Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10061

Melyik 3 magyar márkát és hol lehet őket kapni Bp-en?

--

 

Premier, Hevestherm, Fenstherm.

De vannak rajtuk kívül is nagy, nagyobb gyárak, ahol normális minőséget gyártanak, pl. a Plastherm, Győrben. ( A Fensthermmel most éppen küzdök, mert az elmúlt két hétben nem álltak a helyzet magaslatán, a leszállított termékek minőségét illetően)

Előzmény: Huncharles (10060)
Huncharles Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10060

Köszi a választ! Igen, 550-600 lehet reális, esetleg valami kedvezménnyel 550 alá.

 

Akik csinálták azzal nem voltam beépítve, a beépítési minőség miatt. Még most is érzem, hogy húz és nem tudták megcsinálni / nem csinálták meg, úgyhogy azon gondolkozom, hogy tél előtt hívok valami más céget, aki rendesen megcsinálja a párkány és a fal között meg az ablak és a fal között, ahol pur hab van és nem kéne eresztenie...

 

Melyik 3 magyar márkát és hol lehet őket kapni Bp-en? Bár vidékről is jó, ha vállalja cég...

 

Üdv!

Előzmény: fgcs (9866)
m_bence Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10059

Megnéztem itt a fórumon, de szinte csak kérdéseket dobott ki a gép "aluplast 7000" keresésre.

Azt levettem, hogy gyárthatják Lengyelországban és Heves megyében is és hogy az itthoni gyártás a szerencsésebb (megbízhatóság, garancia - ha lehet még et a szót használni :) miatt).

A műanyag nyílászárok nagy képében nem tudom hol a helye ennek a profilnak. Mondjuk, ha a Rehau a holland válogatott, akkor az Alulplast a magyar? vagy mondjuk a svéd? esetleg san Marinó? 

Előzmény: Törölt nick (10058)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10058

Az Aluplast a profil neve, amelyből az ablakot gyártják.

 

Keress rá az aluplast 7000-re és több találatra számíthatsz.

Előzmény: m_bence (10057)
m_bence Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10057

Köszönöm a választ,

A kinézet éppen sereghajtó a szempontok között. :(

Nagyon hajlanék a Jubileum profilos megoldás felé, mert lényegesen olcsóbb a Rehaunál (nem csak egy ablakról van szó), csak zavaró, hogy semmit nem találtam róla - persze pár forgalmazó oldalán olvastam sok szépet, de egy-két független vélemény sokat segít a választásban.

Az Aluplast gyártó cég, vagy technológia elnevezése?

 

Előzmény: Törölt nick (10035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10056

De, ha már ennyit fáradt, akkor most elárulom, hogy ebben a fórumban 2009-ben is már foglalkoztunk az Ön által feszegetett témával, csak akkor més volt a hozzáállása az érdeklődőnek.

 

Ön úgy tesz, mintha fizetnék azért, hogy "szétoffolja" a topikot !

 

Előzmény: andfer (10036)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10055

Nekem idősebb a házam, paraszttéglából:) Gond nincs, még a polcokat is ezzel a csavarral fogattam fel...., a franc aki vesződik a tiplivel:)

 

Van hosszabb csavar is, akár 22 cm is, és ehhez mérten hosszabb kőfúrószár kell a beépítéskor. Ja, és mint már írtam, kerülendő a nagy ütvefúrógép használata.

 

Nem sokkal lesz kisebb az ablak, de viszont lesz egy jól hőszigetelt ablaknyílásod.

Előzmény: Blmc2 (10051)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10054

A fehérvári premieresek is dolgoznak nekem, bár más stílusban építik be az ablakokat, mint Én, de jól dolgoznak.

Előzmény: oregcsoka (10053)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10053

Ja, bocsi, ezt nem tudtam. Én ilyennel még nem találkoztam.

 

Az elöbb majdnem hanyatt dobtam magam: jött egy ujabb ajánlat, melyben csak a takarólécezés munkadíja: 91.500.-Ft. Ez azért már túltesz egy rabláson...

 

Mint kiderült, írtam a Premiereseknek is, csak hát ők még nem válaszoltak...

Előzmény: botsinkai (10050)
botsinkai Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10052

A gipszkarton nem szigetel.

 

Rajzolj egy metszeti skiccet a csomópontról s meglátod, hogy a 3 cm takarás édeskevés.

 

(Az ablaknyílás bontható nagyobbra, ha az áthidaló engedi.)

Előzmény: Blmc2 (10051)
Blmc2 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10051

"A csavar megrepeszti a téglát.." saját kútfőből szedtem :-) Ez egy 1971 körül épült ház, nem tudom milyen minőségű a tégla, én nem bíztam benne, hogy az a 4 cm megfogja, ha épp megreped, akkor fúrtok újabb lyukat a profilon?? Az XPS-t körbe azt jó dolognak tartom, csak annyival is kisebb lesz az ablak :-) A hőhid kérdése: ha belülről gipszkarton lapot kap az ablaknyílás, purhabbal rögzítve, akkor is lesz hőhíd?

