Keresés

Részletes keresés

atvance Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9992
szia!
Vastalanító töltet Birm 1 kg-os
Cikkszám: KZSA0207020005-I
Nettó Ára: 3 000 Ft.
Bruttó Ára: 3 750 Ft.

Erre a vízmennyiségre kb 30-35kg kellene, plusz a tartály és szerelvényei.
a legolcsóbb verzió is 400000- 500000Ft!

Üdv!
Előzmény: gpgkút (9989)
atvance Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9991
Szia!

A BIRM hatékony és gazdaságos anyag az oldott vas és mangán vegyületek eltávolítására a nyersvízből. Használható mind gravitációs, mind nyomás alatt működő vízkezelő rendsze-reknél. Oldhatatlan katalizátorként viselkedik, gyorsítva a reakciót az oldott oxigén és a vas-vegyületek között. A felszíni vizekben a vas a széndioxid hiánya miatt vas(II)-hidrogén-karbonát formájában van jelen és ezért nem szűrhető. A BIRM katalizálja az oxigén és az oldott vas vegyület reakcióját , elősegítve a Fe2+ oxidációját Fe3+-á, amely Fe(OH)3 formájában kiválik és könnyedén szűrhető. Fizikai tulajdonságaiból adódóan a BIRM kiváló szűrőanyag, amelyről egyszerűen, visszamosatással távolítható el a lerakódás. A vastalanítási folyamat során nem merül ki, ezért jelentős gazdasági előnye van más vastalanító eljárásokkal szemben.

A BIRM további előnye a hosszú élettartam, viszonylag alacsony kopásból eredő veszteség, széles üzemi hőmérséklet tartomány és kiemelkedően magas hatékonyság. Mivel nincs szükség regeneráló vegyszerekre, csak rendszeres mosásra, élőmunka igénye elhanyagol-ható.

A BIRM használatánál fontos, hogy a víz ne tartalmazzon olajat, kénhidrogént, 4-5 ppm-nél több szerves anyagot, valamint az oldott oxigén tartalom legalább 15%-a legyen a vastartalomnak. A minimális pH 6,8, ha ennél kevesebb, a vízhez semlegesítő vegyszert kell adagolni, pl. Clack Corosex-et, meszet vagy nátriumkarbonátot. A kis oxigéntartalmú vizeket levegőztetéssel lehet előkezelni. A klórozás nagymértékben csökkenti a BIRM aktivitását. A magas koncentrációban jelen levő klórvegyületek kimeríthetik a katalizátor-réteget.

A Birm a mangánt is ugyanolyan megbízható-an távolítja el, mint a vasat. Ilyen irányú fel-használásnál a legjobb hatékonyság érdeké-ben a kezelendő víz pH-jának 8,0 és 9,0 között kell lennie. Ha a víz vasat is tartalmaz, a pH-nak 8,5 alatt kell lennie, mert a magas pH kolloidális vas képződéséhez vezet, amelyet igen nehéz kiszűrni. Az összes többi paraméter megegyezik vas és mangán estében.

A Birm kétféle formában készül, ez a normál és a finom. A normál minőség általánosan ajánlott az ipari, közművi és háztartási berendezésekhez, ahol a mosatás sebessége korlátozott.

Előnyök

Előírásszerű használat esetén nem igényel regenerálást
Igen hatékonyan távolítja el a vasat
Csak rendszeres visszamosást igényel
Tartós, hosszú élettartamú anyag, széles hőmérséklettartományban használható
Sűrűsége mindössze 0,75 kg/dm3

Fizikai tulajdonságok

Szín: fekete
Halomsűrűség: 0,75 kg/dm3
Szemcseméret: 0,42–2 mm
Fajsúly: 2.0 g/cm3
Jellemző méret : 0,48 mm
Egyenletesség: 2,71

Üzemi paraméterek

A lúgosságnak kétszer nagyobbnak kell lennie a szulfát és klorid koncentrációk összegénél.
Víz pH-tartománya: 6,8 – 9,0
Az oldott oxigén tartalom legalább 15%-a legyen a vas (vagy vas és mangán) tartalomnak
Ágymagasság: 750 – 900 mm
Szabad térfogat: min. az ágymagasság fele
Visszamosás sebessége:
Normál Birm: 25 – 30 m/h
Finom Birm: 20 – 25 m/h.
Üzemi sebesség: 8 – 13 m/h
(Időszakosan és/vagy kedvező feltételek mellett magasabb sebesség is megengedett.)
A szabad klórtartalomnak kisebbnek kell lennie 0,5 ppm-nél.
A kénhidrogént a szűrő előtt el kell távolítani.
Előzmény: gpgkút (9989)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9990

Helló    qpqkút !

