Keresés

Részletes keresés

Junius2011 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17656

Köszi

Előzmény: durresbe (17654)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17655

Na végre valaki :-). Aha térképem az nekem is van ...

Előzmény: durresbe (17653)
durresbe Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17654

Itt találsz több POI-t is!

http://www.poiplaza.com/

Sőt, FREE! :-)

 

Előzmény: Junius2011 (17651)
durresbe Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17653

Én ezt a térképet fogom használni a GPS-hez:

Montenegro_83_Contrast_2011.03_110428.fbl

Montenegro_8_Contrast_2011.03_110505.poi

 

Előzmény: Junius2011 (17651)
Kotoriöböl Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17652

Igaz, hogy én még amatőr vagyok, de részemről OK.

Előzmény: nokia3230 (17648)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17651

Ugy látszik itt senki sem használ GPS-t. :-) Persze aki minden évben ugyanott sütteti a hasát azután meg unalmában elmegy felfedezni Montenegrót, majdcsak kikötök valahol annak nem kell. Montenegró a sokadik ország ahová megyünk, mindenhol így csináljuk. Nincs még konkrét cél, csak sok cél azután majd amit kiválasztunk, szubjektiv vélemények nem sokat segítenek hiszen mindenki másképpen éli meg a dolgokat, tetszik nem tetszik, erre megyek inkábba arra megyek, itt a jó itt a nem jó, nincs sem időm sem értelem, hogy visszafelé keresgéljek. Azért ha valaki mégis használ GPS-t és van a memóriában egy két dolog megköszönöm ha beírja. Habár az is igaz én is megtudom keresni a neten, szóval ha valaki tehernek veszi a kérést, vegye úgy nem neki írtam.

Előzmény: moncsa03 (17650)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17650

Amúgy hol akartok megszállni? Mennyi időre mentek? Mennyit akartok kirándulni illetve strandolni? Ezek elég lényeges kérdések lennének annak függvényében, hogy bárki is tippet adjon, hogy mit-merre, mert ugye azt nem gondoltátok, hogy egy nyaralás alkalmával bejárjátok Montenegrót?:)

Előzmény: Junius2011 (17637)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17649

Nem értem mit akarsz a GPS koordinátákkal, valaki írta is már,hogy nem sokra mész velük.

A főnököm minden nyáron többször megfordul Montenegróban és hiába írom le neki minden egyes alkalommal, hogy merre menjen, valahogy ( GPS-re hallgatva ) mindig másfele megy,persze jó nagy kerülőkkel..végül is az Ő baja :)))

Szóval visszatérve, pl. bemész Budvára, örülsz, ha találsz parkolóhelyet aztán leteszed a kocsit és szépen gyalogosan felfedezed a várost. Ajánlom, hogy inkább olvasgass vissza jó sokat és minden kérdésedre fogsz választ kapni. Írtunk elég sokat strandokról, írtunk áruházakról, nemzeti parkról és ki tudja még miről nem. Szerintem hagyd a fenébe azt a GPS-t, nyisd ki a szemed és meglátod élvezni fogod!

( Ha jól emlékszem Szervezkedő írt koordinátákat strandokról meg másról is, jól emlékszem? )

Előzmény: Junius2011 (17637)
nokia3230 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 17648

Kevin-1

Vásárhelyi club ? jó ötlet

Kotoriöböllel együtt

Előzmény: kevin-1 (17628)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17647

Úgy mindent összevetve, jól laktál:) Tintahalakba töltöttek valamit?

Előzmény: stevie-w (17632)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17646

Szép estét! érdeklödöm.... azt az 55 ejrós jegyet, hány nappal előbb kell megvenni, Szabadkán? :) szöszik nem érdekelnek:)

Ühüm a RailPlus, nálunk is él, de tényleg csak annak éri meg aki többször utazik 1 év alatt, kb 3-4, akkor már lehet nyerni rajta.

