Keresés

Részletes keresés

dumb20 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 9458
Ez borzalom, bocs

http://www.youtube.com/watch?v=voj2Hwsovpo

http://www.youtube.com/watch?v=_gY7bUSUsm0&feature=related
Előzmény: dumb20 (9457)
dumb20 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 9457
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=voj2Hwsovpo" target="_blank">1</a> <a href="http://www.youtube.com/watch?v=_gY7bUSUsm0&feature=related" target="_blank">2</a>
Előzmény: dumb20 (9456)
dumb20 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 9456
Két kedvenc jelenetem a Szuperhekusokból :) ű



<a href="http://www.youtube.com/watch?v=voj2Hwsovpo" target="_blank"></a>
Jánosi András Imre Creative Commons License 2010.06.05 0 0 9455
Kedves Rajongók, BS&TH kedvelők!

Látom itt is, és az Xpress fórumain is sokan nincsenek megelégedve a mostani és a közelmúltban megjelent BS-TH kiadásokkal. Így vagyok ezzel én is, nagyon felháborítónak tartom, hogy a 21. században ilyen rossz kiadások előfordulhatnak. Összegyűjtöttem egy helyre, melyik kiadásnál mit szúrtak el. Kivétel nélkül mindegyikben volt vmi hiba. Itt egy bizonyos kiadó kiadványairól van szó, akit most nem nevezek meg, úgyis mindenki tudni fogja melyik az.


Lucky Luke: Vágott kópia, eredeti képarányra ráhúzott vászon, hogy minél kevesebbet lássunk a filmből, mindezt csak azért hogy 16/9-esnek tűnjön. Nem eredeti 16/9-es film van a lemezen.
Kiadhatták volna francia hanggal is vágatlanul, de ők ragaszkodtak az angol nyelvhez és ezzel mindenki szívott, mert nézhetjük vágottan.

Luky Luke sorozat:
Teljesen digitális képpel volt meghírdetve, erre ezzel szemben ugyan jó minőségű, de csak TV kópia került a lemezre.
Egy-két rész főcíménél a hang megakad, ami nagyon zavaró, ezt kilehetett volna küszöbölni egy kis technikai odafigyeléssel.

Luke menyasszonya c. részben a verekedés után, mikor a férfiak falujába érnek, egyszer megakad a hang, ezt ki lehetett volna javítani a mai technikával.

Big Man:
VHS minőségű kép. Létezik sokkal szebb kiadás is, csak körül kellett volna nézni. A Film+ szebb képpel adja. De ez még hagyján: A hang VHS minőségű, pár
résznél zajos!!! Ez hogy lehet 2010-ben? Amatőr módon digizték, feljavítás nélkül. Sok helyen nyekereg a hang, mintha valami húzná a VHS szalagot.

A Bumeráng című részben egy jelentben, mikor Bud Spencer telefonon beszél a főnökével, többször is akadozik a hang. Ejnye! Javítani lehetett volna. Nem egy
ősrégi szinkronról van szó. Ugyanez van, amikor a kocsi belezuhan a tengerbe, a hang 2-3 helyen megáll zuhánás közben egy picit.

Viva Django: Mint ahogy többen is mondták már, a szinkron tényleg nem jó, elkapkodott. Nem illik ehhez a filmhez, látszik, hogy csak sebtiben csinálták, hogy
minél olcsóbb legyen.
A weboldalán 3-4 féle borító terv volt kihirdetve. Az első 2-3 nagyon illett volna grafikailag a filmhez, de annyit ültek rajta, hogy a végén kaptunk egy sz*r gyorsan összedobott borítót.

Aladdin: Erős zörej, a szűrés miatt - cccc hang keletkezik ha épp olyan TV-n, vagy szoftverrel nézi az ember. Sok jelentnél hallható. Tompa. Hol maradt a
feljavítás? Egy 88-as szinkronnak nem így kéne kinéznie...
Nos igen, Xpressen írta is valaki, hogy régen ő szűrte ezt a hangot, amit rátettek a kiadásra.

Morcos misszionáriusok: Belekontárkodtak a főcímbe, az 1. szinkron címét rávágták a 2. szinkron címe helyett. Nagyon zavaró a hangváltás. Nem írom le bőven,előttem már kifejtették páran. Barbár munka!

Szél dühe: A hang szinte egész végig nagyon zúg, nagyon rossz minőség! A kisujjukat sem mozdították, hogy valamit megpróbáljanak kezdeni a hanggal.

Élet vagy halál: Rettenetesen zörejes hang, egész film alatt recseg - cccc hang keletkezik szintén, az előbbiekben említett módon. a képminőség megint nem
restaurált, egy rossz VHS képet kaptunk 2010-ben, mintha valami régi elhasznált, tönkremenőfélben lévő celluloid kópiát néznénk. Kurva bosszantó. Miért nem
lehetett ezt is a szép olasz kópiával kiadni, mint az Aladdint vagy a Fordítsd odát, meg a Viva Djangot? Biztos azért, mert megint ragaszkodtak az angol
nyelvhez, és ott ez a kópia járja. Ezért szívunk, ezért kaptunk szar minőséget.

Stábtagok lehagyása - az elején a főszereplők, és a cím felolvasása után hiányzik a film egyéb szereplőinek, fényképező, rendező bekonferálása, illetve a
végén a magyar hangok és szinkronstúdió felolvasása. Kontár munka! Az eredeti szinkront így alkották meg. Mi jogon fosztják meg a nézőt, vásárlót ettől az
élménytől? Mert a kiadónak úgy tetszik? Nem a kiadónak készül a kiadvány, hanem nekünk. Hihetetlen, hogy mit meg nem engednek maguknak.

