Keresés

Részletes keresés

danii1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 9761

Én úgy tudom ha nem tudsz megegyezni a dispute-ba és lezárul akkor a paypal dönti el!

Előzmény: bela.0121 (9759)
mrobes Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9760

Még nincs veszve semmi!

Én tegnap kaptam meg egy dec. 27. -i rendelést. (nesze neked free shipping :))

Előzmény: danii1 (9758)
bela.0121 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9759

akkor sajnos igy jartal..

 

Előzmény: danii1 (9758)
danii1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9758

Nem engedi mert szerintem már lejárt a 40 nap!

Előzmény: Törölt nick (9757)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9757
Előzmény: danii1 (9756)
danii1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9756

Ott hol kell ezt kezdeményezni?

bela.0121 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9755

 

esetleg meg az ebay-en tudsz hasonlot nyitni, de ha sikerul, akkor elutasito valasz utan egybol vidd tovabb az ugyet,mert azert huzza az idot hogy mar ne tudj reklamalni.

 

Előzmény: danii1 (9754)
danii1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9754

Üdv!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

 

Több dolgot is vásároltam mostanában az ebay-ről de 1 nem jött meg!

 

Január 21-én volt az utolsó határidő!

 

Paypalon nyitottam dispute-ot beszéltem is az eladóval ő mondta várjak még pár napot! E megtörtént 1 hetet vártam még mindig semmi! írtam neki még mindig nem jött meg mondta várjak még! Addig váratott míg ez a dispute bezáródott!

 

Olvastam utána hogy valami claim-re kellett volna mennem!

 

A kérdésem hogy most mit tudok csinálni hogy visszakapjam a pénzem??

pköszi előre is!

bela.0121 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 9753

imho az e-wallet az a gyujto fogalom, az elektronikus fizetesre ( fel is sorolja oket: PP, webmoney, alipay)

Előzmény: belphnaque (9752)
belphnaque Creative Commons License 2014.02.10 0 0 9752

Pl. itt van ez a KLM oldalán, de nem értem...

 

E-Wallet

With an E-Wallet you can combine various payment options, for example your credit card and bank account - and pay via 1 digital purse.

  • PayPal you can use on KLM.com in Canada, Mexico and in the United States, and on KLM.com for mobile in some 30 countries (except American Express cards)
  • WebMoney: Russia
  • Alipay: China (only local credit – and debit cards)

 

Please make sure you can pay the full amount with your E-Wallet – some E-Wallets limit the amount paid in once. As soon as your E-Wallet provider informs us that the payment has been done, we will send you your ticket via e-mail – usually within 1 hour.

 

Gondolom az E-Wallet valami spec dolog, nem globális, mint a PayPal.

belphnaque Creative Commons License 2014.02.10 0 0 9751

Sziasztok !

 

Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy melyik légitársaságoknál lehet PayPallal foglalni jegyet ?

 

Belph.

mrobes Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9750

Említést se tettem arra,hogy a jelszóra nem kell vigyázni,csak felvetettem a lehetőségeket,hogy mi történhetne,ha Valaki megszerezné.

Én is fokozattan figyelek rá,nincs felírva sehol,és 10 karakter,vegyesen tartalmaz nagy és kis betűt,számot és speciális karaktert is,nem lenne egyszerű megbirkózni vele.

Különben az e-mail cím módosításakor is azonnal értesítést küld a rendszer,ugyanúgy,mint bármilyen más személyes adat,kártyaszám vagy számlaszám változtatásakor.

Félre ne értsen senki,nem azt akarom mondani,hogy nem kell foglalkozni a biztonsággal,csak arra akartam rávilágítani,hogy a PP sem hordoz nagyobb biztonsági kockázatot,mint magában egy bankkártya.

Előzmény: Axióma (9749)
Axióma Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9749

???

Aki tudja a jelszavad, azzal kezdi hogy atirja az email cimed... legalabbis logikus, hogy nem fogja hagyni hogy hamar ertesulj a dologrol.

