Keresés

Részletes keresés

k-betti Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3238
Jól jött a plusz információ. A haragot végül is azért írtam, mert ezzel az információval újabb órákat töltök majd a gép előtt. Tehát a horgolástól veszi el az időt. De pozitív értelmezésben :))))))))))))))

Ti milyen letöltőprogramot használtok? Én az Offline Explorer-el próbálkoztam, de a kínai oldal kifog rajta. Van valami tippetek, hogy ne egyesével kelljen a több 100 képet letölteni?
Előzmény: ilcsi. (3225)
ilcsi. Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3225
Akkor sok pusszancs!Láttam én a mosolyokat,de biztos ami biztos!Egyébként azt hittem elakadtál,és beindultam.

Katica! Megkaptam!Köszi!Még szervezem a gyerekfelügyeletet,de azt hiszem jönnek velem,senki sem ér rá.Emiatt nem leszek addig amíg terveztem,csak ameddig bírják.

Erzsimama!Nem akarlak elkeseríteni,de én is bedolgozást kerestem egy darabig,de
már feladtam.Amit én találtam,ott csak kihasználnának,ezt én sem szeretem!Képzeld kézimunka bedolgozásnál 1 m 1.5-2cm széles csipke terítőszél horgolásáért 130 ft-ot akartak adni!Na én meg gondoltam,annyiért horgolja meg magának!
Ha valaki tud valami jobbat,én is vevő vagyok rá!Jól jönne!
Előzmény: k-betti (3205)
H.Piroska Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3224
Szijasztok, szép estét kívánok:) Most értem haza a munkából, egész nap a Pecsára pakoltam.brrrr.... Ezt a részét nem annyira szeretem:(( Legszívesebben mindent elvinnék magammal,de fizikai korlátok vannak a stand tekintetében. A kender horgolócérnákat a kolléganőm postára adta, szándákaim szerint úgy, hogy senkinek ne kelljen fizetni semmit érte. Ha valami oknál fogva mégis, akkor sikítsatok e-mailben és megbeszéljük a dolgot. Aki megkapta a csomagot, kérem szépen, hogy jelezze...vagyis küldjön e-mailt a címemre. Nyugodtan leírhatjátok az első benyomásokat is. A csomagban találtok egy rövid leírást a horgolós versennyel kapcsolatban. Úgy gondoltam, nem árt összefoglalni és leírni, miket beszéltünk itt meg a topicban. Az egészet Gabcikával egyeztettem, Ő mindenben egyetértett a leírtakkal. Nem kell persze ezt az egészet stresszesen komolyan venni, de szeretnénk, ha mindenki egyformán értené a kis házi szabályainkat:))) Más....ahogyan Gabcika és Jolika ....így én is 1,25-ös tűvel horgoltaml a fehéret és a kissé vastagabb natúrt is. A natúrt szerintem 1,5-össel kellett volna, mert elég tömör lett a terítő. Már keményítettem , majd vasalni kell. A keményítéshez folyékony keményítőt használok, amit nem kell főzni. 1 l víz, 1 evőkanál keményítő folyadék. Beleáztatom a kész terítőt 10 percre, aztán kicentrifugázom. Ha sok víz marad benne, a kender hajlamos besárgulni. Aztán kihuzigálom és egy törölközőn megszárítom. Végül vasalom. Annyira örülnék, ha kipróbálnátok a festését. Sajnos, nem tudunk ezekből gyárilag színeset csinálni. Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok:) Már csak kettőt kell aludni:)))
k-betti Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3223
Örülök, hogy hozzájárulhattam a választékhoz :)
Előzmény: livia néni (3222)
livia néni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3222
Köszönöm k-betti a szép mintákat.

Lívia

 

Előzmény: k-betti (3218)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3221

Szia Annamari!

Nekem is sok volna a melóm! Csak bosszantó, hogy egy részét helyben kellene csinálnom, a másik részét meg vidéken. És helyben is 8 órás állás lenne heti 5 napban, de a főnökeim úgy döntöttek, hogy én azt nem vállalhatom, csak úgy, hogy mellette heti két napot vidéken dolgozom. És ez olyan, mintha két állásom lenne, csak egyik helyen sem tudom rendesen csinálni így a munkámat. No nem részletezem, hosszú. Majd lesz valahogy. Nem szeretem, ha kihasználnak.

Előzmény: Annamária36 (3220)
Annamária36 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3220

Erzsimami Szia !

Az alatta levő ágytakaró sima kis hatszögekből van amik egyráhajtásos pálcákból vannak.Ja és felvetőfonalból.

