Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6404

De.
Aldiban peldaul mostanaban mindig. (korabban meg ott nem kert PINt, akar 20 ezer forintos vasarlasnal sem.)

Előzmény: lukit (6403)
lukit Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6403

Nektek nem vacakol mostanában a kis, ragasztható, paypass-only kártyátok? Múlt hét eleje óta elég sok helyen elutasították és csak párszor fogadták el, előtte meg évente volt 1 elutasítás, talán még annyi se.

nyman Creative Commons License 2016.02.25 0 0 6402

Azert manapsag egy atlagos mobiltelefonnal is jobb kepet lehet rogziteni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6401)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 6401
nyman Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6400

sok eletbiztositasnak is 65-70 ev a felso hatara. Az idosek akkor panaszkodhatnak.

 

A 75-100-res jovedelem ugy jon ki, hogy aki cegtulajdonos, vallalkozo attol tobbet kernek. Akkor ezt is be lehetne lokni az EBH-hoz ragcsalni. :)

 

 

OFF

Egy masik banknal (CIB) tavaly jott egy level, hogy megemik a hitelkeretemet az eddigi ugyek alapjan.Anno mikor kertem, kaphattam volna nagyobbat, de 1M volt a maximum. Masfel evtizedes szamlamult, koltesek, visszafizetesek, folyoszamlaforgalom stb. stb. 1x csusztam meg, hasonloan a par hozzaszolashoz hasonloan, ott is egy teves fizetes miatti jovairast a rendszer befizetesbej tuntetett fel, kesobb derult ki, hogy nem szamit annak, miutan jott az 5000-res kamat. 

 

Meg fel is hivtak mert vmi kiemelt v. mi a tokom ugyfel vagyok. Gondolom aki mar ugyfel, az mar kiemelt. :)

Mondtam is, hogy mas banknal ezt automatikusan szoktak csinalni, utalva a Citibankra. Mivel mas banknal is van hitelkartyam, illetve folyoszamlahitelkeretem es ezek ugye osszeadodnak, ahhoz meg mar szerintem nem eleg a jovedelmen. Nemreg a Citis plusz 500 e-res emelest sem tudom hogy kaptam. Mondtak a CIB-nel, csak ala kell irni par papirt, mert csak igy megy at a rendszerunkon es mar megvan az elozetes jovahagyas. Visszakerdeztem meg1x, hogy vegig kell-e csinalni azt az idiota procedurat, amit tiz evvel ezelott csinaltam a keretemelesnel. Mondtak, hogy nem, tenyleg csak formai dolog.

 

Bementem az egyik fiokjukba. Fel oran keresztul kodexet nyomtattak, vagy tucatnyi papirt alairattak. Egy papirgyujteshez is szignifikans papirmennyiseggel tavoztam a fiokbol. Egy het mulva jon egy level, hogy meg adjak be ezt, meg azt, meg megjeleloltem lakaskidasabol szarmazo valos adozott jovedelmet is, arrol vigyek apeh igazolast stb stb.

 

Vegul hagytam az egeszet. Szuksegem nincs ra, ok ajanlgattak.

 

Gondoltam, hogy panaszkodok en is, mert elbasztak nem keves idot az eletembol, de idom nem volt ra, meg ertelme sincs, a havi hitelkeretem 20-30%-a is eleg. 

Előzmény: Törölt nick (6398)
FOMA Creative Commons License 2016.02.23 0 0 6399

Hol írja, hogy 70.000 Ft a nyugdíja? Nem találom. Mondjuk a 75 ezer is kicsit alacsony küszöbnek tűnik. Viszont az valószínű, hogy a bank oldaláról is van valami gebasz, különben nem meszelte volna el őket az EBH.

