Keresés

Részletes keresés

kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1785

Zéta!

 

Küldöm 1000-rel. Ma 15órát hallgattam a ma hajnalt is beleszámítva.

Teljes káoszt okoztam ma az agyamnak és du.-án 30perces szünetet tartva elégedetten hallottam, hogy jóval halkabb volt :-)

Előzmény: zéta_ (1767)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1784

Köszi mester! :-)

 

Ha valaki feladja és lemond az az ő dolga, az ő élete. Én másként gondolkozom, és élem az életem.

Majd mikor beírok, hogy vége elengedtem a tinnitusom ő majd csak néz ki arcán....... :D

Előzmény: Faterik (1782)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1783

Jövő kedden meg az én sorsom is eldől.Igy azért már lényegesen több kezelési lehetőség adódik,hogy elmúlt a nagyothallásom.Dokiné majd átnéz mindent megcsavarja a haját,sóhajt,és tudja mit János,ha már a nagyotthallása rendeződött inditsunk meg egy szteroidot meg még egy infuziot, de szép álom lenne Istenem,és ki tudja,még valósággá is válhat :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1782

Kick 75,én veled vagyok.

Hagyjátok ezt az embert,én tudom mennyit küzdött és küzd.

Mindenki csinálja meg legalább annak a felét,amit mi ketten elkövetünk.....

kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1781

Faterik!!

 

Igazad van, de attól még a szomszéd tehene is dögöljön meg nem a kedvenc mondásaim közé tartozik......

De hagyjuk is enciánnal más dimenzióban mozgunk. Hamar kiismerem ez ilyet......

Téma lezárva nálam!!

Előzmény: Faterik (1779)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1780

Kick 75 te már tényleg mindent elkövettél.

Egyébként encian,pont ma beszéltem a neurologusommal hogy ritka esetben hallott már olyat hogy percepcios veszteséggel se zúgott valakinek élete végéig a füle.

 

Pláne,nálam,még jobb,hiszen nálam nincs már nagyothallás csak zúgás.

 

Csak hiszek neki,ő irta a Neurologia cimű egyetemi tankönyvet.......

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1779

Jó,Kick 75,azért enciánnak már biztos több éve zúg a füle,és nagyon elkeseredett,én meg tudom érteni,szeressük egymást gyerekek ezzel a kurva betegséggel.

 

Én sem iszok még a medve bőrére,mert még nálam is fennáll a lehetősége,hogy azt mondja a dokiné hogy hallgassak rádiót,szóval ez azért tényleg nem teljesen olyan mint a rák.

 

Hogy áll a hangterápiád?

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1778
Én nem tudok róla hogy letezne, de ez semmit nem jelent... :)
Előzmény: Faterik (1776)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1777

encián!!!!

 

Maszlag ember??? Akkor azoknak mond akik tényleg kigyógyúltak a rákból stb. vért izzadva, hogy maszlag!

Lehet meglincselnének érte......

Előzmény: encián (1766)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1776

Ezt az ideggyök dolgot egyébként Kick 75-től vettem,mert iszonyú jól hangzik :D

Én azt értem alatta,hogy az már nagyon nagy szint :D

Zita,létezik ideggyök?

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1775

Nem csak belső fül vizsgálatot csináltak hanem tympanometriát is,meg stapedius reflex vizsgálatot is,ilyen pumpát tettek a fülembe és kijöttek kriksz-krakszok hogy ear volume -0,78 meg canal meg ilyenek,ez már nagyon nagy szint.

 

Azt montdták tympanogram is tökéletes,és amin majd betojtam azt irták többek között a papirra (még az ideggyököt is megnézték meg a nyálmirigyet):dobhártya gyöngyházfényű :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1774

Láttatok volna a klinikán....előző nap:akkor biztos itt lesz a professzor úr holnap? Igen,itt lesz.

 

Ma,Galambos János jöjjön be,mindenféle vizsgálat,mondtam tessék mondani mit kell csinálni és úgy csinálom,jó.Megy Bencsik doktornőhöz kedden,vigyen magával egy friss audiometriát is,olyan izgatott voltam hogy még az asszisztens nőt is doktornőnek szólitottam,hogy ilyen jó lesz.8-tól lehetett bejelentkezni,9-11-ig rendelés,én már negyed 8-kor kávéztam a büfében.....