A hang ennél a kiadványnál olyan rossz minőség, hogy már semmilyen kifinomult eszköz sem kell ahhoz, hogy kitűnjön: számítógépen nézve előbukkannak a hibák,
és hallható ez a zuhanyzó-lefolyóhoz hasonló hang, amit többen is említettek az Aladdinnál. Így kiadni valamit a pofátlanság teteje, a vásárló semmibe
vevése. 1 Ft-ot nem ér a kiadvány, nemhogy 990-et. Kukába lenne a helye! Ez a lemez a kiadó egyik nagy szégyene! Trehány munka!
A mai napig adják TV-ben nagyon szép hangminőséggel.


Köszönjük ennek a kiadónak ezt a sok kellemetlenséget a kiadásokkal kapcsolatban! Várjuk a következő hibákat a Bosszú El Pasóban DVD-n, hadd menjen fel megint a pumpa bennünk!
Ha ennyire nem értetek a DVD kiadáshoz kár ezzel foglalkozni, inkább ne adjatok ki több BSTH-t. Ezzel csak tovább szaporítjátok a hibás BSTH DVD-k számát,
még akkor is ha csak jót akartok. Vagy keressetek meg több filmrajongót a kiadás előtt, mert mindenkinek más forrásból van meg szinkronja és a lehető legjobbat
rátenni, nem az első rossz minőségű kapottat. Ha már nem a TV csatornától vagy a Moképtől szerzitek be, mert ez egyértelmű, pedig az sokkal odébb lenne
minőségben.
Ezt a sok hibát már sehogy sem lehet kimagyarázni.
Egy-kettőt még elnéz az ember, de ezt a rakás hibás lemezt már nem lehet lenyelni.

Nem muszáj senkinek sem egyet érteni, de nekem ezek meglátásaim, a véleményem. Én mindenesetre igazat adok az itteni fórumózóknak, Jorry BSTH Hubnak, Zoli_78-nak, Carlos Monzo-nak, és az Xpress-ező sok hozzászólóknak is - Jorry JGM hozzászólásainak (Aladdin, Élet vagy halál), Nice (Aladdin), Joe Thanks kritikáinak (Aladdin, Big Man, Morcos, stb...), Dalmát, Tomas (Élet vagy halál, szél dühe.....), DVDZoom (Aladdin), és mindenkinek, aki hozzászólt a témához.

Ez az összeállítás azért is készült, hogy sokan átlássák, hogy melyik kiadásnak milyen hibája van, és hogy azért nem kell úgy dicsőíteni ezt a kiadót sem,
mert a rajongókkal és a filmkedvelőkkel mit sem tőrödve, saját belátása szerint cselekszik, hanghibákkal nem mentes lemezekkel dolgozik, mert úgy olcsóbb
beszerezni, és nem stúdió minőséggel szűrnek! Nem csak bSTH nál tapasztalható ez, lehetett olvasni az xpress fórumain egyéb kiadványaiknál is.
Tudom, mindig azt mondják, örüljünk, hogy legalább megjelent. Minek örüljünk? Annak , hogy elárasztanak minket hibás, rossz minőségű kiadványokkal?
Látszik, hogy gyorsan akartak kiadni több filmet, csak legyenek túl rajta. Úgy néz ki, a kiadónak se a minőség számít, hanem a mennyiség és az ebből származó
bevételi haszon.

Reméljük a Bosszú El Pasóbanra már odafigyelnek mind kép, mind pedig hang tekintetében, és nem ilyen zajos, agyonszűrt, zúgós, rossz minőségű hangot fogunk kapni, hanem olyat legalább, mint amilyen a Morcos misszionáriusokon lévő, olyat amilyet e remek alkotás megérdemel. A legtöbb esetben úgy néz ki a magyar hang minőségével és beszerzésével vannak itt gondok, érdekes hogy hogy lehet ilyen kiadványokat a piacra dobni. Régen ilyen nem lehetett volna.
Jóhiszeműen megvettem én is minden kiadványukat, és egytől-egyig csalódás lett a vége. Miért kell a vásárlókat becsapni, miért kell a vásárlók bizalmát megfosztani? Kiváncsi lennék, ha visszavinném nekik a hibás lemezeket, akkor vissza adnák-e az érte kifizetett pénzt, mivel nem azt kaptam a pénzemért, amit vártam, ami járt volna. A hangminőségek a minimális követelményeknek sem felelnek meg.
Mindenesetre jobb óvakodni ettől a kiadótól, mert nem képesek semmit normálisan megjelentetni, csak pénzpazarlás az egész!

Jánosi András Imre
cstan Creative Commons License 2010.06.05 0 0 9454
nah ugy latom par oldal regeny es az eletem tortenete megtortent.... es kiborult a bili:)))) .. mar vartam

megkerlek benneteket, hogy csak kulturaltan....

