Keresés

Részletes keresés

evanet Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3781
Szép jó napot mindenkinek. Nálunk nagyon szépen süt a nap. Betti nagyon szép lett a sapka. Emőke gyógyulást kivánok az egész családnak.  
emoke33 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3780

 

 Taptapó-tól szeretném elkérni a mintát, a kék legyezomintát. kosz

neva14 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3779
Mindenkinek szép napot kívánok a gyönyorű hóesésben! És kellemes hétvégét!

Jolimama: megnéztem a pillangó mintákat. Gyönyörű szépek, csak tudjak közülül választani! Köszönöm a segítséget.

Timuc: kenderezni nem tudok, de egyre jobban kezd érdekelni, olyan sokat írtok róla.

Bisztri: gyönyörű szépek az angyalkák és a harangok.

K-betti: gratulálok a sapkához, nagyon ügyi vagy. Anyukám azt mondta mindig ha nem tetszett a kötésem mikor készen lettem vele, hogy mosás után szépen rendeződnek a szemek és egyenletes lesz. Ez így is volt. Ez temészetesen nem rád vonatkozik, magamról írok. Szóval ne légy elégedetlen megaddal, mert nagyon szép lett.

Lányok: ínycsiklandozó ízeket tudtok varázsolni ide. Nekem ebben nincsenek sajnos ilyen jó ötleteim.

Én is küldök angyalka mintát, bár a leírásom nem profi: remélem érthető lesz.
Feje:
1. sor: 5 láncszemből kör
2. sor: 3 szem magasítás és 13 db 1 ráhajtásos pálca
3. u.az mint a 2. sor
4. 11 db ráh. pálca vattával kitömni
Teste:
5.sor: 5 szem magasítás, 3 szem, 9 db 1 ráh. pálca, a pálcák között 3 szem
6.sor: 5 szem magasítás, minden lyukba 2 db 2 ráh. pálca, 4 szem
7 5 „ „ „ „ 4 db „ 5 szem (kivétel a hasánál és a háta közepénél, oda 6 pálca kell)
8. 3 magasítás, minden lyukba 10 rövidpálca
Szoknya:
9.sor: derékrész: a 10 pálca alá elől és hátul és az oldalrésznek is 6-6 szemet horgolunk (4x6 szem lesz)
10. sor: 5 szem magasítás,
X 2 ráh.pálca a derékrész 3. szemébe, 3 szem, 2 ráh. pálca az előző pálca tövéhez. X ism X-X
11. sor: 5 magas., 4 db 2 ráh. pálca, 4 szem
12. 5 „ az előző sor 1. és 4. pálcája alá 1-1 db 2 ráh. pálca, közé 4 szem a pálcák alatt és 5 szem a lyukak alatt
13. 5 magas., X a lyukak alatt 5 db 2 ráh. pálca, 4 szem, beleölteni a köv. lyuk közepébe, 4szem X X-X
14. a pálcák alá 8, a lyukak alá 5 szemet horgolunk
15 3 magas., 8 szem alá 17 db rövidpálca

Emőke: jobbulást kívánok mindegyikőtöknek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Jolimama (3778)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3778
Jónapot kívánok Mindenkinek!

Neva14, megnézted már a pillangókat? Kötött is van köztük, nem csak horgolt.

Csirip, örülök, hogy sikerült.

Bisztri, most már menni fog, a kép méretére figyelj, 512Kb-nál nem lehet nagyobb, amit felteszel. Szólj, ha gond van, segítünk.

Marikje, az egyik album már fennt van Gabcika Kép-tár.hu oldalán is. Folytatom ma, ha nem is sikerül bejutnok az xfree-be, hozzáférsz ott.

Betti körülnézek sapkaügyben.

Emőke, jobbulást a családnak. Fiaméknál is beteg lett az egész család, de nem egyszerre, hanem 1 hét különbséggel, Tamáska unokám éppen most gyógyult ki.

Kedves Szedit-Imola!
Gabcika képtárában a karácsonynál, a 17-es kép, ha Gabcika angyalkájára gondolsz.

http://kep.tar.hu:80/gabcimami/


Előzmény: szedit99 (3777)
szedit99 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3777
Gabcika! Nem találom az angyalka mintát lépésről lépésre. Hova lett?
emoke33 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3776

 

