Keresés

Részletes keresés

galvin Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3704

Hali!

Ha meglesz az adagolótölcsér (amit majd leszűkítesz a garatnál, hogy pl. ne átlósan kajálja meg az anyagot), illetve körbeburkolod a vágóegységet, akkor fog igazán szépen dolgozni. Azért a helyedben megpróbálnám még kisebb fordulaton (300/perc körül) is, hogy akkor hogyan aprít.

Különben gratulálok a kitartó munkádhoz :) !

Előzmény: ROJSZI (3700)
ROJSZI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3703

Bocsi.Nem a minőségre gondoltam.....Nekik lehet feljebb az ellenkés, mert az övék is inkább darál mint vág-és húz . 

Előzmény: Jani301 (3701)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3702

Ebben igazad van. Marad a teljes lefedett felület...

Előzmény: jocijocó (3698)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3701

Dehogyis . Csak összedobtam . A fordulatszám is hasonló . 100x10 rúgólapból egyengettem késeket . Az ellen kés az gyári anyagú . Nem csapágyházakkal van , négyzetes kazánlemezekbe vannak esztergálva a csapágyak .  A kilágyított késeket felszerelve felszabályoztam esztergán hogy fussanak a kések . Azóta lett több garnitúra sík köszörült késem , majd a kővetkező komolyabb lesz .

Előzmény: ROJSZI (3700)
ROJSZI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3700

Köszi a választ. KÉPET azért várok,ha módodban áll. Gondolom a tied olyan "artsteel"-es (lasd :youtube ) Az ő fordulatszámukkal is kipróbáltam - ugyanaz a méret...

Előzmény: Jani301 (3697)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3699

Hasonlóan állok én is . Csak próba vágás volt egy 2,2 es motorral egy 5-ös lemezre heftelve . Azt próbáltam hogy működni fog-e , és mekkorára vág .  A vastagabb ágakat csak gyalulta a magasabban álló kés miatt . De szerintem szépen vág .  Ha Neked nem hosszú amit vág szerintem hagyd így . Ez volt az első próbálkozásom , szét van szedve , ha összerakom megpróbálkozom a képpel .

Előzmény: ROJSZI (3696)
jocijocó Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3698

Száraz fát darálni egész más mint a frissen kivágottat nem törnek a vékony gallyak. De a legjobb példa a kukorica szár, felfogja tekerni mint a madzagot, de ne legyen igazam. Én is akarok valamit még csinálni a darálóval, nehéz ügy jól megcsinálni, pedig rostálni sem jó..

Előzmény: Totya3 (3693)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3697

Ha úgy van ahogy a rajzon , az szerintem is jó ! Lehet csak megtéveszt a kép , és rosszul látom a kés szögét .

Én apróbbat szeretnék vágni , hogy adagolóval lehessen égetni .

Egy két vödörrel vágtam csak még , de a fiam elégette vegyes kazánban mielőtt kipróbálhattam volna .

Nekem a köríven előrébb , feljebb van az ellen kés , vízszintesen .

Előzmény: ROJSZI (3695)
ROJSZI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3696

Tennél fel képet a vágórészedről? Lehet a tied még jobb. Érdekelne...Az enyém még próbapadon van-mint láttad. A végleges tavaszra várható.

Előzmény: Jani301 (3691)
ROJSZI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3695

Kezdő vagyok . alfi13 (3609) rajza alapján tettem be az ellenkést. Szerintem ez az állás OK.( s dolgozok is szépen. ) Tied fordítva áll ?

Előzmény: Jani301 (3692)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3694

Még egy verzió, hogy minden második tárcsa 1cm-el kisebb átmérőjű. Szerintem ezzel is csökkenne a motorra eső terhelés, viszont a teljes vágó felület le lenne fedve. A marós köztárcsa meg azért lenne jó, mert darabokat szakíthatna le, így gyorsabb lehetne az előtolás és a darabok nem lennének nagyok. Mondjuk ez utóbbiban nem vagyok biztos, csak egy meglátás...

Előzmény: Totya3 (3693)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3693

Szia! Persze, meg lehetne csinálni úgy is, hogy a lapkák egymás felé eső sarkai egyvonalra essenek, de pont azt gondoltam, hogy ha nem, akkor a távtartók (ha megfelelő kialakításúak) képesek lennének ledarálni a fésűket, amik a két lapka közötti résben maradnának, így kevesebb tárcsafűrész kellene a 8..10cm szélességre és talán kisebb lenne a motor terhelése is. A fogak számának csökkentésével is szerintem csökkenne a terhelés, viszont növekedne a harapás mélysége, amit nem biztos hogy elviselne a lapka...

