Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19674

Actara felejtős, éppen ezért tiltották be a virágzás időszakában a használatát és lett II. kategória!

Inkább használj Mospilant, ami a mai ismereteink szerint méhkímélő!

Előzmény: Samubá (19671)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19673

A tavaszi monilia elleni felszívódó kezelések kb egy hétig védenek. Az időjárás előrejelzés szerint "jó kis" moniliás idő lesz a jövő hét közepéig.

Tetszik, vagy nem a biokertészeknek, ajánlott a mai előrehozott permetezés, ha ki szeretnéd  zárni a monilia fertőzést! Holnap már késő lehet, mert akkora -legalábbis közép-Magyarországra- már sok esőt ígérnek!

Ugyanez igaz -annak aki érintett- az őszibaracknál a tafrinára!

Előzmény: Piszra (19669)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19672

Felhívtam a Larix Kft-t, mert ők is árulnak permetezőket. Azt mondták, meglepetésemre, hogy ebben az agrimotor SX MD 20E permetezőben ÓLOM-SAVAS akku van! Honnan tudja, kérdeztem. - Mert külön is árulnak hozzá akkut, s arra az van írva.

Amit nem értek, az az , hogy lehet akkor, hogy ez egyáltalán működik, miután több hónapig állt a raktárban? (Ő is azt mondta, általában nincs panasz ezekkel a permetezőkkel. ) A 12 V-os akuka ha nullára lemerülnek és állnak, akkor halottak - álíltólag. 

Előzmény: hoffmann eta (19665)
Samubá Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19671

Elvirított a Gönci m kajszim kis fagykárral. Tegnap ellenőriztem a bibét, erre mit találok, egy  2mm fehér hernyót, ami még pókfonalat tudott már.

Még ilyen korán nem volt, most mivel molyoljak?  Actarat tervezek. Szerintetek mi ez, és jó az ötletem bár alig van még lomb?

Samubá Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19670

A Chorus az egyettlen szer ami hidegben is hat, szerintem jókor akarod használni épp jön a lehűlés, én is most fogom. 

Előzmény: Piszra (19669)
Piszra Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19669

Sziasztok.

A napokban aktuális lenne a gyümölcsfáimon (szilva, körte) a 2. "kezelés" Chorus-al.

Viszont várható egy kis lehűlés (amennyiben hihetünk az időjósok előrejelzéseinek) és két nap csapadékos időt is jeleznek.

Jól cselekszem ha megvárom ezt a két napot és csak ezután fújom le a fákat, vagy jobb lenne ha még ma délután permeteznék?

 

Válaszokat köszönöm.

varadyz Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19668

Kifújom valszeg 3-ik virágzás végi cuproxat-al.

Előzmény: beetee (19664)
varadyz Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19667

De akkor más fórumozóknak se működne.

Előzmény: varadyz (19666)
varadyz Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19666

Az idén kiderül. Ha 4 kertben nem lesz termés akkor megégette :)

Előzmény: alfi13 (19663)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19665

Lehet, hogy így van. De a baj az, hogy

1. A használati utasítás sem tartalmaz semmit az akku fajtájáról, kezeléséről (kell először formázás, ha elmaradt, majd folyamatos haszálati töltés, és ez nem ugyanaz), csak annyit ír: az akkukat a gyárban feltörltötték...ha a volt-mutató piroson áll, tölteni kell. Csak ezt írja. A kereskedő ha tud, utánanézhet - kínában megkérdezheti - kínjában.

2. A töltöttségi mutató egyáltalán semmit sem mutat, amíg a gép nem működik, azaz ha nem permeteznek vele. Erről megint szó nincs a HU-ban. Ha áll, vagy tölt, az embernek fogalma sincs, mi a tényleges helyzet.

3. Az első gép, azaz a töltője EGYÁLTALÁN NEM töltött -  a töltő állandóan zöldet jelzett. A cseregép ugyanígy kezdte, de amikor - töltés közben - arréb tettem a gépet, bepirosodott. Szerette ha kicsit rázogatják... én viszont ezt nem igazán szeretném folyamatosan elkövetni vele, valahogy, ki tudja miért, ehhez se türelmem, se bizalmam.

Valami olyan az óhajom, amelyik úgy műűödik, ahogy kell neki, s ahogy le van írva. -- De lehet, hogy ez a 160,000 ft-os 10 l-es kis japán házi permetező kategóriája.

Előzmény: budai2 (19653)
beetee Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19664

Ha megvetted mit csinálsz vele? Nézegeted?

