Keresés

Részletes keresés

kneissl Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9946
Sehet, hogy egy használtan, vagy karcos frontlencsével olcsón eladó fényképezőgép-objektív valamelyik belső lencséje pont jó lehet neked.
Fotóbizományit vagy fényképezőgép-műszerészt érdemes megkérdezni...
Előzmény: Törölt nick (9944)
gamate Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9945
Üdv!

Síknak kell lennie, vagy lencsének?

Esetleg polikarbonátból, vagy ragaszkodsz az üveghez?

gamate
Előzmény: Törölt nick (9944)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9944

Sziasztok !

Fordítsuk komolyra a szót. Valami olcsó gyors megoldást tudna valaki ajánlani egy 39 mm átmérőjű szabályos kör alakú a szélén 2,5 től 3,5 vastag üveg (lehet nagyító is) elővarázslására ?

Készülne  az új kútkamera :)

Üdv L.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9943
Hát inkább ez mint a kapucni :)
Előzmény: bohrer (9942)
bohrer Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9942
Puncika ??
Ez egy férfias megoldás , remélem ezzel egyetértetek: )
Előzmény: Törölt nick (9936)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.26 0 0 9941

Hello !

Ez igen ! Vendégem vagy egy sörre ha találkozunk.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (9940)
gamate Creative Commons License 2010.10.25 0 0 9939
Nagyon köszönöm!
Előzmény: som57 (9938)
som57 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 9938

email ment

som57
Előzmény: gamate (9931)
som57 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 9937
Kép mellékelve
Előzmény: gamate (9931)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 9936

Sziasztok !

Ha már a fúrás kint nem annyira megy ebben a szerelemre kiválóan alkalmas időben akkor had off-oljak én is :)

 Mi is az a másik értelmes szó amit ebből ki lehet rakni ?

Férfiaggyal nem lesz könnyű :)

rejtvény
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 9935

Helló    fakeco !

 

Nagyon okos ötlet volt, ezeknek a horgonycölöpöknek a közvetlen befúrásos megoldása. Gyorssabbá és olcsóbbá teszi a kivitelezést a hagyományos eljárásokkal szemben.

 

Bár látszólag egyszerű a séma, de véleményem szerint komoly talajmechanikai vizsgálatokat kell előzőleg elvégezni a statikai információk és a tartócölöpök méreteinek megválasztása érdekében. Mert ugye nem mindegy, hogy milyen talajrétegben kell pld. felépiteni  1 épületet és annak mekkora a plussz biztonsági tényezőkkel megnövelt terhelési súlya, stb.

 

Gépesiteni is lehetne ezeknek a cölöpöknek a befúrását. Elméletileg bármilyen  "felső forgatófejes"  kútfúrógép, vagy állvány  alkalmas lehet ennek a feladatnak az elvégzésére, amelynek a magassága meghaladja a tartócölöp hosszát. Bár nem véletlen, hogy a meggyártója maradt a kézzel történő elhelyezés mellett.

 

Ugyanis, végig nézve  1 cölöp befúrását, akkor látható hogy fúrás közben többször is megállnak, -  és minden oldalról ellenőrzik a tökéletes függőlegességet és magasságot. A gépiforgatásos fúróállványokkal gyakorlatilag nem lehetne 100 % -os biztonsággal megoldani ugyanezt. Meg persze nem lehet mindenhova felállni állványokkal.

 

Itt pedig tévedni nem szabad, mert minden pontnak fix. helye van, tehát nem lehet újrafúrni az elrontottat, mert előzőleg fellazúlt már a talaj. Röviden erről ennyit. Üdv. !

Előzmény: fakeco (9932)
fakeco Creative Commons License 2010.10.24 0 0 9932

Freddy 4

 

 Kicsit of a keresem mivel nem kozvetlen kutfuras a temaja.

 

 Gyorsan telepitheto  alapok  horgonyzasa nem mechanikus  modon - egyszeru gepi behajtas olcson es gyorsan. Mi az eszkoz javaslatod.

 

   www.fundex.su

 

 

 

gamate Creative Commons License 2010.10.24 0 0 9931
Üdv Mindenkinek!

