Keresés

Részletes keresés

DeRosa Creative Commons License 2007.01.30 0 0 370
Szia,

ha a ferjed Sony "hivo" avagy eros szimpatizans, akkor vegyel neki azt.
Tul nagy minosegbeli kulonbseg nincs mini-hifi cuccokbana japan tomeggyartok termekei kozott (Sony, Pana, Pio, Technics) es neki ugyis huz a szive az egyik markahoz.
Ha veszel egy nemSony-t, es vmi nem tokeletes az izlesenek, akkor ott a tuske, hogy hmm, ha Sony lett volna. Ha meg a Sony nem valik be, akkor talan majd egyszer valt egy (zeneileg) komolyabb markara.

Szerintem szolgaltatasokban a Sony megbizhatoan jo, design izles kerdese, hangminosegben meg mini-hifi.

Udv,
deRosa
Előzmény: weganet (369)
weganet Creative Commons License 2007.01.30 0 0 369

Kedves Mindenki!

 

Férjemet szeretném meglepni egy mini hifivel, de nő lévén, egyáltalán nem értek ezekhez.

Ki-mit ajánl? Milyen márka, illetve egyáltalán...

Kinéztem a Panasonicnál egyet, SC-PM91DE. De elbizonytalanodtam. Mármint olyan téren, hogy biztos Panasonic legyen?

A férjen SONY kedvelő, de nem tudom, hogy azok a termékek jobbak e vagy inkább a Pana?

Kérem segítsetek a döntésben.

Eléggé sürgős lenne a dolog.

Köszönöm!

Brigi

kisanti Creative Commons License 2007.01.25 0 0 368

 

 Nekem nem NAD van ,de ugyanezeket én is észrevettem.A brumm a trafóból jön, a sistergés meg annyira halk hogy csak akkor hallani ha belemászom a hangfalba.Szerintem zenehallgató távolságból te sem hallod. Ennyi a készülék zajszintje,ami a hangerő növelésével ugyanúgy nő, de nem hallod a hangosodó zene miatt.Ez nem hiba.

Előzmény: DeRosa (367)
DeRosa Creative Commons License 2007.01.24 0 0 367
Sziasztok!

Hasznaltan vetten egy NAD T760-as AV Receivert.
Eddig csak sztereoban probaltam, jo hangja van.

DE!
Bekapcsolt allapotban akar van rakotve valami, akar nincs (jelforras/hangfal) van egy "alapjarati" is brummja. Azaz alig hallhatoan, de biztosan hümmög. Szinten erezhetoen vibral, bar ez bizonyos trafoknal igy szokott lenni.
Ha rakotom a hangfalakat, akkor egy alig hallhato alapjarati sistergo zaj megy ki rajuk.

Zenehallgatas kozben ezek aztan elnyomodnak, de egyreszt ha csend van, legyen csend, masreszt mar a tudat is zavar...

Az elado visszaveszi, ha akarom, de szerinte ez tipikus NAD jelenseg, normalis. (Ebbol azt szurtem le, hogy ha veszek egy masik NAD-et, hasonloan jarhatok.)

Szerintem meg nem normalis. Szerintetek?

Udv,
deRosa
spacc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 366
Akkor eszt beszoptam... :))))
Előzmény: dalmata13 (362)
***RS*** Creative Commons License 2006.07.06 0 0 365
Dalmatában egy Sherlock Holmes veszett el! Hiába no, jó a szimata...
Előzmény: dalmata13 (362)
***RS*** Creative Commons License 2006.07.06 0 0 364
Itt van a kixsike orsók nélkül. hát érdekes egy masina az biztos. Úgy tudom kézzel kell visszatekerni a szalagot!
Előzmény: dalmata13 (358)
***RS*** Creative Commons License 2006.07.06 0 0 363
Igen ezek Nagra SN-hez illetve SNN-hez vannak! Ez ugyebár 1/8"-os készülék, tehát a kramli csak ezekhez jó, ezért gyanítom hogy a Kudelski csinálta őket, bár más hirdetésben még sose láttam ilyet.
Előzmény: dalmata13 (359)
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 362
csak tünik, megtaláltam az ebay.com- on a hirdetését:-)24.95 dollárért adják nagra sn metal reel.
Előzmény: spacc (361)
spacc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 361
De nekem úgy tűnik, hogy az RS által felrakott az 27 centis.....
Előzmény: dalmata13 (359)
spacc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 360
jééééé tényleg ez egy "mini" bobine
Előzmény: dalmata13 (358)
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 359
a magátmérő szvsz ugyanaz az általam feltett szalagok valszeg nagra 3,4 tipusokra van, amit RS tett fel az meg a nagra sn-re.
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 358
:-)
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 357
NA még 1 kép, ezen a méret a lényeg
Előzmény: spacc (356)
spacc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 356
Viszont ilyen magot még nem láttam, pedig hajaz az elsőre, de fele átmérőjö szemmel láthatóan
Előzmény: dalmata13 (355)
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 355
szinte látom ahogy kiver a viz ezek láttán:-).Nagrához vagy Nagra szalagként -erre már nem emlékszem- volt az ebay-n hirdetve.
Előzmény: spacc (354)
spacc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 354

Nem kifejezetten. Az orsó egyérdekes kivitelü, nem NAB-B, hanem NAB-A (bobine)-re felrakható. 

A Nagrák eleve nem nagy szallagtárcsák fogadására lettek konstruálva, ezeket csak egy speciális,  és igen ötletes adapterrel tudták csak fogadni.

