Keresés

Részletes keresés

Kátai Tamás Creative Commons License 1999.12.15 0 0 169
Nem tudom, lehet, hogy erről szó volt már (akkor bocs), de hallottam egy pletykát anno, miszerint Boz Cordolla barátunk a tengerentúlról csupán egy kitalált figura volt, valójában nem is létezett. Tud erről valaki valamit? Most már a szerkesztöség is elárulhatná, elvégre ő már a múlté és van egy Milán Péter. Lehet hogy ő sem igazi ???? :))))))))))))
X Creative Commons License 1999.12.14 0 0 168
Ja, és ez is csak egy vélemény. Egyszer én is leírhatom.
Előzmény: SOWHAT (164)
X Creative Commons License 1999.12.14 0 0 167
SOWHAT kedves, szerintem 'ocsmány' egy 'ízlésed' van, és neked nem is szabadna zenét hallgatnod, mert még bele fogsz őrülni a sok idegesítő ricsajba. Ajánlhatom Vivaldit esetleg? Vagy inkább fessél, termessz kukoricát, nem tudom... De ennyi baromságot rég olvastam.
Na mindegy, többet nem is fogok. Ha a nevedet látom átugrom.
(És bocs a közbeszólásért, de fáradtan ingerültebb vagyok...)

És ki jön pénteken arra az unalmas Nemesis, Mood, Nevergreen-re? Legyünk már rosszul tőle együtt...:/

Előzmény: SOWHAT (156)
Deepfreeze Creative Commons License 1999.12.14 0 0 166
SOWHAT

Így má oké :)))

wice Creative Commons License 1999.12.14 0 0 165
jobb, ha en nem pontozok, nem ertem en ezeket a mai zeneket...
Előzmény: SOWHAT (164)
SOWHAT Creative Commons License 1999.12.14 0 0 164
Ez szösszenet csupán a Te izlésedet tükrözi.

Igen, probálom jó izlésre nevelni a forum olvasokat :)

Én ugyan még nem hallottam a CD mellékletet de azért ugye másnak tecchetnek ezek a zenék?

Hát nekem 8 másnak mi teccik, én igy látom.

És ugye azt sem mondod hogy a Te zenei ízlésed mindenható :))))

De :))) Ez is csak egy vélemény, én több száz pontozást néztem végig a sokkolo korongoknál és egy csomoszor nem értettem 1et.Én csak leirtem hanyast adnék ezeknek. Egyszer én is pontozhatok már nem ? :)Pontozzatok ti is ha akartok :)

Előzmény: Deepfreeze (158)
iLane Creative Commons License 1999.12.14 0 0 163
Ezuton szeretnek koszonetet mondani az MHH-s csomagkuldo szolgalatnak... :)
Mult heten szerdan kuldtem egy emailt, es tegnap delutan mar hozta a postas az MHH CD-t! Koszi!!!

A Crimson Glory a Mood es az Engine kegyetlen jo. A Mood-ot es az Engine-t mar korabban beszereztem, es valoszinu a Crimson Glory lesz a kovetkezo. Az a tomeny basszus teljesen levett a labamrol...

A Korn-t az Ossian-t Creed-et Coda-t most hallottam eloszor, de nem az en mufajom.

A Nevergreen sajnos tenyleg gyenge, pedig szerettem oket, a Danzig is jobb volt a How the Gods kill idejen, ez itt gazos. A Control Denied zeneileg Death, tehat jo, de a csodas toroktol azert tobbet vartam.

A RATM es a Lock Up a maga mufajaban jo, de nem tul eredeti, a Dope meg Ministry kopia, csak rosszabb. (Akkor is Psalm 69 rulez van!!!)
A Demonlord nagyon igeretes. Nem vagyok egy true heavy metal fan, de azert kivancsi vagyok mire jutnak es szurkolok nekik...

Szerintem jo valogatas lett, csak igy tovabb!

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.14 0 0 162
Kedves Mélyfagyi!

Sajnos annyiban igazad van, hogy a túlreklámozás is visszaüthet, de annyira nincs más lehetőség... :-(

Mellesleg, főleg emiles beszólásokra reagáltam, 5 vagy 6 eléggé keresetlen levélke várt a hétvége végére... :-/

Előzmény: Deepfreeze (160)
adamskij Creative Commons License 1999.12.14 0 0 161

Tökéletesen egyetértek Utolsó Sárkánnyal.

A mai rock/metalzenekarok számára a Web lehetőséget jelent
zenéjük és híreik megismertetésére a fanokkal.

