Keresés

Részletes keresés

Faxni Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3459
Gyönyörűűűű. Annyi matsom volt már, de még vörös soha. Nem adtam ám fel:)
F.
Előzmény: Csutti (3457)
banyoca Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3458
Üdv nálunk Csutti, ezek szerint egy kezdő mats tulajdonos vagy? A mats és nyuszi párosítás állítólag nagyon ideális (a macska újságban nemrég olvastam) ugyanis macskáéknál az a főnök aki nyalogatja a másikat, nyuszikáéknál pedig akit nyalogatnak az a fönök, ezért nagyon jól kijönnek egymással.Vajon neked is ez a tapasztalatod? egyébként ha van egy társa a ciccnek könnyebb elviselni a napközbeni egyedül létet, biztos szeretik egymást, nagyon aranyosak.
Előzmény: Csutti (3456)
Csutti Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3457
A cicusom: Mic-Mic
Csutti Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3456
Sziasztok!

Régi macskás vagyok, és örömmel olvastam a topikot, bemutatkozásként egy kép a macsekomról.
Ő Mic-Mic, vörös perzsa lánycicus, a képen hét hetes, mostmár nagyobbacska.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Panelban lakunk, sajnos napközben egyedül van, de van egy törpenyuszink is, akivel egész jól megvannak. Amíg kisebb volt mint a nyuszi, őt kergették, mostmár Mic-Mic gyömöszöli a nyulat, vadászik rá, kergeti, ha kifáradnak, összebújva alszanak.

Barátkozás nyuszival

ChrisH Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3455
Tegnap meglátogattuk a nagyit, aki Balassagyarmaton él. Van ott egy hihetetlenül jó cukrászda, olyan oroszkrém tortát csinálnak, hogy attól az ember elalél.
Idehaza kirakom az asztalomra, de elfelejtettem villát hozni hozzá, úgyhogy kimentem a konyhába.
Jövök vissza, hiányzik a tejszínhab a tetejéről.
A két dög ül az ágyon az asztal mögött és mosakszik, mindkettőnek fehér még az orra hegye is...
Nem tudok rájuk haragudni. :)
banyoca Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3454
Megfigyelésem szerint ez tarkó lefogás és harapdálás nagy-nagy örömet szerez a matsnak, rendesen felpörög tőle, nálunk a kutya csinálta Lilinek.Nem tudom hogy sikerült rászednie a kutyát, de ha elkezde mórikálni magát mindig ez volt a célja, nagyon érdekes látvány volt mert a kutya szinte majd átharapta a nyakát a mats meg kélyesen nyöszörgött, a baj az volt hogy egy idő után szinte extázisba esett a mats és bizony ilyenkor nagyon durva volt a kutyához, egy hosszabb ideig tartó tüzelés vége fele a kutya szinte pánik szerűen menekült előle. Bezzeg mikor vittem neki vőlegényt annak nem mórikálta magát, nem is foglalkozott vele, továbbra is a kutyának illegette magát, (nem is jött össze a dolog,nem lettek kisciccek)
Előzmény: Phantom Tiga (3453)
Phantom Tiga Creative Commons License 2001.06.05 0 0 3453
Érdekes ez az örömszerzés.
A kandúrok hímvesszeje olyan mint a méh fúlánkja, visszafelé fogazott és amikor a hím kihúzza, mérhetetlen fájdalmat okoz a nősténynek. Ezért fogja le a kandúr a tarkójánál a lánycicát, elég durván, mert ilyenkor a nőstény azonnnal visszatámad. Ügyetlenebb kandúrkák szép sérüléseket is beszerezhetnek ilyenkor, sőt ezért halljuk azokat a borzasztó hangokat párzáskor.
Hogy egy nősténynél hol az öröm párzásnál, azt nem tudom, viszont az biztos, hogy a kandúr nem szándékosan okozza a fájdalmat.
Megvan annak a nagyon fontos szerepe:
Ez váltja ki ugyanis az ovulációt.
Előzmény: sansan (3451)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.06.04 0 0 3452
Ja, természetesen következmény reményében, de nyilván az örömszerzés sem mellékes. Részint ugye a kéjelgés, amivel a szerelem jár, aztán később meg az anyai örömök szerzendnek, mely utóbbi persze már a következmény volna.
Előzmény: sansan (3451)
sansan Creative Commons License 2001.06.04 0 0 3451
Csupán örömszerzés céljából,vagy legyen következménye is?
Előzmény: Pucros Mackó (3450)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.06.04 0 0 3450
Sziasztok,

egy kedves ismerősöm perzsa cicalánykájának szeretne alkalmi szexuális kapcsolatot keríteni, ettől függetlenül pedig szeretne egy sziámi macskát is. Kicsit bizonytalan vagyok, mert lehet, hogy fordítva mondta (amit fel lehet cserélni, azt képtelen vagyok megjegyezni pontosan), de ez a verzió tűnik valószínűbbnek.
Tudnátok segíteni neki?