Jorrynak csak azt tudnam tanacsolni, hogy irjon egy konyvet az eleterol, a filmes-zenei szakmarol a mikentjerol, hogyanjarol... biztos nagyon nagyon sok embert erdekel es penzt is ki ad erte....

akit nem erdekel amugy, az csak atgorgeti itt a topicban (mint az emberek 90%) a tobbiek meg megveszik majd a konyvet:)

legkozelebb probalkozz meg harom negy sorban.... koszi:)

Angyalka nővér Creative Commons License 2010.06.04 0 0 9453
Idézet, néhány Jorryval folytatott beszélgetésből:

2005 szeptemberi beszélgetés:

Banános Joe - Bujtor szinnal:
[20:59:37] <[OP]Jorry_(JGM)> nézd meg a Banános Joet.
[20:59:57] <[OP]Jorry_(JGM)> eredetileg az is Bujtor.. de Kránitz még akkor szinkronizálta amikor tudtak szinkront késziteni.


BUDTERENCEWORLD:
[21:15:27] <[OP]Jorry_(JGM)> no.. készületben illetve hamarosan éppítés alatt is lesz. egy hely.. ami lényegiben egy BUDTERENCEWORLD lesz.
[21:15:38] <[OP]Jorry_(JGM)> de a HUB nevét viseli majd magán.
[21:15:46] <[OP]Jorry_(JGM)> filmekből helyek stb lesznek épitve.
[21:15:58] <[OP]Jorry_(JGM)> és ott rendszeres vendékel lesznek..
[21:16:06] <[OP]Jorry_(JGM)> Bujtor, Újréti.
[21:16:38] <OP]Jorry_(JGM)> Helyileg Budapesten.. a hely pedig kiválasztás alatt van.
[21:18:24] <[OP]Jorry_(JGM)> ez nem egy külön 1x helynek épül.. hanem hasonlóan McDonalds, Burger K.. sb hez.. de nem kajálda.
[21:18:58] <[OP]Jorry_(JGM)> a hely magában folgal egy mozit.. ahol Bud és Terence Filmek mennek éjjel nappal.. Funes, Delon, Belmondo.. stb.. más mesterrekel körítve.
[21:19:17] <[OP]Jorry_(JGM)> azonkivül több kajálda több profilal.. valamit játék rész..
[21:19:20] <[HUN]X.Y> és ki a finanszírozója ezeknek?
[21:20:24] <[OP]Jorry_(JGM)> ez pár USAbeli barátom akikel egykor sikerül az árát össze trobitálni totál másból mint a filmek.:D sosem költenék el a pénzt de ez egy baromi jó befektetés és értelmileg is nagyon ott lesz.


Ének a spanyolfal mögött.- Bujtor szinkronnal
[21:34:59] <[HUN]X.Y> te beszéltél már bujtorral személyesen?
[21:35:18] <[OP]Jorry_(JGM)> persze.
[21:35:26] <[OP]Jorry_(JGM)> hisz készülnek szinkronok is..
[21:35:31] <[OP]Jorry_(JGM)> az új filmhez már elkészült.
[21:35:38] <[OP]Jorry_(JGM)> Ének a spanyolfal mögött.
[21:35:45] <[HUN]E.B.Clucher> bujtoros?
[21:35:47] <[OP]Jorry_(JGM)> igen


Bujtor és Újréti a hubon
[21:37:11] <[OP]Jorry_(JGM)> az nem publikus de lesz ilyen HUB nap.. nem kell már sokat várni rá.. és itt lesz a két magyar mester Újréti és Bujtor is fent a HUB on.


Aladdin - dupla szinkronnal, Blackie a kalóz - 4 szinkronnal
[13:11:36] <[OP]Jorry_(JGM)> ahogy írtam neki is.., az Aladdin DVD az 2 szinkronos lesz.. Bujtor és Kránitz valamint Olasz hang.
[13:12:29] <[OP]Jorry_(JGM)> amiket nálam bent látsz a DVD megjelenések mappában azok illetve azon kívül ami még nem kerül be de szintén előkészületben van. Blackie a kalóz (4 magyar szinkronnal)


Nemzetközi hub indul - ez nagyon komoly
[19:59:18] <[OP]Jorry_(JGM)> ez csak egy dolog.. mostani frissités után a HUB weben egy olyan filmes bázis érhető el.. minden filmre kiterjedően.. képpekel.. tartalmakkal különlegességekkel.. ami egyedüláló a világon.. és már régóta tervezett s sajna többször el kelett halasztani egyéb dolgok miatt.. de elindúl a nemzetkőzi HUB is..


És megint dühbe jövünk - dupla lemezes verzió
[20:18:12] <[OP]Jorry_(JGM)> lesz ami ki lesz adva.
[20:18:28] <[OP]Jorry_(JGM)> nem tudom nézted e a Indexes fórumot.. de leírom hát akkor itt is.
[20:18:29] <[OP]Jorry_(JGM)> pld.
[20:18:36] <[OP]Jorry_(JGM)> És megint dühbe. Dupla lemezes
[20:18:44] <[OP]Jorry_(JGM)> az egyiken az lesz ami már mint van.
[20:18:51] <[OP]Jorry_(JGM)> a másikon pedig a 4:3 as verzió
[20:19:05] <[OP]Jorry_(JGM)> és az utobbien lesz extra cumó is. még pluszban.
[20:19:10] <[OP]Jorry_(JGM)> Trailer.. és egyéb más.



Az Aladdin DVD borítója, amivel ki fogják adni (Jorry szerint):
Aladdin

És mi lett belőle:
Lásd 9300-as hozzászólás
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9446)
HLJ Creative Commons License 2010.06.04 0 0 9452
Üdv!

Kis segítséget kérnék tőletek!

A kincs, ami nincset keresem torrenten. Megvolt, de sajnos a lemezem karcos lett és nem tudja olvasni már.