 

Előzmény: Törölt nick (10040)
botsinkai Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10050

"Gyárilag" közvetlen téglába hajtásra van kifejlesztve.

 

Előzmény: oregcsoka (10048)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10049

OK, köszi, jó ötlet, kérdés az, hogy megmondják-e?  :-) Mármint az igazat.

Előzmény: Törölt nick (10046)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10048

A profilrögzítő csavart nem műanyag tiplibe szokták behajtani? Csak natúr a téglába? Ez nekem elég durva kivitelezésnek tüni. Pár forintos alaktrészen nem kéne spórolni...

Előzmény: Törölt nick (10040)
botsinkai Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10047

Szigszalag is jó, a glett megfogja amíg kifizetik. :-)

Előzmény: Törölt nick (10043)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10046

Egyszerűen kérdezz rá, hol gyártják az ablakokat:)

 

Az Aluplast az gyanús....

Előzmény: oregcsoka (10045)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10045

Azok között, amiket felsoroltam, nincs Lengyel profil, ugy? A lengyel profilokat milyen fantázianéven árulják vajon?

Előzmény: Törölt nick (10027)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10044

Ja, és igen, tégla épület, harmadik emelet. Arra gondolsz hogy elöbb majd a kömüvesmunkát kell megcsináltatnom, és utána a takaróléceket felraknom?

Előzmény: fgcs (10026)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10043

Ezek a hiltiszalagok, meg.. jóhogy már nem drótozzuk az ablakot..:)

 

Ekkor súlyt, felette a redőny...befelé acélkramlik, az igen:)

Előzmény: botsinkai (10041)
oregcsoka Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10042

Nem, a takarólécek ára külön van, 8842.-Ft/37m.

Egyébként meg, köszönöm a segítséget.

Előzmény: fgcs (10026)
botsinkai Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10041

XPS bélelés nélkül lehet hiltiszalagos rögzítést csinálni, kihajtva a szigetelés alá. :-)

Bár a tokrögzítő csavar 4 centiben megáll a km téglában. :-)

Előzmény: Törölt nick (10040)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10040

Szia !

 

Vá-vá-várj egy kicsit...

 

"ezért az ablakokat a 38-as téglafal külső síkjában szeretném elhelyeztetni,
ehhez az ablak profilra a rögzítéshez fülekre lenne szükség. (A profilba befúrt csavar a téglát megrepesztené.) A szigetelés befordításával nem kellene bajlódni.
Belső ablakpárkány kell csak így egyenlőre, a külső a szigetelés után kerülne fel.

A redőny lefutóját úgy kellene elhelyezni, hogy a síkba helyezett ablakprofilra a külső hőszigetelés kb. 3 cmre ráfedjen."

 

Meglehet csinálni, de az a "csavar megrepeszti a téglát", ez honnan jött?

 

Ha rosszul fúrnak elő, pl. nagy teljesítrményű ütvefúróval, akkor az megrepeszti a téglát, de a csavar nem szokta.

A kisméretű téglába "akkorát fog" a csavar, hogy ihaj..., de  a füleket is rögzíteni kell, úgyhogy ez csak kivitelezőtől függ.

 

Ha már 18 cm szigetelés megy a falra, miért nem béleled ki az ablaknyílást, mondjuk 5-6 cm xps-el ?

 

Szerinted az jó, ha csak 3 cm szigetelés van rálógatva az ablakra? Nagyobb lesz a hőhíd, mint gondolnád.

 

Végső soron megoldható amit írtál, de mit szólsz az Én variációmhoz?

Előzmény: Blmc2 (10037)
botsinkai Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10039

"résszellőzős vasalat, vagy résszellőzők kellenek."

 

Tipp: Ha már ilyen házat csinálsz, akkor inkább szellőzőrendszerben gondolkodj...

Előzmény: Blmc2 (10037)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10038

Ezt eddig id tudtuk...

 

zárjuk a témát mertt uncsi:(

Előzmény: andfer (10036)
Blmc2 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10037

Sziasztok! Az ablakos szakemberek segítségét kérném!

"Röviden" leírnám az elképzelésemet:

A ház kisméretű tömör téglából épült, 38-as fal.
2 db egyforma ablak cseréjéről, beépítéséről lenne szó.

A meglévő ablakok fölött redőnyszekrények vannak, melyeket elbontva a falon az ablaknyílás 204x180 cm-re adódik.
(Belül a szobában mértem a falnyílás méretét.)

A régi ablakok 3 szárnyúak voltak, az új ablakoknak is hasonlónak kellene lennie:
1 szárny bukó-nyíló, tokosztó, kétszárnyú ablak: középen nyíló, másik szárny bukó-nyíló.
BNY-tok-(NY-BNY) Nem tudom helyesen írtam-e, de remélem érthető.