Előzmény: Törölt nick (6398)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.23 0 0 6398

Nyugdíjas volt, úgyhogy nem kapott hitelkártyát

Megbüntette az Egyenlő Bánásmód Hatóság a Citibankot, mert állítólag nem akart egy nyugdíjasnak hitelkártyát adni. Tovább »

forrás: Index.hu

 Egy nyugdíjas 70 ezer forinttal ne akarjon hitelkártyát!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6397

Korrekt választ küldtek, hogy a számlakivonat a döntő, így ezután megnyitom és meggyőződöm az összegről. A nem citiseknél sajna nincs olyan pont, ahol írná online, hogy még mennyit kell befizetni, hogy "nullás" legyek, így ha több részletben fizetek, marad a matek. A citiforint kavart be, pont 5e volt a különbség, de jobban figyelek ezentúl.

 

Előzmény: Jonny Sniper (6396)
Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6396

Na tessék! :) Ezek szerint valami rendszerhiba lehetett és automatice jóvá is írták.

 

Egyébként pont hajnalban olvastam, hogy Argentíbából és Braziliából is kivonulnak.

Előzmény: Törölt nick (6395)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6395

Szeretlek citibank! Ügyfélbarát stb-stb! Sajnálom, hogy év végével kivonulnak.

 

tibi2626 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6394

Főleg hogy a kártyás vásárlásnál el lett törölve, nem kell már azok után fizetni a bankoknak 

Előzmény: Törölt nick (6393)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6393

Én sem akartam elhinni, ezért megnéztem a kondicios listát és ott van a hitelkártyáknál a kártyás vásárlásnál a 0,3%-os tranzakciós illeték. Van még ma bank Magyarországon amelyik kártyás vásárlásnál ezt átterheli? 

Előzmény: nyman (6392)
nyman Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6392

de igen.

 

Mondjuk nem tudjuk mi van a hatterben, de ma mar ez jott a hirlevelben.

 

"Korábbi tájékoztatásunknak megfelelően a Citibank magyarországi lakossági üzletágának az Erste Bank Hungary Zrt., valamint leányvállalatának, az Erste Befektetési Zrt. (a továbbiakban együtt: Erste) részére történő értékesítésére vonatkozó hatósági engedélyezési folyamat lezárult."

 

bla bla bla

 

Gyanitom az arban megallapodtak mar korabban es plusz-minusz nehany ugyfel nem szamit. De elkepzelheto, hogy az ugyintezok a jutalek miatt meg meprobalnak par embert megfuzni.

 

Szerintem a vasarlas utan nincs tranzakcios jutalek, bar most lusta vagyok megnezni.

 

Ebben a pillanatban meg el a TOP 0-as szamlacsomag is. Kivancsi leszek az Erstes atvetel utan mi marad belole.

Előzmény: Törölt nick (6391)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6391

Nem úgy volt hogy kivonulnak a lakossági piacról? Épp ma hívott valami üzletkötő, hogy igényeljek Citilife kártyát. Akkor mondtam nemet mikor kiderült, hogy a vásárlások után felszámítják a tranzakciós illetéket. Normálisak?

Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6390

Valóban így van, nekem az is a Citi-nél van.

így viszont a Te esetedben szinte biztosan a dátummal lesz a probléma vagy az összeggel.

HA az összeget az általad jelzett részről vetted, akkor a dátummal.

Nem az utalás indítása a lényeg, hanem a beérkezése.

Ha nem napközben utaltad, amikor még aznap átmehet a pénz, hanem délután négy után vagy hétvégén, akkor az már csak a következő munkanapon ért be a Citi-hez,így estél késedelembe.  Nézz utána, az meg nem kerül semmibe, hogy az online felületen írsz egy üzenetet nekik, válaszolnak és legalább nem kellett a telefonálással szívnod.

 

üdv,

js

 

p.s.:ha meg elcsesztek valamit ők, akkor jóváírják

btw ha az úgynevezett minimum fizetendő összeget sem utaltad el fizetési határidőig, akkor késedelmi díjra is számíthatsz, az valami 3500 huf körül van.

Én ezért csinálom azt, hogy a minimumot valamikor áttolom már a számla elkészülte után és ha esetleg vagy nincs elég pénzem határidőkor vagy esetleg elfelejteném, nincs baj.