A jelszora vigyazni kell, es pont. A leheto legnagyobb biztonsaggal, mondjuk itt talan a felirast (nem elektronikus, hanem papir alapu modon) me'g megbocsathatonak tartom (igaz, en olyankor is csak valami kodolt emlekeztetot irok magamnak). Es ne egyezzen semmivel. Es legyen "strong" besorolasu.

Előzmény: mrobes (9748)
mrobes Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9748

Nem a bank által küldött SMS-re gondoltam(Nekem pl. nincs is beállítva),hanem a PP által küldött e-mailre,és természetesen a PP-nál kellene bejelenteni a visszaélést.

Előzmény: Axióma (9747)
Axióma Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9747

Szerintem egy ilyen letiltasos bulinal (ha nem a pp refundol, hanem a bankot kell gyozkodnod) siman tobbet veszthetsz mint a benyelt tranzakcio osszege azon, hogy munkaidoben kell utana rohangalnod, meg igazolgatnod, hogy mi tortent. En inkabb az ovatossagot ajanlom, az sms-re lepes az mar csak a karenyhites szerintem. (Mondjuk van olyan kartya, ahol 10-20e Ft a tiltas... jo, okosabb esetben csak a limitet viszed nullara.)

Előzmény: mrobes (9746)
mrobes Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9746

Az is igaz,amit írsz,de a mai világban a telefonon 3 percen belül ott az értesítés,és abban a pillanatban lehet jelenteni a visszaélést.
Az összeget meg zárolják a számláján,még ha igazolja is,hogy feladta a terméket,majd visszaküldöm neki.

Egyébként teljesen egyetértek veled, vigyázni azért nem árt.

Előzmény: Axióma (9744)
bela.0121 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9745

nem annyira erdekes, mint inkabb bosszanto. kb. mintha a lakaskulcsodat adnad a tolvajnak.

Előzmény: mrobes (9743)
Axióma Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9744

Az igaz, hogy a fizikai termeket o nem tudja megvenni a te jelszavaddal. De:

- online termeket-szolgaltatast, aminel a cim irrelevans, igen

- ami szerintem inkabb elofordulhat, hogy a _sajat_ termeket megveszi a te kartyaddal, es akkor az a penz hozza kerul, nyilvan majd igazolja is jol, hogy feladta a 2 dolcsi erteku cuccot, amirol o nem tehet hogy 1850 dolcsit adtal erte...

Szoval azert van benne riziko, tehat vigyazni azert vigyazzunk, pont ugy mint mas helyen. De annyira nagyon nem kell cidrizni, meg plusz koltsegekbe verni magat az embernek, hogy nagyon szeparalt hatteru kartya legyen mogotte.

Előzmény: mrobes (9741)
mrobes Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9743

Az érdekes lenne! ):

Előzmény: bela.0121 (9742)
bela.0121 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9742

"Tegyük fel,hogy Valaki megszerzi a jelszavam. Mit tud vele kezdeni?"

 

elkolti a kartyaval elerheto penzed...

 

Előzmény: mrobes (9741)
mrobes Creative Commons License 2014.02.06 0 0 9741

Én teljesen biztonságosnak tartom.

Tegyük fel,hogy Valaki megszerzi a jelszavam. Mit tud vele kezdeni?

A kártya adatokhoz nem fér hozzá,a saját fiókomban sem tudom megnézni a kártyaszámot,biztonsági kódot.

Pénzt nem tud levenni róla,esetleg más fiókba küld,de teljes mértékben nyomon követhető,és azonnal értesít.

Vásárolni esetleg tud webshop-ban,vagy hasonló helyen,de oda szállítási cím kell,alapból bukta,és vásárlásról is egyből értesít.

Persze nem azt mondom,hogy egyáltalán nem kell vigyázni,de óriási rizikót nem hordoz magában.

Szerintem benzinkúton vagy ATM-nél előbb ellopják a kártya adatokat,és úgy már viszont fel tudnak venni készpénzt is.

