Keresés

Részletes keresés

Cichlid15 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 11160

köszi szépen, való igaz. Nem egyszerű ez az egész. Ahogy olvasok utána azt látom, hogy majdnem hogy szakértővé kell váljon az ember, hogy ne csesszék át... ez van..

Előzmény: gárdonyi géza (11159)
gárdonyi géza Creative Commons License 2018.08.28 0 0 11159

Szia,

 

Nem tudom a részleteket, de a rétegrend nem minden. A méretpontosság is fontos, h a hézagokon ne jusson át a szél. CNC-s faipari megmunkálóközpont nélkül legyártott elemek méretpontossága gyengébb mint amazoké. T.

 

Előzmény: Cichlid15 (11158)
Cichlid15 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 11158

Köszi szépen az infót..Persze kérdés hogy milyen vastag fallal és milyen rétegrenddel. Mert van 8 féle.. Gondolom a legolcsóbb jóval szarabb szigetelés szempontjából..

Előzmény: gárdonyi géza (11157)
gárdonyi géza Creative Commons License 2018.08.28 0 0 11157

Szia, Debrecen-Martinkán építettek néhány házat, egyet ismerősömnek. Huzatos volt a ház télen, kifűthetetlen. Eladta az ismerősöm a házat néhány év múlva a tömítetlensége miatt. T.

Előzmény: Cichlid15 (11156)
Cichlid15 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 11156

Ennek a Bege és Bege cégnek a honlapján megnéztem az árakat. Ezek mennyire reálisak? Gépészet nélkül 10 millió alatt kihozható egy 100 nm-es ház. Bár a szállítás költségére és a munkások ellátására nincs ötletem menyi lehet. De a legmagasabb 240 EUR/nm árral számolva is 24 000 EUR (mostani árfolyamon kb. 7.8M Ft) 100 nm + szállítás + alap + a munkások ellátása. Ez elég olcsónak tűnik. Reális vajon?

Előzmény: Shipak13 (11097)
Barbi5566 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 11155

Üdv mindenkinek! Sziasztok😊 Téliesitett faházat szeretnék...de csak most ásom bele magam a témába...Tudtok valami jó mesterbrigádot? Vagy céget? Akinek van ezügyben tapasztalata...egy 30nmes téliesitett faházat kb mennyiből lehet kihozni szerintetek...olyat..ami télen is tényleg lakható..Hálásan köszönöm a válaszokat😊😊😊😊

Shipak13 Creative Commons License 2018.07.09 0 1 11154

Köszönöm mind a 20 másodpercet :)

Előzmény: WRC_555 (11153)
WRC_555 Creative Commons License 2018.07.06 0 1 11153

20 másodperc volt:
https://www.designlakas.hu/szakember/fa-lako-kft

KAPCSOLAT

Telefonszám: 20/474-5761, 28/510-346, 28/510-466

HELYSZÍN

2100, Gödöllő, Jászóvár u. 79.

Előzmény: Shipak13 (11152)
Shipak13 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 11152

Szia,

Hát ez is kérdés :)

Ajánlották őket. Kérnék árajánlatot, de nics weboldal, nincs kapcsolat, semmi...

 

Előzmény: laci8266 (11151)
laci8266 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 11151

Szia! Ez pontosan melyik cég?

Előzmény: Shipak13 (11148)
Shipak13 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 11150

Sziasztok,

Van esetleg információtok erről a cégről?

Fa-Lakó Kft - Gödöllő

 

Weboldal nem elérhető, de céginfó tud róluk.

 

üdv mindenkinek

Shipak13 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 11149

Szia,

CSOK-ot csak hazai kivitelező igénybevételével tudsz igényelni és kapni.

Sőt, építési hitelt is csak akkor.

Indok ( ami értehtő és a hitelt igénybeveő oldaláról is hasznos ):

Az építési tervek és költségvetést figyelembe véve, az összes kivitelezőt ( ha nem generál kivitelező ) megvizsgálják pénzügyi/adózási/adótartozási, stb szempontból.