Nem találok semmilyen normális torrent linket ahol le lehetne tölteni a filmet.

Fontos lenne!

Köszönöm!
Nohabf Creative Commons License 2010.06.04 0 0 9451

Köszi!

 

Múlt héten jártam ott és úgy emlékeztem mintha láttam volna a polcon kirakva,ezek szerint rosszul:-)

Előzmény: H7-25 (9450)
H7-25 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 9450
Hali,

a Saturnban is kerestem és ott is csak azt mondták, hogy lesz. De pont ma kaptam az értesítőt, hogy végre az Xpressnél is átvehetem.
Előzmény: Nohabf (9436)
majka1960 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 9449

Üdv!

 

Eddig ide-ide látogattam 2-3 hetente, mert szeretem a mesterek filmjeit, de bevallom ez a Jorry vagy ki a picsa rohadtul idegesítő egy majom.

Lassan ez az ő topicja lesz a kisregény hosszúságú baromságaival.

Üzenem neked te balfék hogy tanulj meg helyesen írni és utána osztogass észt bárkinek is.

A. Hülyéskedő okos ember.

B. Okoskodó hülye ember.

 

Ha ilyen űrlapot töltesz ki egyszer, ne habozz a B. verziót bekarikázni.

 

Utoljára látogattam ide.

 

A többiektől elnézést és ne higgyetek el ennek a pojácának mindent.

Ez egy kamugép...

 

 

Majka

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9448

Én ugyan most Pestről írok nagyon ritkán vetödöm arra felé, de próbáld a nagyobb áruházakban, abból is a Saturn-okban ott kapható mind a 4. új kiadvány is, legalább is itt Pesten igen, ebből gondolom mert áruházlánc így máshol is így lehet mert a szállító nagyrészt ugyan az.

De bíztos lesz aki helybeli és ennél jobban tud segíteni, pontos helyi üzlet megnevezésével.

Előzmény: Törölt nick (9447)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9447
Valaki tudna segíteni abban, hogy hol kaphatók GYŐRBEN Ultrafilmes BSTH DVD-k?
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9446

Nézd, ez szíved joga.

 

Néhány dologra talán egyértemű választ ad, az ,hogy néha muszály negatívnak lenni és bedobni valamit amitől felrázodik egy társaság és az addig csak lassúcska történések  hirtelen ettől meglodulnak mert mindenki tudni akar mindent valósan.

Ahogy a médiában mondanák egy negatív reklám is reklám, és ha pld. nem tudsz 10 helyen lenni mert máshol kell legyél, és mással foglalkozni, egyértelmű, hogy mindenkiből csak 1 van, de információkat be akarsz szerezni akkor elvégezteted mással, akkor azt így is lehet.

Nem mondom, hogy ez túl szép dolog sőt, de kérem ilyen az üzleti élet, minek költsön egy cég arra amit ingyen is megkaphat egy másiktól mert a bedobot csalira ráharapot és az utána járt.

Ebből kifolyólag lehetek én egy nagatív Ördögi figura és szidni is vagy bármi, de vállalom mert ettől akik tényleg igazán ismernek tudják, hogy célja is volt, mert mint azért kiderült haszna volt ennek, és ez talán végül többet ér a társaságnak mert rengeteg dologról derült ki ez az és hasznos információ mindenki számára amit egy alapos felrázás nélkül még ma is csak találgatának.

Ezt ne vedd úgy, hogy jó színben probálom feltünteni magam, maradok én az Ördög jobban illik az hozzám és viszem el én a balhét ha már egyszer elrugtam a csapat labdáját ki a pályáról, mint a Szent jelző és glória a fejem körül.

De talán az se véletlen, hogy a HUB fenálásának ideje óta 2003 vagyis 7 éve olyanok tartanak ma is velem akiket viszont elismertek, erre feltehető egy kérdés, vajon ők miért.? hisz ugyan úgy ide járnak írnak stb.  ''' a kérdést nem fogom és akarom megválaszolni mindegyikük tudja ő miért, és valószínüleg okkal, de kitart. és esetlegesen hosszabbra nyúlt HUB szünet után mint tervezett, mert mással kell foglakozzak és nekem se sajnos 744 óra ál egy nap rendelkezésemre, is újra, jön jön és folytatódik a barátság és együtmüködés ahol a szünet elött.  '''

Ez is egy elég elgondolkodtató kérdés, mégis tudom rá a választ.

 

Aladdinról annyit, hogy 2003 óta megközelitőleg 6-7 kiadó vette volna szárnyai alá ebből egy elég messzire eljutotta de saját hülyeségéből fakadóan viszont anyagilag nagyon szarúl ált, próbáltunk szponzort találni neki mint egy korábbi kiadvány sorozathoz, az általad emlitett Media csoporttól is, ami akkoriban kezdett legyatyásodni de ügy tünt lehet belőle üzlet és egy jó reklámal mehet a dolog a két fél hasznára (akkor talán még vevőből is több lett volna mint ma, mert ma már tényleg baj van és üres az emberek tárcája). Végül ebből nem lett semmi mert mint kiderült saját magukat se tudják fentartani végül több áruházban és saját telepet el kelett adjon átadjon, aki járt oda vagy még emlékszik rá a Europarkban is Media Markt volt a jelenlegi Saturn helyett és nem csak ott.