Előzmény: pampallini76 (9739)
Axióma Creative Commons License 2014.02.06 0 0 9740

Szerintem emberfuggo. A minimumnak en a kovetkezot tartanam:

1. jelszavak kezelese: minden mas helyen hasznalt jelszavadtol kulonbozo, es kello idonkent megvaltoztatott

2. soha sehol nem jegyezteted meg bongeszovel vagy app-pal (bonusz: en me'g az ebay-jel se kotottem ossze, az is eros vedettsegu de egy picit csak kisebb, ebay account megszerzesevel ne tudjanak kozvetlen - jelszo nelkul - a kartyahoz is hozzaferni)

3. atveresek felismerese: csali email (teljes neved benne van-e, linket kozvetlenul nem megnyitni, csak egyenileg a pp-n belul elnavigalni)

4. csak kezzel inditott terhelesek (nem engedelyezni pl. havi elofizetes vonasat...)

5. a kartyatranzakciorol valos ideju sms (ha valami nem stimmel, egybol hivod a bankot)

Nekem is a normalisan hasznalatos kartyam (az epp egy hitelkartya kerettel, de a lopasi potencial tok ugyanaz) van mogotte.

Előzmény: pampallini76 (9739)
pampallini76 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 9739

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne, hogy mennyire biztonságos egy olyan folyószámla mellé kért bankkártyát megadni a paypalhoz, amit használok egyéb vásárlásra illetve készpénz felvételre is? Erre a folyószámlára érkezik a fizetésem is.

Köszönöm!

tamast2 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 9738

Sziasztok. Kártyát hogyan kötök össze Paypallal? Ezt a limitet hol állíthatom be? A bankszámlám oldalán, vagy a paypal oldalán? Megpróbáltam összekötni a kártyámat a paypallal, de nem hiszem, hogy sikerült. Mondjuk az 1 dollárt levonta a számlámról, de ezután mi jön?

Ladislav Lazic Creative Commons License 2014.02.04 0 0 9737

A paypal kelene minden 1. hogy atutalja a szamlara a penzt. Nekem meg nem dobta at ( igaz 1. szombaton volt ).

 

van e valakinek valami tapasztalata?

 

Bankszamlat nem hagytam, csak hagytam a kartyat ami oszevan kotve, ugy halotam h nem muszaj hagyni bankszamlat h a kartyan korosztu a PayPal atutalja a penzt minden 1-in.

 

Bankszamla amihoz csatolva van a kartya raiffaisen bankba van nyitva.

John Zero Creative Commons License 2014.02.04 0 0 9736

Olyan friss bankkártya/bankszámla kivonat kell (scannelve), amin rajta van a bankkártyád utolsó 4 számjegye, a számlázási címed (ami ugyanaz kell legyen, mint amit a paypalnak megadtál) és a teljes neved (ugyanúgy ahogy a PayPal-nek megadtad).

 

Előzmény: Bartucz Dénes (9734)
Máté Dalma Creative Commons License 2014.02.04 0 0 9735

Tudna valaki Paypal elérhetőséget megadni? e-mail cím, telefonszám (esetleg ingyenes vonal), amelyen biztosan válaszolnak is?

Az oldalukon a "contact us" részen írtam e-mailt többször is, sajnos nem válaszoltak.

Bartucz Dénes Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9734

Sziasztok egy kérdésem lenne!
Tudom ,hogy én rontottam el mert hülye voltam, de olyan kérdésem lenne hogy akartam növelni a limitemet  és ügye ilyenkor kér egy 4 jegyű kódot és én túl sokszor próbálkoztam mert más számra gondoltam és letiltotta a kártyámat! Azt írja küldjem el egy fényképes személy azonositót és ezt amit pontosan nem értek mire gondol:
"A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account"
Ha  valaki megtudja nekem mondani azt nagyon megköszöném!

bombaba Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9733

Nem tudom, mit kellene indítványoznod, de érdekelne.

Előzmény: szantoka (9732)
szantoka Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9732

köszönöm, azóta rá is jöttem, hogy nekem kell ezt indítványoznom a paypal felületén, azóta már minden oké. Azt hittem, hogy az az 1 dollár az.

Előzmény: szantoka (9731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!