 Egészséges szép napot kívánok minden fórumozónak! Az én családom sajnos jelenleg beteg. Valamilyen vírusos fertőzés vonult rajtunk végig. De nem ezért írok. Nagyon sokat hányt az összes gyerek/4/. Felfedeztem,hogy csodával határos módon segített rajtuk a guaranát tartalmazó egészségkiegészítő tabletta. Lehúzza a lázat, megfogja a hasat, és jó kőzérzetet nyújt. Nem kívánom senkinek, hogy beteg legyen, de ha mégis, próbáljátok ki ezt a szert. Tobbet meg lehet róla tudni, ha a google keresőben beírtjátok a guarana szót, és többet meg lehet róla tudni. Minden jót.

ilcsi. Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3775
Köszi Piroska! Legközelebb kicsinyítek rajta.
Előzmény: H.Piroska (3721)
k-betti Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3774

Van valakinek dombor mintás sapka-sál-kesztyű leírása? Olyan, ami megmondja, hogy szám szemmel kezdjem, hol és mennyit fogyasszak, körben vagy csíkban kössem, stb... Mert a dombor mintáknak megvan a leírása, csak sapkában kéne gondolkodnom, ezért a kötésleírás egyszerűbbé tenné a munkát. És nem félek segédtűt használni :)

 

Jolimama könyvében láttam kesztyűmintát, nagyon részletes leírással, még tetszik is a fazon. Van egy kötős könyvem, ahol az első két mintához írták, hogy rugalmas, plasztikus. A többi mintát nem ismerem (Jolimama könyvében voltak, és nem írták oda, hogy mennyire rugalmas), de azért beteszem, hogy megmutassam, hogy nagyjából milyenre gondoltam. A rozsdaszínű sapkát még nagymamám kötötte az életében. (A mai napig hordom :)

 

Mitől függ, hogy egy-egy minta férfi vagy női fazonhoz illik? Amit a Jolimami könyvéből másoltam, abból is kettő férfi pulcsihoz való. Igazából a macikötéses sapit is magamnak szántam, de felvéve "munkássapka" :) kinézete van. (Lebontani biztos nem fogom, kirándulni és piacra járni jó lesz :) Meg aki nem ért hozzá, azt hiheti, hogy a gyártósorról lejött gépi kötéssel van dolga. Szeretnék igazán egyedit alkotni. Olyan mintát keresek ami szép nőies, szövetkabáthoz való.

 

Volt már olyan eset, hogy megkötöttetek/horgoltatok valamit, és felpróbálva nem tetszett? Remélem nem tagadtok ki a fórumból ennyi segítség után... Bár ha a dolog jó oldalát nézem, megtanultam macikötést fogyasztani :) És a második befejezett alkotásom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marikje Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3773

Jó reggelt mindenkinek lemaradt!

Főzőcske de okosan!

Én a megmaradt rizi-bizit össze szoktam gyúrni kis darált hússal , köménymagot, bazsalikomot  teszek hozzá kis rudacskákat készítek belőle, És tojásba zsemlemorzsába bepanírozom és kirántom. Nagyon fincsi tartárral vagy csak majonézzel Vacsira szoktam készíteni.

 

H.Piroska Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3772
Timuc, remélem, haladnak a kenderezős horgolások, mert a Fürge Ujjak magazin főszerkesztője is nagyon várja az eredményt:)) Elképzeléseink szerint a legjobb munkákat az újságba is be tudjuk majd tenni . Van idő még december 10-ig, de már én is türelmetlenül várom a szépségeket. Jolimama nagyon szépeket csinált már:)

Gabcika! Jó ötlet ez a főzicskés eszmecsere.
Kezdem egy hasznos ötlettel. Biztosan Ti is jártatok már úgy, hogy a hétvégi ebédből a husi elfogyott, a köretek maradtak kis mennyiségben. Nálam a petrezselymes rizs és a krumplipüré maradt meg. Wok-ban olivaolajon hagymát pirítottam (vöröset és fokhagymát is), volt egy kissé fonnyadásnak indult húsos paprikám, beledaraboltam. Kicsit megpuhult, utána bele a rizst, a krumplipürét. Kis viz alá, aztán jöhettek a fűszerek: só, bors, oregáno, curry, fahéj, szerecsendió. Pillanatok alatt készen lett. Tálalásnál a tetejére kis reszelt trappista és parmezán sajtot szórtam. Mennyei illata és íze lett.
Egy probléma van csak. Megint maradt egy pici tányérnyi...ehhhhhehehe
Előzmény: timuc (3763)
Marikje Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3771

Jolimama!

Megkaptam a mintákat köszönöm szépen!

 

 

 

Marikje Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3770

Betti!

Csuda jól néz ki. Nagyon ügyes vagy!

És köszi előre is.

k-betti Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3769

Jó reggelt!

