Keresés

Részletes keresés

Logten Creative Commons License 2004.08.16 0 0 108

Nekünk félpanzió volt, és minden nap mentünk valamerre és így 350EUR éppen elég volt.

 

Egyébként:

 

Éttermek 2 személy részére átlag 15-20EUR-ból kijön (borravalóval együtt).

Gombóc fagyi: ~1EUR

1.5l ásványvíz: ~1EUR

 

Busz (Hotel - Város): ~1EUR

Bicikli kölcsönzés: 3-6EUR/nap

Robogó kölcsönzés: 12-14EUR/nap

Squad kölcsönzés: 25EUR/nap

 

Kos sziget körút: 40EUR

Bodrumi hajó út: 45EUR

Fish-picnic hajó kirándulás (Kalymnos - Pserimnos): 25-30EUR

 

 

Előzmény: gizmo1 (105)
gizmo1 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 107
És egyéb árak? Mennyiből lehet kijönni kb? Napi egyszeri éttermi kajálással?
Előzmény: Logten (106)
Logten Creative Commons License 2004.08.16 0 0 106

Búvárkodás - Kos város:

 

LIAMIS Dive Centre (http://www.liamisdivecentre.com/):

Ez egy komoly motoros fehér hajó, teljes felszereltséggel a fedélzetén (Palack töltés is).

Plusz van kis snack-bar rajta (szendvicsek 2EUR, üdítők ...).

Általában Kalymnos sziget környékén voltak a merülések.

Érdekesség: Magyar srác volt a merülésvezető (Viktor - Búvárakadémia).

Árak:

 1 merülés/nap  50EUR

 2 merülés/nap  75EUR

 Kisérő/nap  25EUR

 

Pegasus búvár klub:

Van egy fa hajócskájuk, de az árak ugyan azok.

 

gizmo1 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 105

Szióka!

Annyi kérdésem lenne, hogy milyenek az árak és mennyi pénzből lehet kijönni egy hétre kb.ha nincs befizetve kaja...

Köszi!

Logten Creative Commons License 2004.08.16 0 0 104

Sziasztok!

 

Mi 9-én érkeztünk meg KOS-ról (1 hét), és remek jó volt az egész nyaralás.

Neckermann/Travel Service -el mentünk, és minden rendben volt.

 

Az első napról csak annyit, hogy mi éjfélkor (helyi) tudtuk elfoglalni a szobánkat, és már igen fáradtak voltunk.

 

A sziget:

Mindvégig napsütéses időnk volt, itt csak télen esik az eső. A felhő fogalma is ismeretelen errefelé, viszont a tengeri pára az ami befolyásolja erősen a látótávolságot. Így az időjárást egyedül a szél erőssége határozza meg:

Ha erős, nagyok a hullámok a tengeren, de kellemesebb a parton (-> városnézés).

Ha gyenge, minimális hullámocskák a tengeren, és király a vízben fürödni (-> strand).

 

Előzmény: íziland (102)
drotkaroly Creative Commons License 2004.07.30 0 0 103
Zimmermannéknál aug2-től csak repjegy 10000,3 hét!!!!!
íziland Creative Commons License 2004.07.28 0 0 102
Mi aug. végén repülünk a szigetre, de előreláthatólag mi is a késő délutáni, esti órákban indulunk, úgyhogy aznap már csak valószínű egy tengerparti koktélra marad idő :-)
Előzmény: Hitchcock (101)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.17 0 0 101

Üdv mindenkinek!

Hétfőn húzunk végre Kosra, csakhogy nem az amúgy is kései 17 órás indulással; a gépünk csak este 8-kor indul...hurrá, első estéből is alig lesz valami, de egy taverna csak nyitva lesz még akkor:-)))

Előzmény: Hitchcock (100)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.14 0 0 100

Kedves Sartitanilla!

Ha erre jársz, légyszi válaszolj! A Diana apartmanházban voltak még magyarok rajtatok kívül? Rendelő, orvosi ügyelet van-e Mastihariban?

Köszi,

H

 

Előzmény: Hitchcock (99)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.14 0 0 99
Már csak 5 nap!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Hitchcock (98)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.08 0 0 98

Hali!

Még nem jártam Bodrumban, de tuti, hogy érdemes megnézni! Ha helyi utazási irodánál fizetsz be, biztos jobban jössz ki anyagilag!

Üdv: H

Előzmény: íziland (97)
íziland Creative Commons License 2004.07.08 0 0 97

Üdv mindenkinek!

 

Én is Zoli vagyok :-) és idén aug. végén én is Kosra reppenek a barátnőmmel 1 hétre.

Már sokmindenről olvastam a szigettel kapcsolatban, engem kifejezetten a bodrumi kiruccanás érdekelne: Hol érdemes befizetni rá? Mennyiből jön ki az út kb. ? Mit érdemes ott egy nap alatt megnézni?

Aki járt már Bodrumban és van kedve megosztani tapasztalatait, kérem ne fogja vissza magát! :)

 

Előre is köszönet!

 

Hitchcock Creative Commons License 2004.07.07 0 0 96

Hali!

A mi gépünk helyi idő szerint 20.20-kor száll le Koson, vissza Pestre este fél 11-kor érkezik. Gáz, de sajna ez van.

Előzmény: vami1 (95)
vami1 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 95

Szia

Apollon Travellal megyünk.

Egy haveromék ma csatlakoznak éppen és a meglepve tapasztalom a repülő menetrendet. Oda fél 8-kor megy vissza fél 10-kor indul. El vagyok hűlve, mert kisgyerekekkel megyünk. Ez nálatok is így van?

