Keresés

Részletes keresés

erzsimami Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5174
Ica! Küldtem e-mailt!
Előzmény: ica55 (5153)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5173
Jé már két hónapos? Hogy repül az idő! Hát igen fájhat még a lába, de az állottvizes ruha megnyugtatja. Ha végigsimítod a lábát és érzel csomót az oltás helyén, akkor bizony fáj.
Előzmény: Orsi_1 (5161)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5172

Úgy látszik, hogy csak én sikerültem félre :) Egy volt osztálytársnőm csak TV-re tud elaludni - a mai napig. Ez már a másik véglet.

Előzmény: ilcsi. (5167)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5171
Köszönöm, lementettem.
Előzmény: Csopi47 (5166)
erzsimami Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5170

Csuda jó ez a Mozart golyó. Az unokám tojásallergiás, nagyon kevés süteményt tud enni, éppen ezért nagyon kivánja mindig. De ebben nincs tojás, ha jól látom, meg is fogom neki csinálni.

Unokáimat hazavittem, kihasználtuk a mai jó időt, elmentünk kecskéket és lovakat etetni, sétáltunk egy nagyot. Ennélfogva ma még nem volt horgolótü a kezemben.

Valaki kért kendőmintát. Ha visszanézel tegnapelőtt tettem fel egy kendőt, ha megflel a mintája megpróbálom leírni és elküldöm.

 

Most nekiállok a képtáramba felétenni azokat a karácsonyi anyagokat, amiket találtam. A csengős terítőt is felteszem a terítők közé.

 

Esthi szupi a babád, próbáld úgy ahogy írtam, bár én középen szaporítanék 2-3 szemet.

Én anno úgy kötöttem babát a gyerekeimnek, hogy körben kötöttem egy téglalapot, csak a fejénél fogyasztottam, kitömtem vattával és a cipőjénél, a lába között elvarrtam /öszehúztam/ és a kezét is így alakítottam ki, a nyakánál is összehúztam. Sapkát csináltam rá. Persze a nadrágrésznél és a felsőtestnél más szinnel csináltam. Kár, hogy nem őriztem meg a babát és a mintát.

zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5169

 

Ja, és én ma rántott sajtot készítettem, rizzsel, és zöldségkörettel.

 Tegnap pizzát ettünk, boltit....

zsófimamája Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5168

Jó estét mindenkinek, látom termékenyek vagytok.

Most hoztam haza a lányaimat a mamától, és délután óta megérek visszaolvasni...

 

Csopi!

 

Klasszak a kis hóemberek, télapók! Képzeld, itt nálunk egy fonal üzletben 800 Ft-ért árulják párját.....

 

Csirip!

 

Mozart receptet lementettem, ki fogom próbálni.

Szép nagyon a pillangós terítőd! Ezt 1 hét alatt készítetted?

 

Ica!

Hajpántot küldöm!

 

Orsi!

 

Milyen gyógyszert adsz a babádnak? Lázra valót csak akkor, ha lázas, vagy legalább hőemelkedése van. Lehet még nyügi az oltás miatt, vagy csak lappang benne valami, vagy egyszerűen ilyen kedve van. Náluk aztán nem lehet biztosra tudni.

 

 

 

Előzmény: Csopi47 (5166)
ilcsi. Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5167
Sziasztok!
Nekem a gyerkőceimmel más a tapasztalatom.Nagy fiammal lábujjhegyen jártunk,mert felriadt mindenre.Gondoltam,a három évvel fiatalabb lányomnál már nem így fogunk.Hát mivel sehogy sem aludt,csak a csöndben,megint maradt a lábujjhegy.Pici fiamnál ugyanúgy.Ettől függetlenül Anett mellett ágyút lehet sütögetni,a két fiú éberebben alszik. Tehát lehet,hogy alkatfüggő a dolog.

Nagyon szépeket alkottatok,én még mindíg adós vagyok a képekkel.Na,majd csak összejön.
Előzmény: k-betti (5154)
Csopi47 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5166

Sziasztok!

