Keresés

Részletes keresés

moncsa03 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17468

Ahogy írod...amerre visz az út! Beograd után Cacak-Uzice-Prijepolje, Brodarevo ( határ ), Bijelo Polje, Podgorica-Kotor. Elég sok úton mentünk már ( Szegedről ) de sztem ez a legpraktikusabb, nincs vele semmi gond, nemigen lehet eltévedni se. Amúgy a "kanyargósabb" szakaszoknál már világos lesz-lehet gyönyörködni a látványban.

Előzmény: MortalWombat (17467)
MortalWombat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17467

Szia !

 

Július 28-án indulunk este, vagy éjszaka.

Mondjuk 14 óra után lehet a szállást elfoglalni, éppen ezért nem feltétlen kell este indulni, elég lesz éjfél körül. Akkor még úgy sincs nagy forgalom.

Nekem a szegedi határátlépés a legkedvezőbb, éppen ezért megyek Belgrád felé. Csak azt nem tudtam, onnan hogyan tovább.

Tehát Belgrádig autóút-autópálya, onnan meg amerre visz az út.

A másik házaspár mindenképp Horvátországon keresztül akar menni, végig autópályán, de ha a végén van 250 km nem autópálya, és még kb. 400 km-rel hosszabb is az út, akkor már meggondolandó a legrövidebb út.

 

 

 

Előzmény: Hiéna29 (17466)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17466

Szia!


Kb mikor mentek Kotorba?


Mi Udvarnál lépjük át a határt, aztán Eszék, Zenica, Szarajevo, Mostar, Opuzen (kedvenc, mert itt láthatjuk a tengert), Dubrovnik és végül végig a parton egészen a kotori öbölig :))


Szerintem annyira nem érdemes autópályában gondolkodni, de ti tudjátok, ismerősék nem sokkal előbb értek le.... Tudom, tudom szerpentines, de ki lehet bírni, pláne, ha nem először mész arra.


Mi kb július közepén indulunk.

Előzmény: MortalWombat (17459)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17465

én csak egy átadott 20km-es szakaszt tudtam, de örülök, ha van belőle mégegy.

 

 

Sőt, még kettő :-)

 

De rosszul írtam, ezek nem 20 kilométeresek, csak 10.

 

Az első 10 km nem sokkal Szabadka után van, a második 10 Újvidék előtt, a harmadik 10 pedig az újvidéki elkerülő maga, ahol régen a lámpa volt, a Rodic áruház és az MB Pivara előtt szakasz, itt most egy ilyen komplikált, soksávos csomópontot fejlesztettek. Jövő héten megyek Belgrádba, akkor hozok friss infót.

 

Ja, és választás mostanában talán nem lesz Szerbiában, hivatalosan jövő nyáron jár le a mostani kormány mandátuma. Persze a szerb belpolitika forrong, mint mindig, így nem lehet teljesen kizárni egy előrehozott választást, de azért arra is szokott lenni pár hónap nekikészülés, úgyhogy asszem egy idei választás esélye már nem reális.

Előzmény: pljeskavica (17464)
pljeskavica Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17464

Nem mondtam, hogy szerpentines a 260km, csak azt, hogy akad még bőven kilométer, ami már kicsit nagyobb koncentrációt igényel, mint a pálya. Ha Kecskemétről indultok, akkor elég kézenfekvő a szerbiai variáció.

A vajdasági utakat illetően (túl a régebben átadott Újvidék-Belgrád úton) én csak egy átadott 20km-es szakaszt tudtam, de örülök, ha van belőle mégegy. Tény, hogy sok helyen gyakolratilag kész van az út, és csak arra vár, hogy lefessék... (és valaki szalagot vágjon). Hogy mikor és hol adják át a szakaszokat, számomra nem ismert, de tény, hogy a másik két sávnak már tavaly készen kellett volna lennie.

Annyit tudok, hogy ha elmész pályán BG-ig, onnan az Ibarska magistrala visz lefelé Montenegró irányába, ami csak valamikor Gornji Milanovac után kezd egy kicsit trükkösebbé válni, de nem túl vészes. A Podgorica-Kotor útvonalat nem ismerem (de nem lehet valami kellemes, az alapján, amit H_G mondott), mi kerülővel jutottunk el Kotorba (mivel Barban szálltunk meg). Azt tudom, hogy a Podgorica-Bar(Hajnehaj)-Kotor út nem nevezhető nehéznek, de az túl nagy kerülő lenne.

