Keresés

Részletes keresés

donat88 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17528

Hát nagy igényeink nincsenek, egyedül az hogyolcsó legyen(diákok vagyunk, gyerekek nélkül), a kérdés lényege inkább az, hogy nem kell-e félni attól hogy június 26-án már annyira tele lesz hogy semmit sem találnánk!? 

Előzmény: szervezkedő (17526)
Vén Halász Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17527

 

Lehet, hogy van sok buktató is bizonyára, de én is biztosra akarok menni. Több hónapja lefoglaltam a Hunguest Sun Resort-ban (Herceg Novi) a szállást, sőt az előleget is befizettem. Nem gondolom, hogy bármiféle átverés történt, az ügyintéző is magyar volt.

 

A Plitvicei tavaknál meg a booking.com-on foglatam le a szállást. Visszafelé még nem döntöttem, de valószínűleg a félúton Horvátországban valahol megalszunk egy éjjel ( pl. Posedarje)

 

Kétségteleneül ez kényelmes és biztos, de drágább az egyéb lehetőségeknél. Ezt mindenki maga döntse el. Én stressz mentes nyaralást szeretnék, nem kifáradva 10 órát vezetve és izgulni a szállásért. Napi max 5 órát kívánok vezetni, ez nekem nagyon kényelmes. Egyébként végig Horvátországon megyünk oda-vissza az autópályan.

Előzmény: szervezkedő (17526)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17526

Hogy érdemes e szállást foglalni előre?

 

Szerintem nem, mert sok a buktató.

A közvetítők lenyúlják a pénzed, a fénykép ami alapján döntessz becsapós.

A helyszínen te látod magad mi a portéka és még alkudozni is tudsz!

 

Válaszom kimondottan csak neked szól, az adott kérdésre, figyelembe véve az elmúlt néhány hozzászólást, mint szövegkörnyezetet.

Előzmény: donat88 (17522)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17525

Szerintem is nézz szét az interneten, az a biztos. Nem tudom, hogy honnan mentek, gyerekek mennek-e stb. Én úgy vagyok vele, hogy közel 15 óra kocsikázás után, fáradtan,2 gyerekkel megérkezek akkor már ne keljen szállást keresgélni.

Előzmény: donat88 (17522)
miki_nrg Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17524

Foglaljatok. Mi horvátba járunk. Tavaly voltunk Montenegroba. Hihetetlen mekkora tömegnyomor volt. SOk településen egyáltalán nem volt szállás, max ilyen igénytelen család által kiadottak, ahol a famíliával egy fürdőszoba + konhyát használtok :)

Budvában meg akkora zsúfoltság volt, hogy 3órán át köröztünk a városban és nem tudtam még csak leparkolni sem.

Sutomoret meg senkinek sem ajánlom :)

Ott szenvedtünk 3napot, de az nem nevezhető nyaralásnak ami ott van.

Montenegroban csak egy jó dolog van. Ez pedig az árak., Olcsó minden.

Előzmény: donat88 (17522)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17523

Buzuku House. Itt vannak 2-3-4 ágyas stúdiók és 2-3 szobás apartmanok is. Mindegyikhez van felszerelt kis konyha, fürdő, terasz, tv,légkondi,korlátlan internet és parkoló.

Előzmény: fejo1 (17521)
donat88 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17522

Sziasztok! Én abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy érdemes-e szállást foglalni előre, igazából apartmant keresünk nem hotelt, június 26-tól egy hétre, Budva környékén. Mit tanácsoltok?

köszönöm

fejo1 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17521

Rengeteg szállást megnéztem és kértem ajánlatot az adott időpontra.

Visszaolvasva találtam egy pár hasznos linket is.Egyre több érv szól Ulcinj mellett, így ide orientálódik a keresésünk.

Megtudhatom a apartman nevét ahol Ti is találtatok szállást? Elég baráti az ár.

A külön hálószoba sajnos elégé leszűkití a kínálatot, sok apartmanházban csak studió jellegű apartmanok találhatóak. Köszönöm a pozitív, segítőkész, éptő hozászólásokat.

Előzmény: moncsa03 (17517)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17520

Most vagyok Tivat-ban.

Előzmény: Zoozie (17493)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17519

Valahol egyet kell értenem Szervezkedővel, kicsit rizikós így nekiindulni!!! Én 7 éves korom óra (24éve) járok le az öbölbe, de még mindig órákat töltök a net előtt, merre hogyan....

Bár nekem évek óta ugyanott van a szállás :), viszont 1 gyerekkel át kell szerveznem az egészet, akkor neked 2-vel kicsit bonyolultabb lehet :)

Előzmény: fejo1 (17506)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17518

Üdv,ment egy privát az itt megadott mail címedre.

