Keresés

Részletes keresés

Frank Zappa Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43393

Muszály volt odaírnom, mert különben nagyon csöpögős lenne ez a topik...

Előzmény: pajaci (43392)
pajaci Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43392

Ha a "majdnem"-et nem írod oda, még meg is hatódok.

Előzmény: Frank Zappa (43391)
Frank Zappa Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43391

Hogy is írta a szövegíró abban a jólismert dalban  "Akácos úúúúúút... " ja nem...

 

"Szeressük egymást gyerekek..."   itt tényleg csak jót mondhatunk (majdnem) mindenkiről

 

Megmértem, nekem 6 fokos a vizem!!! Már csak 15, 16 hiányzik az első takarításig...

Ali-bá Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43390

Én mindig csak jó tanácsokat kaptam Tőletek.       Jók vagytok!     

                      

                   / Pá-pá! 'listless bear'. /

dearpi Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43389

Ne mérgelődj nem éri meg  ,mindig voltak és lesznek emberek akik így állnak a dolgokhoz .Nem érdemlik meg hogy foglalkozzanak velük. Bár én is nehezen álltam meg hogy ne írjak  neki de inkább nem emelkedem a magasságába  maradok itt lent .:)

Előzmény: nyárimádó (43385)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43388

Vállalkozóval vagy 1 mft lesz. Majd tervező úr kiszámolja és kiássa...

Én anno magamnak ástam ki cimborák nélkül, majd talajvízkor be is temettem. Utána kutyultam a betonplaccot...

Jól mondod, majd ha ződül jön hozzád:-) 

Üdv

Előzmény: bgaby (43386)
MZ/Y Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43387

Tudod mit, igazad volt. :o)

 

Tanács nem jó, mert az lehurrogás, meg baszogatás. Hát akkor hajrá, legyen egy minimál beton medence, amit legalább bővíteni sem lehet (tudom, a palástost sem, de azt el lehet adni és nagyobbat venni, vagy kidobva se akkora kár, mint egy beton medence szétverése), én meg dobtam cserébe egy piros x-et.

Előzmény: Messor70 (43379)
bgaby Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43386

majd visszakuncsorog a kis szerencsétlen, ha meglesz a betonteknője, de a vize zöldül...

 

nem értem, h minek írogat ide, ha már elsírta magát a betonosban, h ki lett innen dobva???

remélem jól lehúzzák majd a vállalkozók, akik már le is csaptak rá :D

 

ha venné a fáradtságot és visszakeresne, láthatná, h tökéletes medencéket lehet kialakítani palástosból is

(persze nem egyedi méretben)

 

látod így jársz, ha nem nekem írogatsz :D :D

Előzmény: nyárimádó (43385)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43385

Kerti törpe, gumikacsa...

Ez nem volt szép, részemről többet nem válaszolok kérdéseidre. Írhatnék csúnyát is, de nem teszem. Aki arra is lusta, hogy itt vagy a másik fórumban kicsit visszaolvasson, vagy a google-n anyagárakat nézzen, esetleg mivel számokban utazol számolj, még ha nem is lesz az pontos. De egy építkezést nem lehet fillérig kiszámolni.

Sok sikert a projekthez...

Üdv

Előzmény: dear-bear (43381)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43384

Kár vitatkozni, ha van 5-6-700 eft-od betonmedencére, hajrá.

Sok olcsóbb medence is létezik, amit süllyeszteni lehet. Egy betonnál később változtatni, eltűntetni nyomtalanúl nélkül nem léhet. És ezek is bírnak 10 évet...

Röviden, a betonmedence árából, 3-4 garnitúra "gumibili" is kijön, amit süllyeszteni lehetne, megspórolva azt a 7 m3 betont stb...

 

Ui: Min rágtál be?

 

Előzmény: dear-bear (43382)
Dolmar__fan Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43383

Ha nem akarsz úszni, minek a beton medence.

Áss gödröt rakd bele a hordozhatót, szigeteld dilletáltasd, és temesd be körbe földdel.

Ez nem vicc volt láttam ilyet néhány éve az a bordás palástú volt (Nasa) technológia.

Benn volt már vagy 5 éve.

Betonból (nekem is az van)7-8X3.5-4 M 1.5 mélység alatt nem érdemes gondolkodni

Előzmény: dear-bear (43382)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43382

Pontosítsunk!

 

Örülök, hogy "elmés" és személyeskedő megjegyzéseddel színesíteni tudtad a topikot. Semmi bajom a rokonaimmal és az viszont is igaz.

 

Ami pedig a "harapást" illeti:

Valóban rengeteg segítséget kaptam. Elolvashattam, hogy az 1,2 méteres medence nem jó, a 4-5 méteres medence szintén nem, a 2 méteres meg felejtős.

Felhívták a figyelmemet arra, hogy a burkolástól nem félni kell, hanem kifizetni.

Soha egy szóval nem állítottam, hogy úszásra kell a medence, akár mobil, akár épített, de a gumikötél mint "segédeszköz" elengedhetetlen lenne számomra.

