Keresés

Részletes keresés

ateszter Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3186
Kedves Radiológus !
Problémamentes terhesség 30.hetében felfedzték uh vizsgálaton, hogy a köldökzsinórban 2 ér fut három helyett, más eltérés nincsen, de elküldtek magzati szívultrahangra, melyre jövő hét hétfőre kaptam időpontot.
A kontroll uh vizsgálaton, 32+6 napon megerősítették, hogy valóban csak 2 ér van, és a babát túl soványnak találták :bpd-83,hc-298,ac-262 (s.30),fl-63, hum-57, súly 1780 és kissé kevesebb magzatvizet találtak.
Ezenfelül31.héten kinyílt a méhszájam, és emiatt egy hetet kórházban töltöttem.
Nagyon megköszönném, ha fel tudnál világosítani, milyen következményei lehetnek ezeknek a tüneteknek, illetve mi lehet az oka a kialakulásuknak, mert ez a bizonytalanság nagyon kétségbeejt, eddig minden vizsgálat rendben volt, és nem értem, miért történhetett ez, illetve nagyon féltem a babámat is,azt sem értem, miért küldték el szívultrahangra, hiszen nem találtak semmit a szívével kapcsolatosan, a flowmetria is rendben van.
Nagyon köszönöm bárki segítségét!
Eszter
beleba Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3185
Nekem a 12.héten 4D-vel mindkettőnél megmondták, hogy fiú egyértelműen:-)
Előzmény: muzsa (3183)
Allia Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3184
Muzsa, mit háromgyerekes anya válaszolok neked: ha megmutatja, akkor akár a 12. héten is lehet látni, ha meg takarja, akkor a 39-en is hiába lesik. :-) Az akkor 4,5 éves fiam simán kiszúrta az öccse 18 hetes uh felvételén, hogy ott a fütyije. :-D
Előzmény: muzsa (3183)
muzsa Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3183
Kedves Kheiron, feltéve, hogy jó ultrahangos orvos és jó ultrahang berendezés adott, mikor lehet először érdeklődni, hogy fiú-e vagy lány az "illető" a hasamban? Az első gyerekem kukiját én magam vettem észre a 18. heti ultrahangon, ez extrém eset, vagy ilyenkor már kiderülhet gyakran, hogy mi a neme a babának? (Tök mindegy egyébként, hogy fiú-e vagy lány, csak amúgy is menni kell, és klassz lenne, ha a fa alá oda tudnám rakni ezt az infót is :)))))
k2k Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3182
Sziasztok!
Arra volnék többek közt kíváncsi,hogy egy pocaklakó izomgyengeségét ki lehet mutatni, amíg pocakban van?(mármint természetesen UH-gal)
kkmd Creative Commons License 2009.12.10 0 0 3181

Kedves Kheiron,

ha mammográfiára visszahívnak UH-s ellenőrzésre a leletek és pozitív anyai anamnézis kapcsán, s mintavételezést látnak szükségesnek, nem lenne egyszerűbb rögtön ( a kötelező körök lefutása után persze) inkább kikapni az inkriminált részt???

Köszi

kkmd

kisvasutak Creative Commons License 2009.12.04 0 0 3180

Sziasztok, szeretném megkérdezni hogy az áramlásvizsgálatoknak mi a referencia értékei (Pi,RI,A/B). Mert kerestem a neten de nem találtam semmi konkrétat. Tudnátok segíteni?

Köszi.

radiológus Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3179
Reméljük a legjobbakat.
Előzmény: MissEarnshaw (3178)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3178
Nagyon köszönöm a rapid választ. :))
Mondjuk ha gáz van, gőzöm sincs, mit fogok lépni, mert szívem szerint az amniocentézist is Pesten csináltatnám meg, ha már feltétlen kell, viszont hazajönni nyilvánvalóan amiatt sem tudok. :( Úgyhogy imádkozom, hogy minden szép és jó legyen.
Előzmény: radiológus (3177)
radiológus Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3177
Szia, nálunk azért szokás a 18. héten vizsgálni a magzatot, mert minél nagyobb, annál nagyobb eséllyel látjuk meg a genetikai rendellenességek jeleit, ugyanakkor meg ha véletlenül valami gyanús, akkor is van még idő az amniocentézisre.