Aztán lejár, és....?

 

Az el nem használt vegyszer a legkárosabb a környezetre.

 

Szennyezed az előállításakor, majd a haszon nélküli (remélhetőleg szakszerű) megsemmisítéskor ....

Előzmény: varadyz (19661)
alfi13 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19663

Azért nézd meg a cuprosat-os permetezés után egy nappal hogy nem égette e le a bibéket.

Előzmény: varadyz (19661)
alfi13 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19662

Az a baj  a kontakt szerekkel hogy az eső lemossa a növény növekedésének köszönhetően az egyenletes bevonat idővel megszakad, előnye hogy nem alakul ki rezisztencia. A fölszívódó szerek előnye hogy oda is eljut a szer ahol esetleg nem került permet a növényre hátránya idővel rezisztencia alakul ki. Így ha kontakt és fölszívódó szert használsz egyszerre biztosabb a siker.

Előzmény: varadyz (19661)
varadyz Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19661

én vettem systehena-t de inkább Cuproxat-ot fújok helyette (virágzásban is mehet 20ml/10l-be). Nem komázom a felszívódókat.

Előzmény: TINTUS (19658)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19660

Már tavalyelőtt óta a kis kiszerelések III. kat. De valóban azért nem hozzuk fel, mert megszoktuk, hogy az II. kat:)))

https://www.nebih.gov.hu/data/cms/157/830/SysthaneDuplo_mod_20130521.pdf

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (19659)
alfi13 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19659

De jó szer csak egy a baja hogy II. kategóriás szer.

Előzmény: TINTUS (19658)
TINTUS Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19658

A systan duplo-t itt nem hoztátok fel a növényvédelemben amire írva vagyon persze. Nem tartjátok hatékony szernek ezt a felszívódót? pedig igen kevés kell belőle és például moniliára jó többek között.

napalm. Creative Commons License 2015.04.15 0 0 19657

buga1!

megtennél egy óriási szívességet?

Megkérdeznéd, ott nálatok szlovákiában elérhető-e a folar gyomirtó?

folyékony, 1 literes kiszerelésben kapható.

tehát átlagember hozzá juthat-e, illetve mennyibe kerül?

előre is köszönöm!

Előzmény: buga1 (19607)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19656

Az ilyen akkut mélykisütni egyébként tilos!

Előzmény: Törölt nick (19655)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19655

Én pár hete vettem az Intersparban egy noname akkus permetezőt, szerintem a legjobb

áron, 18 rugóért. Semmi sallang, persze nem az örökkévalóságnak készült.

Hatalmas előny, hogy normál 7Ah riasztó akku van benne (ők 8 Ah-t írnak),

azaz, 3 rugóért vehető bele új :)

 

Hátrány: A gyári töltőfeszüszültség 13,7 V, ami folyamatos töltés-kisütéshez lenne megfelelő,

ide 14,8-14,9 V kellene...

 

Brutális: A törpefeszültségű bemenet megegyezik a 230 V-os erősáramú szabvány csatlakozóval!!!

 

Viszont a gép azon villamos szakembereknek, akik néha permeteznek is, ideális :)))))))))))))))

Előzmény: hoffmann eta (19652)
janijani Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19654

Nekem más tapasztalatom van az NC akkukkal. Amelyik újkorában erős volt az később is mindig erős lesz és hosszú életű, a gyengék meg később  is mindig gyengék és hamar tönkremennek.

 

Előzmény: budai2 (19653)
budai2 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19653

akkumulátor témához:

valószínű ni-cd akkumulátorról van szó, annál megengedett a hosszúidejű töltetlen  tárolás. (a savas ólomakkumulátornál nem)
Ennek viszont az az ára, hogy -ahogy írod- első használatbavételek során az akkumulátor kapacitása csak töredéke a névleges kapacitásnak.  Ahogy írod, névleges kapacitását csak több töltés - kisütés ciklus után veszi fel, akkor oldódnak fel a hosszú állás során kikristályosodott anyagok az elektrolitben. Ezért az akkumulátor nem minősíthető rossznak, csak éppen a gyártását a vevőnek kell befejezni.
Persze, ezt az ismeretet egy nem elektromos szakember nem köteles tudni, a kereskedőnek lett volna a dolga, hogy vásárlás ELŐTT! a  tájékoztasson, hogy ennek az elkerülhetetlen macerának a felvállalásáról vagy fel nem vállalásáról a vevő dönteni tudjon.