Mondjuk ilyen még nem volt. :)

Előzmény: Törölt nick (6389)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6389

Nekem más a felület, gondolom neked azért van ennyi funkció, mert a citis folyószámlád is van.

Előzmény: Jonny Sniper (6388)
Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6388

Üdv,

 

Vagy nem a megfelelő összeget utaltad, vagy már lejárt a határidő.

Ha kiválasztottad a kártyát, majd annak felületén kiválasztottad a 
"Utolsó kivonat egyenlege a következő állás szerint:" illetve alatta a "mai napon"-t 

és határidő előtt voltál, akkor kötve hiszem, hogy beterhelődne. Nekem idestova 5 év alatt egyszer sem volt ilyen,

pedig mindig manuálisan intézem.

 

Ha a kamat nem tűnik el esetleg egy hiba miatti jóváírás formályában, küldj egy online üzenetet a felületről, kapni fogsz választ.

Addig is, hogy ne kamatozzon tovább, töltsd fel a kártyát és biztosan megáll a dolog.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6386)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6387

hát itt valami te néztél be szerintem.

amúgy meg egyszerű:  kérdezd meg a bankot, miért terheltek be kamattal.

itt a fórumon, részletek ismerete nélkül nem fog tudni segíteni senki.

Előzmény: Törölt nick (6386)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 6386

Jó napot kívánok!:)

 

Lenne egy kérdésem!

Mindig befizetem rendre a hitelkártyám teljes tartozását. Legalábbis mindig így tettem. Előző hónapban is az online felületen "Előző számlakivonat egyenlege/dátuma"  rovatban szereplő összeget utaltam el. Ma látom a kamat beterhelését. Nem vészesen sok, csak bánt. Letöltöttem az előző havi számlakivonatot és 5ezer forint eltérést látok az abban szereplő és az online felületen lévő összeg között (természetesen sajnos nincs print screen). Úgy látom, hogy erre is figyelni kell. Járt már így valaki?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6385

kösz csak az a baj,hogy az alapbankhozl/Uni/ kötve vagyok hitellel

Előzmény: Lucilius (6384)
Lucilius Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6384

mondjuk ha nem Rafis vagy, akkor a Rafi HK szamlara es utalni kell, ott a bankod tovabra is felszamolhat sapot (hacsak nem rafis vagy)

 

lehet egy jobb bankszamla csomagra kene inkabb atalni

Előzmény: Lucilius (6383)
Lucilius Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6383

nagyjabol felsoroltad a lehetosegeket, ket dolog jutott meg eszembe:

 

Rafi HK - es ott beallitani a csoportos beszedest CITI HK-ra --> ingyenes + 1% jovairas Rafi HK-n
Erste Wizz HK, mindenre 2% wizz pont visszaterites (wizz cuccokra 4%) de evente kb 4x vannak duplapontos hetvegek, akkor 4% es 8%-i wizzpont jar - termeszetesen ezt csak wizzre tudod kolteni

 

 

Előzmény: Törölt nick (6382)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6382

tudom,hogy itt nagy spílerek vannak,így inkább kérdezek,valszeg fejből is fog menni nekik: most tudatosodott bennem hogy a bankom mennyire leszed amióta nem ingyenes csoportos beszedésivel fizetem a citilife-t,mit ajánlanátok HK-ban helyette,kb. 100ezer az élelmiszer / Spar és Lidl /,50 ezer a csoportos beszedésivel a közüzemi díjak,10-20ezer a tankolás és kb. 30-40ezer az egyéb vásárlás,tehát cirka 200ezer

 

ugye ezután kapok durván havonta 3500 Citilife ponot,de a számlazáráskor 690 ugrik,plusz a bankom is lenyúl a csop. beszedésre 6-700ft-al

 

néztem a Jokert,de ott nem látok élelmiszerre 3%-ot,még talán a KH.mindenre 2%-ot adó HKja tűnik jónak,esetleg a Raffié,de ott meg sokkalom az éves kártyadíjat,szóval segítsetek már

szocske_ Creative Commons License 2016.01.20 0 0 6381

hát ez kész, ami a citi ügyfélszolgálatnál folyik.

