Keresés

Részletes keresés

Esthi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5128

Jaja, az előbb lemaradt a kép. Szóval ezt a babát készíteném belőle:

 

 

baba
eindor Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5127
Szevasztok!Ilyen gyönyörü városban laksz?jaj az a főtér!!!!!!!!!!És Brugges!!!!!!!!!!!!!!!!!!Minden nap ott sétálnék,ha ujra lehetne!!!!
Előzmény: Orsi_1 (5049)
Esthi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5126

Azokból amiket össze szeretnék kötni egy babát próbálok éppen csinálni, mert nagyon megtetszettek. Ez éppen a lába lenne, és ha össze tudnám kötni folytatódna testnek. Mit gondoltok sikerülhet? Vagy valami mással próbálkozzak? Erzsimami: Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

Előzmény: erzsimami (5110)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5125

 

Heti kreálmányom.

csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5124

Kép felrakása

röviden: Tallóz --> Feltölt --> baloldalt Beszúr. A Tallüz melletti kép szövege nem jelenik meg a kép mellett, haem csak akkor a képre helyezed a "kis kezet".

Hosszan:

Előzmény: Anhel (5120)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5123
Anhel, elküldtem a segédletet. Bettikém, ujból köszönjük a segítséget.:))
Előzmény: Anhel (5121)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5122

Ildikó, ez milyen jó 5let a vattás megoldás!

 

Jolimami, köszönöm a türelmedet :)

Előzmény: Sándor3 (5119)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5121
Nagyon köszönöm Jolimama,címem a nevemnél
Előzmény: Jolimama (5118)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5120
Bocsánat, valamit nagyon elszúrtam!
Egy kötött baba rugdalódzó képét, és a leírását szerettem volna megmutatni, a tallózás gomb megnyomása után egymás alatt volt a két kép és a szöveg után írtam be ezt a pár szót, amely sokszorosan jelent meg. Most sajnos egyik gyerekem sincs itt, hogy segítsen, mégegyszer, bocsi!
Sándor3 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5119
Kedves mindenki!! Köszönöm a segitségeteket , mielött elviszem feltesszük hogy összinte véleményeteket meg kapja ha már ennyit fáradoztok velem.Ha ezen tul leszek mézes receptet teszek fel ,külömben hogy ne legyen kemény jól lezárhato dobozba tesszük és likörös pohárkába vizes vatát jól lezárjuk puha marad KIPROBÁLT mézes alapanyagomat hütöbe tárolhatom és idöm engedi akkor sütöm .házikót is lehet késziteni belöle .HOLNAPRA ELÖ VESZEM . A muffinhoz azért jó a papir kosárka mivel könnyebb mosogatni a sütöformát.
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5118
Anhel, mit szerettél volna feltenni?
Ha képet, akkor a feltölt után, miután feltöltött, a beszúrást nem szabad elfelejteni.
Én is pointtal kicsinyítek, és csak arra kell figyelni, hogy a kép mérete 512 Kb-nál nem lehet nagyobb.
K.bettinek van segítsége képfeltevéshez. Ha kéred, elküldöm.
Előzmény: Anhel (5117)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5117
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5116

Mozart golyó

 

Hozzávalók:

    20 dkg darált dió

    15 dkg pórcukor + vaniliás cukor

    15-20 dkg reszelt étcsokoládé

    2 evőkanál rum /v. rumaromás meggylé/

    1 evőkanál barack lekvár /v. bármi pikáns lekvár/

    20-25 db kimagozott meggy /friss, mélyhütött,befőtt/

   

A hozzávalókat jól összegyúrjuk és kis golyókat formázunk belöle úgy, hogy a közepére egy szem meggy kerüljön.

Meghempergetjük: kristálycukorban vagy kókusz reszelékben , kakaóban és mignon papirba tesszük. Díszíthetjük még szórócukorral.

 

Ha nem akarjuk azonnal felfalni, akkor hagyjuk 1 napig száradni. Sajnos mi azonnal hozzá szoktunk látni, pedig mársnapra érnek össze az izek.

 

A kéz melegétől megolvad a csoki és nagyon jól összeáll, de ha mégsem, akkor egy kis meggylevet kell hozzáönteni.

 

Mignon papir nélkül is nagyon finom csak nem annyira mutatós.

 

Jó étvágyat!

