Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17500

Októberben majd leírom, mire gondoltam és mindezekből mi az ami sajnos bejött vagy szerencsére nem!!!

handras Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17499

"Az idei szezon szerintem picit más lesz mint az eddgiek!" Ezt mire érted?

Előzmény: szervezkedő (17496)
handras Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17498

Kikierestem a topic-ból 11467-es hozzászólásomban írtam:

 

Ez volt visszafelé a szállás: http://www.zamak.rs/

 

Gyönyörű, kultúrált!

Előzmény: fejo1 (17494)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17497

Hogy ne árválkodjon itt ez a kérdés megválaszolatlanul:

 

IGEN

Előzmény: Zoozie (17493)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17496

1. -

(Részemről passssz, de András adott tippet.)

 

2. Bármelyik települést bizalommal ajánljuk. Mivel ti februárban elsősorban homokos part közelében kerestetek szállást, így a kiadó ulcinji szállások között nézelődjetek!
(Szűk 4 hónapja azt írtad egyébként, hogy lefoglaltátok a szállást Beciciben és már csak az útvonalon töritek a fejeteket!)

 

3. Ma már nem az a helyzet szálláskeresés terén, mint évekkel ezelőtt, hanem rengeteg oldalon mazsolázhattok egységbe fogott rendszerben pl itt:
http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=221

 

4. Tanács a helyszíni szálláskereséshez?

Az interneten pl. a fenti linken több száz szállást találtok. Ezeket nézegethetitek a fotelban ülve, kinyomtatva párat a konyhaszekrényve felragasztva, vagy az iróasztalon hetekig tologatva, kiválaszthatjátok a számotokra árban, tájolásban, elhelyezkedésben, elrendezésben, felszereltségben stb. megfelelőt.

 

Semmi bántó szándék nincs a kérdésem mögött, de abban az esetben ha hónapok óta nem tudtatok választani, úgy gondoljátok hogy egy 14órás út után, leértek egy ismeretlen országba (2 gyerekkel!!!), aminek a nyelvét nem beszélitek, kiszálltok az autóból, homlokon csap a 35fokos nyár, de már ott áll egy hölgy/úr aki álmaitok szállását kínálja nektek?
Igaz meg lehet előtte nézni és ha nem tetszik, menni megnézni a következőt. 2-3óra alatt akár 6-7 szálást is meg tudtok nézni (2 gyerekkel!!!).

 

De kérdezem én: itthon a fotelban mennyi szállást tudsz megnézni ennyi idő alatt???
60-80darabot????

 

Szerintem annak ellenére hogy sokan írtak már a helyben történő szálláskeresés varázsáról, én javaslom ha már foglaltatok Beciciben, ne keressetek mást!

 

Az idei szezon szerintem picit más lesz mint az eddgiek!

Előzmény: fejo1 (17494)
handras Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17495

Elsőnek is ajánlanám neked, hogy nézz be ide: http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=51 sok az érdekes információ.

 

 

Odafele mi a NOVA VAROS-i Panorama hotelban száltunk meg ez egy Szot szálló jellegű hely, kicsit lepukkanva :) de tiszta és egy éjjelre esetleg megteszi.

Visszafelé már valami jobbat találtunk, de nem emlékszem hol, ha megtalálom a prospektusukat még beírom.

Előzmény: fejo1 (17494)
fejo1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17494

Kellemes napot Minden Kedves Fórumozónak!

 

Hónapok óta csendes olvasója vagyok a fórumnak.

Remélem hamarosan mi is személyes élményekkel leszünk gazdagabbak, és láthatjuk ezt a szép tájat.

Végre aktualizálódni látszik a Montenegrói nyaralásunk. Izgalmas mert szállásfoglalás és konkrét úticél nélkül, első alkalommal a gyönyörű országba.

Június 28-án délelőtt indulunk Bp-ről a többek által preferált:

Kecskemét- Tompa (magyar/szerb határ) Kelebija- Szabadka- (autóút/autópálya kb. 100km) Újvidék- Ruma- Sabac- Valjevo- Pozega- Uzice- Nova Varos- Prijelopolje (Dobrakovo szerb/montenegrói határ) Bijelo Polje- Mojkovac- Podgorica- Tunel Sozina (Sozina alagút) Sutomore

vagy

Szeged - Szabadka- Újvidék- Belgrád- Cacak- Pozega- Uzice- Nova Varos- Prijelopolje (Dobrakovo szerb/montenegrói határ) Bijelo Polje- Mojkovac- Podgorica- Tunel Sozina (Sozina alagút) Sutomore

útvonalon.

Két gyerekkel (8 és14 évesek), és reményeink szerint 9 éjszakát töltve montenegróban.

A következőben szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabb honfitársaktól:

1. Tudtok-e ajánlani tranzitszállást útközben.

2. Mely települést tudjátok ajánlani, hiszen számunkra Budva, Becici, Petrovac, Bar, Ulcinj is lehet az úticél.

3. Tud e valaki 50 euro körüli áron 06.29-07.07 között két hálós apartmant parkolóhellyel, lehetőleg közel a parthoz. Az internet is előny lenne, de nem feltétel.