S nem mondom, hogy a gazdaság az oka mert itt sem ez volt a probléma hisz akkor talán még jobb is volt mint ma, ez a cég is a saját hibájából került oda ahol vagy éppen alig, ma tart. Lehet dolgokat a gazdasággal magyarázni és van amiben tényleg szerepe van de ez esetben erről szó se lehet.

 

Valamint tőlem totál függetlenül volt más személy talán pont egy olyan aki a fentiekből adódóan már nyakamba tette volna a kötelet, szintén állította, hoyg egy másik ismert kiadó, a Bufi (Budapest Film) fogja megjelentetni, na hát kb ennyit az informálódásról, mert én is úgy tudom, hogy szándékukban ált, de mint látható abból se lett semmi, ha jól emlékszem talán jogi vagy nehézkesnek találták egyéb okokból de ebben most nem vagyok biztos így ezt nem boncolom, végül idén a sokadik kiadó és próbálkozás után az ULTRAFILM dobta piacra úgy ahogy, de végre néhány hete kapható is.

 

Ma sokkal rosszabb a helyzet mint 5-6-7 éve, most már komolyan kell venni akár azt is, hogy valaki saját etikájával szembeálva örölje a kereket ha megélni és talpon akarja tudni magát, ebből fakadóan is történnek olyan kiadások, amilyenek most kiadótól függetlenül.

 

Előzmény: Angyalka nővér (9444)
Vid ispán Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9445

Értem. Hát akkor maradj továbbra is egyszerű ember.

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9443)
Angyalka nővér Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9444
Kedves Jorry!
Lelkiismeretemtől vezérelve megkérlek, hogy ne ámítsd a forumozókat úgy, ahogy azt tetted többünkkel is a hubon, illetve a klub levlistáján. Nem vádaskodni akarok, sem semmiféle sárdobálást elkezdeni. Én 5 éve ismertelek meg a hubon és pár hónap alatt kiábrándultam belőled, mert olyan képtelen dolgokkal tömted tele a fejem, amit már magam sem értek, hogy akkor hogy hihettem el Neked. Nagyon sokan megbíztunk akkor Benned és hittünk Neked. Ezt több jelenlegi forumozó is igazolhatja.
5 éve ígérted, hogy pár hónapon belül megjelenik az Aladdin DVD, hiszen éppen akkor tárgyaltál a Media Markt ügyvezető igazgatójával, amikor a hubon velünk beszélgettél. Tudom, hogy most majd felvázolsz olyan gazdasági és üzleti tényezőket, amelyekhez én bizony kicsi vagyok, mert nem mozgok olyan magas körökben, mint Te, de még mindig tartom magam egyenesebbnek, nyíltabbnak és őszintébbnek embertársaimhoz.
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9443)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9443

Ha átnézed még egyszer, akkor kiderül, hogy zenéléssel, zenékkel és filmezésel foglalkozom valamint minden e tevékenység körüli egyéb hozzátartozóval, csak nem lett kivesézve egyesével, mint a zeneírás (ami ebből a tekintetből nézve nem igaz mert nem megírom hanem egyszer csak szól a fejembe én pedig azt valóságá teszem hallhatóvá és addig nincs kész amig nem úgy szól ahogy én azt hallom belül.), ezen felül hangok restaurlásával, régi filmekhez (a korai ős múltból), egyéb más hangterületek és stúdió hangok a természetből, stúdió fejlesztés úgy mint hang technika, az egykori barátok (akik egyébként mai is de a barátság régen kevés fogalom erre, inkább vagyunk egymás számára testvérek) egyenkénti és közösen a banda ügyeinek intézése, koncert turné, lemez, reklám, kiadás, és minden ami ezzel jár, más saját előadóéval, filmezés terén is ugyan ez a helyzet, történetek, restaurálás régi celluloidról, filmanyagokkal kisérletezés, meg minden egyéb kamera mellett vagy azzal, esetlegesen íránytva dolgokat, a 3D pedig abból a formából, amiből idúlt is, valami olyat létrehozni amit csak én látok és azt megmutatni másoknak is, létrehozni valami olyat ami egyébként lehetetlen mégis olyan bemutatást és minőséget kap ami éltetővé teszi azt, mint pld. ha láttad, Stuart Little kisegér című filmet. S ezen kapcsán szintén mint a másiknál minden ezzel kapcsolatos egyéb tevékenység, plakáttól a bolti megjelenésű termékig, legyen az DVD, vagy egy adott plax figura a filmből stb.

 

A zenélés indúlt 6 éves koromtól és végül ennek köszönhető minden további dolog a filmezés is, ez is sajátvezéreltetésből, szóval azt se tanúltam a szó tanúló értelmében csak jöt, és egy közben megismert ember révén lett alkalmam közelebbi kapcsolatba kerülni a stúdió élettel ilyen tojáshéj seggel, és ezzel kapcsolatos a robbanás is, és mint írtam direkt nem megnevezve a robbanást, mert azóta is volt jó pár, csak más előadóval és nem is olyan fontos abból tekintve, hogy valaki meg akar ismerni, vagy sem mert ahoz pedig totál nem szükséges ezt alapból tudni.

Ettől én még ugyan olyan egyszerű ember vagyok mint itt közületek bárki is, sose éreztem, hogy mert a siker adott egy bödületes pofont ettől különb lennék egy másik embertől, és nagy részt ez valószínüleg abból adódik, ahogy gyereként is éltem valamint felnőtünk a srácokkal, maradtam ugyan az, sőt valahol az a 10 éves kissrác is aki akkor voltam és nem változtam át egy megkeseredett felnőtté, pedig életem során lett volna rá lehetőség jó pár szomorú okból kifolyólag.

