Keresés

Részletes keresés

k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5114
Üdvözöllek Anhel! Nem kellett volna 2 hónapot várnod a hozzászólással, nem harapunk :) Bárki, aki még csak olvasgat, nyugodtan jelentkezzen a fórumban :) Jó dolog, hogy így inspiráljuk, segítjük egymást.

 

Zsófimamája, köszönöm, már nézem is. Egyedül biztosan nem találtam volna meg ebben a linkrengetegben. http://photo.163.com/photos/wendyyun88/70946622/

 

Megyek vissza a sapkám kötéséhez, már kezdem kínosan érezni magam, hogy Jolimami már rég kész van az övével, és én még csak az első rombuszt fejeztem be...
Előzmény: Anhel (5105)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5113

 

Betti!

Bocsi, na, ez így nekem sem jött össze, de a Te 5020-as hozzászólásodnál az első linkre rákattintasz, utána a képek felett van ilyesmi szöveg:

 

SÜQÜÉÉÉ WENDYYUN88 

Na erre kattints, és akkor ott lesz a Mickey egeres, és szíves kép.

Remélem...:))

Előzmény: k-betti (5106)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5112
Jolimama!
A Fürge ujjakra a múlt héten fizettem elő, 1 évre,kizárt hogy megszűnjön!
Egy régebbi hozzászólásodban írtad, hogy nincsenek véletlenek, ezt most én is megerősítem, mert itt vagyok köztetek! Az iwiw-en én is fennt vagyok, dec. közepén kapok meghívót, szívesen felajánlom! Még nem jelöltelek meg benneteket, de pótolom.

Csirip!
A receptet add közzé, nagyon guszta a süti!

K-betti!
A sütieid is csodásak! Tizen-huszonévesen én is szerelmese voltam az eszperente nyelvnek, sok-sok verset írtam, de sajnos már nincs meg.

Orsi!
Gratulálok a kisfiadhoz, és ne csüggedj, én is így kezdtem! Megvettem a varrógépet, de alíg mertem ollóval hozzáérni az anyaghoz!Szabásmintához úgy jutottam, hogy :pl kisfiam kinőtt nadrágját szétbontottam, annak alapján csináltam nagyobbakat.

Zsófimamája!
A gesztenyét én előző este beáztatom, másnap kicsit bevágom mindegyiket, tepsiben, sütőfólián sütöm
evanet Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5111
Ezek nagyon fincsik én is kérem a receptet
Előzmény: csirip46 (5093)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5110

Ez nem ér ám! Ti itt süttök főztok én meg csak lopva ülök a géphez, mig az unokám alszik. Ráadásul sötétben kell írnom.

Esthi: Mit szeretnél kötni ebből, elég fura lesz, ha egyesíteni akarod, ugy fog kinézni mint egy nadrág, de mégsem lesz nadrág,mert a két belső rész szemei kicsit össze fogják húzni. Próbáld meg úgy,hogy egy tűre kötöd a most két tűn lévő szemeket, és úgy oszd el, hogy ami belülre kerül kettéveszed és felét a másik tűre teszed. Talán....

Találtam egy szupi karácsonyi terítőt:

Találtam szuper karácsonyi mintákat, este felrakom ezzel a terítővel együtt e képtáramba.

zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5109

 

Betti!

Köszi az ötleteket

 

A kínai link:

www.photo.163.com/photos/wendyyun88

 

A Mickey egeres kép mellett van egy horgolt szív minta, abban a linkben vannak a pillangók.

Előzmény: k-betti (5106)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5108

 

Jolimama!

Örülök, köszönöm.

Előzmény: Jolimama (5102)
Esthi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5107

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Próbálok kötni, de ebben még nagyon amatőr vagyok és elakadtam. Tudom mennyi ügyes kéz van itt, remélem tud valaki segíteni. 22 szemből kötöttem két kör félét, amit most szeretnék egyesíteni, hogy 44 szemmel folytassam a kötést tovább. Valaki tudja hogyan dolgozhatom őket össze? Azt hiszem négy tűre kellene de tényleg nem tudom hogyan. Kérem segítsetek!

kot Ezeket kéne eggyé tenni
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5106
Azt mondják, hogy a gőz megpuhítja a kemény mézessütit (pl. a konyhában bezárod az ajtót-ablakot, és felteszel vizet forrni fedő nélkül). Van, aki azt mondja, hogy sütés után 2-3 napig még kemény, aztán puhul csak meg. Mások szerint ha cukormázas a díszítés, sokáig puha marad... De van aki azt mondta, hogy csak akkor lehet cukormázazni, ha kemény. (Annak idején sok embert körbekérdeztem a módszereiről.) Érdekes, nekem több hétig puha maradt a szalakális recepttel, nem kellett kísérleteznem a fenti módszerekkel :)

 

Nekem a cukormázas díszítés a nehéz. Mindent leírás szerint készítek, de mikor a zacsiból csurgatom, folyton kunkorodik a szál...