ChrisH Creative Commons License 2001.06.02 0 0 3449
És hol van az a "nálunk"? Azt hiszem az egyik cicemet meg kellene vizsgálni ebből a szempontból.
Előzmény: Wet R in R (3448)
Wet R in R Creative Commons License 2001.06.02 0 0 3448
Leucosisra általában akkor kezdünk gyanakodni, ha egy macs hajlamos különféle fertőzésekre, nehezen gyógyul, huzamosan bágyadt, lázas, a nyirokcsomók (pl.az álla alatt)sokáig jól érezhetők. Igazán jellemző tünetei nincsenek, hiszen ez mind igaz a macska AIds(FIV)-re is.
A szűrés költége kb. 2-3 ezr Ft(nálunk 2,500Ft).Ha a teszt pozitiv, akkor sincs ok az aggodalomra, mivel a fertőzött (pozitiv) macskák csak 10-15%-a lesz beteg.Zs
Előzmény: ChrisH (3443)
Phantom Tiga Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3447
Köszi CrisH!

Láttam az HBO-n egy filmet: Tétova lelkek.
Csak tudnám miért néztem meg.
Macskások ne nézzék meg!

Előzmény: ChrisH (3446)
ChrisH Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3446
A mai nagy zűrzavarban el is felejtettem: mielőbbi gyógyulást kívánok! :)
Előzmény: Phantom Tiga (3444)
Phantom Tiga Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3445
Banyoca, nagyon jó tanácsokat adsz. Csak terjeszd az igét:)
Előzmény: banyoca (3441)
Phantom Tiga Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3444
Veterinár, el ne menj a topicból!
Meglátod, az nekünk jó lesz:).

Egyébként, köszönöm a jókívánságokat.
n0rival meg együttérzek, most már tényleg összeszedem magam, és megírom az én cicám
eltűnésének és megkerülésének krimibe illő történetét.

