Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10025

Helló    Kútdoki !

 

Valóban, előfordúlhat, hogy a CMC használata fúrás közben   "megitatja"   a vizadó réteget, főleg ha az homok, amely ezáltal termeltetésnél nehezen indul be.

 

Ezellen az a legjobb megoldás, hogy a fúrólyuk felbővitésekor, a   ( vizadóréteg elérésekor )   felkell higitani a fúróiszapot, -  és ezzel megvan óldva a probléma.

 

    További szép estét kivánok és     Jószerencsét !

 

 

Előzmény: Kútdoki (10024)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10024
Helló Freddy 4 !

Egyszerű , és egyben remek megoldás a CMC használata,de személy szerint nekem vannak vele negatív tapasztalataim.
Használatát csak annak a szakinak javaslom , aki lemélyítés után JÓL kitudja öblíteni a furatot,mert a vízadó ha "jóllakik" belőle nagyon nehéz termelésbe állítani a réteget!
Bár is nekem volt ilyen esetem , hogy omlott a furat,és adtam a szájának tapétaragasztóból,mert más hirtelen nemvolt.
Duzzadó agyagokra lehet kiváló,vízadó homokkal nekem ez a tapasztalatom !
Üdv , kellemes hétvégét mindenkinek !
Előzmény: Törölt nick (10015)
gamate Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10023
gpgkút!

Új kép
Fájl kiválasztása... (amit fel akarsz tölteni kiválasztod)
Kép felirata (Milyen néven jelenjen meg a fórumon)
Feltölt (a fórum szerverére)
beszúrás (berakja a megszólalásodba)






Elvileg ennyi...Helloween
Előzmény: gpgkút (10022)
gpgkút Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10022
Képet szerettem volna feltölteni,de nem sikerült.Tud valaki segíteni hogyan kell?Üdv.
gpgkút Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10021
.
gpgkút Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10020
Forrás
gpgkút Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10019
Üdv !
Ilyen is volt a nyáron .
pasass Creative Commons License 2010.10.30 0 0 10016
Kössz a tanácsot !

Talp 14 m.
nyugvó 9 m.

A tulaj kútkiképzést nem enged ,mert volt nála megint okos ember,
aki szerint a folyó vízszintjével,csökken a fúrt kút vízszintje.
Ami nem igaz !/2vízzárón mentünk át /
Ami igaz az a következő :
:::::

Beszélt Szentedrei Kútfúróval telefonon, a Mester szerint ne foglakozZon tovább LUKFÚRÓVAl
, minket el kell hajtani ,majd jön Ő és kikanalazza a káposzta követ.

Ismeretlenül is üdvözlöm " A mestert!:)) "

Szép napot a Kollegáknak:)

Neki meg Jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (9993)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10015

Helló   Vizeslaci   és   Tamás 84 !

 

Valóban igy van, a CMC  (carboxi - metil - cellulóz) használata meggátólja a fúróiszap vizleadását a duzzadó agyagok felé, ezáltal a fúrólyukfal  stabilan áll, max.  28 napig.

 

Erre vannak megfelelő mélyfúróipari iszapadalékok, de jobb hijján alkalmas a sima bolti CMC is, amelyet tapéta ragasztásra is használnak.  Ezt kb.  3  -  max.  5 % térfogatarányban kell bekeverni fúrás előtt a vizben és oldódás után nyugodtan indulhat a fúrás, tuti hogy semmilyen agyagréteg, nem fog beduzzadni  kb.  4 hétig.

 

          Üdv. -  és    Jószerencsét !

Előzmény: vizeslaci (10014)
vizeslaci Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10014
Helló Tamás 84!

A dagadó agyag végett nem fúrhatsz vizesen?A nyáron pont így jártam hogy nekem sem akart haladni a fúrás(folyamatosan eldugult a furat,fölrakódott a furószár) míg Freddy4-től nemkaptam 1 jótanácsot.
Az agyag a víz hatására megduzzad tehát azt kell meg akadályozni hogy a vizet magába tudja szívni.Egyszerü cmc a fúróiszapba és máris mehet a dolog.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Tamás 84 (10013)
Tamás 84 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10013
Tisztelt Mesteremberek!!!!
Szakmai tanácsot szertnék kérni! Nem tudom hányan fúrtak már szárazon, úgymond magfúróval! Most én jelenleg ezzel küszködöm, mert nem fúrhatok vizesen a dúzzadó agyag miat!! Na mindegy! Van egy 180-as fejem (70 cm hosszú cső, végén nem vídia, hanem élfelrakóval felhegesztve, ahogy a nagykönyvben leírva, szembe bevágva kb 35 cm hosszan, szintén ahogy leírva!) 10 m-nél tartok (agyagban),de az a gondom, hogy lemegyek 20 cm-t, dugó képződik a fejben annyira, hogy alig tudjuk kiverni belőle, úgy beletapad, és nem tudok tovább menni, mint 20-25 cm-ket, majd kiszedni!
Kérem, ha tud valaki tanácsot adni, hogy mit alakítsak a fejen azt megköszönném!!! Legalább 50 cm-ket haladjak(minimum)
Előre is köszönöm!!
Vagy ha valaki tenne fel egy képet egy ilyen fej belsejéről összehasonlítás képp!!!
szaki10 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10012
Szép estét!