A Nis-ig autozáshoz nem tudok hosszászólni, de ezt megtette helyettem más. (esetleg annyit, hogy utánanéztem, mennyibe fájna a Röszke-Nis a pályadíj. Összesen 13.5 euró, vagyis durván 3600 Ft)...

Előzmény: MortalWombat (17458)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17463

Mi a véleményetek arról, hogy ha lemegyek autópályán Nis-ig (vagy azon az autópályán valameddig) , és onnan megyek Kotorba? Akkor az út kb. fele autópálya-autóút, viszont + 200 km.

 

 

A BG-NI autópálya 220 km. Tehát ha 200 kilométerrel hosszabb így az út, akkor pont az autópályán töltött időt veszted el vele. Plusz viszonylag drága az autópálya, 730 dínár egy irányba, az kb 2000 ft.

 

Ja, és Koszovón kell keresztülmenni, ami kapásból +50 EUR. (Ennyi a legrövidebb biztosítás, amit azért kell megkötni, mert Koszovó nem tagja a nemzetközi (biztosítási) zöldkártya egyezménynek.)

 

Lehet mennie esetleg BG- KG (Kragujevac) - KV (Kraljevo) - NP (Novi Pazar) - Ro (Rozaje) útvonalon, akkor Kragujevacnál mész le, az BG-től 120 km. Én NP-ben is dolgozom, gyakran járom ezt az utat. Mostanra teljesen felújították, kifejezetten jó minőségű, de forgalmas, és helyenként szerpentines.

 

Előnye, hogy meg lehet állni szétnézni NP-ben, ami -- bizton állíthatom -- a környékünk legérdekesebb városa.

Előzmény: MortalWombat (17458)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17462

Pontosan erről van szó, egyről beszélünk. Van, amikor negatív dolgot vagyunk kénytelenek felhozni, de ezt nem az érintettek ellen (ezt nehéz akceptálni), hanem éppen őértük tesszük.

Mondjuk, ha akad, aki mindenáron beléd akar kötni, akkor az ilyesmit tudja a rovásodra mesterien kiforgatni, fórumokon számtalan a példa erre.

 

Előzmény: pljeskavica (17454)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17461

Most csak kapásból: sajt.

Egy kiragadott példa: punjena pleskavica.

Arról nincs szó, hogy milyen, de én biztos, hogy vagy házi juh-, vagy kecskesajtot használnék.

 

Előzmény: handras (17456)
H_G Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17460

Dubrovnik--Kotor nem szerpentines, a vízparton (közelében) megy. A Podgorica--Kotor, na az szerpentin.

 

 

Előzmény: MortalWombat (17458)
MortalWombat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17459

Szia !

 

Köszönöm a kiegészítést. Jó tudni!

 

MW

Előzmény: stevie-w (17455)
MortalWombat Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17458

Szia !

Köszönöm a választ, kiváltképpen a linket.

A horvát autópálya valahol Split és Dubrovnik között végetér. Onnan még cirka 260 km-nyi út vár rád Kotorig.

Ez volt a leghasznosabb információ! +400 km, és a végére egy szerpentines 260 km-es rész úgy hiányzik, mint üveges tótnak a hanyattesés!

 

Még lenne egy kérdésem.

Mi a véleményetek arról, hogy ha lemegyek autópályán Nis-ig (vagy azon az autópályán valameddig) , és onnan megyek Kotorba?

Akkor az út kb. fele autópálya-autóút, viszont + 200 km.

 

MW

 

Előzmény: pljeskavica (17453)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17457

egy magára és vendégeire valamit is adó igényes szakács sosem vesz bolti bekevert alapanyagot

 

 

Én voltam olyan török hentesnél Szófiában, ahol többféle (!) bekevert masszából lehetett válogatni. 

Előzmény: Muity Mijo (17451)
handras Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17456

Köszönjük szépen!

Véletlenül nem tudod, hogy a töltött változatba milyen tejtermék kerül?

Előzmény: Muity Mijo (17451)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17455

Kecskemét-Szerbia-Montenegro: kb. 800 km, a határig autópálya, aztán Belgrádig autóút, aztán sima út.

