Keresés

Részletes keresés

Béci 72 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 199

Sziasztok!

 

Euro számlámról már többször utaltam viszonylag kis-100-150- eurós összegeket Görögországba,és Horvátországba.

Mindkét esetben 40-45 euróba került az utalás.Ez hogy lehet?Normális ez,vagy valamit elronthattam?

 

Köszi a segítséget.

Üdv.:

zsuzso100 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 197

Abban esetleg tud valaki segíteni, hogy EU-n kívül, Afrikába hogy a legjobb utalni? Köszönöm!

Bindiii Creative Commons License 2014.06.03 -1 0 196

Tisztelt K&H!

 

Örömmel vesszük, hogy ennyi dolog ingyenes és hivatalosan reagáltak a bejegyzésekre, de nézzük mi kerül pénzbe:

- Önök ma az eurót 297.30 Ft-ért devizaárfolyamon veszik, miközben a hivatalos árfolyam 303,94 Ft. Tehát a devizakonverzión legalább 2% marzsuk van.

- Ha a lent említett úr még ezt forintban felveszi az eurós számlájáról, fizet Önöknek jutalékot, ami 1% + 500 forint.

- Itt még biztos vannak más tételek is, ami elkerülte a figyelmem, de nehéz sajnos ezt a 300 oldalt feldolgozni (https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/media/dokumentum_gyujtok/szamlavezetesi_hirdetmeny.erv-20140701.pdf)

- Azt nem is számoltam, hogy a GBP és a EUR váltáson is van devizakonverziós marzs, tehát itt is bukik az illető.

 

Tehát ha például 1000 eurót forintban kivesz a lent említett úr, akkor kb 969 EUR-nak megfelő forintot kap, és legalább 31 EUR eltűnik baki díjként. Ez eddig több, mint 3% az összeg.

 

Bocsánat, de itt többen vagyunk, akik ezt a jutalékot nem hajlandóan Önöknek és a szektorbeli társaiknak megfizetni.

 

Üdvözlettel,

 

Bindiii 

Előzmény: K&H Csoport (195)
K&H Csoport Creative Commons License 2014.06.03 0 0 195

Üdvözlet!

Olvastuk a kérdésfeltevést, és reméljük, hogy válaszunkkal tudunk segíteni. A konkrét ügylettel kapcsolatban jóval többet kellene tudnunk a minél pontosabb válaszadáshoz, ezért mindenekelőtt azzal a kéréssel indítanánk, hogy feltétlenül keresse meg ügyfélszolgálatunkat a két biztonságos csatorna egyikén, a bank@kh.hu emailcímen, vagy a +36 (1/20/30/70) 335 3355-ös telefonszámon.

 

Amit viszont mindenképpen el tudunk mondani segítségképpen a mai, 2014. június 3-i állapotok szerint:

- lakossági bankszámla esetén a jóváírásért nem számolunk fel díjat.

- mivel EGT-n belüli fizetés, a közvetítő bankok nem számolhatnak fel jutalékot, tehát az indított összeg meg kell, hogy érkezzen a számlára.

- ha felveszi, vagy átutalja, a tranzakciós adót a K&H Bank fizeti meg az államnak, az ügyfél csak a hirdetményben feltüntetett tranzakcióra vonatkozó banki díjat fizeti (kivéve HUF 150 ezer forint összeghatárig, ami díjmentes, ha tett ingyenes készpénz felvételi nyilatkozatot.)

- ha az átutalás devizaneme eltér a kedvezményezett számla devizanemétől, pl. EUR-ot utal HUF számlára, akkor mi végezzük el a konverziót.

- indíthatja úgy is a megbízást, hogy a kedvezményezett számla devizanemében, akkor az angol banknál történik meg a konverzió,

- ha viszont EUR számláról indít EUR-ot, itteni EUR számlára, akkor az átutalt összeget egy az egyben jóváírjuk a K&H-ás bankszámlán, konverzió sincs.

 

Ezzel együtt jó néhány kérdés nyitott maradt - a továbbiakhoz az ügyfélszolgálatunk várja a megkeresését!

 

Üdvözlettel:

K&H

Előzmény: Daralo1982 (191)
Bindiii Creative Commons License 2014.06.01 -1 0 193

Arra figyelj, hogy SEPA-ként add ki az utalást. 5-6 euró biztos lesz az utalás.

Előzmény: macilus (192)
macilus Creative Commons License 2014.06.01 0 0 192

Sziasztok!

