baráttal, YouTube segítségével, garázsban.

 

hajrá mindenkinek, no para!

 

Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 641

Igen úgy ki lehet nagyjából szűrni hogy merre van a baj. A probléma az hogy a kód csak annyit árúl el hogy pl váltó, de hogy azon bellül mi a baj azt csak a LAUNCHal lehet ki olvasni a pontos problémát. 

 

Itt meg található az összes kód, hogy mi mit jelent: http://www.wjjeeps.com/faultcodes.htm

Előzmény: bandigreen (640)
bandigreen Creative Commons License 2016.11.18 0 1 640

Szia!

 

hibakód-olvasásához:

kulcs be, első kattig forgat, vissza, forgat, vissza, forgat, vissza. Ezt követően a kmszámláló helyén kiírja a betárolt hibák kódjait (javasolom, hogy a telefonos kamera módban legyen és videózd a kijelzőt - mert utána egyszerűbb a felvételt nézve leírogatni a kódokat).

 

hajrá

Előzmény: szilárd1979 (639)
szilárd1979 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 639

Köszönöm szépen . Itt elinduhatok 

 

Előzmény: Gábszi050 (638)
Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 638

szia. nekem volt már olyanom hogy csak 1esbe ment az autó hiába volt D be. égett a motor hiba jelző lámpa. el vittem ki olvastatni a hibát belőle és a váltó kompjuter volt a szar nálam.

Előzmény: szilárd1979 (637)
szilárd1979 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 637

Ok. De mi az a szerviz állapot?

HaTomy Creative Commons License 2016.11.17 0 0 636

Én sajnos vagy inkább szerencsére nem találkoztam semmi hasonlóval.

 

Nem tudok segíteni, bocsi.

 

 

Előzmény: szilárd1979 (635)
szilárd1979 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 635

Mit csinál a kocsi ha szerviz üzemben van ? 

szilárd1979 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 634

Hello  .  Senki sem hallott az egy napja írt problemamrol ? 

oldwingman Creative Commons License 2016.11.16 0 0 633

Üdv!

Esetleg telefonszámot vagy email-t ha küldenél.

 

Előzmény: HaTomy (621)
W0l4ND Creative Commons License 2016.11.16 0 0 632

Egy kis upgrade...

 

Ma tankoltam a csirkebe, es ahogy a tanksapkat leszedtem, egy csomo viz jott ki belole. Aztan meg egy csomot ki is raztam belole. Lehetseges hogy ez a viz folyik be az uzemanyag szurobe es ezert hisztizik a kisasszony?!? Mert ma pl. nem csinalta, vagyis ma nem kapcsolt be a checklampa ezek utan.

 

Szerintem a viz a hohid miatt kepzodik ott, csak nincs otletem, hogy hogyan tudnam megszuntettni ott a belso paralecsapodast a tanksapkan belul vagy megakadalyozni hogy befollyon... :(

bandigreen Creative Commons License 2016.11.16 0 0 631

igen, ez a legjobb videó...

Előzmény: Gábszi050 (629)
bandigreen Creative Commons License 2016.11.16 0 1 630

Sziasztok!

 

Íme a munkalámpa:

és bekapcsolva:

korrekt fényerő, jól látszik minden a sötétben is :)

trallalla :)

Gábszi050 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 629

olajcseréhez egy kis segitseg.

bandigreen Creative Commons License 2016.11.16 0 1 628

A digitális csirkebiblia az utolsó csavarig:

 

http://jeep.ilcats.ru/group/model/03C/year/03/clid/1

 

kb minden eddigi kérdést megtaláltam benne.

Viszont lenne kérdésem PM-ben dobj rám egy mailt pls. köszike :)

Előzmény: W0l4ND (625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!