Ez konkrétan azt jelenti, hogy lekérnek mindent a NAV-tól róla és egyúttal lejelentik a munkából származó várható bevételét. Tehát már év közben tudja a NAV, hogy év végén mennyi össz-adót kell a vállalkozónak fizetnie...

 

Ezt a procedurát külföldi kivitelező esetében nem tudják elvégezni.

Mivel nem csak a hitelt igénybe vevőt akarják védeni, hanem a saját pénzüket is, ha a külföldi kivitelező lelép az előleggel vagy többel és nincs teljesítés,

akkor a pénzintézet nagyon olcsón fog a házadhoz/ingatlanodhoz jutni, de nincs kedvük értékesítéssel tölteni az idejüket és pereskedéssel sem.

Ehhez már nekünk sem lenne kedvünk...

 

Előzmény: Hrbanni (11147)
Shipak13 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 11148

Sziasztok,

Két napja volt a statikus kint a terepen - még csak a telek van meg és rajta egy bontásra váró sávalap - meséli, hogy egy kecskeméti cég, amelyik gerendaházak kivitelezésével foglalkozik,

hogyan is teszi dolgát.

Szerződésben áll a cég egy székely kivitelezővel, aki az alvállalkozóját küldi ide elvégezni a feladatot.

Csúnyán elszabták a leendő házat.

Statikailag életveszélyesnek minősítették és az építést leállítatták.

 

Hazai kivitelező és mégis csúnya nagy anyagi bukta.

 

Hasznos lenne összeállítani azon kivitelezők listáját, akikről pozitív visszajelzések és bizonyíték erejű épületek vannak.

Hrbanni Creative Commons License 2018.06.07 0 1 11147

Szervusztok!

Három cég között őrlödöm, hogy melyiket válasszam: Ubrankovics / Beregszászi / Lovász Zoltán: Fantázia szabadon. 

MIT MONDOTOK? TAPASZTALATOK vmelyik céggel? 

Vagy volt szó itt régen erdélyi cégről. Arra vajon kaphatunk szintén CSOK-ot??? Kit ajánlotok?  

 

Az egyik magyar cég, talán a legjobb árú eddig nekem, az alábbi anyagokkal dolgozik: 

Külső homlokzati falak
60/200 mm dupla nútféderes műszárított, ragasztott fenyő homlokzati boronafal burkolat
egy réteg páraáteresztő fólia
50/200 mm műszárított szerkezeti fenyő vázszerkezet, közötte ISOVER Akuplat hőszigetelés
egy réteg párazáró fólia
30/50 mm névleges méretű szintező lécezés
12,5 mm tűzálló gipszkarton

 

Erről mit gondoltok?? 

KÖSZI A SEGÍTSÉGET

Kotit Creative Commons License 2018.06.05 0 0 11146

Köszönjük a ritkán/újonnan benézők nevében...

Előzmény: lotsi (11145)
lotsi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 11145

Tisztelt fórumozók! 

 

Szeretnék mindenkit lebeszélni arról, hogy a Madafa Bt.-vel szerződjön. A tulajdonos (Á. János) ugyanis büntetett előéletű. Kétszeresen is. Sikkasztás vádjában. Ha valaki ennek az embernek pénzt ad valószínűleg sosem látja viszont.

uuu70 Creative Commons License 2018.05.21 0 1 11144

Köszönöm szépen az infót. 

 

Zs.

Előzmény: drevenice (11143)
drevenice Creative Commons License 2018.05.21 0 1 11143

Nem szeretnék reklámozni senkit, remélem nem is veszi senki annak a válaszom. 

