Keresés

Részletes keresés

zsuby Creative Commons License 2007.07.21 0 0 46

Szeretném megkérdezni a véleményeteket a következő
ügyben:
Édesanyám 2006-ban eladta a lakását és ennek vételárát
az adásvételi szerződésben is rögzítetten a gyermeke
bankszámlájára utaltatta,mivel mozgáskorlátozottsága
nem tette lehetővé a banki ügyintézéseket,ezt a
gyermékére bízta.
Majd albérletbe költözött,és előszerződést kötött
saját nevére egy építtető céggel egy majd 2008-ban
elkészülö új lakás tulajdonjogára,15%-os foglaló is
kifizetésre került,a teljes vételár is az átutalt pénzből lett volna kifizetve.
Édesanyám nyáron elhunyt.
Hagyatéka a gyermeke bankszámláján lévő pénz és a
nevére szóló előszerződés maradt.(még illetékhivatali bejegyzés nem történt)
Mi után és milyen mértékű illetékfizetésre számíthatok?
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 45
Modestinvs Creative Commons License 2007.05.21 0 0 44

Kötelező bevallást tenni.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 42
Sziasztok!!


Van egy kuzdelmem az APEH-al, ami nem tudom, hogy fog vegzodni.
MAr tobb kort futottam veluk, meg mindig fogok parat szerintem.
Be akarnak hajtani rajtam egy elmulasztott osszeget, amit a konyvelo nem adott le.
Ez nem is gaz, mert persze befizetem. De a kesedelmi birsag olyan magas, amit nem szeretnek befizetni. Ha van egy telek a nevemen, ami haszonelvezettel terhelt, abba belenyulhatnak?
Koszi a segitsegeteket!
elessar21 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 41

Én is egy kérdéseel fordulnék hozzátok!

 

Nyáron(augusztus) kiváltottam a vállalkozóit, hogy a cég akinél melóztam ki tudjon fizetni. Ki is állitottam a számlát és meg is kaptam a 120ezer forintot,majd szépen szeptember közepén vissza is szolgáltattam az igazolványt. Igenám,de ezt az 1 szerencsétlen számlát égen földön nem találom és enélkül ügye nem tudok bevallani. és a céggel már nem állok kapcsolatban,hogy eseteleg tőlük elkérjem a számlamásolatot.

Ez egy patt helyzetnek tűnik,mert igy a könyvelő nem tudja megcsinálni én meg elcsúszok a 15ei határidővel..

 

mit lehet tenni?

 

Üdvözlettel:

 

Elessar

talbite Creative Commons License 2007.02.08 0 0 40
Köszönöm, majd jelentkezem ha minden nálam van és még lesz kérdésem.
Mégegyszer köszi!
Előzmény: HPéter1978 (39)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 39
Sajna jól értelmezed a helyzetet, a 2005-ös évről be kell adnod a bevallást pótlólag.

Igazolást az tud kiadni aki az ellátást folyósítja, tőlük kell kérni.
Előzmény: talbite (38)
talbite Creative Commons License 2007.02.07 0 0 38
Sziasztok

A segitségeteket szeretném kérni
Gyesen vagyok ami áprilisban jár le.
Kaptam adóbevallást,és kideritettem hogy a drága munkáltatóm csak a 2004es évre csinálta meg mert akkor dolgoztam.Eddig azt hittem ő csinálja ezeket mert tavaly is kaptam bevallás i papirokat ,bevittem amunkahelyemre és el is vették, abban a hitben hagyva hogy ők ezt csinálják.
De nem sőt azt mondta hogy5000ft ért megcsinálja a könyvelője.
Ez röhely,mert ha ez igaz akkor nekem viiszamenőleg is vallanom kell2005-tól csak azt nem tudom mi alapján.
Honnan tudok beszerezni igazolást a gyedem folyósitásáról
Köszi előre is
Modestinvs Creative Commons License 2007.01.19 0 0 37
Ha jogosult leszel, akkor vissza. De kamat nem jár.
Előzmény: 770409 (36)
770409 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 36

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni

 

Ma kaptam egy papírt a munkahelyemen, hogy ha akarom töltsem ki. Nyilatkozat adójóváírás érvényesítéséről.

 

Próbáltam utánaolvasgatni, de még mindig nem tiszta.

 

Annyit már tudok, hogy nekem csökkentett adójóváírás jár, mert nagyobb az éves jövedelmem 1,5 millió forintnál.