Előzmény: pljeskavica (17621)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17645

Én csak annyit, hogya legnagyobb csúcsban, találni szállást 3 éjszakára, nem könnyű, semmi strand közelben.

Előzmény: pilla71 (17635)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17644

Ki tudja? ezek a dumák csak a vicc kategóriák:)

Előzmény: montenegrós (17643)
montenegrós Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17643
  • Kedves szervezkedő!                       A lány a vonaton, azt kérdezte, akarsz-e csokit?
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17642

Elnézésedet kérem, elgépeltem. kevin-1 kukac vipmail pont hu  <--- Ez jóóó !

Előzmény: Kotoriöböl (17641)
Kotoriöböl Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17641

Bocs az előbbi hibáért, természetesen kevin-1@freemail.hu címre küldtem és nem kevi-1 re.

Előzmény: Kotoriöböl (17639)
fityók Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17640

   Ezzel nincs is semmi gond,csak hozzáteszed ,hogy foglalni nem szeretnél,akkor mi értelme???? Mintha azt kérdeznéd: van szállás Ulcinjban?....mert,van több száz a neten/ pl:http://www.montenegro.com/smjestaj/ulcinj/ ,csak így mi értelme???Ha,lemégy találsz, amit találsz! Azért szoktunk szállást keresni a neten,mert kényelmes és viszonylag biztosra mégy,de ehhez foglalni kell! Hiába mond neked itt valaki tuti szállást,mire leérsz ki tudja mi van vele ,kereshetsz tovább és a segítség is hiábavaló volt! Erre értettem a "szőkenőst"

Előzmény: pilla71 (17638)
Kotoriöböl Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17639

Kedves Kevin!

 

Küldtem egy e-mailt az általad megadott kevi-1@freemail.hu címre, de hibaüzenettel visszajött. Jó ez az e-mail cím?

Nézz utánna kérlek, hogy a fórumtól függetlenül is tudjunk kommunikálni.

 

 

Köszönettel: Kotoriöböl

Előzmény: kevin-1 (17623)
pilla71 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17638

Kedves fityók !

 

Az első mondat a lényeges Ulcinj szállás lehetőség a tovább ne olvasd ! (Így már érthető ?) Köszi

Junius2011 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17637

Ha van valakinek GPS koordinátája (esetleg utca házszám, útkereszteződés), a látnivalókról, szálláshelyekről, strandokról, bevásárlóközpontokról, bármiről amit érdekesnek, fontosnak tart az illető irja be. Előre is köszönöm.

fityók Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17636

    Kedves pilla !

 

    Ez egy kicsit " szőkenősre" sikeredett  :-DDDDD  Mit is szeretnél tulajdonképen????

 

Előzmény: pilla71 (17635)
pilla71 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17635

Üdvözlök mindenkit !

Ulcinjba szeretnék olcsó szobát vagy apartmant találni a "nagy strand" közelében, de nem szeretnék itthonról foglalni. Június 27 és 30 közötti időben 3 éjszakára kellene 4 fő részére (2 felnőtt és 2 gyerek). Esetleg még más település is szóba jöhet  Budva környékén ha valakinek van jó ötlete, mert 30-tól a Hotel Aleksander-ben van egy hetünk, de  onnan  nem szeretnénk  sokat autózni.

 Köszi előre is !

 

 

kevin-1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17634

Nos, részben igazat adok Neked! Mindenképp el kell dönteni nyaralás előtt hogy ki mit engedhet meg magának és mit vállal be! Határ a csillagos ég. A konzervet csak egy ár példának írtam, mi sem konzerven meg vízen éltük... :-) Nem vagyunk "proli" család de mi például naponta 30-60 percet áldoztunk arra, hogy az apartmanban megfőzzük a napi kaját. Egyik alkalommal például Kotorban a piacon vettünk 1 kilónyi rákot, amit elkészítettünk. Jó kiadós és finom volt, maradt más napra is.  Idén is ugyanezt fogjuk tenni.