 

www.vipson.ee  Ez az észt cég / és stílus /állt  hozzám a legközelebb :)  A tulaj, Taavi Tuvike  nagyon korrekt és segítő kész volt, amúgy a munkáik alapján megállapítható, hogy profik is, árban pedig korrektek nagyon. Neki volt akkor egy magyar barátja aki  kint is élt Észtországban, ő is nagyon segítőkész volt  és segített anno a közvetítésben, amikor  pár éve árajánlatot kértem tőlük. Írj a tulajnak kezdésnek bátran /angolul /,  ha bármi kérdésed van!!! Később úgy is kiderül  hogy meg van-e még a magyar barát, aki feltételezhetően Neked is tudna segíteni a közvetítésben.

 

Akik még szóba jöttek nálam, és akik nagyon korrektek és segítőkészek voltak.    

 

www.estonianlogcabins.com

 

www.palmatin.com 

 

Bízok benne, hogy tudtam valamit segíteni Neked.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: uuu70 (11141)
elemes Creative Commons License 2018.05.19 0 0 11142

az esztergált rönk meg valahol félúton van a rönk és a gerenda között?

Előzmény: WRC_555 (11140)
uuu70 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 11141

Kedves Drevenice!

 

felkeltette az érdeklődésemet az észt cégekről írt kommentje,

tudna nekem néhány céget ajánlani náluk akivel sikerült kommunikálnia?

 

Előre is köszönöm!

 

Zs.

Előzmény: drevenice (10872)
WRC_555 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 11140

A kettőt örökké keverik szinte mindenhol. Ahogy leírtad, az helyes.

Ezek egyértelműen rönk házak, csak valaki gerendák -nak fordította a sorozat nevét. De aztán sokszor rönköt emlegetnek benne, szóval keverik itt is rendesen, pedig tényleg nem mindegy.

Előzmény: Grossbau (11139)
Grossbau Creative Commons License 2018.04.10 0 0 11139

Megnéztem. Sajnos csak 2 millióm van.

 Ettől függetlenül akkor az a ház rönk vagy gerenda ház ?  

  Az én értelmezésem szerint csak az egyik.

 

 Rönk :  nagyjából megmunkált fatörzs ( pl. csak a kéreg eltávolítva ).

 

 

 Gerenda  bizonyos méretű  fa fűrészárú  hosszirányban is fűrészelve.  Négy oldalon.

Előzmény: WRC_555 (11138)
WRC_555 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 11138

Egy részt megtaláltam, érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=ZCGOgtVMkfY&t=2s

 

Vannak benne árak is :)))

Előzmény: WRC_555 (11119)
WRC_555 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 11137

Miért ne költözhetnél oda? Kinek mi köze hozzá, hogy hol alszol? :)

Előzmény: Pearls72 (11132)
WRC_555 Creative Commons License 2018.04.07 0 1 11136

Röviden:

 A világon semmi sem kellett.

 

Hosszabban:

 Kinéztem egy telket (hozzá tartozik, hogy üdülő övezetben és az eladó önkormányzati dolgozó volt egy másik helységben innen 20km-re) amin volt egy kész sávalap, ami nagyobb volt, mint a beépíthetőség és volt rá egy építési engedély is. Ez nekem természetesen nem volt jó, hiszen nem téglából és nem olyan házat akartam.

Alkudtam 35%-ot és feltételül szabtam, hogy legyen írásos nyoma annak, hogy ide felépülhet akkora ház, mint amekkora az alap. Az építési osztályon ajánlották fel, hogy terveztessem meg a házat, az eladó beadja módosításnak, jóváhagyják (túlméretesen!) és jogerős építési engedéllyel kapom meg a telket.

Építkezéskor az egész utca is tele volt rönkkel, nem csak a telek. Éppen akkor volt ellenőrzés az utcával kapcsolatosan (elvadult telek, engedély nélküli kocsibejárók, stb.stb.) de nem szóltak a területfoglalás miatt.

Egyszer sem voltak kint ellenőrizni később sem, hogy úgy zajlik-e az építkezés, ki épít (külföldiek dolgoztak, elvileg arra is kellett volna valami engedély, de homályos volt, hogy pontosan mi) építési napló és egyéb baromságok.