 

Megnéztem az általam beillesztett linkeket, de nem találtam meg azt a pillangót, amit beszúrtál (igaz, azokon a kínai oldalalakon a sok link között aztán el lehet veszni). Megtennéd hogy leírod hol találtad? (Szívesen körbenéznék, hátha meglátok mást is.)
Előzmény: zsófimamája (5097)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5105
Szeretettel köszöntelek Benneteket, kedves kézimunkázó NAGY CSALÁD!
Tudom, milyen kedvesen fogadtok minden új tagot, ideje volt megszólalnom.
Melis Éva vagyok, 53 éves, egyedül élek két kutyámmal és három cicámmal, Pest megyében, egy kis családi házban. Ápolónőként dolgoztam 30 évig, most rokk.nyugdíjas vagyok, de mellette dolgozom, napi 5 órában. Közel 2 hónapja találtam Rátok, nagyon megörültem! 6 éve nem volt a kezemben kézimunka, de ahogy nap mint nap olvastalak benneteket, láttam munkáitokat, ellenálhatatlan vágyat éreztem, hogy én is!! Azóta 1 hét alatt megkötöttem egy pulcsit a menyemnek,/ 6-os tűvel/, most a fiamnak készül pulcsi. Két nős nagyfiam van, 28, ill 30 évesek. Kiskorukban somindent varrtam nekik, és rengeteget kötöttem.Egyenlőre ennyi, de sokminden van még a tarsolyomban, amit szeretnék Veletek megosztani, mert én már sokmindent tudok Rólatok, és szeretnék néhány dologban hozzászólni. Üdv: Éva-Anhel
hazyboszi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5104
Írtam mailt,várlak a skypon, nem leszek soká,fiacs itt van....
Már csak este leszek,meg pár pillanatig!
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5103
Gabcikám, látom, hogy a gépnél vagy, én is itt vagyok. Örülök, hogy sikerült a frissítés.:)))
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5102
Zsófiamamája! Megjöttek a pillangók, mindjárt fel is töltöm. Köszönöm
Előzmény: zsófimamája (5096)
Andi171 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5101

Csodásak!

Én is sütöttem tavaly, de nem volt ilyen mutatós. De azért ízre jó volt.

Előzmény: k-betti (5091)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5100
EICU! MEGKAPTAD AZ IWIWES MEGHÍVÓT? A menyem küldte tegnap, erre a mail-címre, ami itt van megadva. Jó volt a cím?

Zsófiamamája.
Még nem kaptam meg a pillangókat, a cím megfelelő. Volt már, hogy nem kaptam meg csak másnap a levelet, türelmesen várok.

mami7090@gmail.com. Nem jól látom, de mintha Nálad a qmail lenne, és azért nem jön át.
Előzmény: eicu (5098)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5099

Jelentem a gesztenyét megsütöttem, a tepsis módszert választottam.

Finom lett, már amelyik nem volt rossz...

eicu Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5098

Szép napot mindenkinek!

 

Végre sikerült az xfree-s képtárak közül néhányat megnézni. Még nem sokat, de itthonról ez szüperül megy a munkahelyemen nem tudtam. Gyönyörűek voltak Margit mama, erzsike, emoke33 és Ballarozika képtárát láttam. Gratulálok mindannyiotoknaK. Ballarozika sikerült-e megofordítani a mintát, mert ha nem akkor elküldöm úrja. Most a hét végén még nem  tudtam kéziumnkázni, mert unokáztam és a házimunka is sok volt.

A kicsi unokám  beteg lett és egy kis megőrzés kellett, de valószínű, hogy holnap is a bölcsöde helyett a férjem és én vigyázunk majd rá. Mellette azonban csak akkor leleht horgolni ha alszik. De nem  bánom, mert ő a legszebb dolog jelenleg az életemben. A többiek már nagyok velük nem lehet már babázni.  Nagy élmény vele lenni, nincs csönd és unalom, mert annyit tud beszélni, hogy az ember nem győzi szusszal a válaszokat.

Üdvözletem küldöm mindannyitoknak.

zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5097

 

Csirip!

Igen-igen , én is szeretném a golyók receptjét!

 

Betti!

 

Ezek valami nagyon guszták.

Én úgy vagyok a mézeskalács tésztákkal, hogy egyszer csináltam, és nagyon kemények lettek. De meg lett a helye, felraktuk a fára őket.

Azóta nem mertem, de talán az idén megpróbálom újra..)

Előzmény: csirip46 (5093)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5096

 

Jolimama!

 

Tegnap is elküldtem, először visszajött, hogy nem kézbesíthető, rájöttem, hogy nem jól írtam a címet: qmail nem egyenlő gmail.

Aztán elküldtem helyesen, arra nem írt semmit vissza, azt gondoltam ott van.

Most újból elküldtem, jó ez a cím: mami7090@qmail.com??