Tudom sokan azt mondják erre, hogy nem főzni megyek oda hanem nyaralni. De aki bevállalja és áldoz max egy órát rá, azzal is olcsóbban ki lehet hozni. A másik véglet az éttermi koszt 10-80€/ adag áron.  A szállással is ugyanez az ár kérdés. 10-300€/fő/éj. Szabad válogatni. Ki mennyire engedheti meg magának.

Az ide tévedő olvasó úgy is utánna jár a dolgoknak, megkérdez másokat is és lecsekkol mindent.

Én pl a szállást úgy választottam ki, hogy 2 helyi ismerősőm is volt ott és nagyon jó véleménnyel voltak róla mutattak utifilmet és fényképeket.És nem bántuk meg!

 

 

 

 

Előzmény: stevie-w (17631)
fityók Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17633

  Tegnap este mi is épp erről beszélgettünk!Jött ide egy kedves család Szabadkáról autóbusszal.Négyüknek a busz majd 200 Eur/ retur/. A Nirvanaban/ http://www.nirvana-montenegro.com/sr/home / kaptak apartmant 10 napra szintén 200 Euróért / igaz előszezon/,bár sok mindent /főleg kaját/ hoztak otthonról, a harmadik 200-ast biztos elköltik.Ez 600 pénz,az-az 165000 Ft . Miközben beszélgettünk, nekem is kellett egy árajánlatot tennem a Bakonybéli vendégházunk megkeresésére . Szintén 4 fő félpanzióval napi 21000 Ft-ra jött ki/gyerekekre fél adagot számoltam!!/+ erre is rájön némi üzemanyag+ez+az. Mindent egybevetve 250.000 Ft lenne Magyarországon egy 4 tagú család 10 napja.Összehasonlítani véletlenül se szeretném a két helyet,de mint nyaralást/itt és ott /igen,némi külömbség érzékelhető!!!

Előzmény: kevin-1 (17628)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17632

Amúgy konkrétan ez volt a 30 eurós ebéd, plusz ami nem látszik, két sör, egy fagyi és egy kávé :-)

 

 

 

Előzmény: stevie-w (17631)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17631

Továbbra is állítom hogy okos, megfontolt vásárlás mellett,  jó árban ki lehet hozni a tengerparti nyaralást

 

 

Na ja, de eddig azt írtad, hogy az élelmiszerek a magyar áraknál olcsóbbak, ami azt a csalfa vakreményt keltheti egy-két tapasztalatlanabb utazóban, hogy lemegyünk Montenegróba nyaralni, és hülyére spóroljuk magunkat -- mert ez azért nincs így.

 

Természetesen a "jó árban kihozott" nyaralás nem megoldhatatlan, de megfontolandó, hogy érdemes-e olyan messzire utazni, hogy magyar konzerveket vásároljunk és magunkra főzzünk egy "kisebb településen."  

 

Ez már persze elvezet az összes utazós topik egyik alap vitatémájához, hogy ki hogyan képzeli a saját ideális nyaralását, ami aztán tényleg parttalan és értelmetlen szócsatákat eredményez.

 

 

Előzmény: kevin-1 (17630)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 17630

Szerintem egy élelmiszer üzletben nincs nagy szükség nyelvismeretre, és ne hasonlítsuk össze Budvát a környező kissebb településekkel.

Budván az óváros bejáratánál 1€/gömb volt pl a fagyi. Onnan kb 800 méterre délre egy hosszú sétányon ahol mindenféle csecse-becséket árultak -sajna nem tudom a nevét- ott már 0.6€ volt a fagyi. A kisboltban láttam olyan magyar konzervet amely kb 40Ft-al (átszámolva) olcsóbb volt mint itthon. Mi nem étterembe kajáltunk és a strandi kosztot is kihagytuk, azon lehet a legtöbbet megtakarítani. Közel volt a szállásunkhoz a bolt, szenyókat csináltunk illetve magunk állítottuk elő a fött kaját.  Továbbra is állítom hogy okos, megfontolt vásárlás mellett,  jó árban ki lehet hozni a tengerparti nyaralást, de senkivel nem akarok a legkissebb vitába sem folyni.