Bevallom,hogy a télapókat ugy sikerült feltenni,hogy névnapot voltunk köszönteni, elvittük a fényképezőt és a 12 éves gyerek feltette. Nekem állítólag valamilyen programot még le kell tölteni. De azt igértem,hogy vasárnap megmutatom.

A horgolást saját kutfőből csinálom a következő képpen:

Vettem 4 cm és 3 cm átmérőjű nikecell gömböket. 20-as horgolócérna másfeles tűvel.

Hóember:

 Először a kissebbiket kezdem behorgolni kb. úgy,hogy 8 láncszemből gyűrűt készitek,aztán amennyi rövidpálca belefér,majd a következő sorban egyráhajtásos pálcákkal a dupláját horgolom. stb.Közben rápróbálom,a közepétől fogyasztgatok. Amikor az aljára érek marad egy kis behorgolatlan hely,félbetört fogvájóval rögzítem az alsó nikecellgömböt,majd azt is behorgolom. A fejénél kb. a második sornál egyráhajtásos pálcákkal feketéből körbehorgolom a kalapot / 3 sor/, a tetejénél belülről öltve lefogyasztom a szemeket,amikor kész a kezdésnél ujra egyráhajtásos pálcákkal karimát horgolok. A szeme fekete flitter, a szája piros hosszúgyöngy, a hasán a gombok pici fekete gyöngyök. A söprűje : levágtam az udvarseprű szálaiból és fogvájóra damillal rákötöttem.

 

Télapó:

A feje rózsaszin fonálból ugyanúgy,mint a hóembernél,az alsó gömb fogvájóval rögzítve, de itt spórolás miatt csak egy sort horgolok a fej felől szaporitva duplájára.

utánna  az aljára 8 lánszemből kör,bele annyi rövidpálca ami belefér,következő sorban minden rp-ra 2 egyráhajtásos,hohy vizszintes kör legyen.Ugyanez a következő sorban is, majd 10 lánszemmel V alakban összekapcsolom  az alját a fölső gömbbel. Ha azt akarod,hogy megálljon a buborék nélküli ásványvizes palackról szedd le a záró gyürüt és igazitsd be mielőtt teljesen körbeérsz a horgolással.

A sapkája körben föl van szedve és fogyasztással meghorgolva, a végén a szálat hosszan hagyom és gyöngyöt varrok rá.

A palástja körben horgolva,úgy hogy állandóan próbálgatom.

 

A hóembereket orvosságos üveg záró műanyag gyűrűjére állítottam,hogy le lehessen fényképezni. Egyébként  csináltam olyan díszeket,amikor ilyen nagy műanyag gyűrűt betekertem arany kötöző zsinórral, a közepén áthúztam a szálat pókháló szerűen. Ha megtanulom,hogyan lehet felrakni a képet, akkor majd megmutatom.  

Előzmény: k-betti (5151)
ica55 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5165

Szia Nagyon tetszik ez a bordó csíkos bikini felső el tudnád nekem elküldeni a leírását hogy hogy kell elkészíteni

 

Előre is köszönöm Ica

Előzmény: grimel (471)
ica55 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5164

Szia

 

 

Légyszives még egyszer küld el nekem a  hajpánt leírását mert véletlenül kitöröltem.

 

Köszönöm szépen

Előzmény: zsófimamája (4915)
ica55 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5163

 

 

Szia Orsi

 

Mi is 1 hete kaptuk az oltást, a kötelezőt és az agyhátya gyulladás ellenit Mind a két combját szúrták. Akkor este volt láza de másnap már semmi baja nem volt. A gyerekorvos azt mondta hogy nem kell borogatni sem. Az előfordulhat hogy három nap múlva jelentkezik láz az még lehet az oltástól.

Előzmény: Orsi_1 (5161)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5162

Mozart golyó leirását az 5116. hrsz-nél van. De lementettem és elküldöm.

Probáld egy picit beborogatni az oldtás helyét, biztosan fáj még neki azért nyügi-bügi. Láza nincs ugye, bár az oldtásoknál egy kis hőemelkedés megengedhető. Nem vagyok szakember de 2 gyermeket neveltem fel.