Előzmény: Vebber (19649)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19652

Igen, én is az akkura tippelek, de lehet több más hibája is. A használati utaasítás szerint jót tesz neki, ha teljesen lemerítik, sőt, így is kell. Ez valóban megtörtént nyilván a szállítás, raktározás  során, de valamiért nem használt neki mégsem... 

Meg türelem kérdése is: 10 percenként próbálkozzak töltéssel, ami hol megy, hol nem, és egy egész éjszaka kell hozzá, a lámpák hol égnek, hol nem... Permetezni vettem, nem barkácsolni, az is jó, de az egy más dolog. Még az sem zavart volna, ha venni kell bele egy akkut, vagy a szervízben megjavítják, és JÓ IS LESZ huzamosabb ideig, nem csak egy hétig.

A szervízekben éppen az ellenkezőjét halljuk annak, amit az áruházban: ilyet kár volt venni, erről mindenki tudja, milyen vacak.

Előzmény: Vebber (19649)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19651

Meg akartam úszni olcsóbban, de ez nem megy, a híg lé miatt...

Marad mégis az olasz, a FROGGY E20 hordozható-húzható elektromos permetező gép. 

Az akkus üzeműtől is tartok már, mert ha eleve tönkrement akkuval szállítják - ahogy az Agrimotor-gépemet, mind a kettőt, sok baj lenne vele. Ez a Froggy 230V-ról megy, 600 W, és nem 6. Igaz, madzagot is kell húzni utána, de lehet hogy majd megfogadom a tanácsodat és meghosszítom a tömlőt.

Előzmény: janijani (19648)
Vebber Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19650

Még annyit, üresjárati feszültséget mérni, nem sok értelme van.

Előzmény: Vebber (19649)
Vebber Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19649

Nem kellett volna ilyen hamar feladni.

Nagyon valószínű, az akku miatt produkálta mindkettő a jelenségeket. Az akkumulátor nem szereti, ha sokáig áll. A gép gyártását követően pedig sopkszor hónapokt, évet is állhat a "sarokban". Türelemmel meg kellett volna próbálni, többször (akár 8-10 periódus), teljesen feltölteni, lemeríteni. Ha nem nagyon rossz állapotú, akkor magához szokott térni.

Amennyiben az akku mégsem tér magához, akkor szervízben kérni bele újat.

Előzmény: hoffmann eta (19647)
janijani Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19648

Persze hogy érdekel, így legalább megtudjuk a valóságot. Sajnálom hogy így jártál.Nem ajánlották a webáruháztól, hogy valami szervizben átnéznék?

 

Én meg addig ajánlgattam a kis szivattyút, hogy magamnak vettem egyet. Akkumulátort egyelőre nem vettem hozzá csak adapterről próbálgatom. Remekül nyomja a lét, kb olyan mintha jól felpumpálom a háti permetezőt.

Nem a háti permetező kiváltására fogom használni, hanem csinálok egy 6m-es szárat hozzá a magas fák permetezéséhez. Egy 6m-es 20x20-as redőnyvasba ragasztok be permetező tömlőt, ezt két kézzel kell tartani, nem tudnám közben pumpálni is.

Előzmény: hoffmann eta (19647)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19647

PERMEZŐ VÁSÁRLÁSOM - folyt.

 

Ha valakit érdekel, elmesélem, hogyan jártam a permetezővásárlással,elmondom.

A websale.hu – WebÁruházból rendeltem meg a Agrimotor SX-MD 20E Akkumulátoros háti permetezőt, kb 30 eft-ért.

Hamarosan megkaptam, de az alábbi problémák miatt írtam nekik vissza.

 

„1. Elkezdtem a töltést, mert nullán állt a feszültség mutató.

A töltés néhány óra után megállt – először pirosat mutatott, majd a rövid töltés után zöldet mutat a töltőn lévő led, mintha teljesen fel lenne töltve az akkumulátor.

Viszont a készüléken lévő feszültségmutató a piros tartományban, pontosan nullán áll, tehát egyáltalán nincs feltöltve az akku.

2. Nincs a csomagban tartalék biztosíték.

3. a készülékben lévő biztosítékot ellenőriztem, a szál meg van szakadva, nem működik.”

 

Pár napra rá cserét szállítottak ki, de sajnos, ezt kellett tapasztalnom:

 

„9-én megkaptam a csere permetezőgépet, melyet köszönök.

Láttam, hogy valóban ki lett próbálva, ahogy Ön megígérte, és én is kipróbáltam először csak pár percre, akkor működött.