 

Jól értettem  azt, hogy ha kitöltöm a papírt, akkor minden hónapban érvényesítik az adójóváírást, és picit több nettó bért kapok?

 

De mi van ha nem töltöm ki? Visszakapom -e jövőre az adóbevalláskor, egy összegben?

 

köszi a segítséget

-HavocS- Creative Commons License 2007.01.17 0 0 35
Köszönöm a segítséged!
Előzmény: Modestinvs (34)
Modestinvs Creative Commons License 2007.01.17 0 0 34

A meghatalmazás érvényes lesz formanyomtatvány nélkül is, csak legyen világos és egyértelmű plusz két tanú. Bárkit meghatalmazhatsz - ha az illető nem cselekvésképtelen.

Előzmény: -HavocS- (33)
-HavocS- Creative Commons License 2007.01.17 0 0 33
Sziasztok!

Adószám igazolás (mivel az adókártyát csak egy hónap múlva küldik) átvételéhez kellene meghatalmazást írnom. Ehhez van külön nyomtatvány, vagy valami szabvány? Szülőmet meghatalmazhatom?
HPéter1978 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 32
Szívesen.

Jó lesz, ha minden dolgozó megbarátkozik az adóbevallás gondolatával, mert jelen állás szerint 2006-ra már csak két választás van, az önbevallás vagy az adóhatósági megállapítás.
No, ez utóbbitól mentsen meg az Úr minden teremtett lelket. :-)
Előzmény: delfin21 (31)
delfin21 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 31
Nagyon köszönöm a részletes, kimerítő leírást!
Azt hiszem, menni fog...
Ezt is el kell kezdeni egyszer, nem?
:)
Előzmény: HPéter1978 (29)
HPéter1978 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 30
Má hülye vagyok, nem a -C lap alján van az aláírás helye, hanem a 0553-n.

Bocs.
Előzmény: HPéter1978 (29)
HPéter1978 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 29
Szia!

Amikor megszűnt a munkaviszonyod, kapnod kellett a munkáltatótól egy igazolást arról, hogy
- mennyi és milyen jövedelmet kaptál tőlük
- mennyi adóelőleget vontak le és fizettek be
- milyen típusú és összegű adókedvezményeket vettek figyelembe
satöbbi

Erre szükség lesz.

Aztán irány az APEH honlap.

http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany

Először a bevallási keretprogramot kell letölteni és telepíteni - abev2006telep.exe - de ha jól értem, ezen már túl vagy.

Utána a bevallási nyomtatványt kell letölteni és telepíteni, a te esetedben ez a 0553.
Legegyszerűbben a "gyorskeres"-sel találod meg, mert ott a számuk szerint sorban vannak.

Ha ez is telepítve van, akkor jöhet a kitöltés.
A weblapon letölthető a kitöltési útmutató pdf-ben.

Azt írtad, hogy munkaviszonyból volt jövedelmed, ez így látatlanban valszeg munkabér volt.
Így a "címlap"-pal nem kell foglalkozni.
A 0553 lapon kitöltöd a személyi adatokat és alul a dátumot.
Az -A lap1. sorába írod a bruttó béredet.
Továbblépsz a -B lapra, a szoftver automatikusan kiszámolja az adót, ezt a 21.
sorban látod.
Mivel munkaviszonyban álltál, és bért kaptál, jár az adójóváírás.
A 24. sor első kis kockájában kiválasztod, hány hónapot dolgoztál - dupla kattintásra feljön a lista, kiválasztod, majd enter.
Az utolsó d oszlopban pirossal kiszámolja a szoft, hogy mennyi adójóváírás jár. Tekintettel arra, hogy ilyen kevés pénzt kaptál, ennek meg kell egyeznie a 21. sorban szereplő adóval.
Beírod a c oszlopba a számot.
A 30. sorban a fizetendő adó kapásból átvált 0-ra.
Most már csak azt kell tudni, hogy vontak-e tőled adóelőleget.
Elvileg nem, de láttam már sok furcsaságot.
Ha vontak, akkor az visszajár.
Be kell írni a -C lap 72. sorába, hogy mennyit vontak le, és ki kell tölteni a 0553 lapon az F blokkot - hogy hova küldjék a pénz - és a C blokkban be kell x-elni, hogy visszakéred és hogy nincs köztartozásod.