Előzmény: Vid ispán (9442)
Vid ispán Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9442
Ebből csupán az maradt ki, hogy mivel is foglalkozol, mit kezdtél 6 évesen és milyen bomba robbant 10 éves korodban.
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9441)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9441

Attól vesszük, hogy és miként nevezünk valamit szakmabelinek.

 

Most leírva neked és azoknak akik máshol kérdezték kérdetek dolgokat róla életemről stb, nem akarok 20 helyre csak részleteket írni így tömören megteszem most, ők majd a linket kapják ide. Mindig jól jön pár új látogató és valaki ragadva is mert szereti a témát és eme két mester is.

 

34 leszek pár napon belül, 6 éves korom óta kezdtem, kezdtünk dolgokat a barátaimmal a saját és a suli és barátaink szorakoztatására, így könnyen kiszámolható, hogy közel 28 éve üzöm,  10 éves koromban robbant a bomba és siker minden, sok jó és sok rossz, onnantól kezdve ez már belém ivodott, szó szerint ebben nőtem fel és nem is ebben az országban hanem a nyugati kontinens északi felén, aztán pedig bejárva a világ szinte minden pontját, hol repülön, hol hotelekben stb, én nem könyvböl tanúltam dolgokat ezekről (a normál általános és gimi tanulmányok közt) és nem azért mert kellett volna, hanem élesben az akkori legnagyobbaktól és minden folyamatát végig láttam segítettem még a plakátos ficsúrét is Ebből fakadoan minden egyes mozdulatát és rezdülését 100%osan ismerem a dolgoknak, ezen felül egész másképpen gondolkodom mint mások és hiába van meg ma már mindenem, nem felejtettem el honnét indultunk így ebből fakadóan én nem szarom le a kisembereket sem, sőt ebből fakadóan akár külön foglalkozom velük egyebeken felül is, mert nálam fontos a vevő és ahogy mit kap a pénzéért  főleg abban a műfajban és művészetben amiben jelen vagyok, filmezés, zenélés, és még jó pár más is, valamint üzleti dolgok. Sosem érdekelt mire kerül rá a nevem, (már amiben részt veszek) mert nem ezt tartom fontosnak, van amit én végzek el segítő szándékkal egy barátnak ő pedig tanúl belőle vagy fordítva, mégis ő lesz feltüntetve, az érdekel, hogy amit csinátunk az jó legyen.

 

A Magyarországi törvények sok esetben eltérnek a nemzetköziektől más országokétól és van amiben átláthatatlan vagy igen kukacos, nagyrészt ezért nem vagyok itt jelen üzletileg, a másik oka, hogy ide inkább pihenni és jól érezni magam jövök meg akad pár dolog amit nagyon megszerettem, ha már egyszer úgy alakult az élet is.

Gyerekkoromban jöttünk jópárszór rokon látogatóba és egyéb apám halála után anya vissza költözött nekem akkor már ment a szekér így 2 laki lettem részben mert maradtam odátt, másrészt az álandó utazás így amikor közelben voltunk én mindig beugrottam anyához így idővel lettek barátok is és más is ami ideköt.

Ahogy korábban már leírtam egy válaszban, születésemtől fogva 2 nyelv vett körül így beszédben ezt senki nem veszi észre, viszont Magyarul írni csak késön kezdtem el amikor már ide is kezdet kötni ez az, de időm nem sok volt külön erre, így ebből kifolyólag olyan amilyen, próbálom javítani magam több kevesebb sikerrel.

 

A törvényeken túllépve muszályból mert ha más nem vagy rosszúl, akkor kénytelen maga csinálni az ember amit elvárna valamitől így eljutott odáig a dolog, hogy most már itt is nem sokára jelen leszek, más okból és nem is az üzleti és nyeréség része érdekel mert az se fog zavarni ha veszteséges lesz de legalább jó úgy is bőven kitermeli azt mástevékenységem így mint egyébként soha életemben nem a pénz vezérel hanem a szeretete, így máshogy is álok hozzá és főleg a már leírtak miatt azokhoz is akik azt esetleg megvásárolják majd.

 

Nekem a munka mást jelent mint az emberek többségének, nem vagyok az aki reggel 6-14 ig a gyárban vagy máshol nap mint nap robotol, ráadásúl nem türöm el, hogy bárki is megmondja mit tegyek és ez már azóta így van, hogy megszülettem, ezért sose dolgoztam volna a normálisnak vett értelembensem valószínüleg ha nem így alakul az élet ahogy akkor is úgy kötök ki valami mellett, hogy annak én vagyok az úra és saját dirigátorom.

 

Arról, hogy mi érték, és mi nem, erről is nagyrészt más a véleményem az élet hétköznapi dolgaiban mint az emberek többségének.

Az én szememben az az ember aki hajnalban kell és mások szemetét hurcolja el vagy aban válogat a telepen mi hasznosítható, többet ér mint aki egész nap egy irdoában ül és igazából semmit nem csinál amivel embertásai hasznára lehet.

Eme kukás egyén nélkül viszont ez az aktakukac se élhetne úgy ahogy mert ellepné a szemét, így ebből az okból is egyértelmű kinek a munkája értékesebb.

Ráadásként az aktakukac még emberszámba se veszi ezen embert.