Szeretnék a lányomnak Eurót utalni Mországról. Eurós KH számlára tenném be és utalnám Franciao-ba. Jó ez igy vagy nyissak valahol másik számlát és onnan olcsóbb?Tapasztalatlan vok ebben, segitsetek!!Köszi!

Daralo1982 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 191

Szia!

Bocsi de nem értem a kérdést.

https://www.kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/termekek_szolgaltatasok/szamlavezetes/bankszamlak/lakossagi_devizaszamla.html

Szerintem ilyen van. Mondtam hogy nem értek hozzá.meg nem is emlékszem 2006 ban nyitottam.

Előzmény: Bindiii (190)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 190

És milyen alapú számla van mögötte? :)

Előzmény: Daralo1982 (189)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 189

Szia!

Köszi a gyors választ.A k and h csak euro alapu illetve ez az egy magyar kártyám van csak.

De ha forint alapu lenne akkor elöször váltanak eurora aztán azt forintra nem?

Most megyek haza vinnék valamennyit zsebbe de a többit átküldeném csak nem akarok sokat vesziteni meg hogy lehuzzanak.

Szerinted hogy a legjobb csinálni?

Előzmény: Bindiii (188)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 188

De ha haza küldesz, miért nem veszítek fel forintban? Havi 150e Ft-ig ingyenes a készpénzfelvét.

Előzmény: Daralo1982 (186)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 187

Van a KH kártya mögött Euró alapú bankszámla? Ha igen, akkor a SEPA miatt ingyenes az utalás, de ahogy a magyar bankokat ismerem, biztos felszámolnak valami könyvelési tételt vagy valami hasonlót.

 

Max limit is van, kb egy milla font vagy valami hasonló :) Egyszer van váltás, az első utalás 3000 fontig illetve annak megfelelő valutáig ingyenes.

 

Igen, fizetsz tranzakciós adót a magyar államnak mikor a készpénzben felveszed vagy továbbutalod, ezt a bank levonja.

 

Attól függ hogy forintban veszed-e fel vagy euróban. Ha az előbbiben akkor még a váltással is lehúznak. Keress rá: Kondiciós lista K H bankkártya

Előzmény: Daralo1982 (186)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 186

Sziasztok!

 

Lenne egy pár kérdésem a TransferWise-al kapcsolatban.Angliából küldenék haza pénzt de k and h-s euro alapú kártyára.

Akkor csak 1 szer van váltás?Van max limit?Az első utalás tényleg ingyenes?A beérkező pénz után kell valami dijat fizetni,adót? És ez már nem ide vág de mennyiért tudom arról a kártyáról levenni az eurot(tudom a k and h megtudja mondani de hátha ti tudjátok)

Bocsi a lama kérdésekért.

fomec Creative Commons License 2014.05.29 0 0 185

Köszönöm.

Már el is utaltuk. Most a Raiffeisen bank számlaszámát adta meg.

Előzmény: Bindiii (184)
fomec Creative Commons License 2014.05.27 0 0 183

Ja és még egy kérdés, honnan tudom meg a TransferWise forintos számlaszámát? Mert ha jól gondolom a forintom arra fog menni.

 

fomec Creative Commons License 2014.05.27 0 0 182

Szevasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudok-e utalni Hollandiába a TransferWisen keresztül Takarékszövetkezetes számláról vagy csak Axás számláról menne?

Bindiii Creative Commons License 2014.05.05 -1 0 181

Igen, a SEPA irányelv miatt sok minden egyszerűbb lett bankolás szempontjából az EU-ban. De a SWIFT adatok megadásával bárhová lehet szinte a világba utalni, igaz a közbünső bankok néha iszonyatos összegeket szednek le. Az USA meg már 2006 óta hozzáfér a SWIFT utalásokhoz.

Előzmény: nyman (180)
nyman Creative Commons License 2014.05.04 0 0 180

ugy ertem union belul konnyebb utalni, mint indiaba.

 

En havi szinten utalok, illetve utalnak nekem. Union belul 1-2 munkanapon belul ott a penz. Mivel az euros szamlan a "belfoldi utalas" is ingyenes, igy az union belul is az. Igaz az IBAN utalasok adatait meg az usa is megkapja :)

Előzmény: Bindiii (179)
Bindiii Creative Commons License 2014.05.04 -1 0 179

Például?

Előzmény: nyman (178)
nyman Creative Commons License 2014.05.01 0 0 178

union belul azert sokkal egyszerubb

Előzmény: Bindiii (177)
Bindiii Creative Commons License 2014.04.22 -1 0 177

Többször utaltam dán illetve magyar számlákra pénzt, egyszer nem volt bajom. Remélem jól ismered az indiai illetőt, akinek utalnál.