A sors fintora lehet,hogy az én munkahelyemen meg annyi a meló.....!

Nincs kedvem semmihez mikor hazaesem. 

Előzmény: erzsimami (3216)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3219

Hétfőn adtam póstára, mert akkor tudtam lefénymásolni, hogy kicsit jobban látszon.

Remélem holnap azért megkapod. Még hétvégén olvaslak benneteket és akkor úgyis megtudom.

Mikor dicsértem a mintáidat, és írtad mennyi cd-d van, akkor jöttem rá, mekkora ........ vagyok, mert én meg a gépen gyűjtögetem, mikor cd-re is tehetném. Csodálkozom, hogy lassú a gép. Hát persze mert tele van mindenfélével. Most hétvégén mielőtt elmegyünk, megpróbálom CD-re menteni a mintákat.

 

Egyéb ként nem vagyok elkeseredve a munkahely miatt, mert ilyen hely miatt nem érdemes. Kicsit pihenek és majd körülnézek helyben valami munka után. Mindegy, hogy mi.

Esetleg nem tudtok valami távmunkát? Netán bedolgozást??

 

Előzmény: Jolimama (3217)
k-betti Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3218
Mail ment.
Előzmény: livia néni (3210)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3217
Erzsike, sajnos, még nem(((((((( Mikor adtad fel?

Sajnálom, ha munkanélküli leszel, de biztos, hogy nem leszel munka nélkül. Nekünk nagymamáknak mindig van elfoglaltság.

Aztán, talán a postás is ideér.
Előzmény: erzsimami (3215)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3216

Nekem az alatta lévő takaró jobban tetszik!

Majd szabadság után körbekérdezek, addig már nem lesz időt utánajárni a szövőkeretnek.

 

Ja! Most már biztos, hogy munkanélküli leszek november 1-el. Tisztára bolondot akarnak belőlem csinálni, én viszont nem hagyom. Így hát .....

Előzmény: Annamária36 (3211)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3215

Jolika!

Még mindig nem vitte a póstás a levelet?? Szerintem már meg kellett voltna kapnod!!

Előzmény: Jolimama (3213)
k-betti Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3214
Kedves Lívia néni!

Hát, megmondom őszintén, nem mentettem le, mert terítőket valószínűleg egyhamar nem fogok horgolni. Most mentem és küldöm.
Előzmény: livia néni (3210)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3213
Katica! A cérna vastagsága hasonló a 60-ashoz, csak más a cérna jellege. Ahogy Gabci is mondja, ezt ki kell próbálni, és akkor tudod, Neked melyik a jobb.

Találtam harangmintás receterítő és függönymintát, nem olyan különlegesen szép, mint Erzsimamié, de nekem tetszenek. A mintájuk a képtáramban megtalálhatók a karácsonyi minták között.

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=25633

ráhajtás Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3212

Sziasztok megint!

Megnéztem a kínai oldalt és nagyon köszönöm a lehetőséget!Csodálatos dolgok!)))))))

Máris megragadnám az alkalmat a segítség kérésre!Tanácsot szeretnék kérni,hogy milyen fonalat használjak takaróhoz ,amit kockákból szeretnék meghorgolni.Rengeteg ELDORADO fonalam van,de az nagyon vékony.A segítséget előre is köszönöm))))))))!

                                                                                       Ágnes

Annamária36 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3211

Szép jó estét kívánok mindenkinek!

Tegnap vettem anyagot foltos takarónak de olyan szépek,hogy nem merek ollót fogni a közelükben.(így jártam) Azért ha egyszer valami véletlen folytán elkészülne,meg fogom mutatni.

Azt is tudom,hogy nem ez a foltos oldal de őket nem ismerem annyira és hozzám képest ott mindenki profi.

livia néni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3210
Kedves k-betti!

Te ezeknek a terítőknek a mintáját is lementetted? Ha igen, akkor kérném. Én már bolyongtam az általad megadott linken, de még nem sikerült megtalálni őket.

Lívia néni

Előzmény: k-betti (3178)
ráhajtás Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3209

Sziasztok!

Tegnap nem voltam ,de rengeteg csodálatos dolgot  láttam most!Csak gratulálni tudok nektek!Talán a hétvégén én is felteszek néhány képet a munkáimról.Nekem ehhez egy kis segítségre van szükségem és a segítség csak hétvégén ér rá!A terítőmmel nagyon lassan haladok,de majd megmutatom ha sikerül feltenni.Ti is vagytok úgy néha ,hogy nem tudjátok a munkát folytatni,mert sok a dolog?Na én most napok óta így vagyok ezzel!De jön a hétvége és csak horgolni fogok!!!!!!!!