 

Üdvözlöm az új tagokat. :)

 

Íme, elkészült a macikötéses sapka. Olyan jó érzés volt levenni a kötőtűről :) Köszönet illet mindenkit, aki bíztatásával, jótanácsaival hozzájárult a mű elkészítéséhez, de főleg Marikje-nek, aki nélkül a fogyasztás nem ment volna :) Hozzáteszem, hogy nem a legtökéletesebb kötés. Azon is gondolkoztam, hogy melyik oldala legyen a színe és melyik a fonákja, végül is a képen látható módón horgoltam össze.

 

Marikje! Délután megkérdezem a páromat, miért nem jön be neked a TVN. Ő jobban ért az informatikai kérdésekhez. Majd priviben megírom... Látom, még mindig bajlódsz vele. :( Igyekszem sűrűbben olvasni a fórumot...

 

Borka86! Ha sálat kötsz, figyelsz a szélszemekre, különben nem lesz az oldala egyenletes (bocsi, ha már ezt tudtad, de ha nem, jobb előre szólni :) Ja, és nem árt egy fonalat behúzni bizonyos időközönként, mert így fejtésnél könnyebb visszavenni a tűre (saját tapasztalat :( ennél a sapkánál is rontottam - bontottam. Ja, az elején nem adja ki a mintát, kb. 8-10 cm után lesz csak térbeli.

 

 

 

bisztri Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3768

Mindenki jól látja? SIKERÜLT!!!!!!

Köszönöm Jolimama!!!

bisztri Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3767

Szép jó reggelt mindenkinek!!

Ismét megpróbálom feltennia képeimet.

csirip46 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3766
Jolimama. Sikerült, persze nem nekem hanem férjecskémnek.
Előzmény: csirip46 (3765)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3765
Hát még nem sikerült, mert a programok között nem találtam, de majd megkérem életem párját, ő szokta a "hülyeségeimet" reandbehozni. Üdv.Csirip. /mailt megkaptam, kösz./
Előzmény: Jolimama (3762)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3764

 

 

Szia Borka.

A turbánkötés ne ijesszen meg, ezt a kötésmodot mindenki Mackónak vagy sálkötésnek hivja.

A lényeg, hogy az un. forditottat nem kötöd le, hanem ráhajtsz és leemeled. A következő sorban ez a Sima lesz igy együtt simán lekötöd --ráhajtás a "forditott"-ra és együtt leemeled. Nagyon vigyázz, hogy a "ráhajtást" nehogy "elveszitsd", akkor lesz csunya.

Előzmény: borka86 (3741)
timuc Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3763
Üdvözlet mindenkinek. Hu de nagyon régen jártam erre. Ti hogy haladtok a kenderezéssel? Mostanában senki nem írt erről.
Jolimama Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3762
http://mami7090.xfree.hu/38592

Nézd meg itt is a pillangókat.
Előzmény: neva14 (3761)
neva14 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3761
Kedves Erzsimama! Nagyon aranyos vagy, köszönöm a segítségedet. Ha kitalálom hogyan horgoljam meg a pillangó mintát, elküldöm Nektek. Egyenlőre nem akarok felelőtlen ígéretet tenni, mert nem tudom hogyan fog sikerülni. Köszönöm a net címet, azt is megnézem.

Tavaly karácsonyra keresztet is horgoltam. Az elkészítését leírom, hátha valakit érdekel: Középen 9 szemből kör, ebbe 16 db 2 ráhajtásos pálca, mindegyik közé 2 szemet horgolunk. Ezután négy részre osztjuk. Az első negyedbe:
1.sor: 5 szem magasítás,2 szem, 2 db 2 ráh. pálca, 2 szem,2 db 2 ráh. pálca, 2 szem, 1 db 2 ráh pálca.
Ezt a sort ismételjük kétszer vagy háromszor, attó függően, milyen nagyot szeretnénk, a 4. negyedben pedig olyan hosszan, amilyen tetszik. A szélét pikóval horgoljuk körbe.
Ez akár arany színű is lehet.
Előzmény: erzsimami (3760)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3760
a kép lemaradt:
erzsimami Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3759

Ha jól emlékszem, te kerestél pillangómintákat. nézd meg ezen a linken a 3. oldalon. Leírást nem találtam, de talán egy kis fantáziával elkészíthető.

http://show.7ya.ru/private.aspx?Rubrid=24800&p=3&ob=0

És itt még egy, ennek sem volt leírása:

Előzmény: neva14 (3754)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3758

Üdv a boldog kismamának és csemetéjének.

Én is kihasználtam az időt mikor gyesen voltam, rengeteget kézimunkáztam gyermekeim mellett.

Vannak gyerekburdáim, alkalmasint szkennelek és küldök neked. Isteni babaruhák vannak benne. Pl. bodyk, rugdalódzók, stb.