Azonban a tegnapi nap valóban használni  szerettem volna, de kb. 10 perc után leállt a gép, közben sípolt, jelezve, nincs feltöltve.

(Megjegyzem, a feszmérő mutató csak akkor mutat, ha működik a gép, egyébként nullán áll, töltés során sem jelzi, hogy megnő a feszültség.)

Éjszakára töltésre tettem, de először ezzel is probléma volt, akárcsak a korábbi gépnél: a zöld lámpa égett a töltőn, s csak akkor gyulladt ki a piros, amikor kissé megmozgattam a gépet magát, ami kontakthibára utal.

Másnap reggelre zöldet jelzett a töltő, ekkor elkezdtem permetezni, de most 5 percig bírta, akkor leállt, sípolással jelezve, hogy nincs elég töltés. Multiméterrl megmértem terhelés nélkül a feszültséget az akkun, 13,1 volt voltot mutatott, tehát ezzel mennie kellett volna, de nem indult el, csak sípolt. Ekkor újra megpróbáltam tölteni (bár több óráig kellene mennie folyamatosan, nem csak néhány percig), de ez nem sikerült, most is csak zöldet jelzett a töltő.

Sajnos, nagyon szerettem volna egy hasonló gépet, de fentiek  miatt elvesztettem a bizalmamat, kérem, vegyék vissza a készüléket. Megtisztítottam, és visszacsomagoltam a dobozába.

 

A 2. gép visszavétele folyamatban van: rendes, udvarias  kiszolgálásban volt részem, azonnal reagáltak --- de csupa hiba mindegyik készülék? Azt mondták, jók a tapasztalatok vele, rengeteget eladtak ebből, most lévén a szezon. (Érdekes, hogy sok cég így reagál:: csak Önnél jelentkezett még hiba, mindenki más boldog vele, én vagyok csak peches.)

És a gép is tetszett (volna), mert szépen, erősen  szór, kezelése nem nehéz, – de KÍNAI. Vagy ki tudja, mi a baj.

 

Most aztán nem tudom, mihez kezdjek. Ahogy egyszer írtam, el nem bírom hinni, hogy ugyanolyan kézi permetezővel kell pumpálnom, mint a nagyapámnak 100 évvel ezelőtt – az még vörösréz tartályos volt, de a konstrukció 100 éves. Mert itt a fórumon azt mondják sokan: legjobb a „hagyományos”.

 

Előzmény: hoffmann eta (19403)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19646

Nézd, az örökzöldek azért annyira nem kényesek a talaj pH-ra, mint mondjuk a hortenzia vagy a rhododendron ... még a természetes mészköves talajon is gond nélkül nőnek (mint pl. nálunk, a Tétény-fennsík környékén, ahol ugye 40-50 cm talaj alatt tömör mészkő... egyet utálnak különösen, azt, ha építkezési sittre vannak ültetve...

Savanyításra meg a vasgálic (vas-II-szulfát) vagy a nagyon híg salétromsav jön szóba... ami ugyanis - szemben más ásványi savakkal - közönséges nitrogén-műtrágyaként hasznosul.

A kalcium-felesleget meg - ahogy itt írták - magnéziumszulfáttal (keserűsó) ellensúlyozni...

 

(salétromsavat természetesen nem tudsz vásárolni, de simán létrehozható ilyen híg oldatban úgy, hogy az ember a a megfelelő mennyiségű kalcium-nitrát műtrágyát old fel a vízben, hozzáadja a számított mennyiségű akkusavat (híg kénsav), és hagyja állni 1-2 napot, hogy a gipsz (kalcium-szulfát) kiülepedjen... a kémia-topicon itt levezettem: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126473457&t=9030776 ... de semmiképp sem töményebben, mint az ott 100 liter öntözővízre leírt mennyiségek)

 

ÜdV

Előzmény: Khaosz5 (19640)
budai2 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 19645

Nálam is virágzott rendesen, de egy 6m magas fáról egy pohárnyi meggyet sem tudtam szedni,

A fa szép és egészséges, tőle jobbra és balra levő másfajtájú meggyek rendesen teremnek.

Azokon az ágakon maradt meg némi  termés, amelyeket viszonylag erősen metszettem.

Most, hogy a sudarat kivettem, rogyásig lett termőrüggyel.

Lehet, hogy ez ilyen fajta, hogy a túlzott növekedést metszéssel vissza kell fogni és csak akkor megy át termőbe. És akkor talán nem kell 8 évet várni.

Előzmény: beetee (19638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!