Előzmény: Orsi_1 (5160)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5161
SOS segítség kellene! A fiamat kedden oltották be (2 hónaposok oltása), létezik, hogy még vannak fájdalmai a combjában? Mert még ma is sírós, de csak esténként. Tegnap este is még adtam neki gyógyszert, de adjak ma is? Mi vcan, ha csak sírós, nem is fájós :(?

Sír...
Orsi_1 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5160
Megint félkézzel, szűkszavúan:

Betti, köszönöm.
Ó, a virágsüti nagyon kreatív!

Marikje, jó a zoknis link. sosem hittem volna, hogy ilyen bonyolult zoknit kötni.

Csirip,
a Mozart golyó nagyon érdekel!
Andi171 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5159
Szerencsére én is csak hétvégén kell, hogy főzzek, meg iskolaszünetekben, mert hétközben egy általános iskola konyhájáról hordjuk az ebédet. De ilyenkor is csak valami egyszerűt, ma például csirkét sütöttem almával.
Előzmény: Orsi_1 (5152)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5158
Köszike. 40 éve nem horgoltam csipkét. Most megprobálok minden fajtából késziteni valamit ujjgyakorlat gyanánt.
Előzmény: Jolimama (5156)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5157

Orsi. Mindent ugy csináltam, ahogy a recepbe le van irva. Nagyon habosra kevertem /géppel/ mindent.Elöbb a picit megolvasztott vajat /Rámát/ a vaniliás cukorral és tojással, azután tettem bele a gesztenyét, azt is jó habosra és a végén a sütőporos lisztet stb. mazsi. A muffin sütőt tollal kiolajoztam - bár bevonatos, de ami bizti, bizti.  A muffin formát fél centivel a teteje alattig töltöttem meg. Nem a legmodernebb a gázsütöm. A sütő legfelső "polcára" raktam a tepsit. Minden sütit felül kell sütni. Ennyi. De lehet, hogy mázlim volt. Picit hagytam a sütőben kihülni, hogy nehogy "megfázzon".

 

Leirtam a Mozart golyó receptjét, remélem, hogy észrevettétek.

Zsofimamája, Csopi recepteteket lementettem. Ki fogom probálni.

 

Előzmény: Orsi_1 (5152)
Jolimama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5156
Orsi! Össze fogom írni a kérdéseimet, de meg kell várnom a nyugalmasabb napokat, egyenlőre elboldogulok. Mindenképpen megkereslek a kérdésekkel. Köszönöm. Puszi az alvóknak.

Betti, köszönöm a linket, lementettem és felteszem, valóban nincsen még meg. Most kicsit pihenek, holnap meg Timuccal találkozom.

Csirip! Érdemes volt visszabontani, nagyon szép lett a terítő.
ica55 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5155

Szia Esthi

 

 

Ehez a csoda aranyos babához van leírásod ha igen tedd fel vagy küld el nekem zoldszemek@citromail.hu

 

köszi

Előzmény: Esthi (5128)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5154
A lábujjhegyenjárásról: nem biztos, hogy az a jó kisbabának, ha néma csend van körülötte, mikor alszik. Anyukám kiskoromban teljes csendben altatatott el. Ennek hatása, hogy felnőttként már a kisebb zajokra is felébredek. A párom mellett (aki horkol) csak füldugóval tudok nyugodtan aludni, de sokszor az is kevés. Ezért elhatároztam, ha gyermekem lesz, nem fogok mindent kikapcsolni körülötte. (Anyukám öcsémnél már tapasztaltabb volt - 3 évvel fiatalabb nálam -, ő akkor is tud aludni, ha a másik szobában porszívózom, vagy varrok.)
Előzmény: Orsi_1 (5152)
ica55 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5153

Sziasztok Szép jó estét mindenkinek

 

 

Látom megint nagyon sok szép dolog került fel. Nagyon ügyesek vagytok. Azt a lila rugdalozót külön köszönöm. Lenne egy horgolással kapcsolatos kérdésem: 

A 80-as években nagy divat volt egy háromszög alakú kendő amit az emberek nyakban hordtaka háromszög csúcsa volt elől. Mindenféle szinben lehetett kapni. Horgolva volt kis pici kockák voltak egyben, láncszemekből. Ha valakinek megvan a leírása légyszives tegye fel ide vagy küldje el emailben.