 

Én itt nálunk Pesten is mivel van, hogy hajnalban megyek el csak szellőztetni a fejem és gondolatokat váltani magammal egy hatalmas belvárosi, vagy átsétálva a hídon a várba egy nagy kört megétve, ismerem az itteni kukásainkat is sőt köszönő és beszélgető viszonyba vagyok velük, és van, hogy értelmesebb emberekbe botlok mint egy ügyfélszolgálati irodában vagy okmányirodába.

 

S mondom ezt annak tudatában, hogy 5-6 évesen nem azért mert ne lett volna mit enni vagy egyéb, de a srácokkal üvegeket, karton, fémet (nem loptuk) gyüjtögettük és ebből volt kiegészítve a zsebpénzünk, így lett az első számítógépem is a C64 (Commodore 64) ami akkor a megjelenése évében amikor vettük $1500 dollárba került vagyis egy gyerek de egy átlagos dolgozó ember számára is igen drága dolog. főleg ha csak a heti $20 dollár zsepénzt nézném, amiből erre arra is ment, az első éves keresetem kb $2000 dollár lehetett nagyjából aminek egy részét elvertük kapot zsepénz egy részét gyűjtögetve a kettőből együtt kijött a masina.

Azóta számítógépezem pár évvel késöbb egy akkor komolyabb masinára is átálva de 87-88tól kezdve foglalkozva már igen komolyan a 3D animációkkal, fentartva és még igen csak sikerei kezdetén a másik felét a zenei dolgokat is amiből következett a klippekel és filmtechnikával kapcsolatos első élmények megfertőzése majd 3Dvel ötvözése.

 

Szóval a filmes és ezzel is kapcsolatos dolgokra igen mélyreható tapasztalataim vannak akár film készítőként akár annak vásárlokhoz eljutatása folyamatában, árában és egyéb velük kapcsolatos kiegészítő tevékenységről legyen szó.

 

Hát röviden ennyi az életem és ennyit rólam és  direkt nem megnevezve dolgokat mert nem az a fontos, aki ismer vagy megismer és eljön hozzám úgy is látni fogja, és bőven elég akkor, szembesülnie, hogy egy jó baráton és barátságon túl még mibe csöppent még a nagyvilágból. 

 

Előzmény: H7-25 (9434)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9440

Annyit még hozzá tennék amit korábban is írtam.

 

Egy Vaterás fickónál is lehet vásárolni a bolti ár feléért mondhatni nagyker áron. 500 Ft az új kiadványok.

 

Többször vásároltam már tőle, (Nem spencerhill-t és jónéhány mást se mert máshogy szerzembe, általában már a szállítás napján) de mindig korrekt és megbízható, talán kicsit várni kell mert ő se raktárat tart fent hanem a heti vásárlásokat összeírva megy nagykerbe és utána postázza, megbeszélhető, hogy több kiadványt egybe csomagolva 5-6 ennek 590 ft a posta költsége.

 

Inkább belinkelem újra a hozzászolásom mert egyszerübb mint újra beírni egyesével.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=100758180&t=9022479

 

A most megjelent 4 kiadvány: Aladdin, A szél dühe, Morcos misszionáriusok, Élet vagy halál.   500 Ft os áron van.

 

A Big Man gyűjtődoboz .. 6 lemezt tartalmaz vagyis mind a 6 részt. 2750 ft

 

Lucky Luke, Big Man darabos verzió vagyis Lucky esetében 1 lemez 2 részt tartalmaz ahogy a gyűjtődobzában is, a Big Man esetében pedig lemezenként 1 részt tartalmaz. ezek darabja 400 ft

 

Egy küldemény átlag 5-6 kiadványal elküldve 590 postát tartalmaz ajálva.

 

Szóval. akár 2590 Ft ért is beszerezhető a négy új megjelent kiadvány egyszere, 3960 ft bolti ár helyett..

 

A megmaradt zsetonon meg lehet egy jót sörözni kézhezvételkor a film alatt vagy fagyizni, esetleg elverni Paraboulis kaszinójában.

 

 

Valamint.

 

Lucky Luke és Big Man darabos verzió, kapható a Westend Cityben is fent az emeleti Media Martkban a pénztárak mellett középtájon a turkálokban is 495 ft.

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9439)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9439

Keresd a Saturn és Media Markt áruházakban.

 

Westend City Center, Media Markt, ha a nyugati téri bejrátat felől mész akkor a másik végén található az emeleten.

 

EuroPark. Saturn

 

Mamu üzletház, Saturn, a Szénatéri 4-6 villamos megállóval szemben van, pont szemben álva az áruházzal (kettő van egymás mellett) a jobb oldaliban van a Saturn az alsó szintem, vagyis bemész és a mozgólépcsőn lefelé kell menni.

 

Valamint érdemes megnézni az Alexandra könyves boltokat, egy szép nagy van a Lurdy házban is.

Előzmény: H7-25 (9435)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9438
csatlakozom az elöttem szólóhoz,, nagy jó össze állítás és hasznos információkkal szólgál sok kérdésre is amit a közelmúltban elhangozt, és amire esetlegesen én se adtam teljeskörű választ időhiányában.
Előzmény: polpeter (9437)
polpeter Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9437
Nohabf Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9436

Üdv!

 

A Mammut Saturnjában mintha már láttam volna.