 

 

Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5115
Kedves Anhel, Téged is sok szeretettel köszöntölek, új topiktagunkként. Bemutatkozásodat elküldtem már Gabcimami honlapján fennt leszne, valószínűleg holnap, a többiekével együtt. Várlak az iwiwen. A meghívót köszönöm, ha megkapod, adom a mail-t, akinek el kell küldeni.

Végre tud Gabcika feltölteni, frissíteni, kerülnek fel a linkek is, már van is pár fennt.

Bettikém! Csak nyugodtan, megvárlak, nem kell sietned, csak addigra legyen készen, amire megjön a hideg.

Erzsike, mindig találsz ujabb szebbnél-szebb mintákat. Most már én is keresem a kis anyag behorgolásához, amit küldtél, a mintát.

Eicu, ha olvasol minket, kérlek, hogy válaszolj.
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5114
Üdvözöllek Anhel! Nem kellett volna 2 hónapot várnod a hozzászólással, nem harapunk :) Bárki, aki még csak olvasgat, nyugodtan jelentkezzen a fórumban :) Jó dolog, hogy így inspiráljuk, segítjük egymást.

 

Zsófimamája, köszönöm, már nézem is. Egyedül biztosan nem találtam volna meg ebben a linkrengetegben. http://photo.163.com/photos/wendyyun88/70946622/

 

Megyek vissza a sapkám kötéséhez, már kezdem kínosan érezni magam, hogy Jolimami már rég kész van az övével, és én még csak az első rombuszt fejeztem be...
Előzmény: Anhel (5105)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5113

 

Betti!

Bocsi, na, ez így nekem sem jött össze, de a Te 5020-as hozzászólásodnál az első linkre rákattintasz, utána a képek felett van ilyesmi szöveg:

 

SÜQÜÉÉÉ WENDYYUN88 

Na erre kattints, és akkor ott lesz a Mickey egeres, és szíves kép.

Remélem...:))

Előzmény: k-betti (5106)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5112
Jolimama!
A Fürge ujjakra a múlt héten fizettem elő, 1 évre,kizárt hogy megszűnjön!
Egy régebbi hozzászólásodban írtad, hogy nincsenek véletlenek, ezt most én is megerősítem, mert itt vagyok köztetek! Az iwiw-en én is fennt vagyok, dec. közepén kapok meghívót, szívesen felajánlom! Még nem jelöltelek meg benneteket, de pótolom.

Csirip!
A receptet add közzé, nagyon guszta a süti!

K-betti!
A sütieid is csodásak! Tizen-huszonévesen én is szerelmese voltam az eszperente nyelvnek, sok-sok verset írtam, de sajnos már nincs meg.

Orsi!
Gratulálok a kisfiadhoz, és ne csüggedj, én is így kezdtem! Megvettem a varrógépet, de alíg mertem ollóval hozzáérni az anyaghoz!Szabásmintához úgy jutottam, hogy :pl kisfiam kinőtt nadrágját szétbontottam, annak alapján csináltam nagyobbakat.

Zsófimamája!
A gesztenyét én előző este beáztatom, másnap kicsit bevágom mindegyiket, tepsiben, sütőfólián sütöm
evanet Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5111
Ezek nagyon fincsik én is kérem a receptet
Előzmény: csirip46 (5093)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5110

Ez nem ér ám! Ti itt süttök főztok én meg csak lopva ülök a géphez, mig az unokám alszik. Ráadásul sötétben kell írnom.

Esthi: Mit szeretnél kötni ebből, elég fura lesz, ha egyesíteni akarod, ugy fog kinézni mint egy nadrág, de mégsem lesz nadrág,mert a két belső rész szemei kicsit össze fogják húzni. Próbáld meg úgy,hogy egy tűre kötöd a most két tűn lévő szemeket, és úgy oszd el, hogy ami belülre kerül kettéveszed és felét a másik tűre teszed. Talán....

Találtam egy szupi karácsonyi terítőt:

Találtam szuper karácsonyi mintákat, este felrakom ezzel a terítővel együtt e képtáramba.

zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5109

 

Betti!

Köszi az ötleteket

 

A kínai link:

www.photo.163.com/photos/wendyyun88

 

A Mickey egeres kép mellett van egy horgolt szív minta, abban a linkben vannak a pillangók.

Előzmény: k-betti (5106)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5108

 

Jolimama!

