Keresés

Részletes keresés

tipego Creative Commons License 2015.04.19 0 0 19701

Sziasztok!

 

A gyomirtóhoz kapcsolódó kérdésem lenne nekem is. Két hét alatt a kerítés és a ribizli, málna sor között olyan mérhetetlen mennyiségű gyom, főként tarack /képtelen vagyok kihúzni/, hogy valamit kezdeni kell. A tövekhez  közel valahogy ki fogom tisztítani kézzel, de a többit ... Az szeretném kérdezni, hogy ha kis kézi permetezővel közelről szórom a gyomot, úgy hogy ne érje a ribizli és málna töveket, akkor okozhat-e ezekben kárt. A gyomirtó Taifun 360, aminek a hatóanyaga olyan, mint Glialka-é, csak olcsóbb.

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv.

Mozo66 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19700

Valóban nem sérül , viszont gyökérsarj ne legyen ... vagy ne érje a gyomirtó mert azon be tud jutni a fákba is  .  Természetesen a törzsre sem kell rápermetezni .

Előzmény: TINTUS (19697)
triunguis Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19699
Igen.
Előzmény: TINTUS (19698)
TINTUS Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19698

Másik kérdés : A score és actara mehet-e együtt ha kell ?

TINTUS Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19697

Eddig a gyümölcsfák alját nem mertem gyomírtózni tehát füves és gyomos. FOZÁT 480 szerem van, úgy értelmezem, hogy a 3 évesnél idősebb gyümölcsfák alá már lehet szórni ( 1,5-2 dl/10 liter töménységben.) Csak a leveleket ne érje.

 

Mi a tapasztalat valóban nem sérül a fák gyökérzete?

 

 

Samubá Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19696

Az előzmény ugye az volt hogy a fórumtárs egy kitűnő fizikai állapotban találkozó kártevővel találkozott a virágzó fán, amire Actara-t kívánt bevetni és ezt helytelenítettem.

 

Most szórakozott vagy, vagy csak felületes?

Mert én úgy kezdtem, hogy nincs virág és a kérdés a levelekre vonatkozott, hogy van-e elég ahhoz, hogy felvegye a szert. 

 

Elvirított a Gönci m kajszim     emlékeztetőül.  Szerintem érthetően kezdtem! 

 

 

Előzmény: pacsepa (19691)
Didergő Király Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19695

chorus-szal szoktam. két óra jónak tűnik, de talán inkább holnap, ha nem lesz szél. az előző hozzászólásom óta annyiban változott a helyzet, hogy a szél már itt van és még borúsabb az ég. ma már ebből nem lesz permetezés szerintem. :(

Előzmény: beetee (19694)
beetee Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19694

Mivel akarod elvégezni?

A felszívódó szerek 2-3-4 óra alatt bejutnak a növénybe. A Syngenta a Chorusra meg is adja a 2 órát.

Elméletileg utána már jöhet eső.

 

Persze szélben nem jó permetezni. Nem is szabadna, megy mindenfelé. Szomszéd, kutya, macska, stb...

Előzmény: Didergő Király (19693)
Didergő Király Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19693

sziasztok, azt mondják, néhány óra múlva itt a szeles-esős idő. nálunk még csak borult, viszont a monília elleni permetezést még nem végeztem el a meggyben, és nem tudom, hogy lesz-e rá alkalmam, ha jön a rossz idő. ha esetleg most gyorsan megcsinálnám? mennyi esőmentes időnek kell eltelnie permetezés után? köszi.

budai2 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19692

elfogadom amit írsz: egy rossz akkumulátort nem lehet töltéssel tökéletessé tenni. De az a hatás is létezik, amit én írtam. A kristályosodást savas akkumulátoroknál szulfátosodásnak mondják, ni-cd esetén nem használnak ilyen kémiai megnevezést rá. Ni-cd akkumulátorokat gyakran használtak olyan készülékeben amelyeket tartósan üzemen kívül helyeznek, majd szükség esetén ismét üzembe helyeznek (pl katonai "M" készlet céljaira tárolt eszközök).