 

Valószinüsitem, hogy valamelyik ősfolyam kavicsteraszára épűlt a kutad, amelyekre jellemző az óriási vizhozam, meg a rendkivül magas vastartalom. Kérdésedre válaszolva  3 lehetőséged van:

 

 1./   Marad minden a régiben és nem változtatsz semmit.

 

 2./   Beépitesz a kútaknába  1 vastalanitó berendezést, amely 800 literes vizhozam

        mellett,  4,4 milla + ÁFA bekerülési kőltséggel kezdődik, tipustól függően, ha

        csak vastalanitani kell a vizet.

 

 3./   Furatsz  1 mélyebb kutat, amelynek már jóval kisebb lessz a vastartalma, de

        valószinüleg a vizhozama is. 

 

Javasolom az  1./ -es verziót, mert a többi nagyon sokba kerül. Meg igazából, ha eddig igy is megfelelt az a bizonyos kút, akkor feltételezem, hogy ezután is igy lessz az.   Üdv. !

 

Előzmény: gpgkút (9989)
gpgkút Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9989
Üdv. fúrósok!
Van egy 21méteres kutam,ami percenként 800liter vizet ad,de az a probléma,hogy nagyon nagy a víz vas tartalma és befogja a növényeket,a betont.Tud-e valaki erre valami megoldást?
kneissl Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9988
Ez ám a "fúrófej"...

:-)
Előzmény: Törölt nick (9984)
pasass Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9985
Köszönöm Lallibá!

A mellékelt kép nem én vagyok ,hanem csak 1 Kútfúró sematikus képe :))
Előzmény: Törölt nick (9984)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9984

Üdv !

Itt a kép :

1
Előzmény: pasass (9973)
bohrer Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9983
Hát a távtartók a tényleg jó ötlet, és ha nem megy a kő szétforgácsolása, akkor szét kell verni. Persze ez 20-30 méteren nem lehet egyszerű, de hirtelen nincs jobb ötletem. Ha nincs más vastag betonvasból lekovácsolni, leedzeni spiccvésőt, ennek a szára hegeszthető. A gyári chrom vanadium vésők az otthon használt MMA eljárással rutilos pálcával úgy is lerepednének a hegesztésnél.
Előzmény: pasass (9982)
pasass Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9982
Tisztelet Brunnen Bohren !

Köszönöm !
már vágom is ki a köralakú távtartókat mert 250 mm a csövem.nehogy már bele görbüljön.
És marad a vertkút
Nos ezt is meg kell tanulni 1 szer.

Szép Napot:)
Előzmény: bohrer (9977)
bohrer Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9981
Ha ehhez még jön egy komolyelektromos iszapszivattyú akkor a régebbi lakások kismegszakítóit leveri.
Előzmény: Törölt nick (9978)
bohrer Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9980
Egyértelmű. És a 4 ütemű mocikat nem lehet eldöntve szállítani , ( fúrótorony az utánfutón) értek hozzájuk , másnál volt már ilyenból baj.
Gyakorlatilag leszerelhető fúróasztalt feltételez.
Előzmény: Törölt nick (9979)
bohrer Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9977
Pasass!
És a Többiek!

A kőzetek fúrására volna ötletem. Pár ismert és nyilvánvaló dolog ami az építőiparban falazatok fúrásanál természetes.
1.Kőzeteket ütvefúrással fúrjuk, alacsony fordulaton, vmi vídiás vagy karbid élű fúróval.
2. Ha falazatban fúrunk és a kis leforgótárcsás gépünkkel elkapunk egy kemény kavicsot akkor egy spiccvésővel vagy egyéb eszközzel összetörjük és folytatjuk tovább a fúrást.
3. Ha precíz furat kell akkor ütés nélkül fúrnak gyémánt fúrókoronával ( mi is ezt tesszük vídiával ,pedig nincs rá szükség )
Ha nem kell precíc furat akkor légdugattyús fúrókalapáccsal "fúrunk" életlen fúrókkal, ez nem fúrás, ez FOROGVA VÉSÉS!!