A magyar net u/g szerencsére kezd lábra állni, és egész sokan
fordulnak meg a rockzenei oldalokon.

Így én is csak "beállok a sorba", és akinek nem tetszik, NE olvassa
el a következő pár sort, vegye igénybe a PgUp PgDown gombokat.

STAINLESS STEEL - THE ART OF DETHRONEMENT - ZYMOTIC

BULI LESZ DEC 18-ÁN, CSOLNOKON. GYERTEK !!!!!

Előzmény: Törölt nick (157)
Deepfreeze Creative Commons License 1999.12.14 0 0 160
The Last Dragon

Szerintem nem fikázta senki a reklámjaidat. Összesen asszem 2-en szóltunk hozzá a dologhoz - ebből az egyik én voltam. Ha élből nem tetszett volna a dolog, akkor már az első olvasása után "fikáztam" volna. Az indokaiddal teljesen egyetértek ezért nem is tettem szóvá jódarabig az önreklámot, sőt inkább megnéztem a hópédzseteket. :)
Viszont tényleg érdemes lenne végiggondolni a dolgot mert nálam ellenkező hatást ért el, hogy minden topicban erről a koncertről olvastam 6X (márpedig nem lehetett nem elolvasni:) ).
Még csak azt sem mondom, hogy egyáltalán ne kerüljön ide ha koncertetek lesz.
Egyébként sok sikert a zenekarnak, alkalmasin kiváncsi vagyok rátok ;)

fikagép, aki nem tartozik az értelmesebbje közé :)

wice Creative Commons License 1999.12.14 0 0 159
bocs, h keretlenul bele, de a zenesz-fullel kerdest supertzar szerintem mar megvalaszolta valahol lentebb. egyebkent biztos vagyok benne, h az olvasoi levelek problemajara (a korabbi kerdesekhez hasonloan) szinten lesz vmi jo kis magyarazata, amibol kivilaglik, h a jelenlegi allapot miert a leheto legudvosebb, illetve ha megsem, akkor miert utkozik lekuzdhetetlen nehezsegekbe a megvaltoztatasa. :-)
Előzmény: Kátai Tamás (155)
Deepfreeze Creative Commons License 1999.12.14 0 0 158
SOWHAT

Ez szösszenet csupán a Te izlésedet tükrözi.
Én ugyan még nem hallottam a CD mellékletet de azért ugye másnak tecchetnek ezek a zenék?
És ugye azt sem mondod hogy a Te zenei ízlésed mindenható :))))
(ezt most nem haragvásból irtam)

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.14 0 0 157
Mindenkinek, aki fikázta az itt megjelent "hirdetéseimet":

Egy mai magyar rockzenekar, akinek a háta mögött nincs menedzsment és/vagy kiadó, a következő dolgokat teheti fellépéseinek reklámozására:

1. Megbizik a klubban, ahol játszanak, hogy ők majd plakátoznak: nos, ők most is 100%-ra megigérték, hogy kint lesz a plakát. Namármost, ha csütörtökön nem kelek fel hajnali 3-kor, akkor egy plakát se lenne kint - mindez saját költségre, saját kézzel fénymásolva, kiragasztva...

2. Hirdetést ad fel zenei lapokban: megpróbáltuk, de mivel azt az infót kaptuk, hogy a möhöhö 10-én jelenik meg, a koncert meg 11-én volt, nemigen tartottuk ésszerűnek, hogy kifizessünk tizenmittoménmennyiezer forintot...

3. Hirdeti magát élőszóban, weben, bárhogy, olyan társaságokban, ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak: EZ TÖRTÉNT PL. ITT IS...

Félreértések elkerülése végett, nem azért ordibáltam ló betűkkel, hogy koncert lesz, mert azon zsirosodom meg, ami belépőt ti kifizettek egy koncerten. Hál'stennek elég jó állásom van, ezért az ordibálás lényege az volt, hogy akit érdekel, és aki szereti az ilyen zenét, információhoz jusson.
Ha valakit nem érdekel egy ilyen "hirdetés", az egér, a "le-fel gomb" vagy a PgUp - PgDn gombokkal 1 másodperc alatt átugorhatja az üzenetet. Annyira egyszerű, nem?

Mellesleg, mindenki szerint, aki ott volt, nagyszerű koncert volt - ismétlem, a visszajelzések szerint!!!! - és Uzseka Norbi is mosolyogva headbangelte végig a bulit.
A Hammerben pedig januárban egy újabb olyan koncertbeszámoló fog megjelenni, hogy "ismét egy fantasztikus buli, de miért csak 50 fizető néző láthatta???"