Amikor készen lett, kellett a használatbavételi és kellett a kéményseprős papír. Kihívtam, kérdezi, hogy hol van a gázkazánhoz a tetőkibúvó? Mondom, az meg minek? 3m alatt van a füstcső, a kazán része, engedély sem kell hozzá, nem hogy tetőkibúvó. Mondja kell. Mondom, ok, majd tavasszal lesz, de most írjuk már meg azt a papírt. Beleegyezett, hogy majd az irodában keres valami adatot, hogy mit is mért és másnap odaadja, csak hívjam hogy merre jár. Másnap hívom, kérdezi hol vagyok, mondom te hol vagy? Mondja hogy az építési osztályon. Kérdezem: és nincs ott melletted az xy? Azt mondja, de. Mondom akkor add már oda neki! :) Odaadta. 10 perc múlva hívom xy-t: Megvan a kéményseprős papír? Meg. Mondom, akkor most már lesz használatbavételi? Azt mondja, persze, hazafelé gyere be hozzám otthonra és odaadom. Így is lett. Ott nála kérdezem, hogy meg se nézed a házat? Azt mondja: majd valamikor beugrunk az asszonnyal, szoktunk arra járni sétálni.

Tavasszal hívtam a kéményseprőt, hogy kész a tetőkibúvó. Mondta, hogy majd megnézi az utcáról, ha erre jár. Később a gázcső fektetést sem ellenőrizte le a gázos. Kérdezte, hogy ki csinálta, mondtam (helyi emberke) azt mondja temessem be nyugodtan a gödröt neki elhiszi hogy szabályos minden.

 

Egyik ember sem kapott egy buznyákot sem! Mindez 2008-ban (vagy 2009-ben?) történt.

 

Szabad felhasználású jelzálog hitel volt felvéve másik ingatlanra, árnyalattal drágább volt mint az építési célú, lényegi különbség nem volt. Gyakorlatilag lehet, hogy a sok szarra el kellett volna költeni a különbséget. Be vagyok állandóra jelentkezve, semmi hátrányát nem érzem annak, hogy nyaraló a minősítés. Eladásnál számíthatna, ha a vevőnek ez számít, de akkor majd jön helyette másik, akinek ez nem szempont. De aki ilyet épít, az általában nem akarja eladni soha :)

 

Szerintem vállalható kompromisszum nyaralóként építeni, a jelen szigetelős agyrém helyzetben meg főleg.

Előzmény: Pearls72 (11134)
Pearls72 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 11135

Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek!
Ha van még gyakorlati tapasztalat, ötlet, tanács azt megköszönném :)

Pearls72 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 11134

És így nyaralóként nem kellett hozzá ez az egész hercehurca?

Előzmény: WRC_555 (11126)
Pearls72 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 11133

A szerkezet egy darabját égetik 30 percig? Az a baj, hogy egy az egyben, a falakat legyártva hoznák el a házat Erdélyből, nekem ne égessék le a fél házat! De még ha ez is lenne a járható út, mi tart ezen 6-8 hónapig? Addig ezek szerint el sem lehet kezdeni az építést.

Előzmény: Shipak13 (11129)
Pearls72 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 11132

Igazából csak azért lenne fontos, hogy ne nyaraló legyen, hogy adott esetben akár oda is költözhessek.

Előzmény: WRC_555 (11126)
Rchárd89 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 11131

Igen ez így igaz ahogy írta, elég a másik forma is, csak ezt ugyan így meg kell magyarázni az önkormányzatnál mikor megkéred a használatba vételi engedélyt, és ha verik az asztalt, h hol az ÉME engedély akkor van gond, hiába mutatod nekik ezt a másik formát amit írtál, nem biztos, h elfogadják, egy ismerősöm járt így, igaz téglaházzal.

Előzmény: Shipak13 (11129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!