Előzmény: jocijocó (3689)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3692

Megnéztem még egyszer .Az ellen kés letörését én úgy érzem fordítva kéne .

Az adagoló lapra tenném a kést . hogy fent legyen az éle . Sőt nekem úgy is van .

Persze lehet az enyém van rosszul .  

Előzmény: ROJSZI (3690)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3691

Bátor vagy :)

Szépen vág ! Hasonlót csináltam méretre . Nekem apróbbra vág . Lehet azért mert feljebb van az ellenkés , és nem tud akkorát húzni ? 

Előzmény: ROJSZI (3690)
ROJSZI Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3690

 

Sziasztok.Galvinnak igértem pár képet az egytengelyes ágaprítóról. Nem erődemonstráció, csupán működés,tesztelés gyanánt készültek. 

 

Aki ilyet csinálna, annak segítség lehet.

 

http://youtu.be/IplSyjs6U6Q

 

http://youtu.be/PtqdJgAVkIo

Előzmény: galvin (3673)
jocijocó Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3689

Ha egyik lapka balra, a másik jobbra állna ki, eltűnne a köztük lévő rés. Olyan lenne mint egy jól kihajtogatott fűrészlap.

Előzmény: Totya3 (3688)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3688

Habár, ha jobban belegondolok, a lapkák szélesebbet visznek, mint a tárcsa, ezért ott lesz rés 0,5..1mm oldalanként. Az lenne a jó a távtartós trancsírozósban, hogy fele annyi fűrésztácsa kéne. A távtarók teszem azt csillagszerűen néznének ki, mondjuk 6...8 ággal. Ezt a megoldást ki kéne próbálni pár tárcsával, majd a fűrészgépemen átalakítom a befogót 3 lapra és távtartókra és kiderül mi lesz...

Előzmény: Totya3 (3687)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3687

Erre írták jogosan, hogy a ki nem vágott részek fésű szerűen neki fognak támaszkodni a távtartóknak, és ott vége... A fogaknak le kell fedniük a felületet, vagy a távtartók a fennmaradt fésűket szét kell trancsírozniuk. Azokat már nem nehéz, ha pl. 3..4mm csak a szélességük. Viszont félő, hogy ezek a fésűk fogják a lapok oldalát, tehát ezt jól át kell gondolni.

Előzmény: teglascs (3686)
teglascs Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3686

Lehet, hogy butaság, de nekem úgy ugrott be először, hogy a négyszögvonal élkialakítású állókés "kiálló részei" beérnének a fűrészlapok közé (majdnem a távtartókig), így az ott betömörödni próbáló anyag mindig ki lenne piszkálva.

Előzmény: Totya3 (3685)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3685

Én úgy gondoltam, hogy távtartók nem távolítanák el a fogakat egymástól, azok lefednék a felületet. De ha a szélesebb távtartókon nagy maró fogak lennének, azok könnyen feszeletelnék a vékony csíkokat, bármilyen anyagból is készülnének. Persze az jó kérdés, hogy hogyan jönnének ki a lapok közül a darabok, félő, hogy feltorlódnának.

Előzmény: teglascs (3684)
teglascs Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3684

Természetesen én is néhány mm-es távtartókra gondoltam, nem több centisekre. Így -elképzelésem szerint- kb. "távtartó-szélességnyire" szabdalná az anyagot.

Adott térfogatra vetítve ez persze eléggé nagy munkát/energia igényt feltételez....

Előzmény: Totya3 (3683)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3683

Filózok, de olyat kéne, ami nem válogatós és megfelelő szemcseméretet tud. A lapkákkal egyetértek, elsőre nem fogok venni, de eleve jól meg kell gondolni, hogy érdemes-e, mert az alap megépítése (csapágyak, stb.) se olcsó.

Azért lenne jó a fűrészlapos megoldás, mert fűrészpor, vagy annál kicsit nagyobb méretet tudna.

Van egy sorozatvágó ott, ahonnan a fport hordtam. Ezen egy 6kW-os motor van és 10db 3,8mm széles fűrészlap forog benne. Egyszerre 10 vágást végez és 9 deszkát köp ki. Ilyenkor 2m3 lejön róla óranként, de lehet, hogy több is. Egy 15cm magas 60cm-es gatterelt rönköt úgy megszi, hogy öröm nézni. Namost, ha ezek a lapok távol egymástól kivisznek 4cm*15cm fát, akkor ha egymás mellé tenném, miért ne vinné ki ugyanúgy. Innentől egy maró lenne, ennyi ez eltérés (szépen el lehetne osztani a fogakat spirálban, kicsit ritkítani is lehetne stb.). Az erő meglenne egy nagy benzin motortól, csak a fordulatot kellene emelni. Érdekelne, hogy milyen ellenérvek vannak.