Na, ennyi. Ismétlem, ez csak a kötözködő fikagépeknek szól, az értelmesebbje ezeket a dolgokat eddig is tudta.
Azoknak pedig - mert voltak ilyenek - akik a netes "spam" hatására jöttek el, és jól érezték magukat, köszönöm, hogy megértették a lényeget.

Üdv:

BZ a Stonehenge-ből

SOWHAT Creative Commons License 1999.12.14 0 0 156
Megvettem cds Hammert, ez egy sokkolo korong :)

RATM: egyre gyengébb ez is akkor mar a gyenge evil empireröl barmelyik jobb volt 7
CRIMSMON GLORY : Na ezt nem tudtam végig hallgatni 2
OSSIAN: Pokolnál hangosabb hehe :)))) Paksi demagog szövegei :)) Rock n' roll ürhajó HÁHÁHÁ Végülis nem is olyan szar mint gondoltam a riffek még elviselhetök az egész ugy akar szolni mint a diary of a madman de az 81-be készült és még igy is jobban szol :) 3
LOCK UP: Jááááááááá :) 5
KORN: hat ez mar igazi pop zene 7
MOOD: na ez egész jó olyan mintha a COC vette volna föl ezt a szamot Törökbálinton, csak azt nem értem mér égetik magukat Osiannal meg nevergreen féle lúzerekkel egy plakáton.8
ENGINE: Ez mér Tool meg Deftones féle zene ?! Unalmas akkor már a régi Fates warning 5
DANZIG: akárhogy leugatja Rick Rubint ez a lemez 20szor szarabbul szol és a hangja is elment már Glennek inkabb jöjjön a Famous monsters 7
DEMONLORD: Uramisten ez a név is mennyire demagog már? :))) Reméltem már rég kihaltak az ilyen zenék a fehér magasszáru puma cipövel és szegecses pvc dszekivel, tévettem.Ha röhögni akarok majd újra elöveszem.1
NEVERGREEN: ez unalmas olyan müvészieskedö Akosh féle szöveggel 2
CONTROL DENIED: Mega torok :)))) kurva idegesitö ez az szar 3
AGATHODAIMON:háát a szintetizator rész még tetszik,jo lett volna pl. a két férfi 1 eset féle német krimihez 5
DOPE:Semmi különös 6
NEMESIS: Lásd nevergreen csak dream theateresitve 2
CREED: 7mary3 jobb volt, bár a klip a fényképezés miatt kurva jó 6
CODA:Jó szar 4

Ilyen szar zenék jelennnek meg mostanaba ?
Vagy csak a szerkesztök ilyen bénák ?

Kátai Tamás Creative Commons License 1999.12.14 0 0 155
Üdv Supertzar!

Ugyan nem tartozik a témához (MP3), de megkérdezném, szerintetek tényleg szükség van-e a möhöhö-ben az olvasói vélemények feltétlen közlésére. Igazándiból rajtatok múlik, kinek a monológját teszitek be, de könyörgöm, szelektáljatok szigorúbban! Ti is tudjátok, mire gondolok. Néha már én szégyellem magam az egetverő ostobaságok láttán. Valahogy kordában kellene tartani a dolgot...Más, évekkel ezelőtt megszűnt a Zenész-füllel rovat. Miért? Nekem azért néha hiányzik. Mindjárt más, ha egy zenész fikáz valamit, mint egy halandó.:)))

Előzmény: supertzar (113)
Rockstar Creative Commons License 1999.12.13 0 0 154
Hali,

Elarulna nekem az illetekes, hogz mekkora peldanyszamban jelenik meg a MHH? Erdekelne.