Urb-s kollégáktól szeretnék segítséget kérni.
A gépemhez csinálnék egy csőemelő, csatlakozó "berendezést".

Magyarul: szeretném lemásolni a gépeteken lévő lakatot azzal a megoldással, ami a forgatóműhöz való csatlakozásnál megvezeti a kapcsolót.

Ha megoldható, hogy lefényképeznétek ezt az alkatrészt, és felraknátok ide az oldalra, az nagyon sokat segítene, hogy ne kelljen kitalálni újra azt, amit az orosz mérnökök egyszer már kitaláltak.

Köszönettel:
gamate
Jószerencsét!
kutszikla Creative Commons License 2010.10.24 0 0 9930
Szia.
kb:10000ft(5000ft/m)-tól db-szám,és talaj függ vénye is.
üdv
Előzmény: Törölt nick (9929)
kutszikla Creative Commons License 2010.10.24 0 0 9927
Igen,az átmérő lehet más méret is(200mm,300mm,400mm,500mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm átmérőig,és 30 méter mélységig tudunk fúrni.
Előzmény: Törölt nick (9926)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9924
Helló Kútszikla ! Nem mondtam én egy szóval sem,hogy rejtegetted a hibát !
Csak ez van ! Szerintem sem lesz vele gond,mivel ha jól gondolom a végnyomásának durván 1/3-ával lesz csak terhelve,azt pedig el kell,hogy bírja így "kicsit" vízteresen is !
Mint ahogy mondani szokták , így jártam!
Mostmár , ha itt tartottam, szétkaptam apróra aztán ha átnéztem rajta minden porcikát , összerakom és elválik mit tud !
Tehát semmi gáz,megoldjuk !!
Üdv , jószerencsét !
Előzmény: kutszikla (9923)
kutszikla Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9923
Szia Kútdoki.A víztér hibáról nem tudtam.Akkor mondtam volna.Amúgy egy ugyan csak jól ismert kútfúró fórum társtól vettem/de nem nevezem meg Fredy tudja kiről van szó.Saját részre vásároltam nem eladásra.Elég hiányos állapotban,amire megvetem a hiányzó alkatrészeket:szelepek, rudak, tuskók, légüst,rúgók,ennyibe állt meg amennyiért elvitted.Csak Én inkább a cölöpalap fúrásra kezdek szakosodni ,és ezért adtam el.Ezen az üzleten nem kerestem egy forintot sem,mert fórum társon nem kereskedek. Az én véleményem, hogy a gumi fogja majd a nyomást fel,és igy hogy beragasztotad az át fúvást nem lesz vele gond.Amúgy láthatad közösen szedtük szét ha rejtegetni valóm lett volna akkor nem szedem szét veletek!De ezt nem azért irtam mert részedről kaptam volna kritikát,csak a gondolataim a dologal kapcsolatban.
üdv:kutszikla
Előzmény: Kútdoki (9918)
bohrer Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9922
Hát a nyugdíjasok között is vannak csuda fazonok. Pár éve társasházban laktam , a füvet kellett volna lenyírni damilos kaszával. " Gizike " szólt az egyik kollégájának aki lenyírja. 32 lakásos tömb , fejenként 200FT -ot kellett beadni. Fél doboz cigi vagy egy sör ára.
Az elsőn volt olyan kőgazdag nyugdíjas házaspár aki nem akarta beadni, (Toyota 7személyes egyterű, Mitsubishi terepjáró ) Esztergályos kollégám adta be 4 lakó helyett a pénzt. Vagy fent a negyediken azt mondták hogy olyan magasról nem látni a füvet , őket nem zavarja.

Amikor felvetettem "Gizikének " hogy összedobhatnánk a pénzt egy fűnyíróra kb. 2000Ft és letologatnánk a füvet, fiatalok felváltva, akkor mesélte hogy milyen nehéz összeszedni a 200Ft-ot is.