Előzmény: szervezkedő (17510)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17517

Először is a második útvonalat ajánlanám, szerintem jobb, mint az első ( bár évekkel ezelőtt közlekedtem az elsőn ), mi nem szoktunk erre az útra tranzitszállást igénybe venni...nem szükségszerű... de ha Nektek úgy kényelmesebb akkor természetes.

Másodszor ha homokos partot akartok az a Velika Plaza Ulcinjban. Mi a Velika Plazatól 500 m-re foglaltunk szállást, ingyen internettel, ingyen klímával, ingyen parkolóval egy apartmanházban fejenként 10 euró/éj áron.

Előzmény: fejo1 (17494)
halacs Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17516

A 2 euró/fő/éj elég vicces: mondhattátok volna, hogy csak egy főre kéritek a klímát. :-)

Előzmény: MortalWombat (17514)
MortalWombat Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17515

Szervezkedő, halacs !

 

Ez egy nagyon fontos információ, köszönöm!

A szállásadóval szerintem egyeztetünk a témában, kíváncsi vagyok, tud-e megoldást.

 

MW

 

Előzmény: szervezkedő (17510)
MortalWombat Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17514

Igazából egy kicsit átverve éreztem magam, mert a honlapon éjszakánkánt 55 EUR volt írva árként.

És akkor jött az apróbetűs rész, amit nem vettem észre a honlapon, csak amikor küldték a foglalás visszaigazolást: klíma: 2 EUR/fő/éj.

Így lett 65 EUR/apartman/éj.

Ahogy szokták mondani: Ügyes-ügyes !

Igaz, én is elolvashattam volna figyelmesebben. Na mindegy, ez a 90 EUR nem vág földhöz!

 

Előzmény: halacs (17512)
H_G Creative Commons License 2011.06.06 0 0 17513

És akárcsak Pesten, lehet, sőt érdemes enni a jobb henteseknél is! Van, hogy előre egyeztetni kell, de csevapot meg mindenféle grillhúsokat akár ki is sütnek neked, bár a többség elviszi csak befűszerezve, hiszen kerti grill a legtöbb szálláshoz tartozik.

 

 

 

Előzmény: halacs (17511)
halacs Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17512

Szerintem jó áron kaptátok meg. Kotor nem olcsó hely. Persze sok függ attól is, hol van az az apartman.

Előzmény: MortalWombat (17508)
halacs Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17511

Herveg Noviban Ivo Andric házában 5 euróért levest, választhatóan halas vagy húsos (a hal nem hús :-)) második fogást, plusz desszertnek palacsintát lehet kapni, de másutt is láttam menüt. :-) Szerintem ez elég bevett gyakorlat arrafelé. Ha az egyik nap az egyik helyen, a másik nap másikon étkezel, akkor ez tényleg jó.

Előzmény: MortalWombat (17509)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17510



Hogy ez országszerte szokás e azt nem tudom!

Gondolom hogy egy puccos helyen, kinevetnek ha ilyet szeretnél.

 

Én a saját tapasztalataimat Canj település és annak környezetében szerzem.

Engem itt a nyílt tenger látványának hangulata, a strand mérete és a település könnyű megközelíthetősége fogott meg.


Egy lapon említeni egy éttermet ami Kotorban egy védett óvárosi részen van, vagy egy kis kifőzdét ami Canjban a buszmegálló mellett van, nem lehet.
Tavaly úgy emlékszem 2,5euro volt egy ebéd a buszmegálló mellett.  De ez tényleg szó szerint az út mellett volt!!!

 

Egy nagyon igényes hotel éttermében beszélte le egy ismerősöm a kajálást az idei szezonra. Itt 4 eurot mondtak étkezésenként.

 

Javaslom kérdezzétek meg a szállásadótokat tud e ilyet számotokra biztosítani.

Hogy tudjatok viszonyítani, a  mi környékünkön ez 2,5- 3,5euro volt tavaly.

Előzmény: MortalWombat (17509)
MortalWombat Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17509

Szia!

 

Van vendégünk aki nem szeretne naponta főzőcskézni, hanem kérte érdeklődjem meg, mennyibe kerülne ha befizetnének ebédre vagy vacsorára. Egy közeli hotel éttermében kérdeztem meg. Ők májusban azt mondták a tavalyi 3,5eur áron idén emelnek picit, mert nagyon jók az előfoglalások és megtehetik!!!

 

Nem is gondoltam volna, hogy van ilyen menü-rendszeres étkeztetés.