Kinyomtatod 2 példányban - csak a 0553, -A, -B, -C lapokat kell.
Aláírod a -C lap alján, és az egyiket elküldöd az APEH-nak.
De még jobb, ha személyesen beviszed az ügyfélszolgálatra, mert akkor az ügyintéző rögtön meg tudja nézni, hogy nincs-e valami hiba.

Az ügyfélszolgálatok: http://www.apeh.hu/ugyfelszolg.
A félfogadási időnek célszerű utána nézni.

Mindenesetre jó lenne pontosan tudni, milyen jogcímen kapta a pénz, mert ha pl. megbízási díj volt, akkor másképp kell kitölteni a bevallást.

Ha segítség kell, keress meg nyugodtam privátban is, a mail címem publikus.

Sok sikert!
Előzmény: delfin21 (28)
delfin21 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 28
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Pár napja kaptam kézhez egy nov. 17-ei keltezésű levelet az APEH-től, amiben tájékoztatnak, hogy nem nyújtottam be adóbevallást, és ezért akár 100E Ft mulasztási bírsággal is sújthatnak.
A tavalyi évben összesen 2 hónapig voltam munkaviszonyban, és kb. 22E Ft jövedelmem volt.
Fogalmam sincs, hogy készítsek adóbevallást.
Az APEH oldaláról letöltöttem egy nyomtatványkitöltő programot, de ott mindenhol 2006.év szerepel bevallási időszakként, nekem meg nyilván 2005-ről kéne bevallást csinálnom. Nem lehet átjavítani.
Tudna vki segíteni?
Előre is köszönöm!
zénó1 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27

Helló!

 

Egy kis segítség kéne.Vásározni ,árulni szeretnék bizonyos termékeket.Kérdésem ez ügyben,hogy az apeh ill. a fogyasztovédelem mit kér egy ellenőrzés során és mire figyeljek oda?

Már múltkor kérdeztem itt vállalkozás ügyben ,és a számlázással kapcsolatban, ami végülis megoldodott.

Most azt szeretném megkérdezni aki esetleg tudja ,hogy vásározásnál a (standba) kell  e panaszkönyv ,ki kell- e irnom a cég nevet ,telephelyet stb.

Ill. akinek van ebben már tapasztalata kérem irja le milyen dolgok is kellenek a hivatalos müködéshez és mire figyeljek egy esetleges ellenőrzés során.

 

Előre is kösz

rapid1 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 26
eljött (visszajött) az az idő hogy bárki bárkit felnyomhat az apehnél, vagyonosodási vizsgálatra, erre most sok pénzt kaptak az adóhiv-ok
rapid1 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 25
A kereskedők sem adnak számlát semmiről. Csakúgy mint az evások nagy része. 
HPéter1978 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 24
Még nem voltam érintett végrehajtásban, így nem tudom miként megy...
De gondolom ha a háznak/lakásnak van egy tulajdonosa, vélelmezhető, hogy az abban lévő ingóságok az ő tulajdonát képezik.
Előzmény: Blini (23)
Blini Creative Commons License 2006.08.04 0 0 23
Értem, köszike!
És ha bejönnek, meglátják mondjuk a televíziót, vagy a számítógépet, stb...akkor azt hogy bizonyítom, hogy nem az enyém? Ugyanis tényleg nem az enyém. De hát ezek nem névre szólóak....
Előzmény: HPéter1978 (22)
HPéter1978 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 22
Úgy tudom, hogy családtagoktól nem foglalhatnak.
Előzmény: Blini (21)
Blini Creative Commons License 2006.08.02 0 0 21
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Én egy 21 éves még nagyon naív lány vagyok sajnos ilyen téren. És én tényleg mindíg arra gondoltam, hogy engem rögtön börtönbe fognak vinni. :-(
Bankszámlámon nincs semmi (nem is nagyon volt sosem), jövedelmem nincs. Saját tulajdonomban sincs semmi az egy égadta világon!
Szüleimnél lakom, minden az édesapám nevén, tulajdonában van.
Kérdés: ELVIHETNEK BÁRMIT IS INNEN?
Előzmény: HPéter1978 (20)
HPéter1978 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 20
Mitől tartasz?

Kis hazánkban (egyelőre) nincs adósok börtöne, és a baseball-ütős megoldásra sincs felhatalmazva az APEH.