200FT !!!!!!! El sem hiszitek, de igaz.
Előzmény: Törölt nick (9915)
bohrer Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9921
A jó kis arcok , akik kérdezték hogy mi miért annyi amennyi, és feléből is ki lehetne hozni. Az ilyen csinálja meg magának.Nektek nem kell magyaráznom hogy ez több összetevőből áll. Olvastam olyat a geotermikus fűtésnél hogy nehogymár annyit kérjenek érte, mikor egy 40 éves ZIL-el jönnek fúrni. Bennem is felment a pumpa, vegyen Ő egy ZIL-t fúróberendezést rá ami 100méterig lefúr stb. és utána megváltozik a hozzáállása. Persze ezzel még fúrni is kell, eljutni oda ahol fúrnak és a napibérek, autó fenntartása üzemelési költség. Amikor egy benzines zil motorja 3000 vagy magasabb fordulaton ordít egész nap az nem 10 liter benzin.
Előzmény: Törölt nick (9915)
bohrer Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9920
Szerencsére tényleg vannak már szuper ragasztók. Én is dolgoztam már német Araldit-tal amit reszelni is lehet. Vagy a napokban M-BOND kétkomponensű "PILLANAT "ragasztóval ami úgy ragad műanyaghoz mint a hagyományos pillnatragasztó az újjunkhoz.
A hagyományosak 20-30 perc alatt kötnek, de a bőrünkhöz azonnal , ez az M-BOND a műanyaghoz is, csak előtte meg kell kenni a lila folyadékkal a felületeket utána rá az átlátszó ragasztó. A mostani munkahelyemen a Würth anyagokkal dolgoznak, nem vagyok hanyattesve tőlük, szerintem a Loctite komolyabb. A menetrögzítői még olajos csavarú diesel motorokon is ragadtak. Vagy a nedvesperselyes motorokban a hengerpersely olaj és víztér gumigyűrűit ragasztottuk össze vele . ( gumi O gyűrűből kivágtunk egy darabot és összetoldottuk )
Kívánom hogy sikerüljön lezárnod a vízteret.
Előzmény: Kútdoki (9916)
mágus67 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 9919
üdv lalibatyó és többiek vannak rossz lelkü nyugdijjasok is meg 5 gyerekes család is

én az utóbbival jártam meg a nyáron A feleségem munkatársa megkeresett ,hogy kellene neki 1 kút lehet hogy bevezeti a fürdőbe meg a wc be megeggyeztünk az árban meg abban is ,hogy készítsük el a kutat.
2 rakatosra csináltam neki védőcső , cementelés béléscső.
amikor elkészült a kút jött az ember ,hogy a pénz nincsen meg mind de rendezni fogja.
A feleségem megnyugtatott ,milyen rendes ember fogja rendezni. Ez júniusba történt
még ma is rendezi.
Azóta 1 másik kútfúróval ráköttetett a kútra és élvezi az eredményt.
Ja kedves kolega aki rákötött neki feltüzelte .hogy milyen drágán csináltam mert meglehetett volna csinálni 40mm átmérőben is és abból is kijön a víz .
Rendes ember nem?

jószerencsét
Előzmény: Törölt nick (9915)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9918
Hát remélem nem olyan lesz mint az egyszeri sebésznél,miszerint
-A műtét sikerült,de a páciens megmurdelt !! :)
Üdv,szép estét !
Előzmény: Törölt nick (9917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9917

Helló    Kútdoki !

 

Nagyon örülök neki, hogy ilyen  "pozitivan fogod fel"  a dolgokat, -   és nagyon bizok benne, hogy a  "műtét"  sikerülni fog.  További szép estét kivánok,  -  és     Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (9916)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9916
Helló Freddy 4!

Hát akkor ez jócskán vízteres !! :))
Nem csinálok én gondot ebből, én olyan típusú ember vagyok, aki szerint a problémák azért vannak,hogy megoldjuk őket!!!
Szeretem valamiféle Würth-ös kétkomponenses tömítőmasszát,amit 24 órás száradás után esztergálni lehet. Ezzel töltöttem ki ma ,és szilárdulás előtt elsímitottam a hegerpersellyel.
Szerintem ha megszilárdul+a gumi letömíti okés lesz!- ha nem, aztán jön a 3-ig számolok,de 2 már van !!! :))
Na,szóval semmi pánik,minden megoldható csak türelem és idő függvénye.
Kellemes időtöltést , jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (9914)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9915

Üdv !