Visszaolvastam néhány oldalt, medence méretekről nem volt szó.

Ha gondolod, még rágódhatsz ezen a gumicsonton

 

Az anyanyelv használata a helyes és pontos írásnál kezdődik.

                                                                                                      "Mán" elnézést!

Előzmény: Messor70 (43375)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.19 0 0 43381

A markoló nem jöhet be, mert nem bontom szét a kerítést.

 

Amúgy meg, bosszankodom, hogy ez a "kardinális" ötlet nem nekem jutott az eszembe!

Bízom Bennetek, hogy messzemenő segítséget kapnék olyan elementáris erejű kérdésekben, mint a műanyag kacsák és kerti törpék beszerzése.-)

Előzmény: MZ/Y (43376)
MZ/Y Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43380

Nálad már kicsúszott ez-az, de én továbbra is úgy érzem, a kolléga félreértett 1-2 dolgot és ebből lett a kalamajka.

 

De téged sem akarlak bántani/hibáztatni :o), ez tényleg egy normális, összeszokott társaság.

Előzmény: Messor70 (43379)
Messor70 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43379

Mán elnézést, de én sem bántottam... csak kiálltam azokért, akiket Ő megsértett!

 

Pár éve idejárunk és megosztjuk egymással a tapasztalatainkat, élményeinket. Segítünk egymásnak, ha kell bármit küldünk a másiknak, vagy megmondjuk hol vehetné meg. Vannak, akik még össze is járnak. Jól érezzük magunkat egymás társaságában, és itt egyesek akkor is kedvesen magyaráznak bárkinek, ha éppen a kérdező még két oldalt sem volta hajlandó visszalapozni, hiszen vannak kérések, melyek unos-untalan, de 2 - 3 oldalaként visszatérnek :-)  

Előzmény: MZ/Y (43376)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43378

37040 hozzászólás

galgabika képei

Előzmény: nyárimádó (43377)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43377

Na csak megsértődtél :(

Nem akartam...bocs.

A másik fórumban már csak 180 cm széles medencéről írtál, ami baromi keskeny, a többi méret rendben. Tárd szét a kezeid, a két végpont 150-160 cm, azaz a 180 cm szélesség akadályozni fog a mozgásban. Röviden ...

Ha 2.5 m lenne a nettó szélesség, az már jó.

De! Úszni sem a 4 m-ben, sem a 3 m-ben nem lehet, csak ellenáramoltatóval ( 200 eft), vagy ha kikötöd magad. Lehet, hogy az utóbbit viccnek vagy sértésnek vetted, de létező kis költségvetésű egybenúszást biztosít. Van itt a fórumon róla kép galgabika vagy hasonló néven.

Ha még mindig azt hiszed, hogy szívatunk, háát sajnálom...

Részemről nem magyarázkodok többet, akit még személyesen ismerek és barátom az Alibá, egy rendkívül kedves, fitt, 70 év fölötti úr, aki még egy légynek sem ártott, Téged sem akart....

Üdv

Előzmény: dear-bear (43374)
MZ/Y Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43376

Messor70 utolsó hsz-ától eltekintve senki nem bántott. Egyrészt írtuk, hogy egész más dimenzió az épített medence (anyagilag), másrészt amit tervezel, az úszásra alkalmatlan - kivéve gumikötél a derékra, de azt a kötelet félreértetted. Jó szándékból beírta talán Blue, hogy hol az épített medence topik, mert ott több tanácsot kaphatsz ilyen témában, de azt is félreértetted.

 

Senki nem bántott, senki nem combos.

 

Egyébként este eszembe jutott, van még egy 3. megoldás, jóval olcsóbb, de hideg a víz meg van, aki nem menne bele: nagy lyukat csináltatni markolóval (ha szerencséd van, a földért cserébe ingyen megcsinálja), bele tófólia, bele víz, bele növények és már kész is a medence. Nincs vegyszer, talán szivattyú sem.

Előzmény: dear-bear (43374)
Messor70 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43375

Mindig megdöbbenek, hogy egyesek egója legyőzi az agyukat, a gondolkodási képességüket, a logikájukat, és az anyanyelv használatát.

 

Sajnállak, de T tipikusan az a fulladozó vagy, aki nem fogja meg a benyújtott botot, de a túloldalon felháborodva ordibálja, hogy neki aztán senki, még egy jó szót sem :-) Szt. Peti meg bután nézz rá :-) Szörnyen nehéz életed lehet... és a környezetednek sem lehet könnyű... nem is tudom, kit sajnáljak jobban. Téged, aki lehetnél akár boldog is, vagy őket, mert nekik tönkreteszed az életüket...

 

Ahhoz alkotmányos alanyi jogod vagyon, hogy hülye légy, és tönkre tedd a saját életed! Nem vitatja ezt el tőled senki... azonban elgondolkodnék azon a helyedben, hogy van-e jogod mások életét tönkretenni?! 