 

Angyalkának magyar nyelvű leírását nem találtam meg. (csak az ananászos angyalét) Szeretném ha valaki elküldené nekem a rendes angyalforma leírását is magyarul.

 

A nagyobb lányom által feltett kérdés: tudja e valaki hogy honnan lehetne letölteni a Gino és Gina Te vagy az életem című számát.

Ha valaki tudja írja meg.

 

Köszönöm      

Orsi_1 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5152
Na, mindkét fiú alszik, persze nem ugyanabban a szobában, úgyhogy járhatok mindenhol lábujjhegyen... :)).

Ó, Csopi és Zsófimamája, köszönjük a recepteket, éljen! Mézessüti!!!
Szerencsére kaptam Mo-ról egy csomó mézessütifűszert és szódabikarbónát, ugyanis itt még nem sikerült rájuk találnom.

Csirip,

igazán tehetséges vagy, én a gesztenyéset még nem próbáltam, de nekem sosem lett ilyen szép formájú a muffinom, igaz, eddig csak gázsütőben próbáltam. Kérlek, írd meg, milyen sütő, hány fok és hogyan nógattad-biztattad őket, hogy ilyen szépek lettek!

A papírkosárka egyébként nem olyan fontos, ha nem ragad amúgy se le, akkor csak a tálalásnál mutatósabb esetleg.

Ildikó61,

működik a varrógép, egyelőre anyagokat szegek be, így gyakorlok. De nem haszontalan munka ez sem, a fiam mózeskosarának az - eddig szegetlen - házi gyártmányú kis lepedőit szegegetem be :).

Marikje,

köszi a biztatást! Hogy ügyes lennék, azt kétlem, de alakulok...

A fonós kép nagyon "komoly"! Nagyon zsúfolt!!! Ha széki, akkor különösen kedves számomra, mert tanultam népdalokat (énekelni), és csak székieket.

Andi,

egyáltalán nem baj, hogy nem tudsz írni, csak a hibaüzi miatt azt hittem, nem kaptad meg (és akár még fújsz is rám, hogy hiába írtál nekem...). De ezexerint nem. Itt meg úgyis hallunk egymásról a fórumon. Mi jót főztél? (A főzős tippek milyen gyorsan abbamaradtak!) Én nem tudok tippeket adni, nemigen főzök :(.

Jolimami,

várom a kérdéseidet a képcsinálással kapcsolatban!






k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5151
De helyesek! Melyik leírásból horgoltad? (és hányas tűvel - fonallal?) Jól látom, hogy a hóember egy gyűrűben áll?
Előzmény: Csopi47 (5148)
k-betti Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5150
Ez már több fórumtársamnak is gondot okozott, sokan az xfree-t sem tudják megnyitni. Sajnos, ha a hely külfüldi, bárhol lehet a hiba... Már régebben próbáltuk kideríteni, de eddig senki sem jött rá - talán most, hogy egyre többen olvasnak...
Előzmény: csirip46 (5147)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5149
Valamit rosszul nyomkodsz. Nézd meg az ábrát az 5124-es hrsz.-ben. De az is lehet, hogy nagyobb a kép 512 kb-nél, bár ezt kiirja.
Előzmény: Csopi47 (5143)
Csopi47 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5148
Mikulás és Télapó Na végre sikerült!
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5147
Betti. Nekem ezek a kinai oldalak ugy látszik kinaiul vannak. Mit kell megnyomnom, hogy betük/?/ helyett  a képet lássam?
Előzmény: k-betti (5141)
margitmama Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5146
Még nézni is gyönyörűség!!!!!!Margitmama.
Előzmény: k-betti (5091)
csirip46 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 5145
Köszi. Nem figyeltem eléggé és az 50. sornál vettem észre, hogy valahol elvesztettem egy lyukat. Hát persze, hogy a 6. sornál találtam meg. Visszabontottam.
Előzmény: margitmama (5138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!