Kisebb mélységek és gépek esetén a fúrószár végére szerelt spiccvéső képes széttörni a lent lévő köveket, felülről balami ütésálló "bak"-ot csavarni a rudazatra és hajrá.
Gondolkodtam már nagyobb hexagonbefogású vésőgépekkel(Bontókalapács )veretni a fúrószárat. Nem az SDS MAX befogásokra gondoltam, azok kevesek ide .
30-40E ft a barkácsáruházakban a kínai ( 1500-1700 W , és 25-30 Joule ütőereje van ) . Vagy bérelni kb 5-6E Ft/ nap
Amerikában elterjedt az ütvefúrás a sziklás helyen fúrásoknál nagy gépeknél , persze nem sufni tuning megoldások.
Előzmény: pasass (9973)
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9976
Üdv Druszám!

Szurkolok neked hogy az a káposztakő mielőbb elaprózódjon.
Kitartás biztos Te birod tovább.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: pasass (9973)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9975

Küldd át nekem segítek felhekkelni.

Üdv !

Előzmény: pasass (9974)
pasass Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9974



Íme a kép :)

Nem csoda ,hogy nem lehet feltölteni :)))

Jószerencsét
pasass Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9973
Szeva Freddy és Többiek !

Talán ezért is köszönünk így
"Jószerencsét "
Láttam én is alföldi technikát itt a Dunántúlon 60 m mélyen.
Pisztolyfúró + fúrógép.max 500W
Neki bejött a jószerencse .
Egy ideig nekem is tartott :)
most pedig rajt állok :14 m.
öreg kavics+ kő + Fosó homok+akkora a vízveszteség a 300L /perc sem jön vissza./
De a 2,2 KW frekis motorokkal ki be járok és forgatok a kövek között .
Eddig, mert 1 káposzta kő kerűlt elém, alám:)
Gőrgős pattog rajt a védő cső nem megy tovább:)
Na Jószerencsét ? :))) vagy még sem?



Ui:
Már tavaly elkezdtük a Fórumozók Találkozóját!!!!!!!!!
Ha most mindenki végig gondolja , legyen, és hol, és mikor?
Idén talán sikerül!
Szerény személyem ,2 fővel biztos ott lesz.


A mellékelt kép nem én vagyok ,hanem csak 1 Kútfúró sematikus képe :))
Előzmény: Törölt nick (9972)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9972

Helló     nopánick !

 

Igen, a télen már volt szó ezekről a teljesitményszükségletekről, amikor az egyik szakink mosógép motor meghajtásával szándékozott kútfúrógépet megépiteni magának.

 

Egyébbként ezeknél a számolgatásoknál azt is figyelembe kellene venni elméletileg, amelyeket képtelenség, mert nem légüres térben fúrjuk ugye ezeket a kutakat.  

 

Pld.  a súrlódási és tapadási veszteségeket és bizonyos tehetetlenségi mágneses és gravitációs erőket stb.  De ezeknek már nincs túlsok jelentőségük a gyakorlatban.  Üdv. !

Előzmény: nopánick (9971)
nopánick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9971
Valamikor talán tavaly, volt itt már számolgatás, saccolgatás...

Úgy rémlik, hogy már termelőlépes cuccnak, akkor a
cirka minimum 5-600 Nm és 150-200-as fordulat lett mondva.

2*Pi*Fordulat/60*Nyomaték=Teljesítmény
2*3.14*200/60*600=12560 Watt >> 14 LE
Ez biza jóval fölötte van 1,5 kW-nak.

Avagy megfordítva a kérdést...mire elég 1,5 kW?
Mondjuk 90-es fordulat mellett.

Nyomaték=1500/2/3,14/90*60=159 Nm

Elég gyengének tűnik.
Ez max. az alföldi homokba jó, szerintem.

Lehet persze a fordulattal lefelé menni
csak az meg a haladást korlátozza.
Vagy kell egy több fokozatú váltó.

Javít még a helyzeten a frekvenciaváltós hajtás
amivel túllehet forgatni a motort és így némi
többlet teljesítményt lehet kicsikarni belőle.
1,5 kW helyett mondjuk talán 2 kW-ot is...
...és így ehhez lehet az áttételt méretezni, csúcsban.