Az ablakra ráépített tokos redőnyt szeretnék, amely 1/3-ad 2/3-ad arányban osztva lenne, az ablakszárnyaknak megfelelően.
Az 1/3-os részre szúnyogháló roló is kellene, a 2/3-os részre opcióként.

A szobában a parapet magassága 85 cm, erre 10 cm kerülne ráépítésre Ytong válaszfaltéglából,
az ablak függőleges mérete így a ráépített redőnytokkal együtt 170 cm lehet.

A házra valószínűleg 18 cm hőszigetelés fog kerülni, ezért az ablakokat a 38-as téglafal külső síkjában szeretném elhelyeztetni,
ehhez az ablak profilra a rögzítéshez fülekre lenne szükség. (A profilba befúrt csavar a téglát megrepesztené.)

A szigetelés befordításával nem kellene bajlódni.
Belső ablakpárkány kell csak így egyenlőre, a külső a szigetelés után kerülne fel.

A redőny lefutóját úgy kellene elhelyezni, hogy a síkba helyezett ablakprofilra a külső hőszigetelés kb. 3 cmre ráfedjen.
A redőnynek belülről szerelhetőnek kellene lennie így a külső hőszigetelés azt is eltakarná.

Az új ablaknak meg kell felelnie az alacsony energiájú/passzív ház követelményeinek,
műanyag ablakokra gondoltam, 3 rétegű üvegezéssel, TPS távtartókkal, résszellőzős vasalat, vagy résszellőzők kellenek.
 
Kömmerling Prémium-Line 88+ vagy hasonlóan jó profil jöhet számításba. Az üveg Ug= 0,6 W/m2K legyen, a tok 1,0 W/m2K vagy jobb.

A mérnökkamara honlapján van egy-két előadásanyag a várható épületenergetikai követelményekről, ezért gondoltam, hogy egy jó ablak hosszú távon is megfelelne. http://mmk.hu/?p=7912

 

A kérdésem végső soron az, hogy a beépítés így kivitelezhető-e?

andfer Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10036

A "garancia", jótállás és szavatosság fogalmai nem tiszták, alapozva a forumban megjenet hozzászólásokra. Mondjuk a kereskedőnek, gyártónak kötelezően kell tudnia, a vásárlótól már nem várható el.

Szögezzük le, garancia a magyar jogrendben nincs.

Jótállás és szavatosság pedig van, amit helytelenül használnak.

A jótállásról (most nyílászárókra vonatkoztatom):

151/2003. (IX. 22.) Kormány rendelet - az egyes tartós fogyasztási cikkere vonatkozó kötelező jótállásról - vonatkozik.

A szavatosságról:

1959. évi IV. törvény - a Polgári törvénykönyvről - XXV. fejezet 305-311/A. § vonatkozik.

Még egy fontos jogszabály:

2008. évi XLVII. törvény - a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról. 5; 6; 7. § különösen figyelemre méltó.

Az ilyen "garanciális" megtévesztésekre a hatóság már vizsgálatot kezdeményezhet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10035

Kinézetre neked melyik tetszik?

 

Ha szereted a szögletes formákat, akkor Rehau, bár az ára magasabb. Itt csak a Rehau nevet kell megfizetni, semmi extra, ilyen kinézetű ablak millió van a piacon.

 

Jubileum...Aluplast 7000 profil, nem rossz, szerintem a hőszigetelési tulajdonságai jobbak a Rehaunál.....megéri az árát.

 

 

Előzmény: m_bence (10033)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10034

Sejtettem, hogy nem szabadságon vagy:))

Előzmény: kiss_atti (10032)
m_bence Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10033

Kedves Szakértők!

Egy ideje követem a topikot, általában megtaláltam a kérdéseimre a választ. Most nem, kérlek segítsetek.

ugyanaz az ablak -

Roplasto 7001           99 e

Jubileum 80 profilból 156 e

Rehau euro 70 profilból 220 e

a vasalat az utóbbi kettőnél maco multitrend, üvegezés 3 rétegű.

A Roplastoval nem foglalkoznék, csak a teljesség miatt írtam még le. Igazából a Jubileum 80-as profilt nem tudom hová tenni. Fontos az ár, de a minőség is. Tud valaki érdemben nyilatkozni róla? Jót, vagy rosszat, mindkettő segít.

Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2011.03.29 0 0 10032

Én Laudat topictárs eseténél megfogadtam

 

- ezt később megszegtem, de többet nem teszem -, hogy az andfer típusú topictársak felvetéseit ( vállalva a "megbízhatatlan-átverős-nagypofájú-arrogáns-szemétláda ablakos" titulus megszerzését) egészen egyszerűen figyelmen kívül hagyom.

 

Elolvasni - sajnos - muszáj, de reagálni soha többé, semmilyen formában nem fogok.

A T. Kollégák meg majd tesznek belátásuk szerint.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!