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1773

Jani, pörögsz mint a búgócsiga... :D :)

Előzmény: Faterik (1772)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1772

Jaj,ezt muszáj megosztanom veletek,ez akkor irtam még decemberben amikor még semmit nem mozdult az audiometria,és nagyon erős fülzúgásom volt.Nem is a kérdésem a poén,hanem a válasz (nem irtam meg hány éves vagyok :D)

 

Tisztelt Doktor Úr! 

Hallásvizsgálaton megállapitást nyert,hogy enyhe fokú perceptiv halláscsökkenésem van,mely fülzúgással jár. 
Bejártam ugrot-berket:vérkép jó-koleszterin kicsit magas-neurologusnál is voltam,pszichiátrián is megvizsgáltak ott generalizált szorongást és disztimiát állapitottak meg a zúgás miatt. 

Neurologus végeztett koponya MR vizsgálatot mely negativ lett. 
Infuzios kezelésen részt vettem,Nootropilt,Chinotalt szedem. 

"Neurologia:Bal oldalra tekintéskor I.fokú rotatoros nisztagmus,tudat ép,kifelé pillatremor,jobb bulbus kijjebb áll időnként,Rinné mko pos,Weber nem lat,renyhébb FV-i élénkebb AV-i reflexek.Hyperhidrotikus tenyerek,Pontos célmozgások,törzsataxiás próbák negativak,Nyelv nem devial" 

Fülzúgásom csökkentése céljából hamarosan intratympanalis szteroid kezelésem fog következni. 



Kérdésem a főorvos Úrhoz,mennyire számit jónak a neurologiai státusz,illetőleg hogy ennek a belső fülbe juttatott szteroidnak-az immunrendszer átmeneti gyengülése mellett persze-lehetnek e káros 
agyi szövödményei. 

Hozzá kell tennem hogy vérnyomásom 5 éve magas (Mater Hypertonias) irta a neurologus a papirra,ez most a Chinotal hatására rendeződött:128/80 pulzus:80 

Válaszát köszönettel fogadom:János



Ezek korral járó tünetek, nagyobb jelentőségük nincs.

Székely György idegsebész

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1771

Encián! Én magam se mondom hogy biztos kigyógyulok a tinnitusból,de igy már nagyon komoly remény van,hogy nincs hallásvesztés,csak zúgás.

 

Ez is csak a pótselejtező lehetősége,és lehet úgy kiüt a tinnitus ebben mint a magyar foci válogatottat 98-ban Jugoszlávia,de én már ezért rengeteget küzdöttem.

 

Kick 75-től se vegyük el a reményt,le a kalapppal hogy mindent megtett,én tudom az egész történetét,még tibeti hangtálterápián is volt,szóval hasonlitunk Kick-el,csak én inkább az orvosi vonalon haladok előre,ő szivesen kipróbál alternativ lehetőségeket is,persze ő is rengeteget volt orvosnál.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1770

encián hozzászólása nem is Neked szólt Jani... :D hanem kick-nek, 1703.

Előzmény: Faterik (1768)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1769

A Milgammaval vigyázz és ne adagold túl, mert a B6-vitamin túl nagy adagban paradox módon neuropathiat okozhat. Vagy az egyiket szedd, vagy a másikat. Szerintem a Milgamma N-et nyomassad, reggel-este 2-2 ha bírja a pénztárcád...

Előzmény: Faterik (1765)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1768

Encián!

 

Én elhiszem hogy rossz az állapotod,és sokkal könnyebb kikezelni igy a zúgást,mert már nincs perceptiv halláscsökkenés-de én ehhez kedves Encián 16 orvosnál voltam,és 10 féle gyógyszert szedtem,voltam infuzios kezelésen is,és úgy látszik azok a "kegyszerek" amiket már csak a remény miatt szedetnek,nálam beváltak.

 

Ma is három orvosnál voltam,és hullafáradtan estem haza,szóval ne haragudj,de valahol megérdemlem a javulást!