Ezzel kapcsolatban mennyire nyitottak az éttermek, illetve ez egy bevett gyakorlat Montenegro-ban?

 

MW

Előzmény: szervezkedő (17504)
MortalWombat Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17508

Szia !

 

Mi Kotor-ban foglaltunk szállást, még márciusban.

2 x 4+1 ágyas apartman (két család, mindösszesen 9 fő), július vége-augusztus eleje, 9 éjszaka = 1.170 EUR

Azaz: 65 EUR/éj/apartman

 

MW

Előzmény: halacs (17503)
handras Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17507

Szerintem mi nem foglaltunk anno. Visszafelé biztosan nem. Az egy hegyvidéki száloda, feltételezem, hogy inkább a síszezonra van kihegyezve.

Előzmény: fejo1 (17505)
fejo1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17506

Kedves Szervezkedő!

 

Igazad van.

Febrárban már úgy volt, hogy lefoglaljuk a szállást Beciciben, de annyira bizonytalan volt az indulás időpontja, hogy végül nem küldtük el a foglalót. A gyerek beiratkozása, és  a felvételi időpontja még nem volt megadva.

Köszönöm a linket, és a jó tanácsokat.

Még van időnk foglalni és böngészni.

Hallgatok a tapasztaltabbakra, és remélem sikerrel járunk....

Tartok én is a szezon másságától. Bár nekünk nincs e téren tapasztalatunk, viszont hallom  a világból érkező híreket.

További szép napot!

 

Előzmény: szervezkedő (17496)
fejo1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17505

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Így legalább már két lehetőségünk is van (lesz).

Célszerű előre foglalni, vagy általában talál az ember szabad szobát?

 

 

Előzmény: handras (17498)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17504

Hasonlóak a gondolataim, mindezeket kiegészítik a különböző szabályzók megalkotása, az azokban leírtak  egyre komolyabban vétele stb.

 

(De azért nem szeretném ezt hetente hangoztatni, mert valaki azt hiszi, "hazabeszélek"!)

 

De egyébként jól is elsülhet egy ilyen spontán szálláskeresés. Ahhoz azonban az kell hogy valakinek nagyon ne legyen vendége.

Akinek idén nem lesz, annak sose!!!

 

Van vendégünk aki nem szeretne naponta főzőcskézni, hanem kérte érdeklődjem meg, mennyibe kerülne ha befizetnének ebédre vagy vacsorára. Egy közeli hotel éttermében kérdeztem meg. Ők májusban azt mondták a tavalyi 3,5eur áron idén emelnek picit, mert nagyon jók az előfoglalások és megtehetik!!!

Ha ezt mondják !májusban, Canjban, teljesen elhiszem amit cikkeznek a budvai vagy a kotori öbölben lévő szállások foglaltságával kapcsolatban!!!

 

De halljuk Izabellát!

Mi a véleyénye az ötletelésemről/sünkről?

Tapasztalataitok alapján osztod a vélemyényünket?

(Vagy nálatok tavaly is tömve volt a hotel???!!!)

:-)

Előzmény: halacs (17502)
halacs Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17503

Nekem kicsit karcsúnak tűnik az 50 euró négy személyre, két hálóval, lehetőleg tengerparton, főszezonban, de tényleg okosabb lenne a neten körbenézni kicsit, nehogy ott érjen benneteket kellemetlen meglepetés.

Előzmény: fejo1 (17494)
halacs Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17502

Megelőztél, de remélem, nincs harag, hogy megpróbáltam kitalálni. :-)

Előzmény: szervezkedő (17500)
halacs Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17501

Valszeg arra (nekem legalábbis ez jutott eszembe), hogy az észak-afrikai bizonytalanabb politikai helyzet (Egyiptom, Tunézia) miatt várhatóan sokkal többen választják most a Balkánt, mint a korábbi években. Az e térségbe látogatók száma már eddig is dinamikusan nőtt, főszezonban korántsem olyan egyszerű a helyszínen megfelelő szálláslehetőséget találni, és ez idén szinte biztosan még nehezebb lesz. Én bizony két gyerekkel nem indulnék neki ilyen bátran Montenegróba, pedig a kalandvágy nem hiányzik belőlem sem. :-)

Előzmény: handras (17499)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17500

Októberben majd leírom, mire gondoltam és mindezekből mi az ami sajnos bejött vagy szerencsére nem!!!

handras Creative Commons License 2011.06.05 0 0 17499

"Az idei szezon szerintem picit más lesz mint az eddgiek!" Ezt mire érted?

Előzmény: szervezkedő (17496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!