4. Milyen tanácsot tudtok adni az ilyen merész útrakelőknek, a helyszini szálláskereséshez.

 

Előre is köszönök minden segítséget..

 

F. József

 

 

 

 

Zoozie Creative Commons License 2011.06.03 0 0 17493

Volt valaki mostanában Tivatban?

pljeskavica Creative Commons License 2011.06.03 0 0 17492

Elméletileg vége van a sztrájknak, tehát holnap buszozás lesz. :)

Előzmény: szervezkedő (17489)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 17491
Előzmény: szervezkedő (17487)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17490

*105#
... (1) Ponude ... GPRS

Két hete azt írták a fórumokon, így jutsz el addig a menüig, ahol aktiválhatod az 5 eurós internetet 15 napra, dehát ez olyan dolog, ami lehet, h már nincs is azóta. Mindenesetre itt a recept hozzá, ha esetleg még működik.

Előzmény: szervezkedő (17489)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17489

Marad a vonat Belgrádból!

 

(Olvastam a kis összefoglalódat az internetcsomagokról! Egyik ismerősöm pár hete azt mondta, a 068- mtel-nek van valami akciója, 5 euroért 15napig korlátlanul netezhetsz. Ha kint vagy és olyan helyen jársz, kérdezz már rá! Én semmi tsem találtam a neten róla!)

Előzmény: pljeskavica (17488)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17488

Úgy látszik, nincs szerencsém a Montenegróba való leutazással. Tavaly a vasút miatt szoptam, most a tüntetések miatt. (Van egy szombatra szóló jegyem kifizetre, a szállás lefoglalva, foglaló kifizetve) és ha így marad, akkor bajban leszek. Márpedig, ha holnapig nincs megegyezés, elkaptam a f***t derékon, ugyanis akkor nincs busz. Figyeljen oda mindenki, aki mostanában akar Szerbián keresztül menni:

http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=245:utlezarasok-szerbiaban-ii-fejezet&catid=43:hirek&Itemid=62

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17487

Örülök neki hogy rendben van minden!

 

Szomszédoknak?

Nem kell semmit, lassan már mi is készülődünk és költözködünk!

:-)

 

De ha már arra jársz, tisztázz egy kérdést (ami évenként felmerül itt a fórumon is) személyesen:

 

Idén nyitják, vagy a következő évben Sveti Stefan szigetét???

http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/info/43576-sveti-stefan-otvoren.html

 


Szép napot nektek!!!!

 

Előzmény: fityók (17486)
fityók Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17486

  Bizony ,hogy ÁZTATJA :-)))Lakókocsi kinyitva, a niksici úgy szintén! A víz remek,holnap ellátogatok felétek .....szomszédoknak valamit?

Előzmény: szervezkedő (17474)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17485
Tristan60 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17484

Kösz szépen!

Előzmény: stevie-w (17480)
handras Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17483

Ez nem volt kérdés, fizettem, mint egy katonatiszt!

A bosszantó az időveszteség volt.

Előzmény: stevie-w (17482)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17482

Az hagyján, hogy megbüntettek, de 2 órám elment a bírósági ügyintézésre!

 

 

Na jó, de nem azért büntettek meg, mert külföldi vagy, hanem mert szabálytalankodtál.

 

Én inkább azt tapasztalom, hogy a külföldiekkel csak a bajuk van, kommunikációs problémák, stb, ezért inkább elengedik őket. Megállítani azért állítanak meg, mert a külföldi rendszámú autók 80 százalékában is szerbek ülnek (vendégmunkások).

 

 

Előzmény: handras (17481)
handras Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17481

Baromira tudják, hogy hol kell mérni!

 

Kanyargós falú egyetlen egyenes szakaszán előztem meg az elöttem 45-el vánszorgót. Az hagyján, hogy megbüntettek, de 2 órám elment a bírósági ügyintézésre!

Előzmény: stevie-w (17480)
stevie-w Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17480

Sokan riogatnak a szerb rendőrökkel, hogy minden külföldit megbüntetnek. Igaz ez? Vagy, ha betartom a megengedett sebességeket, akkor nincs mitől félnem?

 

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

 

Ez ugyan Bulgáriába visz, de ugyanúgy Szerbia tranzittal. Nézd át, pláne a végén a fakkokat! :-)

Előzmény: Tristan60 (17470)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17479

Hurrrá!!! Ez nagyon jó hír!!!

 

(Csak nagyon hallkan jegyzem meg, hogy már több mint 2 éve gyakorlatilag ez a helyzet eu kártya ide vagy oda.

Eddig egy adatlapot kellett tölteni! Ez egy kicsit "csinált" hír! Hasonló mint a semmi konkrétumot nem tartalmazó lehet hogy valamikor, valahonnan majd valakik fapados járatokat indítanak!)