Ezeket legyártották, kipróbálták, majd raktárba helyezték. Szerencsére hosszú évekre fektették, anélkül, hogy a használatukra szükség lett volna. DE ha mégis kellene, akkor jön a töltés - kisütés játék aminek az eredménye többnyire egy teljes értékű akkumulátor.

Előzmény: janijani (19654)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19691

Lehet, hogy félreérthető voltam. A szilvadarázs ellen egyébként is csak a virágzás lecsengésekor kell (érdemes) permetezni. Én a virágzást általánosságban kezeltem, nem elejét, végét, vagy éppen közepét céloztam.

Hogy egyértelműsítsem:

Rovarölővel virágzás időszakának végén és csak szilvában és ekkor is csak méhkímélőnek mondott szerrel és technológiával permetezek.

Az előzmény ugye az volt hogy a fórumtárs egy kitűnő fizikai állapotban találkozó kártevővel találkozott a virágzó fán, amire Actara-t kívánt bevetni és ezt helytelenítettem. Valóban alternatívaként javasoltam a Mospilant, mint kevésbé rossz megoldást.

 

Egyébként majd akkor köthetjük fel a gatyánkat meg az elveinket, ha jő egy kisebb-nagyobb bundásbogár populáció a virágzó fáinkra... Merthogy én tavaly találkoztam egy példánnyal a kertemben, szerencsére az orgonán... :-(

Előzmény: alfi13 (19686)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19690

Szerintem nyugodtan, mert semleges vegyhatású rézhidroxid... csak a lúgos bordói levek vágják tönkre mind a pirethroidokat mind a szerves foszfátokat szinte azonnal...

 

ÜdV

Előzmény: Piszra (19687)
Csababá81 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19689

Aki észrevette, így írta le: "Hernyó általi rágásnyomnak tűnő, minden levélbe és friss hajtásba belekezdő, minden egyes növényre kiterjedő. Kb..."

Előzmény: Csababá81 (19688)
Csababá81 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19688

Sziasztok! Úgy látom, nem pont ide való, de hátha tudtok segíteni. Jellemzően mi szokta megrágni a borsót ebben az időszakban? Talán hernyó-szerű a rágás képe, de ebben nem vagyok biztos. Nem látok csiganyomot. Köszönöm.

Piszra Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19687

Kedves Samubá és Pacsepa.

Köszönöm a segítséget. Tegnap délután meg is ejtettem a 2. permetezést Chorus-al.

Úgy tervezem, hogy virágzás után még kap egy kis Joker-t valami rovarirtóval együtt.

Joker-el bekeverve milyen szert ajánlatok rovarok ellen? Lehet-e egyáltalán a Joker-hez keverni valamit?

 

Előzmény: Samubá (19670)
alfi13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19686

Én nem úgy értettem "Én virágzásban csak a szilvát szoktam fújni felszívódó rovarölővel."  A Mospilán bármennyire is méhkímélő akkor sem permetezek vele fővirágzásban csak a sziromhullás környékén mikor már nincsenek méhek.

Előzmény: pacsepa (19685)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19685

Kb ezt mondtam én is.

Előzmény: alfi13 (19684)
alfi13 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19684

Teljes virágzásban ne permetezz rovarölővel várd meg a virágzás végét. Ennyivel minimum tartozunk a méheknek. Az a baj ha nem is öli meg a méheket a szer de a kaptárba visszarepülve az őrök nem engedik be a szaguk miatt.

Előzmény: pacsepa (19682)
Samubá Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19683

Van Mospilan is. A szilva darázs ellen én is azt szórok.

Bár nincs a környéken virág ,de még lehet, és a hosszú hatástartama miatt az _Actarát akkor hanyagolom. 

Előzmény: pacsepa (19681)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19682

Hát ez is nagyon igaz!

Én virágzásban csak a szilvát szoktam fújni felszívódó rovarölővel.

Előzmény: Antisystem (19676)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19681

De miért nem jó a Mospilan? A kis 4 gr-os tasak 500-600 Ft-ba kerül és Neked ha jól vettem ki egy-két fára kellene, amire egyszerre elég bekeverni 0,5-1gr-ot. A maradék majd nyáron mehet ki a levéltetvek stb. ellen.