 

 

Pljeskavica még nem is tud mindent, szinte végig kész az autópálya Horgostól Belgrádig. Szabadka és Újvidék között valóban csak 2 x 20 km készült el (de látszik, hogy újabb szakaszokat fognak még a főszezon előtt átadni), ellenben Újvidék és Belgrád között már kész a pálya, ez kb 70 km.

 

 

Előzmény: MortalWombat (17452)
pljeskavica Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17454

Egyetértek veled. Maximálisan.

Annyit tennék hozzá, hogy az ilyen kivédhető negatívumok közzététele is - bármilyen paradox módon hangzik - a turizmust és a helyiek érdekeit szolgálja. Szerintem az, hogy elmondjuk az érem másik oldalát, lehetővé teszi, hogy a turista felkészülten érkezzen. Nyilván a felkészült utazónak nem marad más dolga, mint élvezni a természetet, Montenegró szépségét, miközben a felkészületlen könnyen a wc-n tölti a fél nyaralását... Mindkét tipus hazaér, és népszerűsíti, vagy keserű tapasztalatai alapján "népszerűsíti" itthon Montenegrót.

Előzmény: Muity Mijo (17440)
pljeskavica Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17453

Szia!
(Már megint a szokásos weblapot kell reklámoznom, ha nem akarom teleírni a fórumot):

A horvát autópálya valahol Split és Dubrovnik között végetér. Onnan még cirka 260 km-nyi út vár rád Kotorig (és pluszban egy dupla bosnyák határ Neum-nál, ahol általában meg sem kell állni, viszont szúrópróbaszerűen ki is inthetnek. Én már álltam ott. Jó érzés, amikor otthagy a vámos a napon és nincs klíma a kocsidban). Itt a válasz a kérdésedre:
http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=177

A cikkhez kiegészítésül. A szerb autópálya vajdasági szakaszán átadtak 20km-nyi utat Szabadkát követően, így ezen a kis szakaszon a 2 sáv itt 4-re nőtt, a 100km/h-s limit 120-ra. Várhatóan tavaszig befelyezik, mivel Szerbiában is szeretnek szalagokat vagdosni a politikusok választások előtt.

Előzmény: MortalWombat (17452)
MortalWombat Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17452

Sziasztok !

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

A nyaralásunkat Montenegro-ba szerveztük le, Kotorba. (2 család: 5felnőtt+4gyerek+2autó)

Az utazással kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Két variáció van: Kecskemét-Szerbia-Montenegro: kb. 800 km, a határig autópálya, aztán Belgrádig autóút, aztán sima út. Az úvonaltervező szerint a menetidő kb. 13 óra.

A másik variáció: Horvátországon keresztül, szinte végig autópályán, kb. 1200 km, menetidő kb. szintén 13 óra. Ennek a többletköltsége nem elhanyagolandó, mivel eleve hosszabb út + autópálya díjak. Előnye: stresszmentesebb.

 

Szívem szerint nem kerülnék ennyit, de haladni is szeretnék. Nagy valószínűséggel döntően éjjel mennénk, és nem szeretnék autóúton a hegyekben kacskaringózni, mégha azt is mondják, hogy gyönyörű a látvány.

 

Tudnátok valami alternatív útvonalat mondani?

Ha a közel nyílegyenes 800 km helyett + 100 km-t kell ráhúzni, az nem okoz gondot.

 

Válaszotokat előre is köszönöm.


MW

Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17451

Ha szabad ugyanezekről ebből a topikomból kicsit részletesebben is.

Szerény megjeygzésem: egy magára és vendégeire valamit is adó igényes szakács sosem vesz bolti bekevert alapanyagot.

Annál tudod mi van benne, amit te magad állítasz össze saját higiénés szokásaid szerint.

 

Előzmény: fityók (17450)
fityók Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17450

 

      A csevapról pár szó: Általában több féle húsból készítik ,főleg fiatal hízó marha/ nem tehén/ és sertés hús , a muzulmán részeken borjú- és bárány hús különböző arányú keveréke,só,bors,fokhagyma,kevés evőszóda hozzáadásával. Látszólag egyszerű,de mégis hatalmas lehet a különbség! Az hús arányok, a fűszerek és ami a legfontosabb a SÜTÉS! A csevapot erős faszén parázson rövid ideig sütjük,így szaftos marad belül ,kívülről pedig szép piros színt kap,ha túl sütjük, akkor gumiszerű /a kutyánk is csak játszani fog vele/valamit kapunk,bármennyire is jók voltak az alapanyagok! Ha ,kész csevap húst veszünk,akkor csak a sütésre kell figyelnünk!!

