Keresés

Részletes keresés

Zoozie Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17560

Mi is szeretnénk átmenni Albániába, reméljük, hogy sikerül.

Előzmény: durresbe (17558)
Vén Halász Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17559

Szia !

 

Én is jó nyaralást és szerencsés utat kívánok Neked. Ha már ott vagy és igérted, hogy beszámolsz a szállodáról is, engem az érdekel, hogy a Sun Resort-ban 6 épület van, azok közül melyiknek mi az előnye és hátránya. (Jadranka, Primorka, Mimoza, Novljanka, Villas, Lovcen)  Melyiket célszerű kérni, ha egyáltalán lehet. Mi augusztus 29-től leszünk ott 7 éjjel. Nekünk is első Montenegroi nyaralás lesz.

 

Ha bárkinek van ilyen jellegű információja szívesen veszem tanácsait. Köszi.

Előzmény: kapiksz (17550)
durresbe Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17558

Én Albániában indulok úgy, hogy csak a pasi címe és a telszáma van meg. Lesz ami, lesz... :-)

Előzmény: Zoozie (17557)
Zoozie Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17557

Milyen az idő és a tenger hőmérséklete Tivatban? Mi szombaton megyünk, az  egyik  magyarországi utazási irodánál foglaltunk szállást. Kicsit izgulunk, mert az előleg befizetése után ráakartak beszélni arra, hogy menjünk át egy másik hotelbe, mert  diákok  is lesznek és hangosak.  Azóta  az utazási iroda honlapjáról eltünt a szálloda foglalási  lehetősége.  Lehet, hogy csak fizettünk, és legyűrünk 700 km-t ?

nohab Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17556
Elég a személyi, de tavaly az ideiglenes személyink már necces volt :)
Előzmény: Fabuland (17554)
tagarmatha Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17555

Ulcinj én is melegen ajánlom, tavaly ott voltunk augusztus elején egy hétig, most két hétre megyünk júliusban. Mi is  Buzuku Houseban voltunk, szerintem teljesen rendben van, elég közel van a homokos strand (gyalog is ki tudsz menni a plázsra). Az ára az nagyon baráti a Buzukunak, a felszereltsége megfelelő, tehát ilyen probléma nem lesz. Általában érdemes olyan szállást választani, ahonnét

Ha más szálláslehetőségek is érdekelnek, akkor számos ajánlat található itt:

http://www.adriatic-home.com/en/Montenegro/Accommodation/Ulcinj

 

vagy itt

http://www.agirana.com/EN/accommodation.html

 

 

Előzmény: fejo1 (17521)
Fabuland Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17554

Sziasztok!

 

A barátommal augusztusban készülünk Budvába, autóval. Ez az első alkalom, hogy Montenegróban nyaralunk, nagyon várjuk, biztos jó kaland lesz. A szállásunkat a Hotel Grbalj-ban foglaltuk. Esetleg erről van valakinek valami tapasztalata?

 

Illetve, nálunk is aktuális az útlevél kérdés: ha Boszni-Hercegovinán keresztül megyünk, akkor sem kell, elég a személyi?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

moncsa03 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17553

Igen és a zöldkártyát se felejtsétek!

Előzmény: fejo1 (17552)
fejo1 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17552

Köszönöm, ezt is megnézzük.

 

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ha a

Szeged - Szabadka- Újvidék- Belgrád- Cacak- Pozega- Uzice- Nova Varos- Prijelopolje (Dobrakovo szerb/montenegrói határ) Bijelo Polje- Mojkovac- Podgorica- Tunel Sozina (Sozina alagút) Sutomore

útvonalon megyünk.......azaz a szerbeken keresztül, akkor plasztik kártyás személyivel útnak indúlhatunk e?

 ( a páomnak nincs útlevele, és aggódik emiatt)

 

 

 

Előzmény: moncsa03 (17523)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17551

Azokon a köveken napos időben is kihívás menni :DDD

Előzmény: pljeskavica (17546)
kapiksz Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17550

Jövőhét csütötökön irány : Herceg Novi - Sun Resort - Egy nap transit pihenő Uzice/Zlatiborskán - a Budapest-Röszke-Újvidék-Belgrád-Čačak-Užice-BijeloPolje-Podgorica- Budva - Herceg Novi útvonalon megyünk, majd beszámolok a tapasztalatokról !

Ez az első útunk Montenegróba, nagyon izgalmas és szép kalandnak ígérkezik.

Szép nyarat mindenkinek

fityók Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17549

  Szigorú a "felügyelet"!!   :-(((

Előzmény: Muity Mijo (17548)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17548

"... tartogatok ..."

 

Na ez az, ami Isten ellen vétek!