Udv
Roxtar

( turpi ) Creative Commons License 1999.12.13 0 0 153
Szia endi! Reg nem lattalak. Ha Stonehenge volt akkor nezz lejjebb mert Last Dragon mar nagyon reklamozza a kovetkezo koncertjuket. Eszre fogod venni, baszott nagy kek betuk :)
Előzmény: Törölt nick (151)
Darkmoon Creative Commons License 1999.12.13 0 0 152
Üdv!
Hova tünt a Hammerből a "megnyerheted a hónap lemezét"?
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.12 0 0 151
Hi!
Tudnátok nekem segíteni?
Valami magyar együttest kereset, egy koncertjük végére értem csak oda, és az utolsó szám felét hallottam csak. Valami nagyon érdekes énektémák voltak, furcsa, több szólóének együtt, ilyesmik.
Az együttes neve talán Nothing Face vagy Stonehenge? Vagy valami ilyesmi.
deValera Creative Commons License 1999.12.12 0 0 150
Nem tudja valaki, hogy mikor jön ki a decemberre ígért MANOWAR-video?
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.12 0 0 149
Sziasztok!
Most olvastam az uj Hammert, es teszik. Na nem megnyalikaek ocsmany
pofaja a cimlapon, nem is a feloldalas MyDyingBride intervju, hanem
konkretan a Marshall bacsival keszult riport. Hatalmas!
Az ember, aki tulkeppen a hardrock/metal oregapja meg 76 evesen is
abszolut orokifju, es ott tombol egy Maiden koncerten. El tudom kepzelni,
amint az elso sorokban acelbetetesben konyokkel gyakja le a mellette allokat
a nagy tombolas kozben :). Tulajdonkeppen azt akarom mondani. hogy
vegre van valami igazan emberkozelibb dolog az ujsagban. Na nem kell
lerohanni, persze hogy a zene a legemberkozelebbib dolog(foleg a metal),
de abbol en meg nem erzek semmit, ha egy szamomra tok ismeretlen egyuttesrol
roja valaki a kritikakat. Viszont egy ilyen riport, ez igen!

Az 576Kbyte peldajara ujbol visszaterve en csak azt tudom mondani, hogy
akor szunt meg a szemelyes hangvetele, amikor megszunt a Honap Dumaja/Bukasa rovat.
Ez adta meg az ujsag igazi izet.

Naa, mindezekbol azt akarom levonni, hogy nem akartok veletlenul tovabbra is ilyen
szemelyesebb dolgokat belepakolni az ujsagba? Na persze, valami szorakoztatot.
Az nem lehet, hogy ilyen orokifju rockereknek, mint ti, nem jott ossze
a 20+x zenevel toltott ev valami jopofa tortenet, elmenyszamba meno esemeny,
vagy akarmi, amirol szivesen beszelnetek. Szerintem nem csak en szeretnek valami
ilyesmit hallani. En is mindig a hangproba rovid esemenyeit olvasom eloszor
az "elso kontaktus" kedveert. :)

Ja, es remelem talalkozom valakivel kozuletek a Nevergreen concerton.

Vederzehen hardmjuzik fans!
Old Metallica and In Flames rulez forever!

wice Creative Commons License 1999.12.10 0 0 148
Tartalomjegyzek, 14-es oldalhoz Nine Inch Nails - Vigyazat Torekeny!
viszont a 14-es oldalon Virgin Steele van. Hol a NIN? :)

majd biztos a kovetkezo szamban. ha jok leszunk.

Előzmény: ( turpi ) (147)
( turpi ) Creative Commons License 1999.12.10 0 0 147
Tartalomjegyzek, 14-es oldalhoz Nine Inch Nails - Vigyazat Torekeny!
viszont a 14-es oldalon Virgin Steele van. Hol a NIN? :)

De amugy a Mayhem poszter nagyon kiraly, mar reg vagytam erre

SOWHAT Creative Commons License 1999.12.10 0 0 146
Supertzar:

Nem tudsz valakit aki megy stutgarti vagy müncheni Black Sabbath/Godsmack/System of a dawn koncertre ?

Ha valakihez be lehet szállni fizetek jó utiköltséget.

Te biztos mész csak töled nem akartam kérni mert utálsz :))

adamskij Creative Commons License 1999.12.10 0 0 145
supertzar:

Még egy észrevétel a dec MHH-val kapcsolatban:
(ne vedd szőrszálhasogatásnak, kösz)

Lapozzatok el a 22. oldalra (Rage interjú), és nézzetek
az oldal jobb alsó sarkába.

Kérdésem: Hol az interjú vége?

Mert így fejeződik be:

"Ezért is visszük el a mostani turnéra a Nightwish-t,
mert ők szerintem valami újat csinálnak. Igaz, hogy
női énekesük van, de egé-"

Idáig az idézet. Hol a folytatás?

Kár, hogy Vovin lelécelt. Ha esetleg még olvassa ezt a sort,
jöjjön el ő is a Black/Death/Doom topic meetingjére!