                                                     Sziasztok  Ágnes

hkatica1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3208

Gabcika! Az a mintát nem bírtam megérteni. :(( Majd este megpróbálom tűvel és cérnával, és ha rájöttem szólok.

hkatica1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3207

Ilcsi! Küldtem a képet.

 

Jolimama! A cérna vastagsága kb. minek felel meg, 50,60-as, vagy inkább 80, 100-as? Én a 60-as cérnához 1,00-es tűt használok, az 50-eshez pedig a régi számozású tűk közül a 6-osat.

 

 

hazyboszi Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3206
Betti..))

Nagyon jól leírtad a japán képtárakhoz a hozzáférést..))
Gondolkodtam,hogy fogalmazzam meg érthetően,amikor én is rájöttem..)))

Na lányok,1000. és millió oldal várja látogatásunk,már csak 5000 emberélet kell,hogy a végére érjünk,és a nekünk tetszőeket elkészítsük..)))

Piroska kendercérnájához én is 1.25, vagy 1.5 tűt használok,az bevált nekem..))
De majd mindenki kitapasztalja..)))

Szóval mégegyszer a kínai oldalhoz:

van egy link pl: http://photo.163.com/photos/amy_s023/ ez.
a felső sorban a név alatt sok ¤¤ ¤¤ ¤¤ ilyesmi.
A másodikra kattinva kijön az illtő baráti körének listaja,mellette kis képekkel....
és azoknak szintén van baráti lista...stb..stb....
A képekre/ikonokra kattintva leehet böngészni,hogy az illető könyvtárban van-e olyan,ami nekünk kel)))))
Sok sikert..)))) millió oldal..)))))))))))))))))
Előzmény: k-betti (3205)
k-betti Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3205

Ilcsi!

Hát nem láttad a sok :))))))) jelet a mondatom végén? :) Persze, nincs harag, inkább magamra haragszom, hogy nem tudok ellenállni a kínálatnak. (Csak úgy, ha otthon be sem kapcsolom a gépet :)

 

Andee!

Köszi a linket.

Előzmény: ilcsi. (3201)
szedit99 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3204
Andee! Nagyon szépek! Alig birtam abbahagyni a nézegetést.
Előzmény: andee- (3199)
lilalila Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3203
Margit mama, vároma leírást: lilalillakukacvipmail.hu. Köszi.
Előzmény: margitmama (3173)
lilalila Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3202
Köszönök mindenkinek mindent, egyik szebb, mint a másik, nem tudom, hogy fog dönteni az ismerősöm, nehéz dolga lesz.
ilcsi. Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3201
Sziasztok csajok!
Betti!Azért nincs harag?
Andi!Nagyon szívesen!
Megyek én is bogarászni.Szép napot!
Előzmény: andee- (3199)
Jolimama Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3200
Szép, napsütéses napot Mindenkinek!

Ezek a linkek, csodálatosak, de elveszik bennük az ember. Nekem is várnak a kedvencek között, mikor is lesz időm mind megnézni????


Betti! Én a Piroska cérnáihoz a vékonyabbhoz 1,25-ös, a vastagabbhoz 1,50-es hasz- nálok, de ez mindig kézfüggő, ki hogyan horgol. Talán Piroska jobban meg tudja mondani, Ő is horgolt belőlük. Meg aztán mintafüggő is, hogy melyik tű a jobb.
Összedugjuk a fejünket, és megkeressük majd a legmegfelelőbbet.

Nagyon szép mintákat látunk itt a fórumon, de jó lenne, ha mindet elkészíthetnénk)))

Erzsike, jó pihenést kívánok, nyugalmat és persze szép időt.
Előzmény: k-betti (3196)
andee- Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3199

Jó reggelt!

 

Ilcsi, Betti

 

Köszönöm a nagy-nagy segítséget a kínai oldalon való tájékozódáshoz. Már ki is próbáltam, de minek : ))

 

Itt küldök egy táskás linket:

 

http://photo.163.com/photos/wt100228/28591577/#p1

 

rajzos leírások vannak hozzá.

Előzmény: k-betti (3195)
emoke33 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3198

 

  Jó reggelt mindenkinek! kérném ezeket a mintákat is. Sikeres napot!

Előzmény: margitmama (3181)
erzsimami Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3197

Jó reggelt mindenkinek! Tegnap este unokáztam, ma reggel jöttem haza, gondoltam elolvasom a tegnapi napot, most meg majd jól elkésem a munkából.

Este jövök sziasztok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!