Szóval szerintem nyugodtan elmehetsz a 17. héten is. :-)
Előzmény: MissEarnshaw (3176)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3176
Sziasztok,

Bocs ha hülye a kérdés: Pont 17. hetesen érdemes elmenni 18-21. heti ultrahangra? :) Lehet furán hangzik, de 17+1 naposan még otthon leszek, viszont utána nem vagyok Magyarországon jó sokáig, mondjuk úgy a 24.-26. hétig kb. Most azon filózom, csináltassam-e meg otthon profiknál a 17. héten ezt a 2. genetikai uh-t vagy menjek el itt "időben" (azaz a 18.-21. héten), úgy, hogy itt nem rutinvizsgálat, vagyis nincs benne a megszokott vizsgálatokban ez az uh... (Ettől függetlenül alaposnak-rendesnek tartom az itteni a szonográfusokat, csak nem tudom... Bizonytalankodom egy kissé, mert nem megszokott, bejáratott vizsgálat...) Szerintetek?
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3175
Igen, minél hamarabb érdemes megejteni.
Előzmény: franciacsibe (3174)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3174
Nagyon koszi a valaszt, akkor erdemes elmennem mostanaban (19. het), legalabbis abbol a szempontbol hogy ha gyanujel van, meg siman el tudok menni amniora.
A 3D-t foleg azert irtam, mert gondoltam, azt itt tuti lehet orvosi beutalo nelkul is (nem Magyarorszagon elek), viszont azt nem profi radiologus csinalja, ugyhogy kiesett.
Szoval marad a 2d-s uh rendelok korbehivasa hogy ki fogadna beutalo nelkul, onkoltsegesen, allitolag van 2-3 ebben a nagyvarosban ahol ez mukodik.
Előzmény: radiológus (3173)
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3173
Szia, a különféle kromoszóma-rendellenességek (köztük a Down-kór) számos ultrahang-jellel járnak, melyek között vannak az úgynevezett major és minor anomáliák (ezek között az a különbség, hogy mennyire jó megbízhatósággal jelzik az eltérést).

A 3D ultrahang jelenleg valójában nem ad több információt, mint a 2D, a vizsgálat meg úgyis 2D-vel indul, és utána van csak a 3D-s mozizgatás (melynek a 25-27. hét között van szerepe).
Előzmény: franciacsibe (3170)
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3172
Kétségtelenül van valami különbség az ultrahanggépek között, de fontosabb a vizsgáló, egyszerűen azért, mert ugyanazt a dolgot kétszer egyformán fogja mérni (vagyis ugyanazokban a síkokban mér kétszer egymás után).
Előzmény: muzsa (3171)
muzsa Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3171
Köszi szépen a választ, akkor nekiveselkedek és megpróbálok megnyugodni... :) ugyanaz fogja mérni, de más ultrahanggal, az egyik kevésbé profi mint a másik... de remélem ez neki nem opkoz gondot, hiszen mindkettőt ismeri...
Előzmény: radiológus (3168)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3170
Szia!

Az lenne a kerdesem, hogy a 18. heti genetikai uh mennyire tudja kiszurni a Down-kort? (gyakorlott ultrahangossal es/vagy 3D ultrahanggal?)
Az orvos szerint akit ma lattam a 18. heti genetikai uh-nak nincsen semmi ertelme, mert semmit sem tudnak szurni es az egesz terhesseg alatt az uh-kon a Down-koros esetek max. 10%-anal latnak elterest.
Ez viszont nem klappol azzal, amit en eddig a temarol olvastam.
34 eves vagyok, behivtak a rossz afp miatt, viszont az integralt rizikom 1/1440, tehat egyaltalan nem kiugro, 12. hetesen 1 mm-es nyakiredo, ezek alapjan visszautasitottam az amniot, de a sajat megnyugtatasomra - ha tenyleg er valamit - szeretnek egy uh-t, itt viszont nem csinalnak a 24. het elott. Tehat fizetoset kell keresnem es eddig csak 3d-t talaltam, a kerdes hogy hulyeseg-e elmenni.
Azt tudom hogy 100%-os valaszt csak az amnio ad, stb, stb.
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3169
Szia, a vesemedence-tágulat általában nyomtalanul gyógyul a születés után.

A vastagbél-tágulat miatt nem aggódom igazán, egy ekkora nagy magzatban már eléggé jó a bélmozgás, és előfordulhatnak elég nagy átmérőkülönbségek. Születés után úgyis megnézik, és akkor kiderül, hogy van-e bármi eltérés.
Előzmény: *kateee (3162)
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3168
Nagyságrendileg a második és harmadik mérés egyforma - egy ilyen bevérzés ugyanis mindig szabálytalan alakú. Én nem nagyon idegeskednék miatta, és a következő alkalommal lehetőség szerint ugyanaz az ember mérje, mint utoljára.

Egyébként egy efféle méhlepény-bevérzés eléggé gyakori, és általában nem okoz semmi bajt.
Előzmény: muzsa (3161)
radiológus Creative Commons License 2009.11.23 0 0 3167
Szia, az NT mérése nem véletlenül van a 12. héten, utána már elkezd változni.