 

Előzmény: stevie-w (17629)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.12 0 0 17629

Tavaly olcsóbb volt a benzin is és az élelmiszer árak is a mi áraink alatt voltak -vagy közelében- Üzletek tömve magyar árukkal és olcsóbban adják mint itthon! (gondolom az áfa miatt)

 

 

Hát ez azért ebben a formában talán egy picit túlzás, különösen ha az egységsugarú turistára vetítjük ki, akinek ugye az elején még nincs helyismerete, és nem vágja a nyelvet sem. Én csak hétvégi lazulásra mentem le a tengerpartra, de mondjuk olyan marha olcsónak nem mondanám, pedig a helyi kollégákkal voltam. Budvában egy tengerparti, de ezen kívül nem valami menő helyen olyan 30 euró körül álltunk meg fejenként.

 

Előzmény: kevin-1 (17628)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 17628

Alakíthatunk egy vásárhelyi Montenegró klubot... :-)

Nos, valóban a pénz nagy úr, de tavaly épp számolgattam egy kicsit. Összehasonlítottam egy balatoni 1 hetes nyaralást és szintén 1 hetes Tivati héttel. (2 felnőtt + 2 gyerek)

Hihetetlen, de közel egy árban volt! Úttal mindennel ! Tavaly olcsóbb volt a benzin is és az élelmiszer árak is a mi áraink alatt voltak -vagy közelében- Üzletek tömve magyar árukkal és olcsóbban adják mint itthon! (gondolom az áfa miatt) És az sem mindegy hogy a néplavorban fürdessz 400Ft-os kis lángost nyammogva vagy egy kristálytiszta tengerben lubickolsz vagy sütteted magad a plázson. Sokat lehet spórolni a szálláson. Elő vagy utószezonban  lényegesen olcsóbb. Pl az egyik helyi ismerősöm is ugyanebbe az apartmanba ment  ( http://donjalastva.fw.hu/ ) szeptember közepén és a 45eurós napi árat 30-ra alkudták le. Ugyan ez az apartman 60euró a főszezonban. Szeptemberben is jó időt fogtak ki.... 

 

Egyébként az apartman tulajdonosa Viki asszony azt jósolta, hogy montenegró 3-4 évig még megfizethető lesz a magyar turistáknak. Hasonló lesz mint Horvátország. Ott is szép lassan emelkedtek az árak, ma már drágább és kevesebb magyar  megy.

 

Szorítok Neked hogy összejöjjön jövőre!

 

 

Előzmény: Kotoriöböl (17619)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.12 0 0 17627

Oda úton egy szöszivel utaztál????

Én mindig csak visszafelé fogom ki őket, de akkor már nem sokra megyek velük, hiszen haza nem hozhatom őket!

Mit szólna a nejem!?

:-)

Legutolsó kalandom az volt, amikor az alsó 2 ágyon ha jól emlékszem 2 nyugdíjas gyorsan alfába helyezte magát, a velem egy szinten lévő ágyra Podgoricán felszállt egy kb 25-30 év körüli kihívó csaj. Felkapcsolta az olvasólámpát majd elővett egy tábla csokit, beleharapott és azt kérdezte tőlem: "hócses sokolád"? vagy valami ilyesmi. Ezt én szabadon, az adott szituban úgy fordítottam: "úgy bekapnék valamit".

 

Ha kiérek majd Sutomoren megérdeklődöm ezt a buszos bulit, lehet hogy teszek egy próbát!

Nekem a retúr jegy Sutomore indulással kellene Szabadkára, majd vissza!

Előzmény: pljeskavica (17621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!