Az unokáimnak regeteg bodyt varrtam, akkor még nem nagyon lehetett kapni mindenféle mintásat, így varrtam nekik.

Jó éjszakát mindenkinek és jó pihenést a kismamának!!

Előzmény: Orsi_1 (3726)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3757

Jó estét mindenkinek!!

 

Evanet! Én is tegnap szereltettem fel a téli gumit, de tudtommal még nincs ilyen követelmény, hogy Magyarországra csak téligumival, vagy hólánccal kellene belépni.

A hóláncot akkor követelik, ha nagy a hó!!

 

Ma én is nekifeküdtem a kézimunkának, mert még sem járja, hogy csak nézegetem, és nem csinálom. Holnap elkészül, akkor majd megmutatom.

 

Margitka! Kérhetem e-mailban a szivecskét??? Így nem tudom olvasni. Köszi!

 

Az unokáimnak a nővérem kötött  poncsót, csak egyiket tudom megmutatni:

Előzmény: evanet (3725)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3756

H.Piroska!  Szívesen megmutatnám a hóesét, de sajnos a fényképezőmet kölcsönadtam megint az unokámnak. Azért volt aki meg tudta mutatni. Innen az ablakból nagyon szép volt, de kinnt nagyon hideg volt.

 

Neva14. Köszönöm a bemutatkozót, Gabcika felteszi a többi közé, amint a feltöltője működni fog. Sajnos, még a topiktali fényképeit sem tudta feltenni. Hála K.Bettinek, legalább meg tudjuk nézni addig is a képtárában.  Az angyalkát én is meg fogom horgolni. Köszönöm.

 

Csirip, külddtem mailt, remélem, megoldódott a gond.

 

Orsi, de jó, hogy itt vagy. Végre fennt vannak a keresztszemes mintáid mind. Zsófi unokám már vitt is belőlük, karácsonyi ajándékok lesznek. Amikor az én gyerekeim megszülettek, Nekik is csináltam babazsákot, nagyon jól ki lehet használni. A babaruhák között találsz egy könnyen elkészíthető babazsákot. Nézd meg.

 

Bisztri, küldtem mail-t, szivesen segítek.

 

Gabcika, drága Tesóm. Jó ötlet a közös főzőcskézés, sütés. Most már vagyok, tudunk bezsélgetni is.

 

Marcsi, küldöm a mintákat, de felteszem Gabcika képtárába a képtár-hu-ra is. Kár, hogy nem tudsz az xfree-re belépni, sajnálom. A sálakat sapkákat én patentkötéssel szoktam kötni.

 

Annamari, jó hallani Rólad. Úgy látom az alkotókedvedet sem  hagytad itthon! Ugye megmutatod, hogy miket csináltál?

 

Nyugodalmas jó éjszakát!

 

 

 

 

 

Annamaria36 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3755
Jo estet mindenkinek!
Annyi uj nevet latok,hogy nem gyozom kapkodni a fejem.
Bekoszontott a tel itt is,nagyon hideg van.Egyik reggel utban meloba,lattam egy fonalas uzletet.Meg se merem mondani a ferjemnek,hogy nezzuk meg(horgolocernaim is az o csomagjaban fertek csak el).Eszti lanyomnak mar horgoltam 3 csipkesapit.Befejezesre var egy terito es kineztem egy kis ovalisat az ejjeliszekrenyunkre.
ORSI ! Egy kicsit irigyellek,hogy ilyen kis aprosag aranyozza be a napjaidat.Az en ket gyerekem is sok boldogsagot jelent de egy ilyen kis ember mindig meg tudja bolonditani az anyai sziveket.
neva14 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3754
Kedves Jolimama! Köszönöm a hópelyheket. Jó pihenést kívánok !
Előzmény: Jolimama (3751)
neva14 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3753
Kedves Orsi!
Gratulálok a babához, jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
Lábzsák témában: mikor pici volt a kislányom én olyat kötöttem, mint egy kapicnus kiskabát, csak hosszúra. Az alját ósszevartam az elejébe pedig zipzárat tettem, Télen a fejére a kapucni, a nyakánál zárt volt. Nagyon kihasználtam, vastag fonalból készült, és még a másik lányomnál is használtuk. Ötlet szinten ezt tudom ajánlani. Szia.
Előzmény: Orsi_1 (3726)
neva14 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3752
Kedves Rózsaszírom ! Olyan sok gyönyörű harangminta van itt, hogy nem tudom küljek-e még hozzá. Ezeknél szebb nincs is.
Előzmény: rózsaszirom (3723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!