Erősen gondolkodom egy OKJ-s vízkútfúró képzés elvégzésén.
Esetleg valaki tud Szegeden, vagy környékén ilyet?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:

Szaki
gamate Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10011
Üdv!


:-)))
Előzmény: Törölt nick (10009)
gpgkút Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10010
Üdv! Egyébként nekem is az első. hogy elmondom átlátszó szemcsementes vizet fog kapni. ö azal érvel.hogy aszomszédnál is ilyen mélységü kút van és az nem fog. Laikus ezt nehezen érti meg,de meg oldom,hogy minden oké legyen. jószerencsét !
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10009

Üdv !

 

Sőt olyan is van hogy egészen más van itt mint a szomszédban. Ezért szabad csak feltételes módban ígérni bármit.  A fúrós ha valamit szarul csinál az az ő bűne vétkezzen. Az is a dolga hogy megcsinálja jól a fúrást csövezést és a járulékos dolgokat. Ha pedig látnoki képességei is lennének akkor úgy is a lottózóba és a tőzsdére járna nem pedig fúrni.   

Előzmény: gamate (10008)
gamate Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10008
Az előbb elfelejtettem:

A tervekben szinte mindig az szerepel: VÁRHATÓAN...

Aki ezt nem érti...
Előzmény: gamate (10007)
gamate Creative Commons License 2010.10.29 0 0 10007
Üdv Mindenkinek!

Való igaz, hogy tájékoztatási kötelezettsége van a tervezőnek és a kivitelezőnek is.
De nehogy átessünk a ló túlsó oldalára, hogy, mint a gyógyszergyáraknak mindent el kell mondanunk, nehogy reklamáció legyen...

-Lehet, hogy nem lesz víz
-Lehet, hogy lesz víz, de nem annyi
-Lehet, hogy lesz víz, de nem olyan

Ez ugye már a vicc kategóriája.

Persze azt se felejtsük el, hogy amibe mi belefúrunk, az élő, mozgó, változó dolog.
Lehet, hogy pár méterre, már tökéletes lenne a vízminőség. (ha mondjuk valamilyen áramlásba szűrőzünk bele.

Azt elvárni akár a tervezőtől, akár a kivitelezőtől, hogy 100%-ban hibátlan előrejelzést adjon a talpa alatt 100m-re lévő dolgokról, olyan, mintha a horgász világbajnoktól azt várnánk el, hogy FOGJON egy halat, az a hal PONTY legyen, és ne tükrös, hanem NYURGA.
Ha ezt nem teljesíti, egy számára csak hallomásból ismeret tavon, akkor egy PANCSER, és nem is lehet világbajnok...

Az autószerelő, mint példa egy kissé sántít, hiszen az az autó egyszer már jó volt, amit most gyógyítania kell...

gamate
Előzmény: nopánick (10001)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10006

Üdv !

Szerintem meg a tervezőhöz lehet menni panaszkodni mert ha valakinek akkor neki tudnia kellett milyen víz lesz elvégre egyeztenie is kellett a hatóságokkal. Ha egyeltalán elmondta valós óhaját a kedves megrendelő.

Mellesleg megjegyzem ismerek olyan községet ahol a vízművek és vízügyi hatóságok összes szakembere áldását adta a falu ivóvízkútjának az elkészítéséhez amit a kivitelező szakszerűen meg is csinált. Aztán jött a pofáraesés mert a víz arzénos volt határérték felett. -ennyit a "előre említeni" sztorihoz. De mondhatnám azt a sok "olajkutat" amiből termálvíz vagy még az sem jön amiket szintén nem a kisvárosi cserkészbrigád készített.

Előzmény: nopánick (10001)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10005
Helló Freddy !

Szerintem most nagyobb eséllyel lehetne összehozni a találkozót !
Gondolom ezzel véleménnyel nem vagyok egyedül.
A szivattyút amiatt nem siettetem,mivel jövő hétre tudtam csak kibérelni a trélert , ami eltudja szállítani hozzám a fúrókocsit.
A sört állom bármikor.
Munka mostanság akad,mivel "lepaktáltunk" egy hőszivattyú forgalmazó céggel,és privilégiumunk van minden munkájuknál... - tehát fel kell kínálniuk a lehetőséget számunkra,ha nem tudjuk vállalni passzolják másnak.
Ez nagyon megfelel most nekünk !
Üdv , jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (10004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10004

Szia   kútdoki !    

 

Köszönöm a sör felajánlásodat, amelyet majd azon a bizonyos Fórumozó Kútfúrók találkozóján együttesen elfogunk majd természetesen fogyasztani.

 

Én tavaly már próbáltam  1 szer ezt megszervezni, de sajnos akkor az érdektelenségbe fulladt, tehát nem sikerült. Talán majd az idén.