Az igazi kérdés tehát az... mire kell a gép?

A célhoz választani kell
- fúró fordulatot
- nyomatékot

Aztán számolható a teljesítmény igény.
Előzmény: bohrer (9964)
kneissl Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9970
http://www.amazon.com/39mm-Ultra-Violet-Haze-Filter/dp/B0000BZL0T%3FSubscriptionId%3D06JWDATECPZKJ9EC8BG2%26tag%3Dlenbuygui-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB0000BZL0T


ilyen valóban jó lehet...
Előzmény: Törölt nick (9955)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9969

Helló    bohrer !

 

Nagyon jól látod meg a dolgokat, a kútfúrásban nem lehet  "kihegyezni"  a teljesitményeket. Mert pld. -ul, ha bejön  1 teljes gépi forgatóerővel történő fúróbeszorulás, akkor nincs tovább, mert hiányzik a szükséges plussz azt meginditani.  Ez elmondható az emelőművek  esetében is.

 

Ugyanigy az öblitőszivattyúnál is, van  1 bizonyos határ, amikor nemjön fel az öblités, a csekély nyomástartomány miatt, pld. dugó esetén, pedig lehet hogy csak  fél báron múlik minden.

 

Általában szükséges kb.  +   30  -  50 % -os teljesitmény  "vésztartalék"  ezen problémák megelőzése miatt. Nem véletlen, hogy a gyári gépek esetében ezek bevannak kalkulálva. További jó és sikeres kútfúrásokat kivánok,  -  és   Jószerencsét !

Előzmény: bohrer (9964)
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9968
Helló XXI.krület

Ugye nem kellet sokáig várni egy jó témára és beindult a fórum.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (9956)
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9967
Üdv lalibatyo!

Nomaték a motor teljes fordulatán jelentkezik és terhelés alatt egy kisseb fordulatú motor hamarabb eltudja érni a maximumot.(kevesebb ideje van nyöszörögni)
Míg a nagyfordulatu lehet hogy kisem tud teljesen pörögni.
Szerintem ezért lehet.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (9963)
bohrer Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9966
A szalagcsiszolót nem véletlenül említettem, 170-és 240 közötti fordulata van, finom szemcsézetű 120-as szalaggal szerintem menne.
Nem mindegy hogy 11000ford vagy 240 .
És kemény felületnek nyomod. az én gépemen felül van egy befogható rész CLAMP AREA felirat van rajta.
El nem mondd máskor mire kell mert a kamera árához igazítják a vágást. Elemlámpa üvege, vagy plexije , eszünkbe nem jutott eddig.

Rúdelemlámpa a kínaiból, 2-300 nál többet ne adj érte
Előzmény: Törölt nick (9965)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9965

Igen ezt az átmérőt már lehet vágni :)

Látom egyre jár az agyunk mert ugyanígy csiszolom én is. Csak az a szopás mikor majdnem kész és kipattan egy pici darab a széléből. Ezért úgy kell csiszolni hogy ne melegedjen közben. Durvázni lehet flexbe fogott lepkés koronggal is de azzal még meg is olvad az üveg ha nyomom neki. Az optikusokkal meg a többi jól szerszámozott vállakozóval az a baj hogy mikor megmondod mi kell egyből a madarat gondolja aki bármit megad egy ilyen üvegdarabért, úgyhogy ez a megoldás elvetve. Nem fogok egy félprofi kamera árát elfizetni egy darab üveglapért. Azért a pénzért kicsiszolom én is amint lesz időm rá.

Előzmény: bohrer (9958)
bohrer Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9964
Kösz Feribácsi!

Az Expresszen hirdetnek komplett új fúróberendezést 6Le benzinmocival ( Yamaha, Kohler), vagy választható hozzá 1,6Kw villanymotor. Hát én is kevésnek találtam még első hallásra is.
Lehet itt variálni az áttételekkel de az attól még 1,6Kw marad.
Ha jól belegondolok az Einhell fúrókalapácsom is 1400W 800-as fordulaton, de max. 40-es PVC csöves fúrásra tudnám elképzelni. Olyannal pedig nem akarok foglakozni.
Nem is értem mit görcsöltem azon hogy mit és hogy nem lehetne
Gyári német gépen 6Le körüli Honda van, én Briggset veszek mert 2/3 áron van. És nem tervezek éjjel nappal kutat fúrni.
Előzmény: Törölt nick (9961)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9963

Üdv !