Amit ma megihatsz, ne halaszd holnapra.

 

Előzmény: fityók (17547)
fityók Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17547

 A héten még biztos maradunk. Hűvösebb napokra tartogatok egy kis vajdasági pálinkát,remélem nem kell elővennem :-)) 

Tivat felől az első kumbori megállónál leszállsz a kaszárnyánál jobbra fordulsz kb. 500 méter és meglátod a Nirvanát. Keresd a kis szürke Peugeotot!

 Kumborban remek szarajevói csevapot lehet kapni 5 db.lepényben, hagymával 2 Eur!

Előzmény: pljeskavica (17546)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.08 0 0 17546

Jöhet. :) Tegnap csak elbuszoztam Kumbor mellett.
Azt nem tudom, hogy melyik nap megyek, de az biztos, hogy megyek arra. Tegnap a délutáni időjárás megette a terveimet. Ti lehet, hogy észre sem vettétek, nekem a borulás elvitte a tenger kékségét. Ma pihenek, mert a tegnapi 20 km gyaloglás és a lépcsőzés óvárosától a kikötőig kinyírta a lábam. Meddig maradtok?

Itt mondanám el, hogy az óratorony alatti téren, ha csak egy kicsit is esik az eső, inkább üljünk le és kávézzunk egyet, míg felszárad. Nem olyan vicces elcsúszni rajta két fényképezőgéppel a kézben. :)

Előzmény: fityók (17534)
MortalWombat Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17545

Sziasztok!

 

Ezt nem ismeri valaki véletlenük?

http://www.kotorapartman.extra.hu/nadja.htm

 

MW

halacs Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17544

A Hunguest Sun Resortnál nem lehet semmilyen probléma, és a booking.com-os címekkel sem volt még soha gondunk. :-)

Igazából ott lehet gond, amikor a neten valami nem ilyen ismert helyen megjelenő szállást foglalsz.

És ha teneked a kényelem megér ennyit, akkor helyesen tetted, hogy ezeket választottad. A Herceg Novi-i szállodát tényleg nagyon szupernek mondják :-)

Előzmény: Vén Halász (17527)
Kevin-12 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17543
Előzmény: Piip24 (17541)
Kevin-12 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17542

Pörgés van kérem.... :-)

Előzmény: Muity Mijo (17540)
Piip24 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17541

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy tudja e valaki, h mennyibe kerül a vonatjegy Szabadkáról Budvába vagy Barba ? Illetve, h lehet e bicajt szállítani? Köszönöm

Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17540

Három másodperc differencia.

 

Előzmény: Kevin-12 (17538)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17539

Jáááááárunk?????

Kacagtatsz!

Tudod, "ha lent nem találunk semmi szállást arra az esetre viszünk sátrat" ..., mondád, oszt dobar dan!

Pravis se, jebi bre!

Crna Gorában azon túl, amit te említesz, akad még olyan, ami jó dolog: esélyed van emberekkel találkozni.

 

Előzmény: miki_nrg (17524)
Kevin-12 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17538

Engedjétek meg, hogy megosszam Veletek tapasztalataimat Montenegróról. 2010-ben voltunk Tivat mellett Donja Lastvan 10 napot. Bejártuk a környéket, de nem győztünk betelni a látvánnyal és az emberekkel. Igen, az emberekkel !

Megérkezésünk után napokon keresztül furcsa volt számunkra hogy az aparman előtt álló autók tárva nyitva vannak, sőt este is lehúzott ablakokkal. Finoman rákérdeztem az apartman jól beszélő tulajdonosánál a jelenségre, hogy nem félnek-e hogy ellopnak valamit. (Uánna kiderült hogy jól le is járattam magam, de megkaptam a választ!)

Viki asszony elmondta hogy nagyon jó a közbiztonság. Ha valakit lopáson kapnak eltörik a kerét, kihívják a rendőrőket azok meg a lábát. Nyugodjunk meg, nem lopnak az emberek. Ledöbbentem.

A másik ami nagyon szemet szúrt, a plavi horizonti strandon süttettük magunkat. A homokban szomszédunk egy svéd házaspár volt. Két kisgyerekkel. Az egyik gyereket az apuka belevitte a tengerbe (300 méterig alig fél méter) majd amikor kifele jöttek, a gyereket felvette és az egyik karján lévő felfújható karúszó gumit elvesztette. Úgy képzeljétek el, egy szerbül beszélő férfi vitte utánnuk a tömegben. Vad idegen szerb.

Ez a mentalitás is nagyon megfogott. A kissebbségi sötétbőrűek dolgoznak! Utcát sepernek! Nincs egy csikk sem eldobva sehol.