 

Örülök, hogy legalább felétek van munka, a szivattyú pedig ráér még tovább várakozni.

 

     Üdv. -   és      Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10003

Szerinted minden kútfúró  "Szakember"  ???  

 

Mert azért nem mindegy ám, hogy valaki  10  -  40 éve fúr ugye, vagy csak  2 hete vágott bele ebbe a tevékenységbe, mindenféle szakmai tapasztalat nélkül.

 

Ugyanigy nem minden autószerelő sem tekinthető szakembernek !

 

 

 

 

Előzmény: nopánick (10001)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10002
Helló Freddy 4 !!

Ezek szerint jövök neked egy rekesz jóféle sörrel !!
Talán most sikerül összehozni a fúrós - találkát ! A szivattyú igencsak darabokban hever , teljesen szétszedtem.
Az összeszerelése várat magára,mivel szerencsére fúrunk megint ! Szuper,hogy mindenkinek az utolsó percben jut el az agyáig a geothermikus fűtés lehetősége...
De ez nekünk jó,csak kezd komolykodni az idő !-na de ez még nem vészes,dolgoztunk már "rendes" mínuszok közepette is !

Üdv,kellemes időtöltést !
Előzmény: Törölt nick (10000)
nopánick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10001
Szerintem ....illik sejteni....és előre említeni a lehetőséget.

Ha már egyszer szakemberhez fordul a megrendelő, annak
biza vannak tájékoztatási kötelezettségei is, úgy gondolom.

Pont, ahogy egy autószerelőnek is pl.
Előzmény: Törölt nick (9996)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 10000

Szia     kútdoki !

 

Igazán irhattál volna  1 békebeli Újvidéki köszöntőt, a  10.000. -ik hozzászólás alkalmával, ha már ilyen figyelmes vagy. És mi újság, alakul a dugattyús szivattyú ?

 

       Üdv. -   és      Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (9999)
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9999
Sziasztok !
Arra gondoltam , hogy a 10 ezredik hozzászóló a vendégem egy rekesz sörre azon a bizonyos kútfúró találkozón!!
Na, milyen az 5let ??
Ha meg valamilyen csoda folytán én lennék,megiszom ígyis-úgyis!! :))
Kútdoki Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9998
Helló! Van egy idevágó sztorym. Kb. 2 éve fúrtunk egy kutat , amely valamilyen csoda folytán pozitív lett !
De annyira,hogy +0,5 méteren 200 liter víz jött percenként. Felháborodva jött a tulaj,hogy ő most nem bír kútaknát készíteni,meg mit kezdjen a vízzel,meg hasonlók...
Nem akarta kifizetni a végösszeget,még jó,hogy előleget vettem fel tőle+kicsit hatottunk rá máshogy...-szerszámbemutatót tartottunk neki,a 6"-os láncoskulcs meg a haverjai is jelenvoltak,és pillanatok alatt másképpen látta a dolgot !
Nem szokásom az ilyen,de itt már a szép szó nem ért semmit !
Csak gondoltam tudatom veled , szerintem mindenkinek volt hasonló afférja.
Üdv,jószerencsét !
Előzmény: gpgkút (9995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9997

Hello !

Kérdés mi volt a megállapodás. Ha azt mondtad hogy jó vizet csinálsz akkor bebuktad, és elég rutintalan voltál hogy bevállaltad. Jó vizet csak oda szabad vállalni ahol van is mert ha mégsem jó akkor te szúrtad el a rétegkizárásokat. Ha csak vizet ígértél  akkor megtetted amit vállaltál. A mélyebb kút meg ha nitrátos lesz akkor az lesz a baj hogy nem jó a gyerekmedencébe ? A még mélyebb meg nem hozza a legújabb ivóvíz EU normákat azzal meg az lesz a baj ?

Lehet rosszul látom de szerintem csak "alkudoznak" veled aztán ha kiszálsz egy tányér bablevessel akkor megcsinállják a csepegtető öntözőt és már nem is lesz vasas semmi ami látszik.

Üdv !

Előzmény: gpgkút (9995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9996
Igazad van, Te nem tehetsz a kútviz magas vastartalmáról, tehát jogosan jár a pénzed !
Előzmény: gpgkút (9995)
gpgkút Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9995
üdv !
Freddy 4 és Atvence kösz a gyors választ, másik kutat akarnak furatni velem de csak a 21 m utáni költségeket akarják fizetni. Szerintetek jó lesz ez igy,én nem tudhattam,hogy nagy lesz a vastartalom?
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9994

Szia    atvance !

 

Abből a bizonyos kútból percenként jön  800 liter viz, nem pedig naponta mint Tatabánya és környékén. Ezért itt nem elégségesek a házi és részleges megoldások. Az általam leirt megoldás, illetve annak költsége azonos 1 Vizmű vastalanitójával. 

 

      Üdv. -   és      Jószerencsét !

Előzmény: atvance (9992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!