Előzmény: Jolimama (5094)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5095
Csirip, Betti! Fantasztikusak a sütik. Legszivesebben mindjárt neki is állnék csinálni.

Csirip, a receptet én is szeretném kérni.
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5094
Zsófiamamája, nem kaptam meg a pillangókat. :((
Előzmény: zsófimamája (5056)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5093

 

Mozart golyó. Ha érdekel valakit, délután leirom.

k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5092
Ezt nem én készítettem, de az 5letet innen loptam:

 

Előzmény: k-betti (5091)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5091

Tavaly ilyeneket csináltam – mind elfogyott :) 2 féle tésztát használok (már nem tudom, hogy a képen melyik fajta van). Az egyik szalakális, de mivel anyukámnak kijön a herpesze tőle, a másikat sütőporral (vagy szódabikarbónával) készítem. De ezekre szerintem bármilyen mézestészta recept jó. Én sötétbarnára szeretem sütni. A nagy virágot úgy készítettem, hogy szív alakú formával 5 mintát szúrtam, és sütés előtt szorosan egymás mellé tettem (mivel duzzad, a sütés közben összenő).

 

 

 

 

 

 

k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5090
Előzmény: k-betti (5089)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5089
Találtam két körkötőtűs zokni leírást. Gondolom ugyanez a technika kesztyűre is. Bár én a kesztyűnél először szeretném megtanulni „rendesen” 5 tűvel kötni (még így is vannak homályos részek) és ha már nagyon megy, próbálkozom az újabb módszerrel.

 

http://www.socknitters.com/2circs/index.htm - 2 zokni egyszerre a 2 körkötőtűn

http://www.az.com/~andrade/knit/twocirculars.html - 1 zokni 2 körkötőtűn

 

evanet Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5088

Szép jó napot mindenkinek,Katalinok, Katicák boldog névnapot kivánok igy utólag is

Jolimama gyönyörűek ezek a teritők

Előzmény: Jolimama (5058)
Marikje Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5087

Betti!

Nekem is 20 cm-es a zoknikötőtűm.

 

 Valaki kérdezte nem-e lehet két tűvel zoknit kötni. Lehet körkötőtűvel is de a sarkoknál addig parkolópályára kell állítani a szemeket úh nem nagyon lehet megúszni a  több tű használatát.

Itt nagyon jól lehet képen követni a zokni kötést:

 

http://www.canadiancountrywoman.com/crafts/knitsocks.php

 

És visszalépegetve sok más szépet is lehet találni. Viszont ha a fogyasztási technikát követjük horgolni is lehet rövidpálcákkal.

 

margitmama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5086

Drága Jolika Barátnőm! Ez aztán a termelés !!!! hogy csinálod???? nem is alszol???

 ( szerintem a kezedbe egy autómata van!) csak vicc volt, de gyönyörüek .puszillak Margit.

Előzmény: Jolimama (5058)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5085

Örülök, hogy segíthettem. Ha a szegést nem a cikk-cakkal végzem (hanem 2x behajtom), akkor én mindig vasalok. De felhajtás előtt is. Mikor a próba szoknyát és nadrágot varrtuk, kb. 5x-6x mentünk vasalni közben (pl. összevarrás után mindig, mert az összevarrt széleket vagy szét- vagy a háta közepe felé vasaltuk (ha jól emlékszem, otthon vannak a jegyzeteim :), aztán az anyag színén is, a varrásvonalon végigmentünk vasalóval.) A kész szoknyát is újra kellett vasalni (de én ki is mosom előtte, mert azt hallottam, hogy a nedvesség és újravasalás alkalmával valamennyire változik a szálszerkezet, a tű által okozott lyuk is hozzáigazodik a cérnához.) Előtte csak akkor mosom, ha természetes anyagból van – ugyanis az összemegy.

 

Ha varrásnál kicsit nyújtani kell az anyagot, akkor nekem a bal kezem van az anyag mögött (a tű mögött), és a jobb előtte. Egyéb esetben a tű előtt-mellett (vagy icipicivel mögötte) vezetem 2 kézzel az ujjaimmal, mert a végén az anyagtovábbító megoldja. Nekem ez a módszer vált be.

 

Majd otthonról beillesztem a díszített mézes süti képeit (most a páromnál vagyok) – tavaly 1 kiló lisztből készítettem.

 

Marcsi, drukkolok az eredményért. A te zoknikötőtűd hány cm-es? Az enyém 20, és amikor beleszúrtam az anyagba zavart, hogy “elnehezül” a vége, és nehezebben is tudtam irányítani. Igaz, hogy csak pár szem erejéig kéne így használnom. A segédtűm kb. 14-15 cm, de már nagyon jól kikísérleteztem a technikát, nekem ez jobban bejön. Azért köszönöm a tanácsot.

 

Jolimami, Te aztán tényleg kitettél magadért a terítőkkel :)

Előzmény: Orsi_1 (5049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!