Sokan említették hogy Montenegró koszos ország. Háát az tény hogy egyes területeken balkáni emberek élnek, de a tengerparton NINCS SZEMÉT ! Segítőkészek az emberek, szeretik ha legalább egy párszót megszólalunk szerbül.

Évekkel ezelőtt ragadt rám a nyelvükből egy kevés, inkább csak pár szó.

Tivatban bementem egy kis ABC-be ahol a csemege pultnál kértem felvágottat. A pultos hölgy szeme egyből kikerekedett és szép lassan szerbül sorolni kezdte a termékek nevét. Úgy mint ha tanítani akar. És tényleg! Következő alkalommal már úgy kértem, mosolygott is és tovább sorolta a szavakat. Végül kézzel lábbal kommunikáltunk. Nagyon tetszett a közvetlenségük, mentalitásuk.

Júliusban ismét célba vesszük Tivatot, nem győzünk betelni! És lehetne nagyon sokat tanulni tőlük, minden téren!

http://donjalastva.fw.hu/

fityók Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17537

  Canjban is voltunk ..... igazi nyári hangulat ,szinte tele volt a nagystrand! Megnyugodhatsz, a ház körül minden rendben!

Készülődnek nagyon a szezonra,ennyi dolgos embert ,még nam láttam Montenegróban :-)))

Előzmény: szervezkedő (17536)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17536

Fiúknak vigyázni!

Ilyen meleg vízben könnyen megfőnek a tojások!!!!

 

:-))))))

Előzmény: fityók (17535)
fityók Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17535

  Nem csak Tivatban voltam,hanem Sveti Stefanon is! Nincsenek jó híreim!  A sziget továbbra sem látogatható,a strand viszont igen! A sziget bérlője ,nem igazán szeretné beengedni a kívülállókat a szigetre,bár ismerve a magyar találékonyságot,biztos találni "kiskaput"/ szállást azért kereshetsz ott is/,mindenesetre hátizsákos turistaként nehezenn elképzelhető a dolog!  

   Az idő külömben remek,a víz 23 fokos,jőjjön ,aki teheti!!! Pár apartmant tudok 21.-ig "jó"áron!!

fityók Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17534

    Tegnap voltam Tivatban....nem láttalak :-)))! Ha ,jössz   Kumborba  a NIRVANA kempingben megtalálsz !!! Egy niksici???

Előzmény: pljeskavica (17520)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17533

"Kinek a pap, kinek a papné."

Összességében elmondom, hogy 2003 óta csak a környezetemből legalább félszáz emberrel ismertettem meg ezt az országot, közülük a legtöbb ma is visszajár. 2009-ben

16-an, idén 14-en megyünk. (De előtte is mindig jött velünk egy-két-vagy több család,pár.) Persze nem egyszerű mert mindig nekem kell leszervezni, szállást felhajtani...de olyan nem volt még, hogy ne jöjjön össze. Engem örömmel tölt el ha a családom és barátaim nem csalódnak bennem és szép élményekkel térnek haza ebből a csodálatos országból.

 

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17532

Ha visszaolvasok és megnézem, ti miként készültetek a nyaralásra, azt hiszem, picit több időt is adhattatok volna magatoknak az információ gyűjtésre.

Az indulás előtti nap esetéjén negyed 7-től este fél 9-ig voltál itt elérhető.

Én küldtem neked egy emailt 3/4 9 körül,  Jeleztem hogy a mi nyaralónk is szabad pár napig, ami a semminél gondolom jobb lett volna még akkor is, ha ti alapvetően teljesen más elképzelésekkel vágtatok útnak. Sajna te már nem válaszoltál, mert hajnal 3kor indultatok.

 

Budvába és Sutomoreba is rengetegen utaznak, az itteni fórumozók közül is. Ti valószínűleg valami olyan hangulatot, olyan körülményeket kerestetek, amit másutt kellett volna.

 

Abban az időszakban született élményekről találétam két beszámolót.

Egy pozitív Canjból 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102504655&t=9091419

 

és egy negatív Sutomoreból:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102505369&t=9091419

 

....és egy mocsa03-tól, csak úgy, mert tetszik:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102527543&t=9091419

 

Előzmény: miki_nrg (17524)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 17531

Ebben az esetben igaza van Szervezkedőnek. Ha nincs pereputty, fiatalok vagytok, életerősek :)) akkor nyugodt szívvel menjetek és keressetek helyben szállást. Olyat még nem hallottam. hogy valaki azért jött haza mert nem talált szállást.

Legvégső esetben felkereshettek túrista irodákat,ahol tudnak ajánlani szállást is.

Előzmény: donat88 (17528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!