Léteznek olyan kézi fűrészlapok, amik viszik a szöget, a gipszkartont, a falat, "mindent", tehát ha vigyázok és csak fás anyagot nyomok neki, nem lesz rövid élettartamú. Bárki véleményére kíváncsi vagyok, ha azt jószándékkal írja és építő jellegű (még ha ellenérveket is hoz fel). Köszönöm!

Előzmény: Jani301 (3681)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3682

Á, nehogy megkérdezd, hogy hogyan is működhetne ez, vagy nehogy elmond, hogy miért is nem szerinted! Én nem ixellek, mert nincs okom megfutamodni. Én azt se szégyenleném, ha tévednék az ügyben, de ahhoz meg kell győzni ész érvekkel...

Előzmény: Zemiator (3680)
Jani301 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3681

Szia ! Látom filózol a darálón .  A kukorica szárat szépen vágta a szecskavágó is öregapámnál . Max lassítani kell az adagoló tengelyt .

A keményfém lapkával ne szemezzél addig amíg nincs működő egység valami sima acél késsel . Próbálgatni jó a rúgóacél (nagy laprugó).  Elsőre nagy szerencse kell egy hibátlan géphez . 

Én még mindig a négykéses szögletes tengelyű ellenkéseset gondolom jónak .

Ehhez a méret csökkentésére a mélységhatárolót gondolnám , fedőlapként a késekre csavarozva . Esetleg még egyszer átengedni az anyagot ,egy nagylukú kalapácsos darálón .

Max engem is letolnak , nem baj , ha meg is indokolják :)

Előzmény: Totya3 (3678)
Zemiator Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3680

Nem erőltetem azt a beszélgetést,ha ennyire meg vagy győződve a magad igazáról !

Ez a stílus meg főleg nem jön be nekem !

Biztos van benned egy csomó előítélet.

Az esetleges félreértések elkerülése végett inkább ki,ill.- beikszellek ,ez jót tesz mindkettőnknek !

Előzmény: Totya3 (3678)
/manens Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3679

Ha valakinek szüksége van nagyméretű ékszíjtárcsára, van több, jellemzően 400-500 mm. közöttiek, 2-3-4 pályásak, lendkeréknek is megteszi. Súly : 18-35 kg között.

Totya3 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 3678

Igen tudom, és ha nem lennél ennyire elutasító és pökhendi, akkor meg is tudnánk beszélni normálisan, ugyanis vannal dolgok, amik kilógnak a rutinból és még is működhetnek. Ha vannak ellenérvek, azt normális esetben fel szokták említeni, hogy miért nem, és nem a tekintélyelvre támaszkodva dobálózni szavakkal, sértésekkel. Sok esetben találkoztam már azzal, hogy elképzelhetetlennek tartott dolgok működtek, elég csak a kazán vezérlésemre gondolni, abban a topicban is először mindenki leoltott, mert nem értették meg a lényegét. Nem állítom, hogy ezzel a darálóval is ez a helyzet, de hogy ilyen kategórikusan és indokok nélkül, sértően elutasítasz dolgokat, nem segít senkin.

Előzmény: Zemiator (3677)
Zemiator Creative Commons License 2015.01.14 0 0 3677

A lényeg az ,hogy Te legalább tudod miről van szó !

Ha látom a gépedről szóló videót működés közben, talán már nem kell pusztán a fantáziámra hagyatkoznom !

Előzmény: Totya3 (3676)
Totya3 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 3676

Dehogy! Viszont nem sértődsz meg, ha azt feltételezem, hogy nem biztos, hogy megértetted, amit írtam? :)

Előzmény: Zemiator (3671)
joebácsi64 Creative Commons License 2015.01.14 0 1 3675

Szia! Ha bemész egy komolyabb csapágyboltba,ott biztos tudnak neked segíteni. Taperbush a cucc neve,de ha magyarul kérsz kúpos szorítós ékszíjtárcsát,a tengelyvastagság és a tárcsaátmérő függvényében viszonylag olcsón és 1-2 nap alatt megúszod.

Előzmény: ROJSZI (3667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!