Amit írsz azzal nincs baj de 1-1,5 éve voltak itt jó kis arcok, ha visszaolvasol megtalálod. Ugyan jónéhány hozzászólásuk törölve lett, de a zsebben kotorászás volt a kedvenc témájuk.

A kisnyugdíjashoz meg egy sztori, de lehet megköveznek érte. Egyszer bankos ügyeimet intéztem és a szomszéd ügyintézőhöz leült egy idős hölgy. Ha az utcán szembe jönne és kérne egy százast kettőt adnék neki úgy nézett ki. Az volt a problémája (mert áthallatszott) hogy a 15 ezer dollárját mikor váltsa vissza forintra mert mozognak az árfolyamok és szeretne a lehető legjobban járni.

 A 2. szomszéd kisnyugdíjas ha kijön a telekre busszal jön mert az ingyen van pedig van kocsija is sőt lakása is meg még pár telke a városban ezen kívül, de a cipőt azt a kezében hozza ha jó az idő mert nehogy kopjon a talpa.  De tudnék még hasonlókat mesélni. Azt szokták mondani aki sír attól kell elvenni.

Hidd el jártunk olyan helyen ahol egy pohár ivóvizet is kérni kellett és voltunk olyan ötgyerekes családnál akik vérig sértődtek volna ha nem fogadjuk el az ebédet náluk.

A "C" jogsi csak pénz és idő kérdése :) Nekem "CE" is van de nem vagyok boldogabb tőle :)

Előzmény: bohrer (9907)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9914

Helló    Kútdoki !

 

Dugattyús szivattyúk esetében erre a meghibásodásra mondják, hogy  "vizteres"  ! Amely igazából nagyon komoly probléma, mert bizonytalan, nehézkes és kőltséges a hiba kiküszöbölése, illetve annak felújitása.

 

Véleményem szerint, ezért az eladónak anyagi  felelőssége van ennek a problémának az orvoslásában, ha tudott róla, ha nem. A magam részéről ez becsületbeni ügynek is mondható, mivel Ő  1 hozzáértő szaki, aki egyben kútfúró is, meg fúrógépek és eszközök kereskedésével is foglalkozik már régóta.

 

Ráadásúl fórumtárs is, ezáltal biztosan értesűlt innen már erről a problémáról. A  "lelkiismeretére"  bizom döntését és bizok a közös kompromisszumban. Én eddig nem csalódtam benne, pedig már több közös üzletünk is volt már. Üdv. -  és   Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (9913)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9913
Helló bohrer! Igen,ez egy kétdugattyús iszapszivattyú. Az a gond,hogy nem a henger és a karmantyú között fúj át,hanem a hengerpersely és a szivattyúház között !
Mivel a hengerperselyek cserélhetőek,közötte és a szivattyúház között illesztve vannak,és még van egy-egy tömítőgumi is,és mégis...
A nagynyomású fúróiszap,ha még van + jócskán homok is benne csodát művel.
Na de sebaj, megjavítjuk,s aztán mondom,hogy : MÚKODJ !!!
Üdv.
Előzmény: bohrer (9908)
szaki10 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9912
Helló Vizes Laci!

Köszönöm, így már értem.

Szaki
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9911
Helló szaki10!

Már láttam ezt a hirdetést itt a fórumon is.Klinker-sas fórumtárs hsz.-ban.
Ha jól nézem a fej jobb irányba forgatásával megnyílik a két fél az oldalán,kiemeléskor pedig összezáródik és ezáltal kiemelhető a bennemaradt sóder vagy homok.
Valószínű hogy csak puha szemcsés talajban használható.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: szaki10 (9900)
kneissl Creative Commons License 2010.10.22 0 0 9910
Felénk még lehetnek érdekességek a föld alatt, csak hogy mi az, és hogyan fog megoldódni, az még kérdéses, de már megvan, hogy ki fog válaszolni a kérdésre.

Persze ebből még fúrás is lehet...
Előzmény: vizeslaci (9895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!