Előzmény: Wet R in R (3442)
ChrisH Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3443
Nagyon örülök, hogy egy igazi állatorvos is van közöttünk! :)
Írnál arról, hogy mik a leucosis tünetei, mibe kerül megcsináltatni egy tesztet, és ha pozitív az eredmény, akkor hogyan lehet segíteni a cicusnak?
Engem - a múltkor említettem - azzal riogatott az egyik macsek-kaja boltos nő, hogy tuti, hogy az én cicem is leucosisos.
Előzmény: Wet R in R (3442)
Wet R in R Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3442
Az első oltást 9 hetesen szoktuk beadni a cicáknak, ezt 4-5 hét múlva kell megismételni. A szokott kombináció panleukopénia(macskák fertőző kevésvérűsége -macska parvo) és a macskanátha több kórokozója ellen véd. 3 hónaposnál idősebb macskáknál(főleg kijáróknál) a veszettség elleni védőoltás a következő. A macskaleucosis és a FIP (fertőző hashártyagyulladás) elleni vakcinázás általában ezek után javasolt.
Előzmény: Lord Iffy (3439)
banyoca Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3441
Pozi!! ez egyáltalán nem hülye kérdés, sőt nagyon lényeges, és pozitiv hogy erre is gondoltál.Nem valószinű hogy jót tenne egyik matsnak sem ez a hosszú idő, a keleti fajták pedig egyáltalán nem viselik jól ha sokáig egyedül vannak, fusztráltak lesznek. Talán ha két matsod lenne, erre még nem gondoltál? A mi sziámink alom tesója sokat volt egyedül, emiatt garázdálkodott is rendesen a lakásba,és idegrendszeri problémái is voltak (mióta a gazdi nem dolgozik egésznap ezek megszüntek)a miénknek soha nem volt semmilyen problémaja (mind a 2 mats bérházi)Nekem sziámim és házi matsom van, semmi gondot nem okoz hogy ketten vannak (+kutya) szerintem csak az anyigak miatt kell meggondolni, mert úgye kaja+alom+doki, ezt mind dupla költség.De legalább dupla-dupla örömöm van bennük.Gondold végig és döntsd el.
Előzmény: pozi (3437)
Thor Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3440
Van. 8-9 hetes korukban először. Van egy kombinált oltás macskanátha meg nemtommi ellen, meg van a veszettség elleni. Ezeket nem adják egyszerre, asszem kell egy hónap közé. Utána pár évenként nem árt megismételni, az állatorvos majd mondja, hogy mikor.
Előzmény: Lord Iffy (3439)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3439
ok.
+1 kérdésem lenne (egyenlőre...:o))
a macsekoknál is van ilyen oltássorozat, mint kutyóknál? szóval mikor kell oltani és hányszor?
Előzmény: banyoca (3438)
banyoca Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3438
Egyáltalán nem szükséges hogy egyszer szüljön a cicc, semmilyen előnye nem származik belőle, én 3 évig nem szántam rá magam, mert én is így tudtam, nyugodtan ivartalanitasd, előtte persze beszélj egy dokival és pontosan megmondja mikor a leg alkalmasabb, hidd el jobb a matsnak is és neked is.Lány ciceknél egy kicsit tovább tart a műtét utáni lábadozás, a kandúrkák szinte észre sem veszik, már megtapasztaltam mind kettőt.
Ha kutyáid fiatalok nem hiszem hogy problémát jelentene a matsok elfogadása, persze eleinte csak úgy legyenek együtt ha te is ott vagy.Nálunk szoktak együtt "műbunyózni" de az igazság az hogy a végén mindig a kutya vonyít a karmospofonok miatt.
Előzmény: Lord Iffy (3435)
pozi Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3437
sziasztok! nekem lenne egy eleg hulye kerdesem. elore is elnezest kerek erte. szal en eleg sokat dolgozom, 8h korul elmegyek otthonrol, es este 20h korul erek haza...de nagyon szeretnek egy macskat. a kedvencem a keleti fajta. szerintetek nem viselne meg egy macskat, h csak este lathat? tomblakasban lakom, ket erkellyel..
Wet R in R Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3436
A bolhacseppek alapvetően másképp működnek, mint a spray. Szórással az anyagot az egész szőrzeten kellett eloszlatni, hogy akárholis megy bele a bolha vagy a kullancs, az érintkezzen a méreggel. A cseppek viszont felszivódnak a bőrbe(ezért fontos, hogy ne a szőrre kenjük, hanem tényleg a bőrre), pár óra alatt egyenletesen eljutnak a faggyúmirigyekbe az egész testfelületen és igy hatnak. Sajnos, mivel a macskáknak a kutyáéknál jóval kevesebb faggyúmirigye van, ezért nem lehet 3 hónapos védelmet elérni bolha ellen sem. Zsolt
Előzmény: ChrisH (3425)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3435
nem is komolyan gondoltam hogy laposra verem őket a lapáttal...:o))
csak hát a kutyok is még teenager-ek, ebből kifolyólag lököttek. 1x betévedt hozzánk egy cic. nem bántani akarták, csak játszani vele, de hát a cicnek nem tetszett hogy nyomkodták a tappancsukkal.:DD
télleg nem kell 1x szülnie a macsnak? akkor ez egy tévhit.
Előzmény: banyoca (3434)
banyoca Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3434
Lord!! nagyon jól meg lesz a fiú és a lány mats együtt (azért bunyók lesznek, de nem igazán komoly)az ivartalanításról már nagyon sokat írtunk, de a lényeg nem kell megvárni az ivarérést és nem szükséges a lány matsnak egyszer szülnie, csak ha egészen biztos vagy benne hogy találsz nekik gazdit. A kandúrokat 6 hónapos kor után lehet ivartalanítani ( erről itt eltérő volt a vélemény), előnye nem jelöl, kisebb területtel is beéri, a lány matsokat nem tudom pontosan, de a lényeg, ne a későbbiekben szánd rá magad, hanem amint lehet.Az ivarérés fajtánként eltérő lehet, de az átlag úgy kb 8 hónap, a fiúnál és a lánynál. (de ez lehet hamarabb is)
Kutya szoktatáshoz: egyiket se üssd meg, minek, a verésnek mi értelme. Szólj rá erélyesen a kutyádra ha kergetni akarja vagy bántani (úgyse fogja), időbe telik de megtanulják, hamar megbarátkoznak hidd el.
Előzmény: Lord Iffy (3432)
lujza Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3433
A két kisciccel nem lesz gond.
A kutyákkal óvatosan. Be kell mutatni nekik. Meg kell velük értetni, hogy a falka tagjai. Utána már nem lesz gond. A kiscicc ritkán ugrik neki a kutyának, csak borzolódik, meg fújkál...
Előzmény: Lord Iffy (3432)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3432
Sziasztok!
már régóta olvasgatok itten, de gondoltam most már télleg irok is.:O))
nemsokára mi is macskások leszünk. hamarosan elhozzuk Yv-től a kiscickánkat aki szürke és ilyen háziféle és lány.
viszont tegnap a párom beleszerelmesedett egy ugyanilyen korú kis piros macsekba a barátainknál aki meg fiú.
kérdéseim: szerintetek hogy fog kijönni egy fiúmacs egy lányal? a későbbiekben majd szeretnénk őket ivartalanitani, ugyanis behatárolhatóan kicsi a kert.:o) szóval várjuk meg mig egyszer összejönnek (egymással,vagy mással) és utánna kell? és ez kb mikor lesz?
a másik kérdésem pedig egy hatásos kutyaszoktató ötlet. van ugyanis két nagy mamlasz kutyánk, akik macskát eddig még csak az utcán láttak. ha össze akarnak ugrani akkor most a macskát üssem vagy a kutyát? :o))

köszönöm a segitséget...

Berenke Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3431
Nálunk még az esküvőnkkor kapott plüsskutya (a Kutyi) is beszél... :) Fel kéne már nőni így 26 évesen, nem? NEM!!!
Előzmény: n0ri (3430)
n0ri Creative Commons License 2001.06.01 0 0 3430
Tanúsíthatom, hogy a cicákkal remekül lehet beszélgetni, én is elmondok nekik, főleg Pocaknak mindent, ami eszembe jut. Nekem ritkán válaszolnak, erre a férjem képes, hogy szabályos felelgetőst adjon elő.
Phantom Tiga

Mielőbbi gyógyulást
nori

Előzmény: banyoca (3429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!