                                                          

handras Creative Commons License 2011.05.29 0 0 17449

Én se ájultam el tőlük, kezdve azon, hogy olyan hangosan szólt az egyébként jó zene, hogy a kiszolgálló csaj félre értette a rendelést és töltött plejskavica helyett töltöott vesalica-t hozott ki. Tekintettel a 15 perces várakozásra, nem küldtem vissza.

 

Ezen kívül meglepett, hogy bár a fotókon mindíg van ajvár is a tányéron, azt külön kellett vennem.

 

A hús ízlett a salátákon tényleg lehet vitatkozni, ellenben a lepény kimondottan fínom volt!

Valóban nem olcsó, különös tekintettel a dobozos üdítőkre.

 

Ez a cég valóban nekem is szimpatikusabb: http://burek.echt.hu/termekek

 

Előzmény: stevie-w (17442)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17448

 

 

 

 

Szerelem, szerelem, SZERELEM!!!!!!!!!!!!!!

lisy Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17447

bocsi, jav.: kitart

Előzmény: lisy (17446)
lisy Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17446

Óóó, összefutott a nyál a számban eme remek finomságok láttán! Sebaj, két hét múlva már...

 

Jisell! Kiart még a tavalyi szállítmány, vagy vigyek utánpótlást?

H_G Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17445

Ha külön mondod, akkor kérheted a montenegrói csalamádéval is, az jobb.

 

Urnebesz tényleg nem az igazi, de a sima kajmak elég finom.

Előzmény: stevie-w (17442)
fityók Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17444

 Mindent a maga helyén!

Nekem már csak 3 nap és itt vagyok :-))) várom a sorom/mert, itt mindig sor áll! Vajon miért??? 

                                                És a hangulatról nem is beszéltünk!!

stevie-w Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17443

Az igazi montenegrói Gurman :-)

 

 

stevie-w Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17442

Az MNG Gurman életem nagy csalódása. Tényleg egy niksici srác csinálta, de egyszerűen nem jó a kaja, a pincéreknek fogalmuk sincs arról, mit árulnak, a pljeszkavicába beledobálják a magyar csalamádét, oszt kalap, az urnebesz meg nem is hasonlít arra, amit Montenegróban vagy Szerbiában adnak, és plusz pénzbe kerül (na jó, sok helyen odakint is), ehhez képest pimaszul drága.

 

Háromszor próbáltam, háromszor csalódtam, negyedik lehetőségük -- nálam -- nincs.

 

 

Előzmény: handras (17441)
handras Creative Commons License 2011.05.28 0 0 17441

Egy kis kedvcsináló: http://www.mnggurman.com/

Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.25 0 0 17440

Komolyra fordítva, azért ez nem akármilyen gond, olyan gond, mely semmiképpen sem a turisztikai népszerűsítést szolgálja.

És így korrekt, hogy a mindinkább Crna Gorára fókuszálók számára időben jelzés érkezzen, hogy mire számíthatnak.

Ha struccpolitika övezi a kérdést, az kiszúrás azokkal, akik netán éppen oda készülnek, ha közzéteszi a kellemetlen hírt az, aki tudja, lehet, hogy a területen élők érdekeit sérti. Minden ujjunk fáj, ha megharapjuk.

De még mielőtt bárki is úgy gondolná, hogy az ilyen, vagy ehhez hasonló probléma kizárólagosan montenegrói sajátosság, az nagyot téved, szerintem rá kell mutatni arra is, hogy ez a horvátországi üdülőszakaszok esetében sem ritka eset, számtalan helyen kénytelenek megbirkózni hasonló megpróbáltatásokkal.

 

Előzmény: pljeskavica (17439)
pljeskavica Creative Commons License 2011.05.25 0 0 17439

:-) Erre nem is gondoltam, pedig kellett volna. Így már más! :-) Elismerem, neked van igazad és ennek fényében tényleg eretnek gondolat volt tőlem. :-)

Előzmény: Muity Mijo (17436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!