 

Bár, az is lehet, hogy csak a nyelvet nem beszéled készség szinten, és az írott szó értelmezésével állsz hadilábon. Akkor a fentiekért elnézésed kérem. 

 

Nota bene, nem harapok abba a kézbe, mely enni ad.... itt segítőkészek voltak hozzád, Te m eg hálából megsérted őket... 

 

 

 

Előzmény: dear-bear (43374)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43374

Egy válasz a 43368, 43369 és 43370es hozzászólásokhoz.

 

Tisztelt Uraim!

Nem vagyok az a sértődős fajta, nyugodtan be lehet szólogatni, véleményt formálni, - nota bene - fikázni az elképzelésemet. Ezt épitő jellegű kritikának fogom fel, mert nem értek hozzá. Sem medencém nem volt eddig, sem tapasztalatom nincs, hogy hogyan lehet medencét épiteni és müködtetni. Éppen ezért nem szállok vitába senkivel, jelenleg. Ha majd "kicombosodom" és lesz saját tapasztalatom, akkor viszont bárkivel.-)

 

Miután én számokkal foglalkozom, nem nagyon értek itt dolgokat. Nem tudom, hogy miért "kacsausztató vagy jakuzzi" egy olyan medence, ami 1,2 m mély és miért nem az ha valami csak 0,9 m? Miért problémás az ha az általam "megálmodott" medence 2 - 2,5 méter széles, ha más emberke egy 3 m x 3 m x 1 mben gondolkodik?

 

Nagy örömömre szolgált, hogy egy olyan topik részese lehettem, - igaz csak meglehetősen rövid ideig - amelynek résztvevői a születésük pillanatától kenik, vágják ezt a dolgot.-DDDD

talajkoordinator Creative Commons License 2014.01.18 0 0 43373

Kedves Medve! gyere vissza a másik oldalra. itt csak előre gyártott medence tulajdonosokkal találkozol, ott pedig az építők és építtetők vannak. segítek, csak tudjam a kiindulási alapokat. hol vagy helyileg? én kecskemét mellett. 23 éve építek medencéket, ilyet is , olyat is. nem tudsz olyat kérdezni, amire nincs válasz. üdv.

 

Előzmény: dear-bear (43366)
Messor70 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43372

Ha az ember nem tud úszni a három méteres is óriási :-) 

 

Nekünk egy 4.57 x 1.22-m vagyon. Nem nagy, de arra jó, amire használjuk. Kisebbet nem szeretnék.... de úszni, nem úszom benne, csak lubickolok :-) 

nyárimádó Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43371

Hagyjuk, azt hiszi bántjuk:(

Majd ha egyszer kiméri, talán látni fogja.

Előzmény: Ali-bá (43370)
Ali-bá Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43370

Bocsánat, tévedtem, 4-5 m-t írtál. Abban is ugyanúgy úszhatsz a gumipókkal. :-)

Előzmény: dear-bear (43367)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43369

A 4 x 2 x 1.2 pedig majdcsak jakuzzi.

Ez nem jó sok mindenre, de inkább hallgatok...

 

Előzmény: dear-bear (43367)
MZ/Y Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43368

Szerintem is jobb a 10-es. :o)

Előzmény: dear-bear (43367)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43367

Soha nem mondtam, hogy 7 méterest akarnék.

Előzmény: Ali-bá (43363)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.17 0 0 43366

Megnézem, köszönöm.

Előzmény: nyárimádó (43365)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.16 0 0 43365

A fóliás azt kell mondjam, hogy olcsóbb és nem kell túlzottan aládolgozni. Csempésnél maga a spec. medencecsempe is drága, meg a fuga, meg az a vízzáró kence ami a csempe alá kell. A mozaikost köpködik, hogy kipotyog 1-2 kocka, a jók meg drágák. Pedig nekem az tetszene. Na meg a fuga... az is kirepedhet... A fóliánál nincs ilyen gond, és abban is van már rengeteg szín és minta már. Ha kicsit ráérsz, akkor a tófóliáknál is érdemes szétnézni, mert ott is van már színválaszték és töredéke az ára a "luxus" -nak számító medencefóliától.

Én eddig jutottam el kb, meg a zsalukövek kiszámításáig. Kb 400 eft úgy nekem, hogy saját munka, gépészet nélkül.

Remélem kicsit tudtam segíteni:-) 

Üdv

Előzmény: dear-bear (43360)
nyárimádó Creative Commons License 2014.01.16 0 0 43364

Jah, én azt hittem Te magadat nevezed tervező úrnak:-) 

Föld alatt van ellentartás a föld miatt, tehát a lengéseket elnyeli. A föld felettinél nincs ellentartás, amit a hullámok keltenek, ott repedések keletkezhetnek. Nekem is tervbe volt egy földfeletti kb 3 x 3 m-es nettó zsaluköves- fóliás, de statikus ismerős hiányában... Jelenleg most más gondom is van, de a gond azért van, hogy megoldjuk.:-) 

Előzmény: dear-bear (43358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!