Ja, és mindenkinek javaslom az swi szervert. Megbízható,
korlátlan tárhely, néhány megkötéssel.

mrbungle Creative Commons License 1999.12.10 0 0 144

BZ, swi-vel eddig meg nem volt ilyen gondom, mer nem pakolsz oda?
Előzmény: Törölt nick (142)
wice Creative Commons License 1999.12.10 0 0 143
na, tennap vettem mhh-t, pont most hallgatom a cd-t (az ossiant gondosan atugrottam).
az ujsag: a szaz oldalbol 16 szar hangszerreklam, a sokkolo extra teljesen elhartmannkristofosodott, a borito olyan ronda, hogy csak na, viszont van benne egy oldalnyi korog reklam, amibol poszter lesz, ahogy nezem, a masik oldalon ugyis toto van. tegnap vettem tovabba tiz kilo cd-t, a barlangban az osszes godflesh lemezt, amit talaltam, aztan az mcd-ben az osszes fellelheto voivodot + az arcturus la masquerade infernale-jat. na, most mar nem mondhatja senki, h nem vagyok up to date... :-)

telleg, nem tudjatok, a nothingface cd boritoja defaultbol ilyen ergya ketlapos, belul ket oldal a noise kiado reklamjaval, v ez vmi igenytelen utannyomas, es erdemes rohangasznom egy jobb utan?

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.10 0 0 142
Hali, Bunglebácsi...
Naná, hogy kipöngettük, azóta is fáj a zsebem... :-)))
Az extrához meg nem lehet rendesen hozzáférni, totál McHülyült... :-(
Nincs véletlenül hely a szervereden? :-))))))) Majd kiirom, hogy Sponsored By Bunglebácsi ;-)
Előzmény: mrbungle (135)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.10 0 0 141
Bocs, ha túl sokat reklámoztam...
Sajnos a klub a megbeszéltekkel ellentétben nem plakátozott, a homepage-hez meg csak limitált mértékben férek most hozzá, a möhöhö csak tegnap jött ki, ezért igyekeztem minden eszközt megragadni az esemény hirdetésére.
Bocs.
Eldugultam.
Vovin Creative Commons License 1999.12.09 0 0 140

Kedves supertzar!

Egy dologban sikerült közös nevezőre jutnunk: nem értjük egymást.
Példaként említhetném a metal fénykoráról írt gondolatsort.Röviden: ha az ominózus meghatározást 1991-ben hagytátok volna el, semmi gondom nem lenne. 1996-ban ez a döntés nekem már mást jelentett.
Átolvasva a hozzászólásaidat megállapítottam hogy sokkal több dologban értünk egyet, mint nem.
DE: azokban a kérdésekben amelyekben vitánk van, soha nem fogjuk egymást meggyőzni.Továbbra is állítom, hogy a MHH számára már nem a zene az elsődleges, hanem önmaga fenntartása. Ha divatos a metal akkor azzal kell foglalkozni,ha éppen nem, akkor meg nyitni kell másfelé. Elismerem könnyen beszélek, hiszen nekem nem egzisztenciális kérdés a lap megjelenése, de így legalább más szemszögből is láthatom a dolgot.

Ti vagytok a szerkesztők, ti csináljátok a lapot, minden jogotok meg volt a lap tartalmát illetően azokról a változásokról dönteni, amikről korábbi hozzászólásaimban bővem írtam már. Ezeket a döntéseket én tisztán üzleti döntéseknek látom, amelyeket az olvasótábor növelése érdekében hoztatok./ A Prodigy jó ötlet, mert jól fogyott a lap, Ice-T meg nem azért ciki, mert semmi köze a HRHM zenéhez, hanem mert az olvasók visszajelzései rosszak voltak./ Ahogy írtam, ezeket a döntéseket a ti szempontotokból még meg is értem.
Ugyanakkor én szeretem a dolgokat tisztán látni. Ha biznisz, akkor legyen biznisz, és ne fárasszatok olyan utólag gyártott ideológiákkal, amelyek leginkább csak fügefalevelekhez hasonlítanak.
/Mondjuk az sem esett künönösebben jól, hogy hozzászólásainkban többször érintettük az utolsó válogatás ügyét, mégis más hozzászólásából tudtam meg, hogy a felkerülés feltétele bizonyos összeg kifizetése volt. Végső soron ezt is megértem, de miért nem lehet ezt nyíltan elmondani? Ha ez így igaz, ez is egy példa lehet az előbb leírtakra./

Jut eszembe a mail megérkezett, biztosan hozzá fog járulni látóköröm kiszélesedéséhez.
Köszönöm egyben a meghívást is. Egy jó beszélgetés mindig jólesik, néhány sör pedig különösen jól. Az említett bulira azonban nem megyek el. Előfordulhat hogy valahol összefutunk majd, bár erre azért mérget nem vennék.

Mindegy.Amit el akartam mondani a MHH-val kapcsolatban azt elmondtam, ezután már inkább csak önmagamat ismételgetném. Szóval távozok a topic-ból.

Üdv.

Előzmény: supertzar (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!