Irigyellek nekünk még 2 hónap van.

 

 

Előzmény: Hitchcock (93)
vami1 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 94

Szia

Apollon Travellal megyünk.

Egy haveromék ma csatlakoznak éppen és a meglepve tapasztalom a repülő menetrendet. Oda fél 8-kor megy vissza fél 10-kor indul. El vagyok hűlve, mert kisgyerekekkel megyünk. Ez nálatok is így van?

Irigyellek nekünk még 2 hónap van.

 

 

Előzmény: Hitchcock (93)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.05 0 0 93

Csá!

Most kaptuk meg az irodától a repjegyet meg a vouchert! Na, ettől még inkább bezsongtam...ez a két hét az indulásig remélem gyorsan eltelik.

Előzmény: vami1 (91)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.05 0 0 92

Szeva!

Kalymnos és Nyssiros szigetek meglátogatását tervezzük, Törökországot most sztem kihagyjuk. A búvárkodást én is szeretem, infóim ez ügyben nekem is főként a Tőzsér-könyvből vannak. Melyik irodával mentek? (mi Neckermann) Autót akartok bérelni majd? Mert gondolom, ha kocsival végighúzunk a part mentén, csak lehet találni búvárkodásra alkalmas helyeket...

Előzmény: vami1 (91)
vami1 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 91

MI sem foglaltunk félpanziót, nem szeretjük a kötöttségeket. A tavernákat szeretnénk végiglátogatni.  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

Gondolkoztál a környékbeli szigeteket valamint Törökország meglátogatásában?<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

Nagyon szeretünk "búvárkodni" csak szemüveggel és pipával, de egyenlőre bizonytalan vagyok hogy lesznek-e szép sziklás helyek sok hallal és növényzettel. A Tőzsér féle "szakirodalom" egy két pertszakaszt ír a sziget nyugati oldalán, de az elég messze van minden nap átjárni. Van erről infód? <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

Üdv<o:p></o:p>

Zoli<o:p></o:p>

 

Kos
Előzmény: Hitchcock (90)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.03 0 0 90

Nem szörfözök, de egyszer a Balatonon már próbáltam...:-))

Azt én is hallottam, hogy Kos nagy szörfparadicsom, biztos nem fogsz benne csalódni!

Ha meg tudtam volna oldani, a 2. héten mi is apartmanban lettünk volna(az elsőn abban leszünk), de később foglaltuk a ráadást. Mi nagy tavernajárók vagyunk, szerintem a félpanzió kötöttségekkel jár. Így viszont akkor és azt eszem ami jólesik.

Ja, nemtom ezt hallottad-e, de kisgyermekes családoknak Kos állítólag telitalálat. Jól döntöttél!

Üdv: H

Előzmény: vami1 (89)
vami1 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 89

Az Irene hotelben leszünk. De ez gyakorlatilag stúdió, mert van konyhasarok is. Erre a 1,5 éves lányunk miatt volt szükség.

A sziget első számú helyen van a szörfösök körében. Nekem emiatt esett rá a választás, meg persze az egyéb látnivalók miatt.

Szörfözöl?

 

Üdv

Zoli

Előzmény: Hitchcock (88)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.03 0 0 88

Szeva Zoli! (a polgári nevem nekem is ez)

Mi Mastichariban leszünk 1 hétig(csendes kis üdülőfalu), aztán a következő héten Kos városban. Ti melyik hotelben lesztek Psalidin?

Előzmény: vami1 (87)
vami1 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 87

Szia Hitchcock. Melyik városba mentek.

Mi csak szeptemberben megyünk Kos város mellé Psalidire.

Üdv

Zoli

Előzmény: Hitchcock (86)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.01 0 0 86
NNNa, végre. Szóval itt fogunk lakni 1. héten-már ha egyáltalán rajtam kívül még nézi valaki ezt a topikot...
Előzmény: Hitchcock (85)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.01 0 0 85

Megint megpróbálom feltenni a képet...

 

 

Diana studio
Előzmény: Hitchcock (84)
Hitchcock Creative Commons License 2004.07.01 0 0 84
Az egyik topikban olvastam egy jó szöveget:"a közlési kényszer miatt írtam". Én is csak ezért: 18 nap múlva indulunk!!!
Előzmény: Hitchcock (83)
Hitchcock Creative Commons License 2004.06.29 0 0 83
Hát ez a kép nem jött össze, de továbbra is várom a kosi élményeket. Így 3 héttel az indulás előtt ezzel fekszem, ezzel kelek...
Előzmény: Hitchcock (82)
Hitchcock Creative Commons License 2004.06.28 0 0 82

Ide megyünk:

 

Előzmény: Hitchcock (81)
Hitchcock Creative Commons License 2004.06.28 0 0 81

Sziasztok! Végre megújult a Fórum, és így már az itthoni gépről is tudok hozzászólást írni!:-)

Már csak 20 nap és röppenek Kosra! (bár ez leginkább csak engem érdekel:-)))

Előzmény: Hitchcock (80)
Hitchcock Creative Commons License 2004.06.01 0 0 80
Hát sajna nem "izzik" ez a topik, ezért feldobok még 1 kérdést. A tavernákban kb. milyen árak vannak?
Azt olvastam egy helyen, hogy 30€-ért már lehet kocsit bérelni. Azért az enyhén jó...
Előzmény: Hitchcock (79)
Hitchcock Creative Commons License 2004.05.24 0 0 79
Szia Colin!
Kevés a homokos strand? Azért remélem, találunk néhányat:-))) Küldtem egy mailt az adataidban lévő e-mail címre!
Üdv: H
Előzmény: ColinF (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!