Látom ez a frekiváltó másnak is bejött :) Ami még érdekes hogy az alapban kisebb fordulatú motorok sokkal jobban bírják a nagyobb frekvenciát (fordulatot). Nekem a 960 as motor simán bírja még a 200 % ot is míg a 2800 as terhelve "nyöszörög" a 130 százaléknak.

Előzmény: pasass (9954)
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9962
Hello pasass!

Hát igen 1 jól beszabályzott frekiváltó aranyat ér. Nekem 1 ATV31-es 2.2KWos van.
Figyel nagyon sok dologra,vigyáz a motorokra.Szinte csak beállítás kérdése és tökéletes.
Pont du próbáltam ki 1 3KW -os áramfejlesztővel ezen keresztül üzemeltetni a gépet.
Sokkal kissebb az áramfelvétele a motoroknak.
Frekiváltó nélkül letilt az áramfejlesztő de azon keresztül kissé csökkentett frekvencián működik.
Az emelő motorom egy 1.1kw-os 1400as fordulatu hajtómű 60 as kihajtással.177nm nyomatékkal 3métert emel 12mp alatt egy felező csigán keresztül.
1.5kw-os motorral 100as kihajtással már emeltettünk közel 100 méter 6/4-es csövet és bírta.
Ez kb azt tudja mivel a fordulata kissebb.
A 380 volton üzemeltetett motoroktól azért jóval kissebb a teljesítmény mert itt a a kimenő feszkó csak 220V és két fázis között is csak ezt lehet mérni.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: pasass (9954)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9961

Helló     XXI.krület !

 

Valóban nagyon karcsú az a(z)  1,5 kw. -os teljesitmény. Ez lóerőben:  2,04 LE -nek felel meg, mivel 1,36 a szorzószám. Ugye  1 LE szekundum megfelel  75 mechanikai mkp. -nak. Ezért az  1,5 kw,  az egyenlő  153 mkps. -nak, mondhatni kilógrammnak is.

 

Ez annyi, mint amikor  1 súlyemelő  153 kg -ot felemel  1 másodperc alatt, 1 méter magasságra. Mivel ugye  1 ember  "kevés"  a kézikútfúráshoz, ebből is látható annak a bizonyos  1,5 kw. -nak a nagysága. Persze áttételeket lehet konstruálni, de a végeredmény kb. mindig ugyanaz.

 

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ezáltal valamikor kb.  30 éve én is  1,5 kw. -os körüli voltam, mert nemsokkal kissebb súlyokkal  "dobálóztam" a szakmában, meg a konditeremben is.   Üdv. !

 

     További szép estét kivánok mindenkinek,  -  és    Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (9956)
bohrer Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9960
OK. Ezt én is értem , az átétel még nincs kialakítva, előbb legyen moci .
Inkább az 1,5 KW miatt aggódom, hogy elég-e?
Bár XXI . kerület topiktárs is megerősített benne hogy kevés.

2,2 KW -ost csak újban tudnék venni az pedig egy 6 Le robbanómotor ára.
Bár ugyanannyi érv szól a villanymotor mellett is mint a benzinesnél.
Nem érzékeny a szállítási helyzetre, nem fogyaszt benzint, hosszabb élettartam, max. csapágykopás. Kapcsolóval lentről is üzemeltethető, mindig indul stb.
Előzmény: nopánick (9959)
nopánick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9959
"Itt 4 pólusú 1440 fordulatú 1,5KW motorra 10,5Nm üzemi nyomatékot adnak meg,
a 2 pólusú 2800 fordulatú 1,5KW motorra pedig 5,2Nm -ert."

Mivel a

teljesítmény=fordulat * nyomaték

ez így rendben is van.

Adott meglévő áttételnél az dönt a választásban, hogy
az áttétel után nézve... a fordulat vagy a nyomaték legyen jó?

Mivel a teljesítmény azonos, így csak ez egyik
(fordulat, nyomaték) lehet jó, vagy ha valamely
motorral, most éppen jó mindkettő akkor a másik
motorhoz eltérő áttételt kell tervezni-használni....

Előzmény: bohrer (9952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!