Előzmény: H7-25 (9435)
H7-25 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9435
Meg lehet már valahol venni az Élet vagy halált? Mert ahol előrendeltem, állandóan csúszik az időpont. Több más dvd üzleteben is kerestem, de azokban kapható még.
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9424)
H7-25 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9434
Látom elég jól kened-vágod a témát. Szakmabeli vagy?
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9430)
Zoli_78 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 9433
Ennek viszont örülök, hogy a hang jó minőségű lett a Szél dühén, mert a régi VHS-en erősen zajos volt! Így sokkal élvezetesebb lesz nézni...
Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (9400)
carlos monzo Creative Commons License 2010.06.02 0 0 9432
szomorú :-(

akkor viszont, csak 1et tehetünk: a jelentésben megírjuk ezt a kis pontatlanságot :-D
Előzmény: Zoli_78 (9431)
Zoli_78 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 9431
Először én se vettem észre az Aladdin-nál, de pl. fülhallgatóval hallgatva tényleg rettenetes rossz minőségű a hang. Tényleg kijönnek ezek a cccc zajok és egyéb ide nem illő, nagyon zavaró háttérzajok. Betettem más BSTH DVD-t, ott meg kitűnő volt a szinkron minősége ezzel a módszerrel. Nem hiába írták a filmnél az xpress fórumán sem a vásárlók, hogy gond van a hanggal...ha ennyi ember panaszkodik, akkor ott már valami baj van...
Előzmény: carlos monzo (9425)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.02 0 0 9430

A film és egyéb kiadványi és vetítési jogok elég összetett dolog, de nagyon röviden egy televíziós csatorna névre.. átlagban 3 évre kap meg egy jogot, a szinkron megint más, mert bár azt is csak a jogok engedélyével használhatja, valamely szinten mégis saját tulajdon hisz saját pénzén csináltatta, ebből fakadóan el kell vonatkoztatni a gyártó és disztributortól, de felhasználásra ekkor is újra kell fizetnie érte és engedélyeztetni stb.

Egy már elkészült szinkront, vegyük példának XXX csatorna leadta a szinkront megcsináltatta. Egy másik csatorna szintén műsorra tűzné, neki vannak lehetőségei, 1 elkéri a már elkészült szinkront, ekkor lehet az, hogy a másik csatorna adja egy összegért, de lehet, hogy azt mondja, hogy nem. Ebben az esetben neki is kell csináltatnia egyet másképpen nem tudná levetíteni magyar hanggal.

Ha egy már kész szinkront egyik csatorna a másiktól vesz meg leadásra akkor az átlagos esetben egy vadonat új szinkron árának a felébe kerül, de ettől ő csak felhasználta és nem lesz tulajdonosa a szinkronnak, vagyis következő leadáskor ismét fizetnie kell érte.

Az pedig, hogy mennyi ideig tart egy szinkron jog az attól függ milyen szerződést kötött a gyártóval vagy disztributorral ez ügyben, ez szinkrononként változik, de általában van egy standard idő 5 év elévüléssel, ezt a felek kevesebb vagy több időre is megköthetik.

Előzmény: H7-25 (9427)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2010.06.02 0 0 9429

Carlos, erre céloztam amikor azt írtam, hogy technikai okokból nem felhasználható eme szinkron mert maga a kópia is más és nem csak rövidebb de történések is máshogy zajlanak le.

Ezen írás aljára beídézem azon írásom.

 

 

Tehát nem csak ebből fakadóan nem jó, hogy rövidebb 2 percel hanem azért se mert a történet is máshogy lett vágva, egy másik leforgatott snittel, valószínüleg abból lett ez a dolog, hogy aki ismeretes a külföldi kópiákban és DVDkben sokszor veheti észre, hogy a főcím máshogy van feliratozva stábolva stb, így olykor az is előfordul, hogy esetleg egész más főcímet állitanak össze (Extralarge II például) így ez a kis baleset a Morcos angol 4:3as kópiával abból fakadhat, hogy eleve 4:3 a felvett képi anyag (náluk moziban is úgy ment), és amikor rakták össze a főcímeket és egyebeket véletlenül egy olyan .. felvett jelenet került közé amit hibásnak találtak felvételkor így CUT.. csapó.. és Action vették újra.  viszont így a véletlen okán ebbe az angoloknak szánt anyagba ez került..

 

A véletlenről talán annyit még, hogy sok SpencerHill filmben felelhető dolog elsőre véletlennek tünik de elgondolkodva és egyéb információkból összerakva kiderül, hogy nagyon is tudatos volt, na ez a Jelenet csere, ez tényleg véletlen műve.

Viszont semmilyen szórakoztató élményben nem károsítja a nézőt, sőt ebből kifolyólag különleges.

 

 

"""

Korrektül ezt úgy kell megoldani, hogy akkor a borítón, kiírja, hogy Hapci mókus kalandjai, majd alá (technikai okokból , Tüsszentő mókus útja szinkronnal) és akkor nem kell a szinkront se elszarni és mindenki a vásárló is tudni fogja akkor is ha nem  olvas fórumokat, netes kereskedéseket, hogy bár az a film amit ő annyira szeret kényszer okokból mégis más szinkron van rajta. Sőt ha nagyon informatív és korrekt akar lenni a kiadó akkor a jogi szöveg elött ezt magán a kiadványon is közli bővebben, hogy XX sajnos nem használható mert más kópiára készült a másik szinkron amiben egyes jelenetek máshogy történnek ebből fakadóan kell és mert a kiadásra szánt film kópiája hosszabb a YY szinkront hasznátuk fel.

Így azt is tudni fogja a vásárló miért és még ha szomorú is lesz mert ezzel kapja mégis nem dühöngeni fog hanem megérti hisz tudja a pontos okát.

 

"""

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!