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1767

Zsolt, te hogy állsz a privát hangterápiával? :-)

encián Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1766

Maszlag - már ne haragudj...

Vannak dolgok, amiket el kell fogadni, és aszerint (túl)élni.

Előzmény: kick75 (1703)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1765

Persze,ehhez tudni kell,hogy folyamatosan eszem a Chinotalt,Nootropilt,Milgammat,Milgamma-N-et,még kocsmába se megyek,meg sehova ahol legkissebb zaj van,és eszem a kalciumot meg rengeteg vitamint.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1764

Nem mondod... :D gyanús volt nekem, hogy nem válaszoltál elsőre!! :D Úristen, de jó neked!! nekem a jobb oldalon 20 dB-re mérték be a héten is, és estére mindig rohadtul felhangosodik, meg mintha már áthallanám a bal oldalra is...

 

5 és 15 dB? nemár! azt simán lenyomja a Solu-medrol vénásan, sztem...

Előzmény: Faterik (1763)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1763

Bal oldalt 15 dB,jobb oldalon 5 dB-es tinnitust állapitottak meg.

Muszáj hogy elhiggyem,hiszen ennél jobban már sehol sem tudnak kivizsgálni,jó röhögjetek ki,de még ebből is ki akarok gyógyulni,és igy hogy eltűnt a perceptios veszteség,csak a zúgás van,megnyilt előttem Bencsik doktornőnél a pótselejtező lehetősége a kezelést illetően.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1762
Es hány dB-re mérték be ma az audion?
Előzmény: Faterik (1761)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1761

A neurologusom is nagyon örült,átnézte a papirjaimat.

Megállapitása:

"Audiometria teljesen helyreállt,hypacusis nincs,csak tinnitus.Hangulata fluctuáló,zúgás intenzitása csökkent"

 

Persze,az én hangulatom fluctuáló,nem a fülzúgásé :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1760
ZITA!És tényleg sok gyógyszertárat bejártam egyiknél mondtam is mondják meg öszintén ha betiltották de esküdöztek hogy elfogyott büszkén mutogattam ma Zitának...az audiometria feljavulását percepcio eltünését :D
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1759

marosz, Neked mióta tart a zúgás/sípolás?

Előzmény: marosz (1757)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1758

Még jó hogy nem jöttél vissza a Rivódért Jani, mert asszem megint hiánycikk lett és délutánra nálunk el is fogyott...

bemérték végre az audiometrián az erősséget? Kíváncsi lennék, hány dB-el süvít neked...

Előzmény: Faterik (1749)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1757

Na ugye..megerősítettél Te is

köszönöm

Én hiszek benne nagyon, csak sakkoznom kell mit válasszak, mert a pénzem véges(orvosok,masszőrök,akupunktúra,mágnesterápia,....stb... 

Előzmény: pret 34 (1756)
pret 34 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1756

Egyenlore a talpmasszazst es nyakmasszazst probaltam egyszer. A talpmasszazs nagyon hasznos volt (azert probaltam meg, mert olvastam neten, hogy egy srac probalta sok mas mindennel egyutt - tobbek kozott akkupunkturaval - es neki vegul elmult a zugas).
A talpon allitolag minden szervnek megvan a helye es ennek megfeleloen masszirozzak. Ezt eddig nem is tudtam, es valoban kihozta a csaj, hogy a fulnel van valami gond. Emellett a nyakmasszazsnal azt is megmondta, hogy mivel a jobb oldal volt gorcsosebb erzesileg, ott sipol a fulem - ez szerinte azt jelenti, hogy tul sokat aggodom a jovon, ami tenyleg igaz. A bal oldalra azt mondta, hogy az a multon valo problemazast jelentene. Lehet az egesz butasag, meg az ilyen, errol arrol kitalaltunk ezt azt dolgokban nem hiszek, de fura modon tobb dolgot is eltalalt, anelkul, hogy mondtam volna neki ezekrol barmit is. Igy  talpmasszazsra meg megyek. Emellett meg akkupunkturat tervezek, mert arrol is jokat olvastam.

Előzmény: marosz (1723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!