November 25 óta küzdök a hitelkártyám csoportos beszedésével...

Akkor elküldték nekem, hogy mit kell megadnom ügyfélazonosítóként: CC<szóköz>hitelkártyaszám.

Kiadtam a megbízást, de gyanús votl ez a szóköz, kiadtam CC<szóköz> nélkül is.

Azóta sem működik, már számtalanszor beszéltem a citiphone bankinggel is, nem látják, biztos a raiffesen ront el valamit.
Telefonon is rákérdeztem, hogy biztosan kell a CC és a szóköz a kártyaszám elé? Igen kell.

Érdeklődtem a raiffeisenben, náluk minden oké, de a citi nem fogadja be, de vissza sem utasítja a kérést.

Írtam még egy üzenetet a citinek a netbankon, erre most azt írják, ne írjak szóközt a CC és a kártyaszám közé.

Vicces, hogy elront valamit egy ügyfélszolgálatos, a többi megerősíti a hülyeséget, majd 2 hónap után kiderül, hogy mégsem úgy kell.

Bár ez még mindig nem biztos, most kiadtam szóköz nélkül a beszedési megbízást, kíváncsi leszek ez működésbe lép-e...

Szánalmas, hogy ennyire hülyék dolgoznak az ügyfélszolgálaton, ha konkrétan rákérdezek a hibára, akkor is automatikusan megerősíti, el sem gondolkozik a kérdésen....

Előzmény: szocske_ (6380)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6380

köszi, azt már kértem, megcsinálták ma annak ellenére, hogy nem látják a csop.beszedést.

 

egy kört már futottam, akkor sem látták bő 2 hét után, de kiderült, hogy nem jó lakcímet adtam meg. az azonosító jó volt.

azt töröltem, és kiadtam egy újabb megbízást, ezt sem látják még, pedig 2 hét már simán eltelt, igaz itt közbejött az év végi sok munkaszünet, nem tudom kell-e a lépésekhez bármilyen emberi beavatkozás/jóváhagyás...

 

mire erste lesz a citi, csak sikerül elintéznem :D

Előzmény: FOMA (6379)
FOMA Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6379

"Azt mondják ehhez nekik kell 30 nap általában, érdeklődjek később..."

 

Pedig 10 napos a GIRO átfutása, utána már látniuk kell. Még arra ügyelj, hogy alapból csak a kötelező minimumot szedik be, külön kell kérni, hogy a teljes összeget.

 

Helyes, az utolsó pillanatig ki kell szedni minden fillért belőlük.:-)

Előzmény: szocske_ (6377)
nyman Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6378

Nekem ket munkanappal korabban terhelik a masik szamlan a beszedest, es a fizetesi harido napon konyvelodik le.

Előzmény: FOMA (6374)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6377

hú, köszi ez hasznos infó, épp most akarom csoportossal fizetni a citit, így az utolsó pár hónapra, amíg lehet :)

mondjuk elég nehezen megy, december közepén adtam ki a raiffeseinnél a csop.beszeédsi megbízást, a citi ma még nem látja.

Azt mondják ehhez nekik kell 30 nap általában, érdeklődjek később...

kíváncsi leszek...

pedig jó kombó, mert

január 11-én elköltöm a pénzt

február 10-én fordulónap

március 1 határidő, ekkor levonják a raiffesen számláról

ott máricus 25 a fordulónap, ami április 10-ig esedékes

 

szóval ha végre sikerül beállítani a csoportos beszedést, akkor 3 hónapig a bank pénzét használhatom, plusz duplán jár a jóváírás, igaz csak 2x1%, de ez legalább igazi magyar forintban :)

Előzmény: FOMA (6374)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6376

köszi a választ!

Előzmény: FOMA (6374)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6375

A bambulás árát megfizettem a november végi számlával, benne volt a fizetési határidő: dec. 15. Minden tartozást rendeztem legutóbb határidőre, erre most jön a kamat. A Life-nál, ha mindent megfizetek határidőre, akkor semmit nem számol fel.

Előzmény: FOMA (6374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!