Előzmény: dalmata13 (353)
dalmata13 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 353
ezek Nagrára valók ,nemde?
Előzmény: ***RS*** (350)
spacc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 352

Na még eccer akkor a cicerihez wixatérve.

 

Mint mondottam, a cicergésnek két oka szok lenni, az egyik, a mattitott hátoldalon csúszó kiegynlítőhimba. Pláne, ha mér picit bekopott. A másik a szallagvezetők kivitele és anyaga.

 

Revoxnál  (A/B77) A baloldali himba a kritikus, erre némi matt-szmötyi rátapad, és kezdődik a paláver, a szallagvezetők csendesek. Wixont az A70-nál nincs ilyen,ezért aztán csend is vagyon. 

Akai(GX215):   hátsó himba dettó mint Revi, de itt a szallagvezetők esztergált hengeres valami nem túl kemény, vasötvözetm no ezek tudják ám okozni.

TEAC 2300:  hátsó himba, első himba az elsődleges "gerjesztőforrás"

 

Hogy a többi nem mindíg produkálja?  Hát a GX215 nagyon nem szerette ezeket.

revi szallag egész jól magán tartotta a mattitást, tehát az sem.

 

Aszem csendes járásban azért a 630-as Logic viszi a pálmát, egyedül a lejátszófejnél alkalmazott kis filcpárnát lehet közvetlen közlről kifülelni.

 

 

Előzmény: ***RS*** (348)
spacc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 351
Valahol lapul nekem is egy tucat ilyen "lefűződésgátló"  de szépen megaszontad.... :)))  Erről az jut az eszembe, hogy akkor a NAB-adapter akár lehetne nabtárcsaleesésgátló..........
Előzmény: ***RS*** (350)
***RS*** Creative Commons License 2006.07.04 0 0 350
Hát lehet...de azért annyit nem használom a Sansui-t. Viszont mit szólsz ehhez a két gyönyörüséghez? Ez biztos nem nyikorog. És még egy lefűződés gátló műanyag is jár hozzá, ... hogy oda ne rohanjak! (mármint érte)
Előzmény: spacc (349)
spacc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 349

:))))

 

Te is így fox járni... :DDDDD Sansui ügyben...

 

No minden esetre azért a probléma lényege nálad is megmutatkozik

 

És ha azt kérded, hogy miért csak az egyik ULH-val, akkor ott  van a válasz az orrod elött: az a szélesebb. Nem sokkal, csak egy hangyapöcsnyivel, de ez bőven elegendő, hogy elkezdje csinálni a palávert.

Előzmény: ***RS*** (348)
***RS*** Creative Commons License 2006.07.04 0 0 348

"....Amelyik az ULH-val cicereg, az fog az összes mattítottal ciceregni. ...."

 

Spacc!!! Úgyfogsz járni ezzel a szalagnyikorgás problémával, mint az ausztrál törzsfönök a használt régi bumerángjával, mikor az új miatt a régit el akarta dobni! Egyszerüen beleőrült! A Sansui csak az ULH -val nyöszörög, sem az FeCr-rel, sem a Maxell XLI, XLII-vel, sem az Akai WR-rel nem nyöszörög! Mindegyiken van hátoldali mattfestés. Sőt! Az ULH-k közül sem mindegyikkel! Na ezt kapd ki!    :-)))

Előzmény: spacc (339)
spacc Creative Commons License 2006.07.01 0 0 347

eleinte. ezért elsőre csak egy picit, 1.2 fokot, és utána is mindíg egy irányba

 

Előzmény: Bazsika_ (346)
Bazsika_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 346
Bia bia, a törlőfej előtti szallagvezetőn van egy rés, a többin (nálam) nem.De viszont ha az ember leveszi az előlapot lecsavarja a fejegységet rájön, hogy az forgatható, és ha elfordíccsa 180 fokkal akkor volt rés nincs rés...
Előzmény: spacc (345)
spacc Creative Commons License 2006.07.01 0 0 345

A szallag úgy viselkedik, mint a hegedűvonó húrja. Denem a fejen rezonál, hanem az beleesik a "rezonáló" szallagtartományba.

 

 

Nézegesd meg az akaidon a szallagvezető oldalfalát nagyítóval. Rá fogsz jönni, hogy mi ott a bibi  (tehát nem azt a részt, ahol a szallag mágneses oldala felfexik, hanem a széleit, amik poziccionálják a szallagot.

 

Előzmény: Bazsika_ (344)
Bazsika_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 344
Esetleg nem rezonál a fejeken a szalag?
Előzmény: KörKirály (343)
KörKirály Creative Commons License 2006.07.01 0 0 343
Furcsa, mert ha kikerülöm a vezető görgőt akkor is jelentkezik, olyan mintha lefognám az orsót, viszont ha a fejek előtt előfeszitek vagy finoman utánpörgetek akkor sem jelentkezik, maga a  hang pedig az orsó felöl jön, de eddig nem sikerült kiderítenem mi az ami sípol???!!! Más "back coated" típusnál nem tapasztaltam ilyet az Akainál, bár ha jól emlékszem csak Ampexem volt ilyen. Volt dolgom 1-2 összetapadt szalaggal, de ez teljesen másképp viselkedik. Nincs más, meg kell keresni melyik magnón érzi jól magát :)))
Előzmény: spacc (341)
Bazsika_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 342
nekem a Kék dobozos fekete Shamrock szalaggal van csak gondom, az cicereg egy idő után, de szalagpálya takarítás után megint jó...
Előzmény: spacc (341)
spacc Creative Commons License 2006.07.01 0 0 341
i.  meg az, hogy a szallag kellőképp sprőd.
Előzmény: Bazsika_ (340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!