Az Actara miért jobb? Csak mert az van otthon?

Előzmény: Samubá (19677)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19680

Igen olvastam, de mint szezon, ez még a tavasz, a virágzás szezonja. A gyomok is virágoznak. A méhecske meg nem tesz különbséget, virág-virág.

Én úgy vagyok vele, hogy legalább ilyenkor tavasszal ne buzeráljuk őket, amikor a számunkra leghasznosabb munkát végzik. Nyáron ha lesz is elhullás, jobban tud a kolónia regenerálódni.

Előzmény: Samubá (19677)
BBLUE1 Creative Commons License 2015.04.16 -3 0 19679

Sziasztok!

Ha valóban célotok a növényvédelem, akkor csatlakozzatok ti is a bblue programhoz!

https://www.facebook.com/bblue.bcool?ref=aymt_homepage_panel 

Samubá Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19678

A gondom az, hogy a hernyó a virág csészéjében volt és nem tudom, hogy elérem e kontakt szerrel őket, mielőtt a maradék barack kezdeményeket szétérágják. Egyébként köszönöm a véleményt. 

Előzmény: Antisystem (19676)
Samubá Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19677

Ez a fa már nem virágzik, de írtam is. 

Előzmény: pacsepa (19674)
Antisystem Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19676

Hernyó ellen ilyenkor szerintem a méhkímélő technikával (alkonyatkor) kifújt Karate épp elég. A felszívódókat érdemes arra az időre tartalékolni, amikor már van érdemi lomb a felszívódásukra.

 

ÜdV

Előzmény: Samubá (19671)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19675

Ha az ólomakku kapocsfeszültsége 10,5V alá csökken, akkor az menthetetlenül károsodott a szakirodalom szerint.

Erre van némi esély, ha valami nagyon elfekvő készletből vásároltál. Különösen, hogy semmi garancia nincs arra, hogy gyárilag full-ra töltött akku került beléjük.

 

Irtad korábban a NiCd akkut, annak elég kis valószínűségét látom, elsősorban műszaki szempontból. Olcsóbb eszközbe simán beletenném a gyártó helyébe a kis ólom-zselés akkumulátorokat. Ennek kezelése lényegében ugyanaz, mint a hagyományos elektrolitos akkumulátoroké. Ez azt támasztja alá, hogy igazat mondtak a Larix-nál.

Előzmény: hoffmann eta (19672)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19674

Actara felejtős, éppen ezért tiltották be a virágzás időszakában a használatát és lett II. kategória!

Inkább használj Mospilant, ami a mai ismereteink szerint méhkímélő!

Előzmény: Samubá (19671)
pacsepa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19673

A tavaszi monilia elleni felszívódó kezelések kb egy hétig védenek. Az időjárás előrejelzés szerint "jó kis" moniliás idő lesz a jövő hét közepéig.

Tetszik, vagy nem a biokertészeknek, ajánlott a mai előrehozott permetezés, ha ki szeretnéd  zárni a monilia fertőzést! Holnap már késő lehet, mert akkora -legalábbis közép-Magyarországra- már sok esőt ígérnek!

Ugyanez igaz -annak aki érintett- az őszibaracknál a tafrinára!

Előzmény: Piszra (19669)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.04.16 0 0 19672

Felhívtam a Larix Kft-t, mert ők is árulnak permetezőket. Azt mondták, meglepetésemre, hogy ebben az agrimotor SX MD 20E permetezőben ÓLOM-SAVAS akku van! Honnan tudja, kérdeztem. - Mert külön is árulnak hozzá akkut, s arra az van írva.

Amit nem értek, az az , hogy lehet akkor, hogy ez egyáltalán működik, miután több hónapig állt a raktárban? (Ő is azt mondta, általában nincs panasz ezekkel a permetezőkkel. ) A 12 V-os akuka ha nullára lemerülnek és állnak, akkor halottak - álíltólag. 

Előzmény: hoffmann eta (19665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!