Előzmény: Radha (176)
Radha Creative Commons License 2014.04.21 0 0 176

Sziasztok! Azt szeretném tudni mennyire megbizható a TransferWise? Linkem van, hogy az első utalás ingyenes, de ha nem használom ki ezt a lehetőséget akkor is csak olyan 500Ft költséget emlitenek a 100ezer Ft-nyi utalási szándékomhoz, ami még mindig igen alacsony. Magyarországról szeretnék utalni Indiába, ami mellesleg amúgy is bajos lehet, az indiai bankok szeretnek problémázni mindenen. És ha esetleg nem sikerül az utalás, akkor visszaküldik a magyar számlára, vagy erre nincs semmi garancia? Kicsit félek pénzt küldeni más számlájára, tehetek bármit, ha nem küldenék tovább? Köszi a segitséget!

fuligdejames Creative Commons License 2014.04.03 0 0 175

Szia Crystalheart,

Én is őket használom, teljesen megbízhatók és jelenleg azt hiszem a legolcsóbbak. Ha nem boldogulsz a felülettel, van egy nagyon jó magyar nyelvű segítség oldal képekkel illusztrálva, olvasd át.

Itt az oldal címe: penzkuldes.wywlinks.com

Előzmény: Törölt nick (173)
Bindiii Creative Commons License 2014.04.01 -1 0 174

Igen, szoktam. Pedig egyszerű használni. Megadod a cégnek az IBAN számát, Te meg átutalod a helyi magyar számlájukra a pénzt. Vársz max 2 munkanapot, és értesítenek hogy elutalták a cégnek a pénzt. Mivel fix összeget akarsz utalni, kicsit többet kérnek az árfolyam ingadozás miatt, de a maradékot visszautalják neked később (ezért kérik a magyar számlaszámodat is).

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 173

Látom, látom, bár most megnéztem, nekem kicsit bonyolultnak tűnik az az utalási lap, de majd beleásom magam... És te szoktad is használni, megbízhatóan működik?

Előzmény: Bindiii (172)
Bindiii Creative Commons License 2014.04.01 -1 0 172

Használd a TransferWiset. A költsége min 300 HUF vagy 0.5% + a helyi utalás díja. Árfolyam amit használnak, az aznapi MNB. Olvasd vissza a hozzászólásaimat további infóért.

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 171

Köszönöm, de ah, az úgy már nem buli, akkor már olcsóbb volna a hazai forgalmazótól vásárolni. Fene gondolta volna, hogy több ezer az átutalás.

Előzmény: SwissArmy (170)
SwissArmy Creative Commons License 2014.03.31 0 0 170

Ha minden igaz van SWIFT kódod remélem jól írom, külföldi utaláshoz az kell. Sima utalás egyébként, mint ha belföldre utalnál, kapsz számlaszámot, meg elvileg valamilyen kódot amit a közleménybe kell beírnod. Viszont itt az utalt összeg felett kell még bizonyos összeget fizetni magáért az utalásért ami 2-3 ezer de akár 5.000 Ft is lehet, ez csak az utalás, plusz még a termék ára és esetleg a posta, vámmal meg a 27% áfával nem kell foglalkozni mivel EU-ból rendelsz. A csomaghoz kérj nyomkövetést. PayPal-od gondolom nincs vagy hasonló... Remélem tudtam segíteni, egyébként ilyen utalásnál a bankod tudja a legtöbb segítséget adni, hogy mi mennyi ,meg hogy merre. Hívd fel őket vagy küldj nekik emailt.

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 169

Sziasztok, nem vagyok valami jártas a banki műveletek terén, alig használom, csak néha utalgattam hazánkon belülre. A K&H-nál van sima forint alapú bankszámlánk, és egy németországi webboltból rendelnék valamit 36,4 €-ért. Ezt hogyan lehetne a legésszerűbben megoldani?

Erről a boltról van szó, ennyit tudok az elérhetőségeiről:
http://www.wiederhold-muehlenbau.de/kontakt

Köszönöm!

cet4 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 168

Tud valaki segíteni, hogyan tudnék Kenyába pénzt küldeni a legegyszerűbben?

 

nyman Creative Commons License 2013.12.26 0 0 166

az IBAN szamlaszamnak elegnek kell lennie az union belul.

 

Mas orszag eseteben nem tudom.

 

De meddig tart a nevet megkerdezni? :)

Előzmény: Tamás0916 (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!