A végrehajtás azt jelenti, hogy
- levonják jövedelemből
- leemelik bankszámláról
- lefoglalják az ingatlant/ingóságot, és elárverezik.

Ha a fenti lehetőségek nem működnek, akkor nem nagyon tudnak mit csinálni szerintem.
Ugyanakkor a tartozáson ketyegni fog a késedelmi pótlék, ezért ha lehet, próbálj meg valamiféle haladékot kérni, hogy legalább ne nőjön a fizetnivaló.
Előzmény: Blini (18)
HPéter1978 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 19
Egészen biztosan be kell jelenteni az adó- és bankszámlaszám változást.

Többféle változásbejelentő nyomtatvány is van, a cégformától függően.
Az illetékes megyei APEH-igazgatóságon biztosan tudnak segíteni.

http://www.apeh.hu/cgi-bin/lap.php?id=ugyfelszolg
Előzmény: rfamp (17)
Blini Creative Commons License 2006.07.31 0 0 18
Sziasztok!

Nem vagyk otthon sem adóügyekben, sem semmi ilyen jogi vagy ügyben, ezért nagyon kérnék pár segítő választ!

Egy bizonyos állami RT felé tartozásom volt, és mivel ezt nem tudtam folyamatosan törleszteni , ezért ma már rengeteg összeg befizetése után is még mindíg több tartozásom van. (Volt 120ezer összesen, azóta már befizettem apránként 140ezret , de mégis van még 148ezer). A múlt évben bejelentett az adóhivatalnál, így "adók módjára behajtandó köztartozásom" lett. Kértem fizetési kedvezményt attól aki feljelentett , kaptam is(havi 13ezer forintot), és visszavonta a feljelentést.
Ebben az évben , megszűnt a munkaviszonyom, csak pár hónapot tudtam befizetni (egyébként is csak havi 40-50ezret kerestem). Most újból feljelentett az apehnál, és mivel nem tudok ennyi pénzt 8 napon belül kifizetni, jönnek az adóvégrehajtók.
Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni: Nekem nincs semmim, semmi jövedelmem sehonnan, nincs lakásom, autom, még saját mobiltelefonom sincs. Mit fognak velem csinálni? Mi a hivatalos eljárás ilyenkor? Hisz amíg volt jövedelmem, addig fizettem is:-(.
Nem nem akarom kifizetni, hanem nem tudom!! Valaki kérem válaszoljon! Előre is köszönöm. Nagyon félek, nem tudom ilyenkor mi történik. :-(
rfamp Creative Commons License 2006.07.30 0 0 17

Sziasztok!

 

Érdeklődnék nem e tudja valaki, hogy a céges bélyegző változását ( adószám és bankszámla szám változás) be kell e jelenteni az APEH nál. Ha igen milyen nyomtatványon?

 

Előre is köszi

Dzsabb Creative Commons License 1999.09.27 0 0 16
Úgy érzem ez esetben Mo-n adóköteles a jövedelem /feltéve, ha az állandó lakhely Mo-n van!/. A kettős adózást kizáró egyezmény konkrétan meghatározza hogy mi a teendő, általában két féle egyezmény létezik;
1. A külföldön megfizetett adó levonható a Mo-i adóból /a külföldi és a belföldi jövedelem arányában, külön számítás van rá, nem részletezem/.
2. Mo-n már nem kell adózni.
Ilyen esetben mindenképp a szerződő országot kell vizsgálni, a munkavégzés tényleges helyétől függetlenül. /PL.: egy Mo-n élő emberkének is lehet külföldről származó jövedelme úgy, hogy egész évben a határt sem lépte át/
Ez az én rálátásom a dologra, nem kellkp.-nek venni, de meglepődnék ha az APEH másképp gondolná...

Egyébiránt kapcsolódva az érdekvédelemhez, javasolni tudom mindenkinek, hogy ha az APEH-től kér tanácsot, azt mindenképpen írásban kérje /elég feldobni egy levelet az ügyfélszolgálat részére az eset konkrét leírásával/. Általában elég korrekt választ adnak, és így a sorbanállás is elkerülhető. Ezután már csak azt kell tenni ami a levélben le van írva, és egy esetleges ellenőrzésnél lehet lobogtatni a levelet.
Figyelembe kell venni, hogy az ART 30 napos elintézési határidő szab meg ezekre az esetekre is!, így lehetőleg ne a bevallási határidő előtt 2 nappal kérdezz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!