Előzmény: vargamarcs (17478)
vargamarcs Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17478
H_G Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17477

Hogyne lenne komoly, az alkotmányba is beleírták :)

 

 

Előzmény: durresbe (17475)
szervezkedő Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17476

Teljesen komoly!

Miért ne lenne az?

 

Ez egy környezetterhelési díj, amit a helyi autósok az évenkénti műszaki vizsgakor, a külföldi autósok az országba belépéskor fizetnek. Ugyanúgy mint a helyieknek, a külföldieknek is 12 hónapig érvényes. Ez idő alatt annyit kocsikázhatsz, annyiszor léped át a határt amennyiszer akarod.

Személyautókra 10euro, mikrobuszok 30eurot fizetnek ha jól emlékszem.

Előzmény: durresbe (17475)
durresbe Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17475

Montenegróba belépéskor 10 eurós "eco-díj"-at kell még fizetni. ????????????????

 

ez most komoly?

 

szervezkedő Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17474

Elnézve a mai vízhőmérékleteket, "Fityók" olvtárs már biztosan áztatja magát!!!

 

2011/05/31.
A tenger hőmérséklete, 13:00 h

 

Kotor: 24

Bar: 24

Budva: 22

Petrovac: 21

Ulcinj: 21

Herceg  Novi: 21

Tivat: 19

szervezkedő Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17473

Szerintem egyes helyeken betrathatatlanok a közlekedési táblák által megköveteltek.

Amikor mi előszr utaztunk, megállapítottuk, hogy alig vannak táblák!

Na ez azóta nagyon megváltozott. VAn olyan dél szerbiai rész ahol szinte sportot űznek abból hogy 1 km alatt minél több közlekedési táblát helyezzenek el!

 

A gyorshajtást még valahogy meg lehet oldani, ha nem 3 lábúval, hanem egy hajszárítóhoz hasonló kamu kütyüvel mérnek és már előre a tenyerükbe van írva a mért adat tollal.

Szerintem a záróvonalátlépés az amit fel kell tökös legény módjra vállalni és viselni a következményeket ha meglátják!

Elég egy 30-40es táblánál lendületből megelőzni egy már kilométereken keresztül követett vánszorgó teherautót és már röppen 100-200euro a tárcából.

 

Egyébként azt hiszem az alábbi új montenegrói huncutkodásról itt még nem volt szó:

 

 

 

 

TÁJÉKOZTATÓ

  

a közúti járművek visszatartásának alkalmazhatóságáról

  

 

2011. július 1-ei hatállyal

 

  • ˇ      a megengedett legnagyobb sebességre ("gyorshajtás"),
  • ˇ      a biztonsági öv használatára,
  • ˇ      a továbbhaladás tilalmára ("tilos jelzésen történő áthaladás"), és
  • ˇ      a járművezető szervezetében a szeszes ital fogyasztásából származó alkohol tilalmára ("ittas vezetés") vonatkozó rendelkezések megsértői bírság fizetésére kötelezhetők.

 

E jogsértések esetén, amennyiben az elkövető személye a helyszínen megállapítást nyer, a hatóság eljáró tagja a helyszíni ellenőrzés alkalmával - határozathozatal nélkül, 10 000 forinttól 300 000 forintig terjedő - bírságot szabhat ki.

 

A kiszabott bírság, illetőleg a pénzkövetelés biztosítás megfizetéséig a járművet - külön határozat nélkül - vissza lehet tartani.

A jármű vezetőjét az eljáró hatóság tagja magyar, angol, német vagy orosz nyelven írásban tájékoztatja a kiszabott bírságról, a jármű részére kijelölt várakozási helyről, valamint annak megközelítési útvonaláról, továbbá az eljárás lefolytatására vonatkozó jogszabályi rendelkezésekről.

 

A jármű visszatartásának elrendelésével egyidejűleg a jármű forgalmi engedélyét - az átvételt igazoló elismervény kiállítása és a járművezető részére történő átadása mellett - a visszatartás időtartamára a hatóságnak át kell adni.

A külföldi hatóság által kiadott forgalmi engedélyt - ha azt a jogosult a visszatartás időtartamának lejáratát követő három napon belül nem veszi át - az eljáró hatóság az engedélyt kiállító hatóságnak küldi meg.

 

Amennyiben a közúti ellenőrzés során megállapításra kerül, hogy a jármű vezetőjének, vagy üzemben tartójának közigazgatási bírság tartozása áll fenn, úgy abban az esetben az ellenőrzést végző hatóság intézkedik a jármű visszatartására.

Tristan60 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17472

Köszi. Igyekszem majd jól viselkedni.

Előzmény: moncsa03 (17471)
moncsa03 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17471

Így van, minket még soha nem büntettek meg ( kop-kop ). Tartsd be a sebességkorlátokat és nem lesz gond. Amúgy jellemzően az autópályán felüljárók alatt és a ki-be járatoknál szoktak állni a rendőrök.

Előzmény: Tristan60 (17470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!