Örülök, köszönöm.

Előzmény: Jolimama (5102)
Esthi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5107

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Próbálok kötni, de ebben még nagyon amatőr vagyok és elakadtam. Tudom mennyi ügyes kéz van itt, remélem tud valaki segíteni. 22 szemből kötöttem két kör félét, amit most szeretnék egyesíteni, hogy 44 szemmel folytassam a kötést tovább. Valaki tudja hogyan dolgozhatom őket össze? Azt hiszem négy tűre kellene de tényleg nem tudom hogyan. Kérem segítsetek!

kot Ezeket kéne eggyé tenni
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5106
Azt mondják, hogy a gőz megpuhítja a kemény mézessütit (pl. a konyhában bezárod az ajtót-ablakot, és felteszel vizet forrni fedő nélkül). Van, aki azt mondja, hogy sütés után 2-3 napig még kemény, aztán puhul csak meg. Mások szerint ha cukormázas a díszítés, sokáig puha marad... De van aki azt mondta, hogy csak akkor lehet cukormázazni, ha kemény. (Annak idején sok embert körbekérdeztem a módszereiről.) Érdekes, nekem több hétig puha maradt a szalakális recepttel, nem kellett kísérleteznem a fenti módszerekkel :)

 

Nekem a cukormázas díszítés a nehéz. Mindent leírás szerint készítek, de mikor a zacsiból csurgatom, folyton kunkorodik a szál...

 

Megnéztem az általam beillesztett linkeket, de nem találtam meg azt a pillangót, amit beszúrtál (igaz, azokon a kínai oldalalakon a sok link között aztán el lehet veszni). Megtennéd hogy leírod hol találtad? (Szívesen körbenéznék, hátha meglátok mást is.)
Előzmény: zsófimamája (5097)
Anhel Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5105
Szeretettel köszöntelek Benneteket, kedves kézimunkázó NAGY CSALÁD!
Tudom, milyen kedvesen fogadtok minden új tagot, ideje volt megszólalnom.
Melis Éva vagyok, 53 éves, egyedül élek két kutyámmal és három cicámmal, Pest megyében, egy kis családi házban. Ápolónőként dolgoztam 30 évig, most rokk.nyugdíjas vagyok, de mellette dolgozom, napi 5 órában. Közel 2 hónapja találtam Rátok, nagyon megörültem! 6 éve nem volt a kezemben kézimunka, de ahogy nap mint nap olvastalak benneteket, láttam munkáitokat, ellenálhatatlan vágyat éreztem, hogy én is!! Azóta 1 hét alatt megkötöttem egy pulcsit a menyemnek,/ 6-os tűvel/, most a fiamnak készül pulcsi. Két nős nagyfiam van, 28, ill 30 évesek. Kiskorukban somindent varrtam nekik, és rengeteget kötöttem.Egyenlőre ennyi, de sokminden van még a tarsolyomban, amit szeretnék Veletek megosztani, mert én már sokmindent tudok Rólatok, és szeretnék néhány dologban hozzászólni. Üdv: Éva-Anhel
hazyboszi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5104
Írtam mailt,várlak a skypon, nem leszek soká,fiacs itt van....
Már csak este leszek,meg pár pillanatig!
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5103
Gabcikám, látom, hogy a gépnél vagy, én is itt vagyok. Örülök, hogy sikerült a frissítés.:)))
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5102
Zsófiamamája! Megjöttek a pillangók, mindjárt fel is töltöm. Köszönöm
Előzmény: zsófimamája (5096)
Andi171 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5101

Csodásak!

Én is sütöttem tavaly, de nem volt ilyen mutatós. De azért ízre jó volt.

Előzmény: k-betti (5091)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5100
EICU! MEGKAPTAD AZ IWIWES MEGHÍVÓT? A menyem küldte tegnap, erre a mail-címre, ami itt van megadva. Jó volt a cím?

Zsófiamamája.
Még nem kaptam meg a pillangókat, a cím megfelelő. Volt már, hogy nem kaptam meg csak másnap a levelet, türelmesen várok.

mami7090@gmail.com. Nem jól látom, de mintha Nálad a qmail lenne, és azért nem jön át.
Előzmény: eicu (5098)
zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5099

Jelentem a gesztenyét megsütöttem, a tepsis módszert választottam.

Finom lett, már amelyik nem volt rossz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!