A millimétereken nincs értelme stresszelni.
Előzmény: MissEarnshaw (3158)
muzsa Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3166
Ja bocs, akkor el vagyok tévedve, én úgy értelmeztem radiológus szavait, hogy ő "vette át" Kheiron "posztját". Én egyiküket sem ismerem...
Előzmény: dtamika (3165)
dtamika Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3165
nem másik...:) nézd meg a honlapját, ugyanaz.:))
Előzmény: muzsa (3163)
muzsa Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3164
Ja igen, a CRL 64 mm volt az utolsó méréskor, a tarkóredő (bár ennek gondolom a kérdésem szempontjából nincs jelentősége, de örülök neki) 1,7 mm... Köszi mégegyszer, ha tudsz válaszolni...
Előzmény: muzsa (3161)
muzsa Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3163
*kateee, Kheiron sajnos már nem ad itt tanácsot egy jó ideje, egy másik radiológus bukkan fel néha, és ad válaszokat a kérdésekre... csak nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb errefelé...
Előzmény: *kateee (3162)
*kateee Creative Commons License 2009.11.20 0 0 3162

Kedves Kheiron!

Gondolom az évek alatt, fordult már elő olyan eset amiről én is szeretnék bővebb információt felhamozni.

Babámnál a magzati kor 18. hetes uh-ján vesetágulatot fedeztek, előbb csak egyik vese, mostanra már mindkettőben. A hólyagtelítődés normális. Ezzel már meg is "barátkoztam" ugyanis mindenki azt mondja, hogy nagy a valószínűsége, hogy születés után kinövi.

Szerdán voltam a 38. hetes uh-on és most már 12mm vastagbéltágulatot is jeleztek nála, de ezt még nem tudom egyenlőre feldolgozni, mit jelent? milyen következményei, vannak/lehetnek... A kettő összefügghet egymással?

A baba, a méretei alapján elég nagynak készül, illetve a magzatíz mennyisége az átlagosnál több (ami szerintem összefügg a mérhetetlen vizesedéssel)

 

Válaszát előre is köszönöm

muzsa Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3161
Kedves radiológus, te mennyire aggódnál, hogyha az "amnion és chorion között 35 mm x 6 mm-es echomentes terület" ábrázolódna? 12+6 hetesnek mondták a babám, és egy 55,5mm x 12,9 mm-es vérömlenyem volt a 8. héten, ami egy héttel később már jóval kisebb, 27,4 mm x 8,9 mm volt. A gyerek pedig emellett szerencsére jól fejlődött. Engem aggaszt, hogy nagyobbnak mérték most a bevérzést - bár az orvosomat nem nagyon nyugtalanította, annyit mondott, feküdjek továbbra is, és még az is lehet, hogy végig ott lesz a terhesség alatt ez a "leválás" és nem okoz semmit... Neked mi a véleményed?

Köszi előre is, hogy megszakérted a dolgot...
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 3160
Hátha valakinek segít és hazsnos ez a link:

http://velvet.hu/poronty/2009/11/17/lmp_es_ofd_avagy_mit_mutat_az_ultrahang/
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 3159
szia,

Az nt nem no, hanem csokken az ido elorehaladtaval, mert a vizenyo felszivodik.
Gondolom, most akkor az lesz a para, h ˝es ha korabban mentel volna, nagyobbat mernek˝ :-) Nyugi!
Előzmény: MissEarnshaw (3158)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.11.17 0 0 3158
Hát köszönöm szépen. :(( Aztán gondolom Nálatok is kiderült az elírás. Tegnap voltam másik uh-n, máshol, most 63 mm lett a CRL (38 helyett...), mondták is, hogy ez nagyobb kicsit, mint a menses alapján a 12 + 3, inkább 12 + 5... Viszont. A nyaki redő meg 2,3 mm lett... :(((( Azt mondták, semmi gond meg minden, de most ezen fosok, mi van, ha csak nem akartak paráztatni... Az NT nő, hát ha 5 nap múlva megyek, mi van, ha átképi a 3 mm-t??? Olyan gáz, hogy mindig van min aggódni... Persze már visszajöttem, meg alapból nem biztos, hogy szeretnék 3. uh-n is keresztül esni... :( De most ezen stresszelek, mióta kijöttem...
Előzmény: muzsa (3157)
muzsa Creative Commons License 2009.11.15 0 0 3157
Tökre megeshet, hogy elírták, nekem az orvosom a menstruáció utolsó időpontjához képesti kort írta el nagyon durván úgy, hogy csak "ki kellett forgatnia" a dátumot a kis kerek öröknaptárán...
Előzmény: MissEarnshaw (3156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!